Přejít na obsah


Fotka

geovozidlo na prodej - 4x4, 6 míst...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2009 - 21:58

Ahoj vespolek,

(Schválně to nepíšu do FRCu, ale do sekce Liberecký kraj - má to smysl, jak dále poznáte)

vzhledem k tomu, že jsem dnes pořídil ženě nové staré auto, mám zde navíc jedno staré staré auto.
Je to auto specifické a velmi neobvyklé, proto mi přijde, že zde by se pro něj mohl najít kupec.

O co jde?

Subaru Libero E12.
Mikrododávka (půdorys menší než Škoda 120).
Šest míst (pět má tříbodový pás, jedno dvoubodový) ve třech řadách. Technicky sedm míst, ale jedno je bez pásů = nesmí se oficiálně využívat.
Provozuje se v konfiguraci "čtyři místa a obrovský nákladový prostor", nebo "šest míst a kufr jak krátká Fabie".
Dvě střešní okna - jedno vyklápěcí, druhé motorem odsunované. Dohromady půl střechy větrá.
Skvělý výhled na všechny strany (i nahoru).
Perfektní parkování - mimo jiné i proto, že je o 20 cm užší než běžná auta.
Rok výroby 1998. Sloužilo nám věrně čtyři roky, teď je načase poslat ho dál.

A teď to důležité - to auto je děsně zábavné. Má motor vzadu a standardně náhon na zadní nápravu; pilot však stiskem tlačítka může přiřadit přední nápravu. 4x4 je bez kompromisů - nemá to mezinápravový diferenciál a nápravové diferenciály jsou samosvorné, takže se v tomhle režimu v podstatě všechny kola točí stejně rychle. Spolu se světlou výškou 20 cm je to v zimě k nezaplacení - projede to i místa, kde běžné 4x4 s "elektronickým" rozvodem (Volvo XC90 či Škoda Octavia 4x4) selžou.

Tj. je to auto obzvláště vhodné do Jizerek, pro šílence který si chce užít ježdění i když napadne sníh - proto to píšu sem. V Praze nebo jinde v nížině je vcelku k prdu.

Auto je v rozumném stavu odpovídajícím věku. Všechno, co je důležité (motor, brzdy, převodovka...) je udržované a funguje perfektně, ale karosérie by chtěla trochu péče - po lemu reziví. A na to, abych si o víkendu hrál s autem, nemám čas. Nehledě na to, že nám už nevyhovuje rozměrem.

Zeptejte se Pažitky, jak to jezdí. Jednou se mnou v zimě jel a moc se mu to líbilo.

Cenu bych si představoval někde kolem 35k.

Kontakt přes SZ. Potenciálnímu zájemci předvedu, ukážu všechny problémy, vyzkoušíme...

Foto konkrétního našeho kusu.
Akční foto (ne našeho, ale stejného)
Info na wikipedii.
  • 0

#2 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2009 - 22:07

Omlouvám se za OT, ale s dovolením se rozplynu nad tím krásným nápisem na zádech :D Jinak je to krásně obskurní, mému otci by se to líbilo, kdyby tu neměl něco... no, řekněmě podobného. :)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#3 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2009 - 22:07

Má to smysl! Dávno předtím, než byl vynalezen geocaching, jsme se starším bráškou tohoto krasavce brázdili silnice, hory i doly. Za povodní na táboře selhala všecka přibližovadla, kromě Nissana Terrano a Subárka Libero... S nimi se dalo dojet všude. :D Dávno ho nemám, ale při pohledu na fotku oko nezůstalo suché...
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#4 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2009 - 22:10

Tím jste jeli k Hojerovi?
  • 0

#5 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2009 - 22:12

Osik napsal/a:
Tím jste jeli k Hojerovi?


Jojo.
  • 0

#6 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2009 - 22:41

Na tomhle auto je nejhezčí, že když se k němu přidělá kýl, tak může sloužit jako loď, protože karosérie má tvar plachty (třikrát vyšší a delší než širší :D)
  • 0

#7 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2009 - 22:42

mitak napsal/a:
Na tomhle auto je nejhezčí, že když se k němu přidělá kýl, tak může sloužit jako loď, protože karosérie má tvar plachty (třikrát vyšší a delší než širší :D)


Jo, jízda po dálnici na plný plyn je při nárazovém bočním větru docela adrenalinový sport.
  • 0

#8 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2009 - 6:38

Jaká je spotřeba? Dá se v tom rozumně spát? Bicykly (třeba mírně rozebrané) se tam vejdou?
  • 0

#9 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2009 - 7:15

mitak napsal/a:
Na tomhle auto je nejhezčí, že když se k němu přidělá kýl, tak může sloužit jako loď, protože karosérie má tvar plachty (třikrát vyšší a delší než širší :D)


no me vzdycky zajimalo co se stane, kdyz se do tohohle auta ze strany stouchne prstem ;) :D

a sorry ze OT
  • 0

#10 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2009 - 8:13

No škoda že to prodáváš teď... tos nemohl pul roku počkat :-D škoda no. Bylo by to super studentský vozítko . Jinak nemá to náhodou motor pod podlahou? ;);) Taky jsem slyšel že tyhle prckové jsou takoví malí kamzíci...
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#11 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2009 - 8:35

Hamaci napsal/a:
Jaká je spotřeba?


Abych řekl pravdu, nevím.
Na fóru (www.subaru-libero.cz) byly hlášky o spotřebě od 7 do 10 l/100 km; u nás to auto používá žena na pojezdy po městě a blízkém okolí (tj. v podstatě nepřetržitě se studeným motorem - než se zahřeje, už je na místě) a myslím, že to je někde kolem 10 l/100 km. Ale nesleduju to.

Dá se v tom rozumně spát?


Nikdy jsem to nezkoušel. Sedadla všech tří řad se dají splácnout do roviny, takže dva lidi se tam pravděpodobně dobře vyspí.

Bicykly (třeba mírně rozebrané) se tam vejdou?


Pokud bys jel ve dvou (a zadní dvě řady sedadel tudíž mohl složit do placky), tak se tam kola vejdou.
  • 0

#12 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2009 - 8:36

Dain a Olik napsal/a:
no me vzdycky zajimalo co se stane, kdyz se do tohohle auta ze strany stouchne prstem ;) :D


:-)

Nic. Máš placatý motor pod podlahou (těsně nad zadní nápravou) a nosný rám. Tj. cca 80 procent váhy je pod podlahou kabiny. Těžiště je překvapivě nízko a to auto zvládne náklony, kdy pasažéři vykřikují strachem :-)
  • 0

#13 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2009 - 9:24

Heh. No nic. Snad se mi povede jednou sehnat neco podobneho ;)
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#14 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2009 - 9:38

Když jsme měli jen čtyři malé děti, stačilo na všecko. Při rychlostech >140 km.h-1 tam byl nesnesitelný atmosférický šum, tak jsme ho moc nehonili. Po složení dvou řad lavic (i v základní verzi mělo asi 14 možných kombinací poloh lavic a židliček) vznikla velká rovná plocha, kde se pod jednou peřinou mohly vyspat tři děti :) Obrovský šíbr vhodný pro předvolební kampaně... Majitelé "subárek" se na silnicích zdravili... To byly časy. Nakonec jsem ho prodal, kvůli vysokým nákladům na údržbu, žádné neznačkové díly, všecko z Japonska, několik týdnů lodí, malý zadní tlumič 4 a půl tisíce... Dosud však v mém automobilovém srdci zeje díra po "subárku"...
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#15 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2009 - 9:43

Trhac napsal/a:
Nakonec jsem ho prodal, kvůli vysokým nákladům na údržbu, žádné neznačkové díly, všecko z Japonska, několik týdnů lodí, malý zadní tlumič 4 a půl tisíce...


Tohle není až tak pravda - respektive není to pravda na Severu. V Liberci jsou dva servisy, které Libera umí, součástky jim z německa chodí do tří dnů a na část věcí existuje i third-party dodavatel.

Dosud však v mém automobilovém srdci zeje díra po "subárku"...


Jojo, to auto má duši. Ale dvě soukromá auta živit nemohu.
  • 0

#16 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2009 - 10:16

Ale já ho měl v letech 1997-2000. Pražský Emil Frey taky dokázal všecko, ale za draho :(
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#17 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2009 - 22:18

Trhac napsal/a:
Majitelé "subárek" se na silnicích zdravili... To byly časy.


Tohle platí i dnes. Ono je to přeci jen unikátní a nepřehlédnutelné auto, komunita žije.
V době, kdy jsem ho kupoval, jich bylo v celém státě jen asi 500.
  • 0

#18 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2009 - 22:37

Taky jsem mel cest se timhle svest, tedy jen jako pasazer. Vypada to desne vratce a pritom nas to nikde nevyklopilo a zatimco ja s Hondou potreboval retezy zhruba 200m za sjezdem z dalnice, tak tohle podivny vozitko je na sobe snad nikdy nemelo. Drzim palce at se dobre proda. Prodavat ted auto je fakt opruz. :(
  • 0

#19 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 8:13

Já měl subárko v době, kdy jich podle statistik policie bylo v ČR asi 170 kousků, vesměs dovozy, protože u Freye chtěli za nové 600 tisíc (!).
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#20 Bruca

Bruca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 8:27

škoda té spotřeby, jinak by to byl můj nový favorit :-) teď mám starší suzuki swift (taky to bývalo subaru justy, jestli se nepletu) a poohlížím po něčem novějším, páč todle už má cosi najeto a rezne jak čert :(
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama