Přejít na obsah


Fotka

jak luštit mystery caches?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 t100-CZ

t100-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 22 July 2009 - 23:58

jsem začátečník a potřeboval bych radu jak lustit tento druh kešek. Dám zde příklad: http://www.geocachin...55-edf1f50a8d3c jako nechci to vyluštit, jen třeba pooradit jak na to...
  • 0

#2 werg

werg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2009 - 0:19

Vybral sis obtiznost 4 - zkus napred nejakou jednodussi pokud jsi zacatecnik :-)
  • 0

#3 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2009 - 3:00

Pro začátečníky jsou vhodné puzzle nebo googlící mysterky s ověřením souřadnic.. Také jsou dobré nějaké,které se zabývají našimi znalostmi,např. si lékař,tak se ti dobře luští určitý obor lékařství..Kromě techto kesi jsou dobre ty,ktere se daji vylustit pocitacovymi možností v listinzích.
  • 0
Cogito ergo sun ...

#4 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1005 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2009 - 5:41

Zacni tim, ze si prectes cely listing, prohlidnes vsechny obrazky. Pak u nekterych mysterek obrazky ulozis na disk a rozpitvas je binarne, nebo pomoci SW na zprac. obrazku, u nekterych si nechas zobrazit zdrojovy kod HTML listingu. Tim jsi proveril fyzickou stranku listingu a toho co je ulozene na netu. Pak nastava ta dusevni.... Pochopit kam to autor zasifroval... :D Neni to pocet kavovych zrnek, stromecku kavovniku, listu na vetvickach... a pod. uchylky....:o Atd... atd... V pripade tehle, a tim ze jsi zacatecnik, zacni od zacatku..... ;)
  • 0

#5 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2009 - 7:15

Mno :) Zrovna u téhle je po bedlivé prohlídce listingu jasné, kde se souřadnice schovávají. O něco víc práce dalo je z té schovávačky dostat... Ale fakt, chce to nějaké ty zkušenosti.
  • 0

#6 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2009 - 7:16

Jeste z vlastni zkusenosti - oplati se procist vsechny logy. Lidi naznacuji jak k vysledku dospeli a obcas z toho lze najit nejakou stopu.
  • 0

#7 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1094 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2009 - 7:39

To je zrovna jedna z těžších... pokud chceš něco pít, tak asi začni u vody a pak zkus čaj... série je krom maté zakódována určitým systémem... stejný princip, jen pokaždé jinak aplikovaný ;-)
  • 0

#8 t100-CZ

t100-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2009 - 8:46

tak co třeba tohle:
http://www.geocachin...&log=y&decrypt=
přijde mě že to vyluštil snad každej a já na to koukám jak vůl
  • 0

#9 t100-CZ

t100-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2009 - 8:48

to jako musím jít na místo a jít po značkách? nebo v tom mám hledat něco jiného?
  • 0

#10 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1411 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2009 - 8:52

[quote]Witko napsal/a:
a odlovil jsi legendární uhlíře nebo poznámky z pavilonu? :D
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#11 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1411 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2009 - 9:08

t100-CZ napsal/a:
to jako musím jít na místo a jít po značkách? nebo v tom mám hledat něco jiného?


hele MYSLI!

V lozích je psáno "souřadnice jsme vyluštili už dávno", z toho se dá dovodit že se dají pravděpodobně vyluštit doma od stolu. Obtížnost tři hvězdičky, krabička bude nano.

Jinak poblíž se Ti chystá pár Eventů, doporučuji Ti tam zajít, poznat kolegy kačery, pokecat. Nebudou Ti radit a vodit Tě za ruku, ale možná pochopíš směry myšlenek šifer. A že jich je. Těch směrů. A jestli nemáš představivost a fantazii, kašli na mysterky.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#12 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2009 - 9:11

To je pěkná mysterka,neco podobneho mame v Brně,ale ne se značkama na klidnějším míště,ještě jsem do ní nepustil,ta cesta k finalce nebude tak hrozná
  • 0
Cogito ergo sun ...

#13 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2009 - 9:15

t100-CZ napsal/a:
tak co třeba tohle:
http://www.geocachin...&log=y&decrypt=
přijde mě že to vyluštil snad každej a já na to koukám jak vůl

Přemýšlej jak by jsi zakódoval souřadnice.... moc pěkná mysterka, škoda že tak daleko od Prahy. Vyluštěno za 5 minut...
  • 0

#14 t100-CZ

t100-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2009 - 9:18

sakra tak když to má někdo za 5 minut tak na to mrknu znova
  • 0

#15 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1411 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2009 - 9:21

t100-CZ napsal/a:
sakra tak když to má někdo za 5 minut tak na to mrknu znova


hotovo, začla jsem po svém minulém příspěvku ;)
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#16 Petr1868

Petr1868

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 283 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2009 - 9:35

Zegga napsal/a:

t100-CZ napsal/a:
sakra tak když to má někdo za 5 minut tak na to mrknu znova


hotovo, začla jsem po svém minulém příspěvku ;)

Obtížnost uvedené mysterky na stupni tři odpovídá pouze provozu na místě uložení, jinak je to jedna z mála, které bych byl schopen vyřešit, škoda, že je tak daleko. Vyřeršeno během dvou minut pomocí strýčka Google.
  • 0

#17 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1411 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2009 - 9:50

Petr1868 napsal/a:

Zegga napsal/a:

t100-CZ napsal/a:
sakra tak když to má někdo za 5 minut tak na to mrknu znova


hotovo, začla jsem po svém minulém příspěvku ;)

Obtížnost uvedené mysterky na stupni tři odpovídá pouze provozu na místě uložení, jinak je to jedna z mála, které bych byl schopen vyřešit, škoda, že je tak daleko. Vyřeršeno během dvou minut pomocí strýčka Google.


3 je obtížnost získání souřadnic, místo uložení je věc terénu, ten je 1,5

Zbytečně napovídáš příliš o cestě k výsledku. Jinak co je to čas luštění? Pro mě otevření listingu, přípapdně jeho vytištění, získání informací a poskládání výsledku. Za dvě minuty ani náhodou. Ale pokud to vše okolo je omáčka, tak jelikož doprava mě leta živí a baví, stačilo kouknout na listing a bylo vyluštěno. Takže 10... vteřin :D:D:D
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#18 t100-CZ

t100-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2009 - 10:27

tak po 2 hodinách jsem na to taky přišel. . . teda myslím :) dělal jsem s tím snad vše.jak se kterrá značka menuje.ciferaci písmen,slov. . . a oni se značky číslujou :D jinak řidičák samozřejmě mám ;)
  • 0

#19 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1411 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2009 - 10:37

t100-CZ napsal/a:
tak po 2 hodinách jsem na to taky přišel. . . teda myslím :) dělal jsem s tím snad vše.jak se kterrá značka menuje.ciferaci písmen,slov. . . a oni se značky číslujou :D jinak řidičák samozřejmě mám ;)


chytrej kluk B)
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#20 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2009 - 10:55

t100-CZ napsal/a:
tak po 2 hodinách jsem na to taky přišel. . . teda myslím :) dělal jsem s tím snad vše.jak se kterrá značka menuje.ciferaci písmen,slov. . . a oni se značky číslujou :D jinak řidičák samozřejmě mám ;)

No tak gratulace... ale pozor, není slušné prozrazovat pointu mysterek ;)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama