Přejít na obsah


Fotka

Jaká GPSka pro začátek?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
36 odpovědí na toto téma

#1 hoopoo

hoopoo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 13:40

Ahoj - klasický dotaz začátečníka: JAKOU GPSku SI MÁM POŘÍDIT? Geocaching mě celkem zaujal, ale chtěl bych přejít od teorie k praxi. Protože ale netuším, jak dlouho mě to bude držet, tak bych chtěl pro start něco levného. V případě, když mě to chytně, tak bych časem investoval i vic.. Koukal jsem se po Garmin eTrex Legend - ale už se nedá sehnat. Další varianta je Garmin eTrex H, ale to je už skoro 3000 :( Poradí někdo jiný model? Levné ale funkční? Díky moc
  • 0

#2 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 406 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 13:56

Kup si Gps modul k mobilnímu telefonu. Nebo sháněj Garmina na Aukru.
  • 0

#3 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 13:56

hoopoo napsal/a:
Ahoj - klasický dotaz začátečníka: JAKOU GPSku SI MÁM POŘÍDIT?
(...)
Poradí někdo jiný model? Levné ale funkční?

Díky moc


Jestli chceš co nejlacinější řešení, tak zkus blue tooth modul k mobilu (pokud nepoužíváš nějaký archaický mobil, tak ti to fungovat bude), například něco takového.
Ideální je to se smart phone, ale fachat ti to bude na i na javovém telefonu.

Pokud chceš přece jen outdoorovou navigaci, tak číhej na aukru, občas se tam nějaký za rozumný peníz objeví.

EDIT: Koukám, že Dpman byl o pár vteřin rychlejší ;)
  • 0

#4 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 13:57

Já jsem na aukru koupil za babku lehce ojeté PDA a na eBay za pár dolarů BT GPS modul. Za málo peněz hodně muziky, a PDA využiju i jinak. (PDA mě stálo 1600 Kč, modul 49 USD)
  • 0

#5 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 406 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 13:57

:)
  • 0

#6 hoopoo

hoopoo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 14:00

Dpman napsal/a:
Kup si Gps modul k mobilnímu telefonu.
Nebo sháněj Garmina na Aukru.


Na aukru číhám, ale cena často nakovec vyleze celkem vysoko :(
  • 0

#7 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 14:06

pokud se bojis ze te to prestane bavit, zkus si nejdriv par kesek odlovit treba s kamaradem, propadne i bez gps (lecos se da podle mapy). Pak se budes moct lepe rozhodovat jestli se investice vyplati nebo ne.
  • 0

#8 jansam

jansam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 14:16

z vlastní zkušenosti Ti můžu říct, že se Legendovi vyhni. Měl jsem ho od Bédi Trávníčka a přivedl mě ke geokešingu. Ale zde jeho zásluhy končí. Celkem jsem s ním v začátcích dost bloudil a úspěšnost při odlovu taky nebyla ohromující. Pak jsem pořídil PDA s SiRF starIII 20 kanál. GPS a od té doby do dnes je to jiný kafe. Samozřejmě varianta s GPS modulem k MT je taky provozovatelná. No a pokud to zkusíš a bude Tě to bavit, můžeš pak pořídit nějaké outdoorové dělo. ;-)
  • 0
HTC Touch HD + GeoScout

#9 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 14:26

jansam napsal/a:
z vlastní zkušenosti Ti můžu říct, že se Legendovi vyhni. Měl jsem ho od Bédi Trávníčka a přivedl mě ke geokešingu. Ale zde jeho zásluhy končí. Celkem jsem s ním v začátcích dost bloudil a úspěšnost při odlovu taky nebyla ohromující.


Co považuješ za neohromující úspěšnost?
Já vyjma první zhruba třicítky dohledané pomocí mapy a fotoaparátu hledám skoro výhradně s Legendou a čestně prohlašuji, že žádné z mých DNF (zase tolik jich ostatně nebylo) nepadá na vrub slabšímu chipu v navigaci.
Jasně, někdy jsem v lese jankoval padesát metrů od cache, než se mašinka umoudřila, ale podobný zákys jsem zažil i u kamarádčina Colorada.
  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 14:55

My se starym Legendem ulovili vice jak 800 kesi, a ze bych si troufnul od jeho koupi takto odrazovat, to rozhodne ne! Za ty penize, za ktere to lze dnes sehnat, je to podle mne bezkonkurencni.
  • 0

#11 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 15:07

jansam napsal/a:
z vlastní zkušenosti Ti můžu říct, že se Legendovi vyhni. Měl jsem ho od Bédi Trávníčka a přivedl mě ke geokešingu. Ale zde jeho zásluhy končí. Celkem jsem s ním v začátcích dost bloudil a úspěšnost při odlovu taky nebyla ohromující.
Pak jsem pořídil PDA s SiRF starIII 20 kanál. GPS a od té doby do dnes je to jiný kafe.
Samozřejmě varianta s GPS modulem k MT je taky provozovatelná. No a pokud to zkusíš a bude Tě to bavit, můžeš pak pořídit nějaké outdoorové dělo. ;-)


Já taky vlastním Legenda a můžu říct, že navzdory slabšímu čipu a relativnímu stáří zařízení už v terénu předčil kdejaký BT modul. Nikdy se mi nestalo že bych měl DNF kvuli přístroji. Podle mého názoru je Garmin Etrex Legend ideálním přístrojem pro začátečníky, který se navíc na aukru dá zakupit za velmi zajímavé ceny... ( mě osobně včetně mapy stál 1400kč )
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#12 Chocenaci

Chocenaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 15:31

Já jsem si koupil pro začátek eTrex H, přišel mě na 2530,- i s poštovným. Myslím, že je to slušně fungující mašinka a na to naše "čmuchání" bohatě stačí. Ještě někde koupím držák na kolo a bude to ideál.B)
  • 0

#13 jansam

jansam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 15:53

PaWcz napsal/a:

Co považuješ za neohromující úspěšnost?
Já vyjma první zhruba třicítky dohledané pomocí mapy a fotoaparátu hledám skoro výhradně s Legendou a čestně prohlašuji, že žádné z mých DNF (zase tolik jich ostatně nebylo) nepadá na vrub slabšímu chipu v navigaci.
Jasně, někdy jsem v lese jankoval padesát metrů od cache, než se mašinka umoudřila, ale podobný zákys jsem zažil i u kamarádčina Colorada.


Osobně zrovna tahle kombinace "málo zkušeností - méně přesná GPS" - u mě před 3 roky prostě moc dobře nefungovala. Ono hledání pařezu v lese s 50-ti metrovou přesností je dost náročný. Jen jsem poukázal na to, že mě to nevyhovovalo a z mého pohledu se dá za pár peněz pořídit i jiná varianta.
Zatím to zde vypadá na výsledek ... jseš začátečník - kup si Legend. Ale proč ??? Když možností je víc.
  • 0
HTC Touch HD + GeoScout

#14 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 16:19

Ono je to furt dokola, už jsem nechtěl reagovat (páč už jsem tu, jak pravil jeden klasik, za žlutýho fanatika :D), ale když už B) Ono je to totiž jako s Trabantem - kdo ho má, popř. jako první auto měl, nadosmrti na něj nedá dopustit. Legendisti jsou čeládka neoblomná, jen jim sakryš nikdo nešlápněte na ten modrej displej ... Akorát že utrhneš ten křížovej ovladač a v lese, mezi barákama, v dešti a v rokli nechytneš signál. Teda, občas nechytneš a často ti to zkomplikuje hledání. To je celý. Podle mýho jsou bezproblémový cajky - opravdu bezproblémový, v daných mezích - na kešing vzesupně Háčko - 60CSx - a oba nový. Čili nějakých 2.500,- Kč - 8000 - 10000 a víc. (Ceny za nový přístroj) Legenda stěží na AUKRU už dnes koupíš pod 1800,- a stále jde nahoru. Sleduju to pořád (jsem na AUKRU hodně). V obchodě a se zárukou už vůbec. Na druhou stranu jakýkoli modul k alespoň javovému telefonu s bluetoothem koupíš už okolo 500,- a horší příjem jak na Legendu bys neměl mít nikdy - spíš vždy lepší, pokud nekoupíš naprostý šunt, ale zase mohou být problémy s nějakou funkcí ala "statická navigace" (bude při pomalém pohybu zatuhávat šipku, údaje o vzdálenosti se většinou pohybují) a některé mohou být taky citlivější "na les", a můžeš mít problémy se spárováním s telefonem (zase, jak to jednou spáruješ dobře, už to většinou chodí v pořádku). Ovšem, pak podle typu softwaru toho telefonu máš k dispozici různý soft na kešování, na mapy, a s připojením na net (ALESPOŇ MINIMÁLNÍ) I ÚDAJE Z LISTINGŮ A TAK. //sakra CapsLock// Nevýhody: dvě zařízení, nižší výdrž na baterie ve srovnání s outdoorem - je na baterky - a také v terénu je nevýhodou křehčí provedení mobilu. A potřebuješ nějakou tu gumovou "šprcku" proti dešti :) Ale pokud už nějaký ten javový telefon (minimum, jinak Symbiany, Wokna...) máš, je to pro začátek - i pro dalšek - nejlevnější a dost vyhovující volba. Pak bych dal to Háčko a pak ty další dražší modely. Ovšem viděl jsem i hledání s autonavigací, a šlo mu to, kačerovi, fakt dobře... :)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#15 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 16:22

já ti doporučím jako dalším začátečníkum etrex H signál vždy odezva okamžitá a šipka tě dovede vždy na místo hold budeš muset ještě ve složitějším terénu používat mapu ale na GC je to super volba a dá se koupit za 2200kč
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#16 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 16:24

http://gps-navigace....garmin-etrex-h/
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#17 Cubky

Cubky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 16:28

Tez bych se klanel spise k Etrex H. S modrym Legendem jsou v urcitych situacich opravdu problemy, DNF ti to nezpusobi, ale rozhodne prohledas mnohem vetsi plochu... Ale podival bych se po nem spis na aukru, tam se objevuje do 2 tisic vetsinou.
  • 0

#18 jansam

jansam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 18:06

Citecka napsal/a:


Ovšem viděl jsem i hledání s autonavigací, a šlo mu to, kačerovi, fakt dobře... :)


jj člověče ... na to už jsem úplně zapoměl .... i já pár krabek odlovil s odemknutou Mio autonavigací. Byla to celkem sranda !! A k mému podivu to bylo lepší. Ale byl to jen přechod k PDA.
Jak to takvypadá jsu zde za "Legend - flamera" !!! Ale když já si s ním prostě nepadl do oka.
  • 0
HTC Touch HD + GeoScout

#19 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 18:29

Ahoj. Podobné vlákno je tu bez nadsázky každý týden nejméně jedno a vždy se v nich dozvíš v podstatě to samé.
Naposledy tady: GPSka - Prosím o pomoc ... i s odkazy na další podobná.
  • 0

#20 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 21:08

A uz tu nekdo rekl, ze ten geocaching neni o tom, jakou mas GPS, ale o vyletech do prirody? Zkuste, vrele doporucuju :-) A to lze i bez GPS. Pristroj pak pomuze pri hledani pokladu, ale spolehnout se nakonec stejne musite na svuj vlastni rozum. A ten je nade vsechny GPS. Drive ci pozdeji se kazdy presvedci, ze nejlepsi je 10-15m od avizovaneho bodu nula zvednou oci od pristroje, at je sebelepsi, sebedrazsi a sebepresnejsi, a proste se rozhlednout kolem sebe. Jeste jste to nezkusili? Je nejvyssi cas :-P
  • 0
Via est scopus!




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama