Přejít na obsah


Fotka

Waymarková spamová prosbička :-) - 1866


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
19 odpovědí na toto téma

#1 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2009 - 17:02

Jak už jsem letmo zmínil ve vlákně o čajovnách - nyní i já přicházím s prosbou ohledně hlasovaní (peer review) pro novou waymarkovou kategorii. Spolu s marfikem a Colonelem74 jsme vytvořili WM kategorii pro pomníčky a kříže z prusko-rakouské války z roku 1866, kterých je (nejen) po naší republice rozeseto skutečně hodně. Řadě z nich (zejména těch, které se týkají ústřední bitvy u Hradce Králové) jsou věnovány pěkné geokeše (mj. od marfika, praeda či u Jičína od Colonela), ale přesto zůstává velké množství těch, které jsou mimo hlavní zájem a tudíž ideální objekt pro nevelkou hrsku vyznavačů waymarkingu ;) Takže pokud si myslíte, že je kategorie smysluplná, jste PM, tak prosím přihoďte i váš hlas. Díky. Hlasování trvá do čtvrtka 18.6, pokud bude kategorie schválena , vyjde to témeř na výročí konání hlavních bitev.
  • 0
Retired slowcacher

#2 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2009 - 17:29

Tak jsem ti prispel, s fotkama na wm se budou lip lustit doma mysterky a multiny... ;) :D:D:D Ta druha kategorie co tam ceka na schvaleni, s vrcholovymi deskama s sipkou, popisem a vzdalenosti mist v okoli na ktere je videt je taky zajimava. Jen kdyby jich u nas na kopcich bylo vic... :(
  • 0

#3 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2009 - 17:49

drzim palce, at to skrz americany projde. oni sice mají pres 200 kategorii us-only, ale nelogicky velice nelibe nesou, ze sami nejakou ikonku nemuzou ve statech hnedka odlovit :) jdu hlasovat.
  • 0

#4 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2009 - 18:05

A kde se dá hlasovat? Hoď sem odkaz, pls.

Edit: Ha! Našel jsem: http://www.waymarkin...92-0eb362ca98d2
A samozřejmě přidal hlas.
  • 0

#5 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2009 - 18:20

Coz o to, kategorie pro pomnicky z lokalnich valek existuji (treba jedna pro severoamericke boje za napoleonskych valek), ale objekty jen ve Vychodnich Cechach by mi prisly dost omezujici - bylo by dobre uvest, na jakem uzemi se waymarkovatelne objekty nachazeji a kolik jich radove je, aby posuzujici meli predstavu. Skoda treba, ze tam nejsou zmineny operace v Italii a na Jadranu, ty do tehle valky taky patri (viz en wiki), a proc je tam vubec cesky popis? petegeo: na Toposcopes taky pozor, to je zkopirovana stranka z wikipedie, a na stejne objekty uz existuje kategorie Orientation Tables, viz wm forum.
  • 0

#6 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2009 - 19:42

haggaeus napsal/a:
Coz o to, kategorie pro pomnicky z lokalnich valek existuji (treba jedna pro severoamericke boje za napoleonskych valek), ale objekty jen ve Vychodnich Cechach by mi prisly dost omezujici - bylo by dobre uvest, na jakem uzemi se waymarkovatelne objekty nachazeji a kolik jich radove je, aby posuzujici meli predstavu.
Skoda treba, ze tam nejsou zmineny operace v Italii a na Jadranu, ty do tehle valky taky patri (viz en wiki), a proc je tam vubec cesky popis?
petegeo: na Toposcopes taky pozor, to je zkopirovana stranka z wikipedie, a na stejne objekty uz existuje kategorie Orientation Tables, viz wm forum.


Nejde jen o objekty ve Východních čechách - tam jich je jen logicky nejvíc. V ČR se táhnou od Mimoně až na Moravu. O italském bojišti samozřejmě vím také (BTW ten popis námořní bitvy o Vis je fakt výbornej), ta wm kategorie není zaměřená jen na ČR, ale že bych čekal nějaký extra zakládání italsko-chorvatských wm, tomu moc nevěřim. (I když - jedu teď k Udine na dovolenou ;) )
Český popis je tam hlavně proto, že u nás jich je nejvíce a ne všichni vládnou angličtinou. Pokud to některé hlasující odradí, že to není dost "global", budiž. A jinak předpokládám, že pokud chce někdo o té válce vědět víc, tak si to ve wiki najde - mě to bylo fakt blbý to do popisu kategorie sprostě okopírovat (jako třeba ty toposkopy, ať nechodím daleko).

Když se neschválí, tak se koneckonců taky prd stane ;)
  • 0
Retired slowcacher

#7 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2009 - 19:57

Yea B)
  • 0

#8 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2009 - 20:03

Ale jo, odYeaovano s pripominkama :) Kdyz to neprojde pro prilisnou lokalnost, tak zkus v druhem kole vic popsat, jakeho celeho uzemi se kategorie tyka, a ze pomnicku je dost, napr. jen z battle of Königgrätz pres 400.
  • 0

#9 Petr1868

Petr1868

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 283 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2009 - 20:12

haggaeus napsal/a:
Ale jo, odYeaovano s pripominkama :)
Kdyz to neprojde pro prilisnou lokalnost, tak zkus v druhem kole vic popsat, jakeho celeho uzemi se kategorie tyka, a ze pomnicku je dost, napr. jen z battle of Königgrätz pres 400.

Z battle of Königgrätz by jich přesně mělo být 474
  • 0

#10 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2009 - 20:56

wmh napsal/a:


A jinak předpokládám, že pokud chce někdo o té válce vědět víc, tak si to ve wiki najde - mě to bylo fakt blbý to do popisu kategorie sprostě okopírovat


z vlastni zkusenosti - nenajde i kdyz chce. :D ve velke mire v tom us waymarkingu pracuje lenost (ono to asi teda vypada, ze ja na ne furt nasazuju, ale takhle s tim mam zkusenost :)) napr dorcadion zalozil kategorii baroko a ackoliv ji zevrubne popsal, prichazely hlasy, at do puntiku napise, jak uplne presne vypada barokni stavba, ze si to prece nebude vyhledavat.

nebo treba ja se slozil pod stul, kdyz mi nejdriv zamitli katedralu ve florencii s oduvodnenim, at predlozim dukaz, ze je to opravdu katedrala a ne obycejny kostel - a to je to samozrejme na pul minuty google>florence cathedral :D
  • 0

#11 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2009 - 22:05

Hlas samozřejmě přidán - YEA. Chtělo by to trošku vyšperkovat anglický listing kvuli US-peer reviewerum, těch bude většina a občas jsou votravní. Pokud budete chtít pomoc včetně designu, pomohu... Nějaké fotky by také bodly...
  • 0

#12 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2009 - 22:44

Dorcadion napsal/a:
Hlas samozřejmě přidán - YEA. Chtělo by to trošku vyšperkovat anglický listing kvuli US-peer reviewerum, těch bude většina a občas jsou votravní. Pokud budete chtít pomoc včetně designu, pomohu... Nějaké fotky by také bodly...


Dík. Když jsem si prohlížel různé obskurní wm kategorie, tak mi ta naše přišla docela rozumná a zajímavá, takže jsem (blbě/naivně samozřejmě;) ) tomu designu kategorie nepřikládal takovou důležitost.

Do druhého kola se tedy poučím a kdyžtak se ozvu ;)
  • 0
Retired slowcacher

#13 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2009 - 12:40

Tak kategorie byla nakonec pomerne hladce schvalena (pokud vas zajimaji detaily, pak : 85 hlasu od peer revieweru celkem, pouze 6x proti - z toho 4 s komentarem, ze po uprave by to v druhem kole klidne schvalili, pouze 2x rezolutne ne ve stylu: not global) Amici byli ve svych komentarich pomerne vlidni (ze by dusledek krize?:) ) Takze dekuji vsem moc za pomoc s hlasovanim a diky rovnez za vsechny podnetne pripominky!!! A samozrejme se tesim na vase waymarky;)
  • 0
Retired slowcacher

#14 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2009 - 20:26

Mimochodem, nějaký český návod jak se WM hraje někde není? Na zdejší geowiki jsem nic nenašel...
  • 0

#15 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2009 - 21:00

LudaL napsal/a:
Mimochodem, nějaký český návod jak se WM hraje někde není? Na zdejší geowiki jsem nic nenašel...


Na waymarking.com si najdeš waymarky v okolí, přečteš si jejich listing a splníš podmínky pro zalogování (obvykle fotka na místě) ;)
Také můžeš waymarky podle pravidel příslušné kategorie zakládat
  • 0

#16 Novaci_KH

Novaci_KH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2009 - 22:55

Mozna se zeptam blbe, ale k cemu to je ? Anglicky moc neumim (rusky to jde lip) a tak si moc nepoctu.
  • 0

#17 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 7:38

Jako "geokešing" bez krabiček. Dostaneš se na nějaká, třeba i zajímavá místa.
  • 0

#18 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 9:02

zjednodusene receno wm je jakesi vytvareni / navsteva POI podle stavajicich kategorii. zajimavejsi je na tom pro vetsinu spis to vyhledavani a zakladani jeste neposlanych wm. a jinak hotove slouzi jako pozvanka na misto, pokud se zajimate o danou konkretni kategorii.
  • 0

#19 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 16:10

A ještě jeden dotaz. Díky tomuto vláknu jsem se zase kouknul po delší době na WM, a zjistil jsem, že v okolí se za to dobu vyrojilo více WM, kde jsem byl již před časem, dokonce se tam i vyfotil. Mohu tedy zalogovat s dřívějším datumem, třeba i před založením dotyčného WM?
  • 0

#20 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 16:33

PLAJ family napsal/a:
A ještě jeden dotaz. Díky tomuto vláknu jsem se zase kouknul po delší době na WM, a zjistil jsem, že v okolí se za to dobu vyrojilo více WM, kde jsem byl již před časem, dokonce se tam i vyfotil. Mohu tedy zalogovat s dřívějším datumem, třeba i před založením dotyčného WM?

Zalezi na konkretni kategorii, u nekterych to byva explicitne zakazane, vetsinou se takovehle zpetne navstevy toleruji. U vltavskych privozu se mi treba zalogoval jeden nemecky kajakar, ke kazdemu mel kdyz ne fotku tak aspon nejakou historku, to potesi.
Nedavno se na toto tema diskutovalozde - retro visits obecne ok, retro posts (jako ze si prohrabnes svuj fotoarchiv, v googlemapach dohledas souradnice, a vytvoris hromadu novych waymarku) radeji ne.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama