Přejít na obsah


Fotka

Vodotěsná krabička


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 Atisa

Atisa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 14:47

Nemáte typ na nějakou vodotěsnou krabičku? Vyhovuje Lock&Lock? Nedávno se mi totiž díky zřejmě silným deštům úplně rozmočil obsah normální krabičky. A tak potřebuju sehnat něco kvalitnějšího. Díky za odpovědi :-)
  • 0

#2 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 14:53

Atisa napsal/a:
Nemáte typ na nějakou vodotěsnou krabičku? Vyhovuje Lock&Lock? Nedávno se mi totiž díky zřejmě silným deštům úplně rozmočil obsah normální krabičky. A tak potřebuju sehnat něco kvalitnějšího.
Díky za odpovědi :-)

Ano, original Lock&Lock bohatě postačuje.
  • 0

#3 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 14:54

Lock&Lock je zaručeně to nejlepší.
  • 0
Kolo jede

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 14:58

Určitě je Lock Lock nejlepší. Občas používáme běžné krabice do mražáku nebo mikrovlnky, ale chce to překontrolovat těsnost. Samozřejmě, že i u té LL záleží na tom, jak ji kačer zavře.
  • 0

#5 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 14:58

Ano L&L je spravna volba. Testovano treba na Epsilonu pro prenos veci...
  • 0

#6 Tom007

Tom007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 15:51

Používám 2 roky krabky z Teska alá L+L , zatím bez problémů.
  • 0

#7 Sauge

Sauge

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 17:51

no dobry je krabicku "napln ji toaletakem samorzrejmne cistim a potom ji do vany nebo kyblu na toaletaku poznas jestli ti tam natekla i jenom kapka vody
  • 0

#8 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 21:44

já si tady přidám dotaz, L&L vydrží i když bude stále pod vodou?Nebo čím bych jí měla zapatlat,nepotřebuji jí otvíratelnou,jen aby do ní bylo vidět.
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#9 Baloni

Baloni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 21:57

ano, lock and lock vydrží i stále pod vodou.. jednu takovou jsem odlovila, jiné zajištění proti vlhku zvenčí nebylo a krabka je cca 2m potopená neustále.
  • 0

#10 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2009 - 6:51

Ano, original Lock&Lock vyrobeny v Indii je ta spravna volba. Vydrzi pod vodou bez problemu. Ty klony z Tesca jsou taky dobre, ale po cca 50-ti navstevach se jim zacnou lamat zacvaky a prestavaji byt vodotesne, to original nedela. Tech originalu jsem par pod vodou nasel a vzdy tesnili, sam jich nekolik pouzivam a jsou to zatim nejlepsi krabicky co jsem potkal. Jen jednu spatnou vlastnost maji a to kdyz je najdou mudlove, tak se jim taky zalibi a dost casto si je odnesou. Jeste jedna krabice je velmi dobra a vodotesna a to AMMO BOX, ktery najdes v prodejnach s vojenskym materiale. Ten snese i trochu hrubsi mechanicke namahani, ale v pripade ze ho naleznou mudlove nebo vojensti nadsenci, tak vzdy spolehlive zmizi.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#11 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2009 - 9:06

Na L&L chodim do makra nebo web shopu. Ale nastava otazka, jak poznam ktera je ktera, prijde mi, ze v Tesku i makru jsou stejne. Poznam nejak rozdil mezi orig a fake?
  • 0

#12 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2009 - 9:13

mám doma krabičky,ale asi nejsou originál,spíš asi určitě:Dpodle ceny.Ale když zavírání zadělám silikonem,což bych teda mohla u jakýholik krabičky,vydržíto?
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#13 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2009 - 10:05

Krabička "a la lock lock" z Kauflandu byla sice levná, ale první klips jí upadl ještě před umístěním v terénu :(
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#14 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2009 - 12:18

Za vodotěsnou krabičku můžu doporučit obyčejný Lock&Lock a nebo i tu Tesco verzi. Při hledání už jsem pár L&L s ulomenými clipy taky potkal, takže si nemyslim že by byli zas tak nesmrtelné. A co jde o ty tesco tak mám jednu na své keši a má už skoro naběhánou 200nálezů a po nedávné návštěvě mě překvapilo, že pořád vypadá jak nová. Ale hlavní je aby krabička byla dostatečně velká a logbook i s obalem přiměřené velikosti a nepřiskřípával se do gumičky, to tam pak okolo nateče stejně.
  • 0

LG G6 + c:geo + OSM


#15 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2009 - 15:23

Krabička může být vodotěsná, ale umím si představit, jak natěšený kačer ji vytáhne, neotře, otevře, a z mokrého víka pokype všecko uvnitř. Udělá to tak druhý, třetí, a z krabky je hnojiště :(.
  • 0

#16 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2009 - 21:31

LL má vydržet 3 milióny zavření a otevření... Takové kešky snad ani nejsou?
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#17 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2009 - 23:18

Teď jsem v army shopu viděl slušnou pixlu, podle toho letáčku byla nárazu vzdorná vodotěsná a bůhví co všechno, snad by si měla i sama vyrovnávat tlak uvnitř. cena ? 550 Kč za pixlu asi 15x10cm :D
  • 0

#18 riki

riki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 19:51

fanfulik napsal/a:
já si tady přidám dotaz, L&L vydrží i když bude stále pod vodou?Nebo čím bych jí měla zapatlat,nepotřebuji jí otvíratelnou,jen aby do ní bylo vidět.

Tak minulý týden jsem odlovil keš, která je ve vodopádu, ale pro jistotu byla ve dvou krabičkách Lock&Lock(menší ve větší) a vše úplně suché, takže bych doporučoval také tak:)
  • 0
Šťastný blázen..až nás budou milióóóóny...

#19 kamilek

kamilek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2009 - 0:37

Dobrou volbou je také nemít finálku v oblasti zaplavované už při prvním povodňovém stupni... Je sice pěkné, že v krabce Lock&Lock je sucho, ale co je vám to platné, když nevíte, na kterém říčním kilometru se zrovna pohybuje ;-) Tentokrát se naštěstí udržela na místě.
  • 0

#20 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2009 - 0:58

Tak se taky přidám se svými zkušenostmi s krabičkami. Originál Lock&Lock je nejlepší a podle mých zkušeností voděodolná. Mechanicky také. Rozbila se nám jen po pádu z prvního patra na beton. To snad při geocachingu nenastane :-) Verze Tesco není tak mechnicky odolná. Už se nám u jedné doma používané odlomila jedna chlopeň. Co se týče voděodolnosti, mám pochyby. Když jsem do jedné dal jelení játra a dal jí nakloněnou nabok do lednice, ráno jsem měl lednici plnou krve. Napodobeniny z Kauflandu nebo Plusu nestojí vůbec zanic. Praskají jak úchyty, tak celé krabičky. Ověřeno jak při geocachingu, tak při domácím provozu. Ale dají se najít i "noname" krabičky, které jsou kvalitou podobné original L&L. V jednom místním obchodě jsem narazil na kulatou krabičku původem snad ze Španělska, která je kvcalitou srovnatelná s L&L. Objem asi 1l za 70 Kč. Bohužel měli jen jednu :-( Ale i v Kauflandu nedávno prodávali original L&L. Sadu tří krabiček velikosti small za 130 Kč. Pro běžnou kešku ale není třeba naprostá vodotěsnost, záleží na provedení úkrytu keše. Sám provozuji na svých keších i ty plusácké či kaflanďácké šitky a žádný problém. Jestliže potřebuješ podvodní průhlednou kešku, tak original L&L by to mohla splňovat, ale raději bych vytvořil něco hermeticky uzavřeného. Třeba taková PET lahev je podle mne bezpečnější. Ale nemohu radit, když nznám přesný účel. Hodně štěstí :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka