Přejít na obsah


Fotka

Jakou pořádnou mapovou turistickou GPS?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
39 odpovědí na toto téma

#21 StanB99

StanB99

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2009 - 22:02

60CSx/Colorado mají jednu doposud nezmíněnou výhodu - možnost připojení externí antény. Pro použití v rukách spolujezdce a ještě navíc třeba za pokovenými okny je to v autě nezbytnost. Tam se Oregon nechytá. Nevýhoda 60-ky je "velký" vertikální rozměr a tím problematické upevnění na čelní sklo a lesklý displej. Jezdit se ale podle ní dá, lepší je ale, když ji sleduje a obsluhuje spolujezdec/navigátor.
  • 0

#22 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 6:30

Dain a Olik napsal/a:

rodinka veverek napsal/a:
A co se Vám nejlíp osvědčilo v terénu?

v terenu 60csx.
(ne nadarmo paba k navigaci porad pouziva sedesatku i kdyz na hrani si prikoupil oregon :))


:D:D:D
Také mám tuto kombinaci, ale já už se naučil hledat s Oregonem ;).

Do terénu jsou dobré obě, ale 60tka se chová nějak přívětivěji, asi je to dané použitým čipem. Na autonavigaci je díky dotykovému ovládání a hlavně většímu displeji s vyšším rozlišením lepší Oregon, jediná nevýhoda je u něj horší čitelnost bez podsvícení, to vlastně ani nejde používat, proto bych zařadil do výběru i tu 550, která by mohla mít displej jasnější.

Colorado bych vyloučil kvůli kolečku a Vistu kvůli té nešťastně řešené gumě, která se neodlepuje jen tehdy, pokud se přístroj nepoužívá.

Používal jsem všechny přístroje a kdybych měl vybírat, zvolím Oregon a jako záložní 60tku :D:D:D, protože u té se mi nikdy nestalo, že by najednou z ničeho nic, začala ukazovat řádově o 100 m jinam, na Oregonu jsem to měl možnost vidět na dvou přístrojích, ale snad to některý z příštích firmwarů vyřeší ;).
  • 0

#23 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 8:13

Garmin by hlavně zasloužil pořádnou konkurenci, aby musel jít s cenami outdoorů dolů. V dnešní době kdy je Magellan polomrtev existují vlastně jen 4 trochu solidní outdoorové gps. (60Csx, Col, Oreg). Věčná škoda že tento typ nedělá víc firem. Trimble nepočítám, to je spíš poloprofi zařízení.
  • 0

#24 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 8:28

Atip napsal/a:
Do terénu jsou dobré obě, ale 60tka se chová nějak přívětivěji, asi je to dané použitým čipem.


taky bych rekl, ze to bude cipem. oproti sirfIII je ten mediatek tak 88%. ta sedesatka mi vzdycky prisla takova sviznejsi (colorado, oregon se vzdycky tvari tak jako jo, ja ti teda tu sipku pretocim, kdyz jsi uhnul o 90° :)) a rozhodne se s ni lip dohledava (sedesatka: "tak ted dojdes na nulu a tam je kes - v pripade teda, ze to nejakej jouda nezameril uplne halabala; col/org: "tak jako zpomal tady nekde ta kes bude, zkus to 6 metru tamhle. nic? no tak to zkus 4 semhle. furt nic? tak si precti hint a zkus to 3 stranou" :D)

...ale já už se naučil hledat s Oregonem

gratuluju :D
  • 0

#25 KarelMrak

KarelMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 10:29

Dain a Olik napsal/a:

Atip napsal/a:
Do terénu jsou dobré obě, ale 60tka se chová nějak přívětivěji, asi je to dané použitým čipem.


taky bych rekl, ze to bude cipem. oproti sirfIII je ten mediatek tak 88%. ta sedesatka mi vzdycky prisla takova sviznejsi (colorado, oregon se vzdycky tvari tak jako jo, ja ti teda tu sipku pretocim, kdyz jsi uhnul o 90° :)) a rozhodne se s ni lip dohledava (sedesatka: "tak ted dojdes na nulu a tam je kes - v pripade teda, ze to nejakej jouda nezameril uplne halabala; col/org: "tak jako zpomal tady nekde ta kes bude, zkus to 6 metru tamhle. nic? no tak to zkus 4 semhle. furt nic? tak si precti hint a zkus to 3 stranou" :D)

...ale já už se naučil hledat s Oregonem

gratuluju :D

Moc tomu nerozumím chip Mediatek využívá Vista, ale v Oregonu je STM Cartesio (ST2062) a porovnání přístrojů je obdobné, spíš bych se klonil k větší přesnosti u Oregonu. Viz:
Vložený obrázek
  • 0
KarelVložený obrázek

#26 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 10:54

Teď jsme zvyklí na chování šipky "Etrex H", tedy její přesnost, rychlost, citlivost. Dokážete srovnat v těchto parametrech Etrex H se 60csx a Oregonem? Chceme se vyhnout rozčárování, že máme sice mapy, ale šipka je horší.
  • 0

#27 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 11:10

KarelMrak napsal/a:
Moc tomu nerozumím chip Mediatek využívá Vista, ale v Oregonu je STM Cartesio (ST2062) a porovnání přístrojů je obdobné, spíš bych se klonil k větší přesnosti u Oregonu.


colorado ma mediatek, oregon ma stm cartesio - ale prakticke zkusenosti (vice lidi, ne jen moje) v chovani jsou podobne. ten zaznam trasy vcetne colorada znam, ale praxe pri dohledavani mi proste prijde jina.
  • 0

#28 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 11:25

rodinka veverek napsal/a:
Teď jsme zvyklí na chování šipky "Etrex H", tedy její přesnost, rychlost, citlivost. Dokážete srovnat v těchto parametrech Etrex H se 60csx a Oregonem? Chceme se vyhnout rozčárování, že máme sice mapy, ale šipka je horší.


rozcarovani z toho, ze budete mit mapy ale blbou sipku nebudete. ono to neni tragicke, jen v te 60csx je proste o kus lepsi. a je potreba se s tim popasovat - treba jak je videt vyse atip se to uz naucil ;) :) a pokud jste s 60kou nechodili, tak vam chybet nebude :)

a zase na druhou stranu vyhledove treba tu novou pripravovanou topo v3 muze treba 60ka uz hur stihat - ale jen tipuju.
  • 0

#29 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 11:43

Dain a Olik napsal/a:

KarelMrak napsal/a:
Moc tomu nerozumím chip Mediatek využívá Vista, ale v Oregonu je STM Cartesio (ST2062) a porovnání přístrojů je obdobné, spíš bych se klonil k větší přesnosti u Oregonu.


colorado ma mediatek, oregon ma stm cartesio - ale prakticke zkusenosti (vice lidi, ne jen moje) v chovani jsou podobne. ten zaznam trasy vcetne colorada znam, ale praxe pri dohledavani mi proste prijde jina.


Souhlas s Dainem ono to v praxi vypadá tak, že 60tka je taková svižnější, rychleji reaguje, u Oregona je navigování takové pomalejší, jako kdyby měla GPSka určitou setrvačnost, dojdeš ke kešce a přístroj Ti za chvilku řekne, že jsi 10 m za ní, nakonec se ke správnému místu probojuješ, ale pokud nemáš dlouhodobější srovnání, tak ti to nepřijde. Počítejte s tím, že jakýkoliv jiný přístroj se bude chovat trochu jinak, ale zvyknutí je poměrně rychlé.
  • 0

#30 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 11:47

Dain a Olik napsal/a:


a zase na druhou stranu vyhledove treba tu novou pripravovanou topo v3 muze treba 60ka uz hur stihat - ale jen tipuju.


Tohle už je vidět i v porovnání Topo 1.20 a Topo 2, už tam 60tka zaostává, překreslování je pomalé a na poměrně malém displeji s menším rozlišením, ten zážitek z mapy není takový jako v Oregonu, jen kdyby byl jasněší. Ideální stav je v noci, tam dokonce podsvícení trochu snižuji, ale musí být opravdu temná :D:D:D.
  • 0

#31 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 22:53

Koukám, že Garmin má nějaké šrotovné, vyplatí se jim donést Legenda nebo i Geko ... a mít na novou hračku zajímavou slevu. Ale teď musím děckám zaplatit tábory :@
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#32 jiki

jiki

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2009 - 14:29

S normální GPS jsem nikdy nehledal, používám Geocache Navigator v mobili s externím modulem nebo i interní GPS. Je o hodně lepší navigace od Garmina než mobil?
  • 0

#33 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2009 - 14:36

Je to o hodně lepší :D (Ale s mobilem jsem nikdy nehledal.)
  • 0

#34 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2009 - 15:10

Hledal jsem jak s mobilem/PDA, tak s Oregonem. + pro mobil/PDA: jedna věc (v mém případě ještě GPS modul...) - pro mobil: poněkud choulostivější na prostředí. - pro mobil: nabíjení v terénu + pro Oregon: Odolný + pro Oregon: Magnetický kompas + pro Oregon: Dostatek baterek do kapsy to řeší. - pro Oregon: Další věc co musím tahat - pro Oregon: Blbé řešení Multicachí, stejně používám mobil/PDA pro záznam čísel a listing... A teď si vyber ... :D
  • 0

#35 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 322 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2009 - 15:42

Osik napsal/a:
A teď si vyber ... :D

Hlasim, ze jsem si vybral a po vice nez roce hledani s PDAckem jsem dneska objednal Oregona. Mel jsem ho na vikend pujceneho a kompas a odolnost me presvedcili...
  • 0

#36 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2009 - 16:04

tomasCR napsal/a:
A to vám do výběru brzy přibude Dakota ;)...


Nepřibude - neumí WherIGo :D a tak je pro geocaching nepoužitelná.
Řešíme stejný problém (co koupit), protože jsme minulý týden "utopili" našeho milovaného a osvědčeného etrexe :( .


Dotaz do fóra - komu dalšímu se podařilo dostat do vodotěsné turistické navigace vodu?
  • 0
Sylvia999

#37 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2009 - 16:10

Sylvia999 napsal/a:
Dotaz do fóra - komu dalšímu se podařilo dostat do vodotěsné turistické navigace vodu?

Asi záleží kus od kusu...
viz Utopená GPS
  • 0

#38 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2009 - 16:18

Tak ta o které píše Don Pedro de Záblatí - to je ta naše :D.
  • 0
Sylvia999

#39 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2009 - 16:25

Jojo, říkal jsem si, že to asi bude ten samý etrex.:D
  • 0

#40 LukyCZ

LukyCZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2009 - 16:45

Ahoj, já hledal dlouho s N73 + gps modul a taky to šlo. Ale když jsem si pořídil "Orouše" tak hned bylo vše jednodužší. Už jen ta výhoda, že jsem nemusel tahat dvě věci. Navigace by měla být vodotěsná, ale jak tu čtu tak né vždycky :-) Plus u oregona je dotikový display, mapové podklady pro garmin, i ten kompas pracuje většinou dobře a rychle. Akorát ho musím často kalibrovat... Měl jsem možnost hledat i s PDA, ale to není vůbec vhodné do terénu, málem jsem ho zničil. Jasně listing se v něm určitě čte líp, ale v oregonu to taky jde a nemůžu si stěžovat. B)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama