Přejít na obsah


Fotka

Nákup magnetů v Olomouci


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
29 odpovědí na toto téma

#1 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2009 - 21:20

V poslední době jsem přišel o několik keší a při jejich obnově jsem už použil všechny feritové magnery, co jsem měl. Navíc syn chystá sérii keší, kde bude také asi část keší magnetických, takže budu kupovat větší množství neodymových magnetů. Koukal jsem na internetové obchody a není problém takové magnety objednat, ale poštovné je dražší než cena magnetů a to mě, starému skrblíkovi vadí, navíc nevím, jak jsou silné a nerad bych, aby keška padala, nebo naopak nešla oddělat. Poradíte někdo, jestli je možné neodymové magnety koupit přímo v Olomouci, kde bych si je vyzkoušel, případně, jak velké magnety doporučutete koupit? Olomoučáci a okolní, nechcete se domluvit a koupit opravdu větší množství magnetů společně, čímž snížíme podíl poštovného na ceně jednoho magnetu? Pokud někdo bude chtít magnety koupit, kontaktujte mě přímo. Zítra pro jistotu zajdu do Ferocentra, třeba tam něco budou mít, ale jinak to asi objednám po internetu.
  • 0

#2 sakypaky

sakypaky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2009 - 21:45

Zdravíme kolego, tak nakonec jsi to vyřešil přes forum? :) Bohužel jsme se poměrně nedávno předzásobili menší dávkou neodymových magnetů ( 2 x malé , 2 x velké ), tudíž nákup neotřebujeme a vlastně ani ty co máme, zatím nehodláme využívat ... Vždyť znáš naše kešky :) Zdali je v Olomouci obchod, nevíme, ferocentrum by možná byla správná volba, minimálně aspoň poradí, kam zajít ;) Pokud si je chceš vyzkoušet, klidně se stav :) Ale dopředu zaručuji velkou sílu, neodym je holt mazec. Pokud by se možná i sešlo více lidí na ten nákup, přidali bychom se a něco dokoupili. Uvidíme :) Povyzkoušej, uvidíš ...
  • 0
SAKYPAKY team = Garmin OREGON 300, PNA MIO H610+, OLYMPUS E-520, SAMSUNG S5230 Star ; VitoNavigator II 1.3, BeeLine GPS, TOPO Czech 3 PRO

#3 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 9:59

Tak po proběhnutí spousty železářství a podobných obchodů jsem zjistil, že to prostě v Olomouci nikde nemají. Maximálně feritové magnety, ale ty jsou slabé. Takže zhruba za měsíc budu objednávat magnety v jednom eshopu, kdo jste z Olomouce a okolí, můžete mi napsat a koupíme to dohromady a o poštovné se rozdělíme.
  • 0

#4 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 10:34

Ahoj, pokud Ti to pomůže, tak dobré zkušenosti mám s tímto zahraničním obchodem http://www.dealextre...x/search.magnet , kde je poštovné zdarma (pošlou Ti i věc za 2$ :) )
  • 0

#5 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 13:23

PatPlusMat: jak dlouho trvá, než to dodají? Vychází mi jeden magnet 20x2mm jen necelých 6kč a to je dost dobrá cena. Já našel shop, kde byl jeden za 14Kč a stovku za přepravu.
  • 0

#6 LuLuk

LuLuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 280 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 14:55

Synovci si z dealextremu objednavaji obcas nejake elektronicke machrovinky a dodaci lhuta je neuveritelnych 4 - 10 dni !
  • 0

#7 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 15:18

Ano je to přesně jak psal LuLuk, největší zdržení je ČP :) . Zatím jsem ani zásilku nikdy nepřipojišťoval a vždy dorazila. Poslední zásilku jsem objednával minulou středu, zatím není doma, asi jsem prošvihnul letadlo mám dojem, že odlítá právě ve středu, takže ještě pár dnů musím počkat :)
  • 0

#8 brhel

brhel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 19:11

Jestli potřebujete magnety, koupím vám je na Florenci v Praze a nějak pošlu, ale nevím jak, aby se to pošťákům nechytlo na auto :-)

http://kutil-florenc.cz/group/magnety
  • 0

#9 sakypaky

sakypaky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 19:33

Co osobní předání. Pokud vím, mirek turek jezdí do PH často :)
  • 0
SAKYPAKY team = Garmin OREGON 300, PNA MIO H610+, OLYMPUS E-520, SAMSUNG S5230 Star ; VitoNavigator II 1.3, BeeLine GPS, TOPO Czech 3 PRO

#10 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 20:03

Mirkovi jsem už psal SMS, že to do toho nákupu bych šel taky. Ta Pha a osobní předání zní zatím nejlépe...
  • 0
Don't panic!

#11 hrabosek

hrabosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 360 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 20:35

jak to tak ctu, tak v Olomouci řádí asi nějakej "sbratel" :( PiPakovi se tež z krabek ztraci magnety... a teď už je to nadrzo odlepeny (krabky jeví známky násilného dobývání). :(
  • 0
a to je (asi) vše přátelé... :D

#12 sakypaky

sakypaky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 21:16

hrabosman napsal/a:
jak to tak ctu, tak v Olomouci řádí asi nějakej "sbratel" :( PiPakovi se tež z krabek ztraci magnety...
a teď už je to nadrzo odlepeny (krabky jeví známky násilného dobývání). :(


Proto děláme kešky tak složité, aby je kačer našel, ale takovýto potentátové ne :)
A vůbec, nějak nám už chybí pokračování PiPákových kostelů? Kde je chyba? :)

... ale trochu odbíháme od tématu :D
  • 0
SAKYPAKY team = Garmin OREGON 300, PNA MIO H610+, OLYMPUS E-520, SAMSUNG S5230 Star ; VitoNavigator II 1.3, BeeLine GPS, TOPO Czech 3 PRO

#13 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 21:24

Mirku ahoj, nevím jestli Ti už někdo uspokojivě odpověděl a zda nejsem mimo mísu - jen jsem toto vlákno proletěl. Já jsem koupil slušné magnety a za pár korun v prodejně s perličkamam (když jsem tam hodinu čakal než si dcera Bedrunka vybere perličky na náhrdelník). Jen jsem si koupil hned čtyři mrňouse, ty se nějak scukly a já je pak nemohl dostat od sebe. Prodejna je tady: (Loc: 49°35'5.788"N, 17°15'10.821"E).
  • 0

#14 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 22:24

brhel: dík za nabídku, zní to zajímavě a jak správně psal saky(nebo paky, já si je pletu), bývám v Praze, takže bych je mohl i sám koupit. Pojedu tam až za měsíc (mám dovču), ale dřív to stejně neptřebuju. gerdík: co to bylo za magnety a kolik stály? asi by to bylo super hlavně při nějaké akutní údržbě, kdyby se dalo koupit něco i v Olomouci, třeba i trochu dráž. mám už dost potencionálních zájemců, takže mi prozatím cenově nejlíp vychází ten dealextreme, že bychom toho objednali víc a měli množstevní slevu.
  • 0

#15 sakypaky

sakypaky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 23:47

miroslav_turek napsal/a:
zní to zajímavě a jak správně psal saky(nebo paky, já si je pletu),


Kdy už začnete brát tu přezdívku jako celek :-D
Sice původně vznikla spojením dvou přezdívek, ale to už je teď stejně jedno :-D

Jinak, pokud by to z delaextreme vyšlo opravdu levně, možná bychom nějaké menší množství vzali také, ještě uvidíme ;-)
  • 0
SAKYPAKY team = Garmin OREGON 300, PNA MIO H610+, OLYMPUS E-520, SAMSUNG S5230 Star ; VitoNavigator II 1.3, BeeLine GPS, TOPO Czech 3 PRO

#16 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 8:35

Takže v srpnu, až se vrátím z dovolené, bych asi objednal: Super Strong Rare-Earth RE Magnets (20mm x 2mm / 100-Pack) za $29.18, (něco kolem 5,5Kč za magnet) Pokud bude dostatečný zájem, tak ještě nějaké menší magnety, např: Super Strong Rare-Earth RE Magnets (10mm x 1mm / 100-Pack) za $7.34 (1,4Kč za magnet) Menší balení si každý může objednat sám, přeprava je zdarma. Já bych využil toho, že 100ks vychází opravdu levně a asi nebude problém se o ně rozdělit. Plánuju si nechat zhruba třetinu. Posílejte mi prosím požadavky, nejlépe pomocí SZ. Pokud někdo bude chtít víc magnetů, nebo když bude víc zájemců, můžu udělat větší objednávku, ale to už budu chtít nějakou zálohu. Těch sedm stovek za dvě stovky magnetů klidně risknu, i kdyby mi potom měly všechny magnety zůstat doma.
  • 0

#17 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 11:15

miroslav_turek napsal/a:
gerdík: co to bylo za magnety a kolik stály? asi by to bylo super hlavně při nějaké akutní údržbě, kdyby se dalo koupit něco i v Olomouci, třeba i trochu dráž.

Bylo to pár korun (myslím, že to bylo okolo 6 kč).
Měli několik velikostí. Mrkni se a uvidíš.
  • 0

#18 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2009 - 12:16

Včera jsem navštívil obchod doporučený Gerdíkem a magnety tam ještě mají. Cena je asi stejná jako na Internetu, takže pokud někdo akutně potřebujete menší neodymové magnety, můžete toho využít (momentálně mají 13x2 a 10x2, plus nějaké další). Já zatím stále plánuji udělat v srpnu nákup po internetu, protože jednak na to nespěchám, magnetů budu kupovat hodně a při větším množství budu mít slevu. Pomocí mailu se potom domluvím s těmi, co se mi ozvali, že by se k nákupu připojili.
  • 0

#19 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 7:42

Jen pro info k mému nedávnému rozhodnutí koupit magnety: Na radu některých jsem objednal magnety u dealextreme a to stokusové balení, kde jeden magnet vyjde asi na 5,50Kč, bohožel je neměli skladem, ale byl tam termín dodání od dodavatele koncem srpna. Na stránkých už je uvedeno, že je skladem mají, ale ve skutečnosti je nejen nemají, ale ani netuší, kdy je mít budou. Chtěl jsem tedy koupit stokusové balení o malinko menších magnetů, ale i zde je stejná situace-na stránkách je uvedeno-skladem a na skladě nic není. Na můj dotaz, co tedy podobného skladem mají se mi nedostalo konkrétní odpovědi, takže asi objednávku zruším. V Olomouci je prodejna, kterou doporučil Gerdík, takže asi dám přednost nákupu vždy jen několika kusů na konkrétní krabičku, navíc mi paní říkala, že mají stejné ceny jako jsou na internetu a mám dojem, že nekecá... Bohužel ten rozměr 20*2 neměli v červenci ani tady, tak tam tento týden asi zajedu a uvidíme, třeba se dozásobili. Omlouvám se všem, kterým jsem slíbil, že se o tu stovku magnetů podělím, asi z toho nic nemude.
  • 0

#20 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 8:31

Hej, tak dodej tu prodejnu, mrknu tam taky. Díky!
  • 0
Don't panic!




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama