Přejít na obsah


Fotka

Autostat - automatické statistiky z Geogetu pomocí GgStat a Geojarry


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1217 odpovědí na toto téma

#101 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2009 - 7:16

PinkyCZ napsal/a:

mikrom napsal/a:
PinkyCZ: pokud Ti puvodni makro funguje a AutoStati ne, tak neni nic jednodussiho, nez toto:

UseGgStatMacro = 'yes'; //'no' generuje přes AutoStat, 'yes' použije GgStat.ggp.pas
tahle varianta je presne pro tydle pripady ;)


Tak zas taková trubka nejsem abych tady zaplavoval fórum a tohle nezkusil ;-)
Ale nejede to...


U mne je to stejny problem.. zatimco ver. .32b sla... soucasna nejde.
A ggstat2 (tzn. to makro pred autstatem) funguje...
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#102 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2009 - 7:46

Pe_Bo RESTVALUE: Nemam to overene, ale co zkusit nastavit maximalni pocet na 0, pak tabulku zobrazit bez headeru (tim by se nemelo zobrazit nic) a mas v RESTVALUE pocet.

EDIT: %TOTALVALUE% nebo neco podobneho by bylo na MaFu.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#103 PinkyCZ

PinkyCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2009 - 9:19

Tak jsem se důkladně povrtal ve volání GGStatu a který z Autostatu volaný padá na buď lock databázi nebo (s plnou cestou) na problém 8.3 kódování cesty a který v témže prostředí volaný původním GGStat2 makrem funguje zcela bezchybně (Stejné cesty, stejný template...) a musím konstatovat že nerozumím ničemu. Z GGStat2 převzatý řádek kterým se úspěšně volá generování GGStatu při převedení do Autostatu nefunguje taky...stále stejná chyba. Takže to vypadá že není problém ani tak v tom JAK je GGStat volaný, ale z čeho je volaný.. a stále se mi nezdá že by byl porblém uvniř GGStat.exe neb volán z jednoho makra funguje, z druhého nikoliv.. Fakt záhada... :o
  • 0

#104 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 4:46

tak GgStat uz umi diakritiku v cestach, takze dalsi verze bude pouzivat absolutni cesty misto relativnich
  • 0

#105 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 18:45

Prepsal jsem si AutoStat-GgStat.ggp.pas tak, aby pouzival absolutni cesty (vsechny 4), tady je vse v poradku. Problem mam ale se spousteni toho AutoStat-GgStat.ggp.pas pres cele Autostat makro. Pokud pustim AutoStat-GgStat.ggp.pas samostatne, statistiky vygeneruje. Pokud pustim cely Autostat, GGstat.exe spadne na zamcenou databazi. Otazka tedy zni: Proc? :D
  • 0

#106 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 21:05

Co dela cely autostat? Aktualizuje databazi a pak pusti GGstat? Pokud je oboje volano z jednoho makra, pak zapis do databaze databazi zamkne a uvolni se az pri ukonceni transakce - tedy po skonceni toho hlavniho makra. Jenze do te doby paralelne pusteny ggstat nemuze databazi odemknout. Premyslel jsem, jak tyto problemy nejlepe vyresit. Jedno z reseni je presunout starost o transakce z GeoGetu do maker. Tedy ze by volane makro nebylo obaleno transakci. Tu by si pak pripadne muselo makro zavolat a ukoncit samo. Diky tomu by makro mohlo ulozit zmeny do databaze pred tim, nez zavola GGstat, ktery by pak pristupoval ke zcela odemcene databazi a nebyl by problem. Problem by byla existujici makra, ktera by najednou bezela mimo transakci, s cimz nepocitaji. Ta makra by tedy fungovala, ale vyrazne pomaleji. Pochopitelne jen do te doby, nez by se pridalo rizeni transakci i do techto maker.
  • 0

#107 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 6:16

A nešlo by do makra přidat atribut, kterým zapneš vlastní řízení transakce a když tam nebude, postará se o to GeoGet (nejlépe v rámci PluginFlag).
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#108 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 10:18

ja vam nevim, ubec nerozumim o cem se bavite :D GeoGet 2.1.12.453 + GgStat 1.1.22 a vubec mi to nepada..
  • 0

#109 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2009 - 17:52

2.34 + překopanej default/config konstanty jsem pro prehlednost presunul do makra, takze to bude chtit nalezite upravit + pridany dve promenne: DownloadOwnLogs pokud je nastaveno na yes, tak na zacatku stahne a naimportuje JEN stranku s Vasimi nalezy, takze pokud mate v geogetu vsechny kese na ktere chodite je oznaci jako nalezene (a v dalsim kroku k nim dotaha logy) | ImportAllFindsFromWeb pokud je nastaveno na yes, tak na zacatku stahne a naimportuje vsechny vase nalezene kese vcetne listungu, logu.. zavolanim makra geojarry-my.ggp.pas (hleda ho v datovem adresari, v podslozce /script, a v podslozce /script/geojarry) trva to docela dlouho, ale je tu tak moznost aby mohl uzivatel pouzivat GeoGet ciste jen na statistiky bez nutnosti tahat kese z netu rucne.
  • 0

#110 dass001

dass001

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2009 - 14:12

Ahoj, Automatické statistiky jsou skvělé, ale mám malý problém a nějak nevím co s ním. Vše se vygeneruje v pořádku, akorát na mapách krajů a okreů se mi neukáže cache kterou jsem ulovil v Děčínském okrese respektivě v Ústeckém kraji.
  • 0

#111 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2009 - 1:58

dass001: a ma ta kes tag okres a kraj? zkus kliknout na makro ktere zarazuje kese do kraju/okresu...
  • 0

#112 dass001

dass001

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2009 - 13:38

jaké je to makro .Moc tomu nerozumím.:(
  • 0

#113 PinkyCZ

PinkyCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2009 - 22:31

Malicko se mi rozesr... GG na domácém kompu a teď i když jsem všechno přetáhl z noteboooku kde to funguje dobře mám pořád jeden problém Houstone. Když pouštím Autostat, stahuje mi logy VŠECH keší které jsem našel... tohle mi dělala na domácím kompu i nová verze Autostatu, ale na NB mám 2.23 a ta se chová dobře pro mě v tom že - zaloguju na GC.COM - pustím makro gj-my-found ci jak se to jmenuje - pri dlasim refreshi mi zobrazí zelene kse které jsem zalogoval na GC.COM, jen čas nálezu je 00:00 - Pustím Autostat. na NB mi dotahuje JEN ty keše které jsou nově lognuté a nemají čas.údaj.... na desktopu mi začíná sjiždět jednu po druhé.... - ze stažených logů vyčte čas a doplní k nálezům, opět ale jen na NB, desktop ve "stejné" konfiguraci načte mých ubohých 120 keší (a sere se s tím pěkně dlouho...:D) jenže čas nálezu nijak nenačte a furt mi tam visí 00:00 :o Stejná verze GG i Geojarry, všechny skripty Autostatu přesuntu z NB na desktop ale dělá to pořád... desktop stahuje vsechny FOUND keše, NB jen ti nové co jsou označené jako nalezené ale nemají čas nálezu... :o
  • 0

#114 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 9:33

no ja Ti nevim (btw geojarry je uz verze 17) ale tak nemas nastaveny ImportAllFindsFromWeb na yes?
  • 0

#115 PinkyCZ

PinkyCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 9:53

jj GJ jsem dal na 1.7 neb jsem podezrival ze by to mohlo byt v tom, ale beze zmeny... ImportAllFindsFromWeb myslim v 2.33 nebylo, v konfigu ho nevidím.. právě proto že jsem zaktualizoval Autostat na desktopu a pak se to začalo chovat jinak jsem podezříval že je něco jinak v nové verzi... takže jsem přetáhl z NBku samotná makra i konfig soubor... 2.33 tam tohle vůbec nema... Jeste jednou to pro jistotu zkontroluju doma na desktopu.... no fakt je mi to už záhada.. Jinak ale k problému kousajícího se Autostatu (resp.GGStatu na DB lock).. nezdá se že by to bylo cestou... přesunul jsem to komplet do C:\Geoget\ a Autostat stále padá... GGStat (resp.GGStat2 makro) mi statistiku vytvori..:|
  • 0

#116 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2009 - 6:47

Pri prechodu na AutoStat 2-34 z nejake starsi verze jsem narazil na to, ze v teto verzi je ceste a souboru z configu tvrde predrazen datovy adresar GG. Vzhledem k tomu, ze jsem mel cesty zadane absolutne, prestalo to pracovat. Jelikoz ty soubory nemam na stejnem logickem disku jako GG, musel jsem to predrazeni datoveho adresare ze zdrojaku vyhodit. Jelikoz GG dnes jiz automaticky nastavuje pracovni adresar, neni to treba a v tomot pripade to dokonce prinasi problem, ktery neni bez zasahu do zdrojaku resitelny. Primlouvam se o to, aby bylo predrazeni vynechano. Pokud si pak zadam absolutni cestu, bude to pracovat, pokud zadam soubor bez cesty, bude se hledat v geogetim adresari, pokud dam relaitvni cestu, bude to pracovat rovnez. Jeste by mozna nebylo na skoudu nekde upozornit, ze pokud tam bude zadavana relativni cesta, musi byt vuci datovemu adresari GG. My to vime nebo si te precteme ze zdrojaku, ale spousta lidi sem pak pise, ze jim to nic nedela, ...
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#117 PinkyCZ

PinkyCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2009 - 8:38

Tak výstup včerejšího testování.... ImportAllFindsFromWeb to myslím dělat nemůže - co jsem vyčetl ze skriptu, tak pouští geojarry-my.ggp.pas a ten jen stahne vsechny nalezy a označí je jako nalezené.. U nových keší se po spuštění tohohle objeví datum nálezu, ale ne čas. Na desktopu se mi to chová stejně s poslední i předchozí verzí Autostatu... připraví gjdata.txt ale do něj už nacpe VŠECHNY mnou nalezené keše, takž epak začne Gjarry sosat jednu podruhé. Zajímavé je že když je následně zpracuje, nenastaví i nově nalezených čas, ačkoliv při zobrazení keše je vidět můj listing mezi staženými i s časem. Takže vlastně se jedná o 2 problémy : - stahuje listingy a logy všech nalezených keší - nevyčítá čas (nebo jej nezaktualizuje v GG databázi...) Podezříval jsme nějakou neintegritu v DB takže jsem pustil všechny opravy a komprimaci, ale je to stále stejné... Na Nbooku mi správně načte nově zalogované, a pak dotahuje detail (listing a logy) jen k těm nově zjištěným a nalezeným keším.. takže 2-3 keše a po skončení mají čas nálezu správně zaktualizovaný... Nemohl byste se na to někdo prosím mrknout přes teamviewer??
  • 0

#118 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2009 - 9:08

gord: je natvro predrazen, protoze to porad blblo.. diakritika v nazvech cest a co ja vim co vsechno.. pak se nejak menilo neco v GgStatu, pak zas neco v GeoGetu.. ja nevim no, me to funguje porad ale ostatni me porad bombardujou ze jim to nejde..

PinkyCZ: no a s timhle.. me to kdysi delalo taky, ale bylo to jen spatne napsanym dotazem na databazi a to uz bylo ve verzi kterou jsem poustel ven ok. mrknout bych na to moh zkusit, ale nevim kdy nejak ted vubec nic nestiham..
  • 0

#119 PinkyCZ

PinkyCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2009 - 16:54

Mikrome mezitim poreseno.. na domacim kompu jsem mel nejak nakopnutou databazi, i kdyz jsem poustel vsechny opravy tak to nezabralo.. jakmile jsem ji vyhodil a pretahnul tu mene aktualni a amensi z NB jede to jak ma.. zrejme byl problem s nejakym z tech poli na kterem delas WHERE podminku ve skriptu, takze to vracelo vsechny.. a proto i gjdata.txt mel pak vsechny kese.... trochu kuriozita myslim ale UFFFF mam to za sebou ;)
  • 0

#120 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 8:39

Pokud se jeste nekdo potyka s problemem uzamcene databaze pri spusteni ggstat.exe z makra, upravte si v rutine (funkci, metode, nebo jak tomu chcete rikat) PluginFlags radek na:

Result:='general,notrans';
Zpracovani se vam mozna trochu zpomali, ale tuto chybu to jiz hlasit nebude.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama