Přejít na obsah


Fotka

Poraďte kemp/výlet v Českém ráji - SPĚCHÁ!!!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 fana

fana

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 21:32

Ahoj kačeří a kačerky,

určitě je mezi vámi spoustu aktivních turistů, takže se na vás obracím s následujícím dotazem:
Chceme jet s přítelkyní od (této) středy do neděle do Českého ráje - vlakem, se stanem, nikoliv nezbytně na jedno místo (ale přímo puťák taky neplánujeme - prostě pár dní na jednom místě, pak se případně přesunout jinam). Hlavní náplní dovolené by měla být pěší turistika (skalní města, nějaké ty kopečky) a samozřejmě průběžné lovení kešek :) (+ příležitostné koupání)
V českém ráji jsem nikdy nebyl, takže bych byl moc rád za každý tip na konkrétní výlet/lokalitu/kemp (požadavky na kemp: hlavně KLID v noci, bezpečnost - nechci se vrátit z vejletu a najít vyrabovanej stan).

Předběžně mám plán že pojedeme do autokempu sedmihorky http://www.campsedmihorky.cz/ , kde si projdeme hruboskalsko, valdštejn, zámek Hrubá skála, možná pěší tůra na Kozákov??? a pak se přesuneme do prachovských skal (autokemp jinolice - http://www.jinolice....olice/index.htm).

Máte někdo zkušenosti s výše uvedenými kempy? Kam (jinam) byste mi doporučili jet?

Díky za jakékoliv vaše náměty/zkušenosti.
Franta.
  • 0

#2 sowda

sowda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 21:41

Sedmihorky jsou dobrá volba, do Jinolic bych do kempu nejel. Je tam plno a nejenom turistů. Po českém ráji jezdí turistické cyklobusy, takže se dá dojet kamkoliv a pak tůrovat. :)¨Jinak ty čtyři dny ti bude s bídou stačit na Hruboskalsko :D
  • 0
HTC One X, Android 4.0.4
c:geo, Locus
Lidi, já žijuVložený obrázek

#3 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 21:48

Sedmihorky, to je klasika ;) Jo a fajn tábořiště bylo vždycky pod Troskama..
  • 0

#4 Saludo

Saludo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 21:53

Jestli chceš klid v noci, tak Sedmihorky nic moc. Byli jsme tam dvakrát v tuto dobu a školní výlety dělají své i z jinak příjemného kempu a i začátek prázdnin je tam hlava na hlavě:@ Jinak jsme s geopolovičkou dělali několik tůr po Českém Ráji a asi nejvíc se nám líbila trasa: začátek v Mnichově Hradišti, přes Valečov dojít do kempu na Branžeži, druhý den přes Kost do kempu pod Humprechtem, třetí den na Troskya pod nima byl malý příjemný kemp, na jméno si bohužel nevzpomenu a poslední den přes Apolenu do Rovenska. Ujdu to i já, takže už asi každej :D Btw, s tou bezpečností to vidím v Čechách bledě skoro všude, většinou jsme stan nechali prázdnej a jeden bágl s věcma nechali na recepci...
  • 0

#5 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 22:01

Saludo napsal/a:
Jestli chceš klid v noci, tak Sedmihorky nic moc.
Byli jsme tam dvakrát v tuto dobu a školní výlety dělají své :@

Jenže to jsou prázdniny a to se v této lokalitě prostě neubráníš.. Sedmihorky jsou dost velký a dá se tam najít místo mimo hlavní ruch. Tábořiště pod Troskama to samé. Pak možná Branžež a tuším že něco bývalo u Kosti.
  • 0

#6 Saludo

Saludo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 22:13

Jo jo, od Kosti směrem na Sobotku, pod Humrechtem. Je to s koupalištěm a malé, ale nikdy to nebylo přeplněné a vždy tam byl v rámci možností klid. Tábořiště Svitačka (už jsem si vzpoměl) pod Troskama bylo také super, nejhorší zkušenost máme asi z "kempu" na Vidláku...
  • 0

#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 22:17

Jinak ale lze říct, že se dá v ČR spát skoro všude, venku pod skálou atd. Je to ráj trampů a horolezců... Takže když prostě večer po tůře padneš pod skálu a ráno půjdeš dál, nic se neděje...
  • 0

#8 sowda

sowda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 22:25

Saludo napsal/a:
Jestli chceš klid v noci, tak Sedmihorky nic moc.
Byli jsme tam dvakrát v tuto dobu a školní výlety dělají své i z jinak příjemného kempu a i začátek prázdnin je tam hlava na hlavě:@

Jinak jsme s geopolovičkou dělali několik tůr po Českém Ráji a asi nejvíc se nám líbila trasa: začátek v Mnichově Hradišti, přes Valečov dojít do kempu na Branžeži, druhý den přes Kost do kempu pod Humprechtem, třetí den na Troskya pod nima byl malý příjemný kemp, na jméno si bohužel nevzpomenu a poslední den přes Apolenu do Rovenska.
Ujdu to i já, takže už asi každej :D
Btw, s tou bezpečností to vidím v Čechách bledě skoro všude, většinou jsme stan nechali prázdnej a jeden bágl s věcma nechali na recepci...

Ten kemp pod Troskami je Svitačka(Troskovice):)
  • 0
HTC One X, Android 4.0.4
c:geo, Locus
Lidi, já žijuVložený obrázek

#9 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2009 - 0:39

Asi budu působit trochu jako skeptik, ale vzhledem k tomu, že a) začnou prázdniny b ) víkend bude prodloužený c)jde o Český ráj, tak se obávám, že ohledně klidu v jakémkoliv kempu, potažmo tím i bezpečnosti (ale i třeba osamělosti na stezce Valdštejn - Hrubá Skála či ve skalních městech) - nic z toho zde nenajdeš. Sedmihorky jsou slušnej camp, v Jinolicích bude určitě bordel (jsou tam vedle sebe tři kempy, relativně slušnej (z těch tří) je ten uprostřed - byl jsem tam teď na začátku sezóny i s dětmi a bylo to v pohodě. Jinak já osobně mám rád Duocamp na Branžeži - nejenom, že tam dělám eventy ;) ale je to camp malej a na rozdíl od těch dvou megakempů okolo Branžeže relativně tichej - ale je tam protivnej krokodýl a guláš bez cibule :-) Klidný bývá i kemp v Příhrazích - protože tam není žádný koupání, obvykle tam jsou jen štamgasti z NL a DE, při slušným počasí i pár horolezců. Ale správce je občas divnej.
  • 0
Retired slowcacher

#10 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 637 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2009 - 0:46

Ale zase hospoda v Prihrazech nezavira, dokud jsou lidi. ;)
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#11 Orikus

Orikus

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2009 - 7:42

sobikovi napsal/a:
Jinak ale lze říct, že se dá v ČR spát skoro všude, venku pod skálou atd. Je to ráj trampů a horolezců... Takže když prostě večer po tůře padneš pod skálu a ráno půjdeš dál, nic se neděje...


Na to spaní pod skalou si dávejte pozor. Stráž Českého ráje je všude, já to měl loni za spaní pod převisem a ohýnek za 2000 Kč:-)
  • 0

#12 dubr

dubr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2009 - 9:18

Souhlas:) spani pod previsama v Ceskym raji uz se neda. Chodej vsude a maj to docela zmakly. Chytli nas pred 3 roky nastesti to vyslo jen 100 na jednoho, takze camp je v teto lokalite dobra volba ;) Bohuze zadnej nedoporucim, pac jsem nikdy v CR v zadnym nespala (bez placeni je to vetsi dobrodruzo :D). Na Hrubou Skalu jezdime celkem pravidelne, je to tam hezky. Jinak doporucuju se vecer projit na Trosky nebo aspon pod ne, byvaji krasne romanticky osvetlene ;) Kdybyste chteli putacek bez campu tak idealni je Kokorinsko...sruby, a krasny previsy..:)
  • 0
Vložený obrázekVložený obrázekVložený obrázek

#13 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2009 - 9:34

Orikus napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Jinak ale lze říct, že se dá v ČR spát skoro všude, venku pod skálou atd. Je to ráj trampů a horolezců... Takže když prostě večer po tůře padneš pod skálu a ráno půjdeš dál, nic se neděje...


Na to spaní pod skalou si dávejte pozor. Stráž Českého ráje je všude, já to měl loni za spaní pod převisem a ohýnek za 2000 Kč:-)


Tak to my jsme pořídili levněji za 500,- Kč a byli jsme čtyři 2 dosp. + 2 děti a ještě teplé ohniště. Strážci byli celkem milí, pokecali jsme, dospali a vyrazili dál. Myslím, že za tu noc mluvili o 46 přistižených skupinách, to je docela nával :D:D:D a doporučili nám to tábořiště pod Troskama, nebo se domluvit s někým z domorodců a přespat u "obydlí na zahradě", tam se to smí. Nejvíc jim vadí oheň a já se jim nedivím.
  • 0

#14 dubr

dubr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2009 - 9:41

Jojo no u nas to byl extrem, nas byla skupinka 20 trampiku + krasnej ohynek, nastesti jsme to ukecali tak levne :D
  • 0
Vložený obrázekVložený obrázekVložený obrázek

#15 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 637 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2009 - 10:08

Orikus napsal/a:
Na to spaní pod skalou si dávejte pozor. Stráž Českého ráje je všude, já to měl loni za spaní pod převisem a ohýnek za 2000 Kč:-)


Neni to tak hrozny, pokud nerozdelavas ohen. Kdyz si pod previs natahnes celtu a na ni spacak, nedelas ohen, nestavis tam stan, proste jen prespis tak, ze si lehnes na zem a nedelas zadne terenni upravy, nikdo nemuze rict ani popel. Sam jsem v podobnem pripade bohuzel naletel a jednomu agilnimu strazci prirody zaplatil, az mi to vysvetlil sam nacelnik CHKO Cesky raj, ze v tomto pripade zadnou pokutu platit nemam, je to hloupost.
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#16 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2009 - 10:11

V Českém ráji to bývávalo fajn, ale zkazil to jistý pseudoarcheolog, jenč bytostně nesnáší trampy. Ale do veřejného kempu by mě stejně nikdo nedostal.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#17 hrafnain

hrafnain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2009 - 10:24

Dobrý taky bylo tábořiště Vidlák, na vlak do Borku cca 2 km, a parádní koupání v rybníku Věžák, na Trosky kousek, zrovna tak na Hruboskalsko a Borecké skály, a ten turistickej bus tam taky stavěl
  • 0

#18 vlcevl

vlcevl

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2009 - 10:32

Ve stanu se dá spát i na Paldě u Rovenska pod Troskami: http://www.rovensko....ensko_palda.htm Kemp určitě není přeplněný, vlakem se dá jet i na Prachov i na Sedmihorky. A kromě toho jsou v okolí Rovenska nejhezčí kešky v Českém ráji :D !!
  • 0

#19 Pupkovi

Pupkovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2009 - 18:28

Solidní a klidný kemp je v Kacanovech. Nejbližší nádraží je Turnov zastávka, což je asi 4-5 km, ale když to vezmete přes les je tam spousta pěkných kešek ve směru Hlavatice-Valdštejn-Kopic. Bylo zmíněno Rovensko - tam by se dalo přespat ve finálce jedné multiny :-)
  • 0

#20 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2009 - 18:51

Já většinou kouknu na www.dokempu.cz,jsou tam i názory,tak si každý může udělat obrázek.
Asi nejvíce chválený je autokemp Košťálov,ale je to už přeci jen trochu bokem od srdce Č.Ráje..
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama