Přejít na obsah


Fotka

Rumunsko 6.-16.8


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 Dragon Riders

Dragon Riders

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2009 - 14:22

Od 6. srpna do 16. srpna planujeme vylet do Rumunska. Nyni mame dve volna mista, ktera bychom timto radi dali k dispozici. Planujeme decentne pokesovat v Madarsku pak prejet do Rumunska, kde se chceme zucastnit eventu. Po eventu pak pres dalsi kese navrat domu. Chceme se projit po krasnych horach a kesema si rozsvit dalsi zeme. Zazit i jiny kesing nez jaky mame ve stredni evrope :-) Mame zkusenosti s cestovanim po Balkane a Rumunsku zvlast. Rumunsko je bezpecnejsi a klidnejsi zeme nez vychodni Slovensko a silnice jsou kvalitativne srovnatelne s CR, takze se neni ceho bat :-) Pripadne dotazy rad zodpovim pres mail jirin.nozicka@seznam.cz.
  • 0

#2 sakypaky

sakypaky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2009 - 18:31

Dvě volná místa se týkají místa v autě, předpokládám? A odhadovaná cena? :)
  • 0
SAKYPAKY team = Garmin OREGON 300, PNA MIO H610+, OLYMPUS E-520, SAMSUNG S5230 Star ; VitoNavigator II 1.3, BeeLine GPS, TOPO Czech 3 PRO

#3 ku8az

ku8az

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2009 - 19:25

Tohle nezní vůbec špatně, do Rumunska bych se celkem rád podíval. Pokud se jedná o auto, není problém vzít vlastní, aspoň by nás mohlo jet víc :) Je nějaký konkrétní plán a odhad ceny?
  • 0

#4 Dragon Riders

Dragon Riders

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2009 - 21:06

Ano bavime se o ceste autem. Jedna se o pesi vylet. Byla planovana kola ale nakonec bylo vyhodnoceno ze kola by se spis pletla. Takze jen pesi. Otazka ceny - nejvetsim nakladem budou pohonne hmoty. A to je zavisle na zvolenem aute a jeho obsazeni. Pokud by jsme jeli primo z CR jen a pouze na event a zpet - pak se bavime priblizne 2200 km. Dalsimi naklady muze byt kempovne a ruzne pripadne baksise. Temto nakladum se budeme snazit vyhnout tim ze mame sebou Habbilinse ktery ma s Rumunskem zkusenosti. Plan - a jeho skutecna realizace ovlivni pocet najetych kilometru - je vytvoreny variabilne - aby bylo mozne reagovat na aktualni stav pocasi, fyzicke kondice a nalady. Zaklad planu je decentne pokesovat v Madarsku a pak si projit nejaka pekna mista Rumunska. Otazky visi nad navstevou kesi v Srbsku, Moldavii a Ukrajine, pripadne nad navstevou Rumunskeho more. Tyto otazniky budou zodpovezeny diskuzi az bude jasnejsi kdo jede aby se kazdy mohl vyjadrit aby jsme si to uzili vsichni.
  • 0

#5 ku8az

ku8az

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2009 - 23:38

To zní zajímavě, akorát s jedním malým nedostatkem... nemám pas ;) Každopádně to není snad až takový problém a Rumunsko mě láká. Akorát moje polovička není zrovna na pěší tůry nějak moc přizpůsobená. To mají být jednodenní výlety (cca kolik km?) nebo spíš vícedenní se spaním pod stanem? Spíš mě překvapuje ta délka. To chcete týden kešovat v Rumunsku nebo se to rozloží do cesty tam a zpět, že by se jelo místo dne třeba 3? :) Pokud by to klaplo, tak bychom se mohli třeba přidat i jako přídavná jednotka s vlastním geovozidlem. Ale uvidíme, nezáleží to jenom na mně.
  • 0

#6 Kacer

Kacer

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 1:16

Ahoj. V tohle dobu bych měl volno. Vyrazit bych tedy mohl. Chtěl bych se co nejdéle pohybovat v horách :)
  • 0

#7 Dragon Riders

Dragon Riders

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 6:33

Chybejici pas je trosku problem - nebudeme se pohybovat jen na uzemi Shengenu - takze obcanka stacit nebude. Navrhuji aby mi predbezni zajemci zaslali sve maily na jirin. nozicka@seznam.cz - a budeme spolu komunikovat hromadnymi maily. To je trosku flexibilnejsi nez toto forum, navic bude jasnejsi predstava kolik lidi ma zajem a kolik je tedy treba sehnat aut. 2200 km je po silnicich ze stredu CR na event a zpatky - pokud by jsme jeli nejvetsi okruh, tedy i s navstevou Srbska, Moldavie a Ukrajiny - pak se dostaneme priblizne na neco pres 3000 km. Nekolikadenni treky v horach asi moc nehrozi. Ja mam zatim predstavu zaparkovat na jednom miste - trosku se tam projit, presunout se autem jinam zase se trochu projit. To jak dlouhe treky se budou delat bude zalezet na dohode tech kteri pojedou. Nejsem priznivce tvrdych planu - pak nevyjde pocasi a je problem. Takze plan neni problem korigovat s pozadavky vsech. Nebo se polovina lidi vyda na vylet na puldne do hor a druha ten den stravi treba prochazkou po meste. Jinak cesta na event primo zabere 13 hodin - planuje se to rozlozit, nikam se nespecha a zvysujeme bezpecnost jizdy. Jak moc se to rozlozi a kde se to rozlozi - zalezi na dohode a trochu na pocasi. Takze zajemci piste na muj mail :-)
  • 0

#8 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 11:34

Ja zajem nemam, tak jen pisu, abyste se mnou nepocitali. :D
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#9 rob

rob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 14:44

Rumunsko je bezpecnejsi a klidnejsi zeme nez vychodni Slovensko a silnice jsou kvalitativne srovnatelne s CR, takze se neni ceho bat :-) Tak tímto jsi mne fakt pobavil :D, před týdnem jsem se vrátil z Banátu a silnice opravdu nejsou srovnatelné !!!!!
  • 0

#10 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 15:08

Chybejici pas je trosku problem - nebudeme se pohybovat jen na uzemi Shengenu - takze obcanka stacit nebude.


Obcanka staci kdekoliv v EU a i v nekterych zemich mimo ni. V Schengenu nepotrebujes de facto nic, respektive potrebujes totez jako pri ceste do Brna - kdyby nahodou nejaky policajt kdekoliv na ceste chtel videt doklady.

Jinak plan nevypada spatne, i mam tendenci hlasit se o misto, ale ted jeste nevim co presne bude.
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#11 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 15:34

Do Rumunska obcas jezdim a je to presne jak pise Kaote, bohate staci obcanka. Rumuni jsou celi bez sebe, ze jsou v EU a pri jejich vstupu visela "vlajka hvezdnata" na kazdym prasecim chlivku .... ;) Dneska je to opravdu jako kdyz jedes kamkoli jinam v EU.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#12 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 17:38

Jelikož odjíždím tím směrem v pondělí na delší dobu, tak jsem si něco zjistil o těch zemích a musím říct, že všude je to bez problémů. Jen Moldávie a Turecko je problém, neboť tam si s našima občankama neví rady. :) Takže tam je nutný pas, ale jinak je to naprosto ready včetně Rumunska a Bulharska. :)
  • 0

#13 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 18:02

chemic77 napsal/a:
Jelikož odjíždím tím směrem v pondělí na delší dobu, tak jsem si něco zjistil o těch zemích a musím říct, že všude je to bez problémů. Jen Moldávie a Turecko je problém, neboť tam si s našima občankama neví rady. :) Takže tam je nutný pas, ale jinak je to naprosto ready včetně Rumunska a Bulharska. :)


Nevim, jestli to s tim Moldavskem neni jeste slozitejsi. Na strankach MZV sice pisou, ze mame bezvizovy styk ale soucasne pisou, ze viza vydavaji jen zastupitelske urady a nikoli primo na hranicich. Nedavno me pak jeden Moldavec vezl na Ukrajinu a mluvil o vizech a dokonce i zvacim dopise, tak nevim ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#14 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 18:10

No hlavne v Moldavii existuji de facto dva staty :)
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#15 euforia

euforia

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 23:11

Do Rumunska presne v terminu jedu, ale na event to bude daleko.
  • 0

#16 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 15:51

Tak se zda, ze by mi to mohlo vyjit.
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#17 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2009 - 11:22

Jak to vypada? Plati tahle akce?
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#18 Dragon Riders

Dragon Riders

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 11:32

Vypada to tak ze tato akce plati. Jeste jsou dve volna mista.
  • 0

#19 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2009 - 11:57

Dragon Riders napsal/a:
Vypada to tak ze tato akce plati. Jeste jsou dve volna mista.

Coz je defacto vychozi stav... :D
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#20 awercz

awercz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2009 - 23:28

Nahodou jsem nasel video z geoquestu a koho tam nevidim :D:D:D
http://www.youtube.c...u/0/8tj1w5Bjuo0
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama