Přejít na obsah


Fotka

Take one get two (vem si jednu, dostanes dve)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
56 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2005 - 21:24

Uz se mi parkrat stalo, ze jsem nasel kes na podzim/ v zime a rekl jsem si - tady bych to chtel videt v lete. Jenze log je zapsan a body uz cekaji jinde :-). Proto me napadlo, ze by nebylo spatne na kesich umoznit dve navstevy ve dvou ruznych rocnich obdobich, obe s pravem logu.

Dve podminky:
1) Druhy log musi obsahovat datum logu prvniho.
2) Obdobi A = mesice 5,6,7,8 obdobi B = mesice 12,1,2,3.
Cili pro jasnost - kdo kes nalezl v kvetnu, cervnu, cervenci a srpnu muze prijit znovu v prosinci, lednu unoru, breznu a naopak.

Od dnesniho dne toto plati pro vsechny me kese. Byl bych velmi rad, kdyby se pripojili i dalsi autori.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2005 - 22:22

Uz se mi parkrat stalo, ze jsem nasel kes na podzim/ v zime a rekl jsem si - tady bych to chtel videt v lete. Jenze log je zapsan a body uz cekaji jinde :-). Proto me napadlo, ze by nebylo spatne na kesich umoznit dve navstevy ve dvou ruznych rocnich obdobich, obe s pravem logu.

Dve podminky:
1) Druhy log musi obsahovat datum logu prvniho.
2) Obdobi A = mesice 5,6,7,8 obdobi B = mesice 12,1,2,3.
Cili pro jasnost - kdo kes nalezl v kvetnu, cervnu, cervenci a srpnu muze prijit znovu v prosinci, lednu unoru, breznu a naopak.

Od dnesniho dne toto plati pro vsechny me kese. Byl bych velmi rad, kdyby se pripojili i dalsi autori.

Pro mě za mě si na tu keš jdi, ale pak to zapiš pouze jako poznámku!!!Možná, že je to i proti pravidlům-zeptej se Hageouse.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2005 - 11:45

Je potreba to konecne rict na plnou hubu a ne to tady porad okecavat : "Jarryho idea je naprosta kravina." A dle prispevku v tomto threadu si to mysli vsichni krome nej. A Jarry se s tim bude muset vyrovnat i kdyz to pro nej, vzhledem k prispevkum vsede jinde na tomto foru, bude hodne tezko k prekousnuti ...
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2005 - 22:30

Pro mě za mě si na tu keš jdi, ale pak to zapiš pouze jako poznámku!!!Možná, že je to i proti pravidlům-zeptej se Hageouse.

Myslim ze to celkem neni nutne. Na pekny mista, ktery jsem si oblibil, jezdim opakovane, i kdyz tam neni vubec zadna kes. nevim, proc by nekdo nemohl navstivit kes podruhe i bez toho, ze bude mit zase bodik.... jestli mu to misto bez bodiku nestoji za cestu, jeho problem. nerikam ze je to jednoznacne spatnej napad, ale ja se kazdopadne nepripojim....
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2005 - 23:08

Pro mě za mě si na tu keš jdi, ale pak to zapiš pouze jako poznámku!!!Možná, že je to i proti pravidlům-zeptej se Hageouse.

Haggaeus, Haggaea, Haggaeovi :-)
Diskutovano s vyjadrenim autority nejvyssi zde. Je to sveho druhu podvod, ale protoze geocaching je nesouteziva aktivita, tak to je vyjma extremnich pripadu tolerovano.
Osobne nevidim duvod, proc bych mel znovu hledat cache, u kterych si pamatuju, kde hrabat ve snehu, nemluve o tom, ze treba Royal Treasury nebude ted o moc jina nez kdyz jsem ji nasel loni v lete. Budu-li mit cestu kolem, klidne se podivam do logbooku, kdo tam byl posledni dobou, ale nebudu tomu rikat "Found it".
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2005 - 0:17

Pro mě za mě si na tu keš jdi, ale pak to zapiš pouze jako poznámku!!!Možná, že je to i proti pravidlům-zeptej se Hageouse.

Muzu se zeptat, kdo se skryva pod nickem re:jarry ?. Abych vedel, kdo se nepripojil :-)
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2005 - 12:22

Je potreba to konecne rict na plnou hubu a ne to tady porad okecavat : "Jarryho idea je naprosta kravina." A dle prispevku v tomto threadu si to mysli vsichni krome nej. A Jarry se s tim bude muset vyrovnat i kdyz to pro nej, vzhledem k prispevkum vsede jinde na tomto foru, bude hodne tezko k prekousnuti ...

Ja uplne souhlasim, ze to je naprosta kravina. Je to i proti memu dosavadnimu presvedceni. Ale stejne by se mi to v nejake forme libilo. Nenavrhuju to pro sebe a svoji statistiku. Je mi lito kesi, tech peknych, ktere najde 10 - 20 lidi, a pak se jich mesice nikdo nevsimne. Procitam dost logu, casto vidim "tady se mi libilo, prijedu zas az budu mit vic casu" ale kdo z nas to opravdu udela? Ja jsem se vratil jen jednou na Svatovu ADVENTURE a zapsal jsem tam o tom poznamku. Schvalne, kdo z vas si to slibil a pak to nekdy udelal?
Pritom tady v Praze lidi chodej davove na kese, ktere vznikaji za kazdym lejnem. (Musim priznat, ze co do kvality vznikajicich kesi jsi mel lepsi predtuchu nez ja, ber to jako hlubokou omluvu za mou pitomost).
Dale: zmizela nejmenovana kes. Na uplne stejnych souradnicich vznikla "nova" kes z ruky stejneho autora. Vesele se loguje uplne stejne misto. Takze kdybych zrusil kes Royal treasury a na jejim miste okamzite zalozil King treasury bude to OK? To by se mohlo chodit a logovat bez vycitek svedomi? Zajimava logika.
Navrhuju jen jednu dalsi sanci za presnych podminek, tak nevim proc diskutujici nedokazou udrzet tema a misto toho se trumfuji kdo vymysli jeste vetsi kravinu.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2005 - 13:23

Je potreba to konecne rict na plnou hubu...

Na inovační průjem , tak jako na všechna ostatní průjmová onemocnění není moc specifických léků. Většinou postačí dieta a klid a čas všechno srovná. Přeji mu brzké uzdravení.
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2005 - 0:38

Haggaeus, Haggaea, Haggaeovi :-)
Diskutovano s vyjadrenim autority nejvyssi zde. Je to sveho druhu podvod, ale protoze geocaching je nesouteziva aktivita, tak to je vyjma extremnich pripadu tolerovano.

Nejak tam nikde nevidim slovo podvod, takze proti tomu bych se ohradil. Je tam jasne napsano, ze je to zcela v kompetenci majitele kese a pokud ten s tim souhlasi, muze druhy log uznat. Berte to jako oznameni ze ja to za techto podminek uznam. Pokud o tuto nabidku nestojite, nikdo vas nenuti ji vyuzivat.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2005 - 13:51

Haggaeus, Haggaea, Haggaeovi :-)
Diskutovano s vyjadrenim autority nejvyssi zde. Je to sveho druhu podvod, ale protoze geocaching je nesouteziva aktivita, tak to je vyjma extremnich pripadu tolerovano.
Osobne nevidim duvod, proc bych mel znovu hledat cache, u kterych si pamatuju, kde hrabat ve snehu, nemluve o tom, ze treba Royal Treasury nebude ted o moc jina nez kdyz jsem ji nasel loni v lete. Budu-li mit cestu kolem, klidne se podivam do logbooku, kdo tam byl posledni dobou, ale nebudu tomu rikat "Found it".

Zjevně asi pro někoho soutěživá je, jinak si takový návrh vůbec nedovedu vysvětlit. Pokud chci nějaké místo vidět i jindy než v zimě nebo v létě a naopak, tak k tomu nutně nepotřebuju logovat v cache (ostatně to zcela jasně naznačil i BBBubak).Nicméně nápad je to na druhou stranu skvělý. Tímto bych zde rád požádal Milancera o doplnění cca 300 stránkového logbooku a 13ti náhradních propiskových náplní do Sandstones. Hodlám tam ráno a večer chodit na procházky se svým geopsem. Docela by mě totiž zajímalo, jak takové Sandstones vypadají v 17:35:27, protože v 16:27:12 už sem to tam viděl.
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2005 - 14:02

Na inovační průjem , tak jako na všechna ostatní průjmová onemocnění není moc specifických léků. Většinou postačí dieta a klid a čas všechno srovná. Přeji mu brzké uzdravení.

Neni nad vlastni zkusenost : consul, 30.11.2005 13:13 pise:

Se svým počtem úlovků nemám fousy abych radil, ale často zůstávám v rozpacích nad úrovní některých keší pokud jde o vlastní provedení a bezprostřední umístění. Co je platné, že vlastník vymyslí geniální, vtipnou a zajímavou cestu k multi, zvolí atraktivní lokalitu a podá zajímavé informace o okolí, když keška leží: a) na hnojišti (psím nebo lidském), B) na zemi přikrytá listím, jehličím, chrastím ..., c) ve shnilém pařezu, který do splynutí s okolím počítá dny a hodiny, d) na místě, kam civilista nemá přístup celých 24 hodin, e) na místě, které nepatří do kategorie 5* terén, ale 10* nebezpečnosti... . Co je platné, ža taková keška je při otevření plná vody, bláta, slimáků s polosežraným obsahem od hlodavců a nepřežije jednu zimu. Čas od času si postěžujete při logování, ale co s tím ?

Muzes byt konkretni, jaky typ diety ti na ty fousy zabral?
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2005 - 0:55

Nejak tam nikde nevidim slovo podvod, takze proti tomu bych se ohradil. Je tam jasne napsano, ze je to zcela v kompetenci majitele kese a pokud ten s tim souhlasi, muze druhy log uznat. Berte to jako oznameni ze ja to za techto podminek uznam. Pokud o tuto nabidku nestojite, nikdo vas nenuti ji vyuzivat.

Stejne nevim, o co jde. Mit o frag vic, nebo se teda podivat, jak to na danem miste vypada v jinym rocnim obdobi? proc nejde druhe bez prvniho jsi ani nezkusil vysvetlit. /
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2005 - 1:09

Nejak tam nikde nevidim slovo podvod, takze proti tomu bych se ohradil.

ok, podle Jeremyho doslova "bad form" (nevhodne chovani), podle tech, co berou statistiky vazneji, "cheat" [2,noun].
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2005 - 14:05

dobry napad. Ono to chozeni po cache je namahava cinnost, proto navrhuji, aby autori, kteri planuji zalozeni v blizke budoucnosti nejake cache predem donesli loogbook na event aby se pripadni zajemci o bod mohli zalogovat.
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2005 - 20:44

Zjevně asi pro někoho soutěživá je, jinak si takový návrh vůbec nedovedu vysvětlit. Pokud chci nějaké místo vidět i jindy než v zimě nebo v létě a naopak, tak k tomu nutně nepotřebuju logovat v cache (ostatně to zcela jasně naznačil i BBBubak).
Nicméně nápad je to na druhou stranu skvělý. Tímto bych zde rád požádal Milancera o doplnění cca 300 stránkového logbooku a 13ti náhradních propiskových náplní do Sandstones. Hodlám tam ráno a večer chodit na procházky se svým geopsem. Docela by mě totiž zajímalo, jak takové Sandstones vypadají v 17:35:27, protože v 16:27:12 už sem to tam viděl.

To nechapu, jak to, ze nekdo kdo neumi cist umi psat. Zrejme je to ale u ozbrojenych slozek bezne.
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2005 - 14:46

A nejhorsi ze vseho jsou trpaslici....
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2005 - 16:03

Neni nad vlastni zkusenost : consul, 30.11.2005 13:13 pise: Muzes byt konkretni, jaky typ diety ti na ty fousy zabral?

Právě to co jsem napsal.
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2005 - 10:25

Stejne nevim, o co jde. Mit o frag vic, nebo se teda podivat, jak to na danem miste vypada v jinym rocnim obdobi? proc nejde druhe bez prvniho jsi ani nezkusil vysvetlit. /

Na tuto myslenku me privedlo to, ze nektere sve kese jsem nemohl po pul roce / roce od zalozeni ani sam najit. Jako dalsi uvedu tento priklad - abych mohl najit novou kes, musim vyrazit na Kladensko, kde se mi nelibi. Na Melnicku se nam libi, ale vsechny kese uz jsem v lete navstivil nekolikrat. Apatyku v zime jsem jeste nevidel a zajima me to vic nez Kladensko kdykoliv :-).
Pokud nekdo ma stejny pocit u nektere z mych kesi, nabizim mu tuto moznost zazit pocit objevovani uz zapomenuteho. Nemusi to byt ani ve stejnem roce, po dvou trech letech projit trasu Velke husi cesty nebo serii BMC pro zmenu v opacnem rocnim obdobi nemusi byt k zahozeni. Na kese typu Royal tresaury se asi nikdo vracet nebude.
Navstivit a najit komplikovanejsi kes podruhe v uplne jinych klimatickych a svetelnych podminkach je stejny podvod jako najit ji poprve s napovedou, tak to chapu ja.
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2005 - 14:13

dobry napad. Ono to chozeni po cache je namahava cinnost, proto navrhuji, aby autori, kteri planuji zalozeni v blizke budoucnosti nejake cache predem donesli loogbook na event aby se pripadni zajemci o bod mohli zalogovat.

Nebylo by lepší posílat logbook od jednoho zájemci ke druhému poštou, aby si té vymoženosti mohli užít i mimopražští?
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2005 - 11:32

Na tuto myslenku me privedlo to, ze nektere sve kese jsem nemohl po pul roce / roce od zalozeni ani sam najit. Jako dalsi uvedu tento priklad - abych mohl najit novou kes, musim vyrazit na Kladensko, kde se mi nelibi. Na Melnicku se nam libi, ale vsechny kese uz jsem v lete navstivil nekolikrat.

Nejlepsi je na oblibenych mistech umistovat vlastni cache, pak si u nich muzes naordinovat udrzbovou navstevu treba dvakrat do mesice. Kdyz si sam sobe vystavis potrebne potvrzeni, tak si je muzes i zalogovat jako nalez :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama