Přejít na obsah


Fotka

zajimava vanocni nabidka pro zacinajici geokacery


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2005 - 23:20

Nahodou jsem nasel tohle:GEKO101 za pouhych 1890 Kc.


  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2005 - 22:33

Diky.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2005 - 11:34

Není náhodou tenhle lepší? Nevyznám se v tom.Asi to bude ale stejné..
http://www.globus.cz/pls/db1a_fe/ashif_fe.detail?p_node_id=189017&p_login_id=1453273012&p_rel_id=&p_basket_id=
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2005 - 11:40

mam obavy, ze to Gecko sa rozpredalo hned prvy den. konecne raz realna cena.
co sa tyka toho druheho, je to nejaky noname. pri troche stastia Ta sipka zavedie na spravne miesto a snad sa to ani nepokazi, ale viac od toho necakaj. ak pouzivas napr. Garmin alebo Magellan, mozes po internete diskutovat svoje problemy s GPS s milionmi ludi a pokial ma GPS aj datovy kabel, budes ju moct prepojit s pocitacom a kopirovat hore/dole waypointy, routy, prejdene tracky, mapy atd.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2005 - 12:08

mam obavy, ze to Gecko sa rozpredalo hned prvy den. konecne raz realna cena.
co sa tyka toho druheho, je to nejaky noname. pri troche stastia Ta sipka zavedie na spravne miesto a snad sa to ani nepokazi, ale viac od toho necakaj. ak pouzivas napr. Garmin alebo Magellan, mozes po internete diskutovat svoje problemy s GPS s milionmi ludi a pokial ma GPS aj datovy kabel, budes ju moct prepojit s pocitacom a kopirovat hore/dole waypointy, routy, prejdene tracky, mapy atd.

Včera tam byl Honza JPAgeo a kupoval dva ... prý o to moc zájem není. Akorát to mají jen v Globusu v Praze. Např. tady v Plzni je neprodávaj a prodávat nebudou.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2005 - 12:16

Cituji z http://www.skyfly.cz...arm_geko101.htm

Komunikační rozhraní
Přístroj neobsahuje žádné konektory k propojení s okolním světem. Není tedy možno zadané body z přístroje stáhnout, ani do něj nové z počítače nahrávat.

To bych viděl jako problém. Nemožnost připojení k PC byl hlavní důvod, proč jsem zrušil starý jednokanálový Magellan 2000 - na vše ostatní stačil.

  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2005 - 23:24

Cituji z http://www.skyfly.cz...arm_geko101.htm

Komunikační rozhraní
Přístroj neobsahuje žádné konektory k propojení s okolním světem. Není tedy možno zadané body z přístroje stáhnout, ani do něj nové z počítače nahrávat.

To bych viděl jako problém. Nemožnost připojení k PC byl hlavní důvod, proč jsem zrušil starý jednokanálový Magellan 2000 - na vše ostatní stačil.

To máš pravdu měl jsem to dnes v ruce a připojit nejde, resp. nemá kam. Myslím, že pro začátky geocachingu to nevadí....osobně myslím, že na hledání kešek by to stačilo napořád. Myslím, že za tu cenu nový přístroj ...pohoda, ale myslím, že je to jen problém konektoru .... šikovné ručičky dokážou modifikovat ledacos. Každopádně Geko 201 má stejnej board i logiku jen jaksi navíc to připojení na PC.... na zadní straně je šest šroubků ...takže rozebrat by to jistě šlo .... zkoušel si někdo ten konektor na 101 dodělat?
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2005 - 23:38

To máš pravdu měl jsem to dnes v ruce a připojit nejde, resp. nemá kam. Myslím, že pro začátky geocachingu to nevadí....osobně myslím, že na hledání kešek by to stačilo napořád. Myslím, že za tu cenu nový přístroj ...pohoda, ale myslím, že je to jen problém konektoru .... šikovné ručičky dokážou modifikovat ledacos. Každopádně Geko 201 má stejnej board i logiku jen jaksi navíc to připojení na PC.... na zadní straně je šest šroubků ...takže rozebrat by to jistě šlo .... zkoušel si někdo ten konektor na 101 dodělat?


Nepůjde jen o konektor, ale patrně i o firmware. Přijdeš o záruku, vodotěsnost, výsledek bude nejspíš ohyzdný (já vím, nemusí být), budeš se s tím párat bůhvíjak dlouho s nejistým výsledkem. Jako kutilství výborná věc a bylo by velké vítězství to zprovoznit, jako praktická cesta ke GPS o tisícovku (nebo tak nějak) dražší se mi to nezdá.
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2005 - 0:48

Každopádně Geko 201 má stejnej board i logiku jen jaksi navíc to připojení na PC.... na zadní straně je šest šroubků ...takže rozebrat by to jistě šlo .... zkoušel si někdo ten konektor na 101 dodělat?


201 umi oproti 101 navic WAAS, nevim, je-li to jen v software?
Osobni zkusenost (pul roku nefunkcni kabel Palm - GPS) - rucni zadavani neni na obtiz, kdyz mam data cachi s sebou a preklepavam je rucne ve vlaku nebo on the trail.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2005 - 23:42

Nepůjde jen o konektor, ale patrně i o firmware. Přijdeš o záruku, vodotěsnost, výsledek bude nejspíš ohyzdný (já vím, nemusí být), budeš se s tím párat bůhvíjak dlouho s nejistým výsledkem. Jako kutilství výborná věc a bylo by velké vítězství to zprovoznit, jako praktická cesta ke GPS o tisícovku (nebo tak nějak) dražší se mi to nezdá.


Díval jsem se na to ještě jednou. Nevypadá to zase jako až tak špatný nápad, možná by to dokonce i šlo. I cenový rozdíl je citelně větší. Beru zpátky co jsem napsal.
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2005 - 10:28

Nepůjde jen o konektor, ale patrně i o firmware. Přijdeš o záruku, vodotěsnost, výsledek bude nejspíš ohyzdný (já vím, nemusí být), budeš se s tím párat bůhvíjak dlouho s nejistým výsledkem. Jako kutilství výborná věc a bylo by velké vítězství to zprovoznit, jako praktická cesta ke GPS o tisícovku (nebo tak nějak) dražší se mi to nezdá.


Nu, firmware bych tam klidně nalil z 201, kdyby bylo kudy :-)... O záruku přijdeš a to píšu možná, protože na těch šroubcích není žádná pečeť či barva a tak můžeš kouknout do vnitřku celkem beztrestně.....vototěsnost myslím taky neztratíš .... podle zkušenosti co mám z rozebírání Magellana je tam gumové těsnění a divil bych se kdyby to bylo u Garminů nějak výrazně odlišné. Nu a ošklivé proč? ten konektor je na 201, takže se do 101 musí vejít taky. Když si tam pod něj plácneš silikon tak myslím neporušíš ani tu vodní odolnost..... Nevím, myslím, že bych se do toho určitě nepustil hned po koupi, ale po čase bych určitě neodolal :-) :-) Výroba bude pro celou Geko sérii určitě sejná jen tu a tam se něco propojí a přidá či přeleje firmwarem .... ostatně i návod mají společnej :-).... mám praktickou zkušenost, že je to tak u vysílaček bude to i u GPSek :-)
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2005 - 10:40

podle zkušenosti co mám z rozebírání Magellana je tam gumové těsnění a divil bych se kdyby to bylo u Garminů nějak výrazně odlišné.

Ahoj. A to jsi uspesne rozebral tu 315, nebo neco jineho?S tim konektorem je to celkem zajimavej napad, ale taky tam muze chybet par soucastek, ktere se budou blbe shanet. Jestli to nekdy otevres, posli fotku, zajimalo by me, jak to vypada uvnitr :-).
Michal
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2005 - 15:03

firmware bych tam klidně nalil z 201

Nemá 101 menší paměť? To by asi dost vadilo, ne?
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2005 - 13:23

Ahoj. A to jsi uspesne rozebral tu 315, nebo neco jineho?S tim konektorem je to celkem zajimavej napad, ale taky tam muze chybet par soucastek, ktere se budou blbe shanet. Jestli to nekdy otevres, posli fotku, zajimalo by me, jak to vypada uvnitr :-).
Michal

Ahoj tak 315 jsem nerozebíral...ještě k tomu nebyl důvod. Z Magellnanů jsem rozebral Platina, jinak tady máte fotky rozebraného Geka 101 zde... a zde...(Děkuji JPAgeo za půjčení a odvahu :-)) a pro porovnání Geko 201. Foto zde... a zde..přední strana je stejná jako u 101 jak vypadají kontakty 201 zazadu je vidět zde... Rozebrat to není problém ...vodotěsnost zajišťuje lem a guma. Na boardu 101 jsou vidět servisní kontakty a pájecí plošky na konektor pro propojení z PC ....201 má samozřejmě konektor již naletovaný ...jinak je to všechno naprosto stejné. Takže myslím, že by to modifikovat šlo.
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2005 - 23:19

Dost dobry. Dik za fotky, jestli se do toho pustis, tak drzim palce.
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2005 - 23:58

Nevite nekdo jestli je maji v Globusu v Praze na Zlicine? Rad bych si pro nej zitra zajel :-) ale nechci jet do Prahy zbytecne....
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2005 - 8:47

Nevite nekdo jestli je maji v Globusu v Praze na Zlicine? Rad bych si pro nej zitra zajel :-) ale nechci jet do Prahy zbytecne....

Jestli maji nevim. Mam to sice kousek, ale po vcerejsku me tam uz nikdo v predvanocnim case nedostane :-)
Zkus se ale preptat telefonicky primo v Globusu. Tot nejjednodussi vec.
http://www.globus.cz...n_id=1453440073
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2005 - 10:51

Jestli maji nevim. Mam to sice kousek, ale po vcerejsku me tam uz nikdo v predvanocnim case nedostane :-)
Zkus se ale preptat telefonicky primo v Globusu. Tot nejjednodussi vec.
http://www.globus.cz...n_id=1453440073

Nerikej ze tam bylo narvano :-)
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2005 - 11:31

Nerikej ze tam bylo narvano :-)


V Brně teda narváno bylo. Sice ne u GPSek, ale tak nějak obecně ;-) Ale nějak sem to přežil a už je má. Přes svátky snad stihnu dostatečně otestovat...
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2005 - 12:30

Nerikej ze tam bylo narvano :-)

Narvano? To je slaby slovo. Tam byla snad cela Praha. Teda ne cela. Muj pes zustal doma.
Kdyby radsi vyrazily do prirody za cachema.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama