Přejít na obsah


Fotka

Nabijecka pro baterky do Oregona


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
94 odpovědí na toto téma

#1 prdlik

prdlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2009 - 23:42

Jsem nuceny koupit novou nabijecku pro baterky do Oregona. Zatim jsem nasel tyhle dve:

http://www.alfacomp....1K007C0BK000PLE

http://www.alfacomp....1K007C0BK000CUZ

Kterou z nich popr. kterou jinou byste mne ve stejne cenove relaci nebo levnejsi doporucili?
  • 0

#2 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 171 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 0:31

Na tužkovky mohu dát ruku do ohně za Voltcraft IPC-1. Myslím, že předčí i stanice od Ansmanna. Dá se koupit od Conrada, ale ten je, jak známo, drahý. Dá se sehnat i levněji. Zkus Aukro. Ale na druhou stranu... Já jí koupil od Conrada, po roce spokojeného používání jsem ji dal do kamarádčina auta, kde vyhořela, a po odeslání na reklamaci mi po týdnu přišla nová. Reklamace Conrad - rulez :-)
  • 0

#3 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 171 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 0:36

A ještě podotek... GP články nejsou špatné, ale zkus si zagooglovat a podívat se po Sanyo Eneloop.
  • 0

#4 lukowicz

lukowicz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 6:43

Já jednoznačně doproručuji tuhle http://www.alfacomp....1K007C0BK000N60 Teď za výbornou cenu,já jsem byl v Alfě a mám ji za 1400 tak neváhej a ber. Každá šachta se dá perfektně konfigurovat. Jsem s touhle nabíječkou naprosto spokojený. A pokud potřebuješ víc AA a adaptér do auta atd tak tuhle http://www.alfacomp....1K007C0BK000MJ0
  • 0

#5 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 6:44

Musím se podepsat pod příspěvek od Hamaci. Mám tři nabíječky, poslední jsem kupoval Voltcraft IPC-1L. Ta minulá je od Phillipse a je asi na úrovni těch uvedených. Osobně bych už do tzv. rychlonabíječek (což je zřejmě to GP) už nešel. Voltcraft má možnost výběru ze 3 nabíjecích proudů (200, 500, 700 mA), pro každou baterii lze zvolit jiný režim (testování, refresh, vybíjení, dobíjení) atd. Pokud točíš i další baterie (já do foto, blesk, GPS, dětské chůvičky atd...), investice do lepší nabíječky se vyplatí. Edit: To na odkazu od lukowicz je v podstatě ono, i když tam může být jiné logo ;)
  • 0

#6 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 6:58

Hamaci napsal/a:
Na tužkovky mohu dát ruku do ohně za Voltcraft IPC-1.

taktéž plná spokojenost, i mi to pomohlo vyřadit vadné tužkovky (zbytečné nabíjet)
  • 0

#7 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 8:25

používám schark 10 v2,0 nabíjí to AAA lipol olovo.jedíné co je k tomu potřeba je koupit nebo si udělat ze zdroje od PC 12V výstup ale zase když je potřeba připojím to k jakékoliv 12V baterce a jedu. Nabíjí vybíjí a má delta peek.
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#8 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 8:30

pozorjed napsal/a:

Hamaci napsal/a:
Na tužkovky mohu dát ruku do ohně za Voltcraft IPC-1.

taktéž plná spokojenost, i mi to pomohlo vyřadit vadné tužkovky (zbytečné nabíjet)

Též souhlas, jediné mínus vidím v pomalosti, pokud dám komplet přeformátování, naposled tam byla baterka čtyři dny. Jinak se chci optat odborníků v návodu je napsáno -nejdřív vložit baterie a potom zapnout do sítě-. Vadí to moc když toto nařízení ignoruji?
  • 0
Kolo jede

#9 valecnik

valecnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 9:12

zrovna včera jsem si říkal ,že moje tuškovky jdou nějak rychle ke dnu. Takže dík za rady které určitě použiju.
  • 0

#10 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 10:55

Hamaci napsal/a:
Ale na druhou stranu... Já jí koupil od Conrada, po roce spokojeného používání jsem ji dal do kamarádčina auta, kde vyhořela, a po odeslání na reklamaci mi po týdnu přišla nová. Reklamace Conrad - rulez :-)


Je součástí dodávky Voltcraft IPC-1 kabel do 12 V zásuvky? Na stránkách Conradu jsem to nenašel. A nebo jsi nabíječku zapojil přes měnič 12V>230V?

edit: teď koukám, že o kabelu na 12V se píše jen u nábíječky se sadou 8 baterií v návodu ale u samotné nabíječky bez baterií kabel asi není. Kupoval jste někdo nabíječku bez baterií?
  • 0

#11 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 12:23

Mám tuto nabíječku a jsem spokojen. Nabíjí i po jednom kusu /asi tak 2-3 hodiny/, a ty přiložené akumulátory tam točim už víc než 2 roky. Teď jsem je vrazil do Oregonu, a ještě ho utáhnou. V okolí ji má možná pět lidí a všem šlape. Ten Volcraft bude určitě kvalitnější, ale asi i /pro dané použití baterií/ zbytečnej.
Vůbec to starání se o baterie je zbytečný - holt až za pár let odejdou, tak se koupí nový. Stačí nějaký 4 vysokokapacitní a v záloze třeba 2 Eneloopy a není co řešit.
  • 0

#12 LuLuk

LuLuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 280 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 14:42

Ja mam mesic tuto nabijecku : http://www.ledshop.c...000~zNN107.html a jsem z ni porad naprosto nadceny. Umi snad vse, co si dovedete predstavit a pokud mate vic baterii, ktere tocite, tak se investice do kvalitni nabijecky urcite vyplati.
  • 0
GARMIN OREGON 300 (HTC HD2)
nejen GeoAlbum http://lukasludvik.rajce.net

#13 CiraCira

CiraCira

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 18:16

LuLuk napsal/a:
Ja mam mesic tuto nabijecku : http://www.ledshop.c...000~zNN107.html a jsem z ni porad naprosto nadceny. Umi snad vse, co si dovedete predstavit a pokud mate vic baterii, ktere tocite, tak se investice do kvalitni nabijecky urcite vyplati.

100% doporučuji tuto nabíječku, jsem rovněž naprosto nadšený, nepoznal jsem lepší. Jediná nevýhoda je, že je trochu větší na cestování ale jinak nemá chybu. V kombinaci s tužkami Eneloop už vůbec nevím, co to je starost o zdroj energie.
  • 0

#14 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 171 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2009 - 1:20

CiraCira napsal/a:

LuLuk napsal/a:
Ja mam mesic tuto nabijecku : http://www.ledshop.c...000~zNN107.html a jsem z ni porad naprosto nadceny. Umi snad vse, co si dovedete predstavit a pokud mate vic baterii, ktere tocite, tak se investice do kvalitni nabijecky urcite vyplati.

100% doporučuji tuto nabíječku, jsem rovněž naprosto nadšený, nepoznal jsem lepší. Jediná nevýhoda je, že je trochu větší na cestování ale jinak nemá chybu. V kombinaci s tužkami Eneloop už vůbec nevím, co to je starost o zdroj energie.

Tak kdybych neměl IPC-1, koupil bych rozhodně tuto.
Funčností podobná, ale detaily tu IPC-1 předčí. Až na ty rozměry.
Jestli zase tu svou odpálím a bude to po záruce, jdu do této.

Jsem ochoten akceptovat názory, že takováto nabíječka je drahá, a že si mám prostě za dva roky koupit nové akumulátorky. Ale já těch akumulátorků mám kolem třiceti, různého stáří a různé kvality a tím pádem je pro mne takováto diagnostická stanice nezbytností. Jak bych jinak poznal, který ze čtveřice článků, se kterým mi chcípl foťák, když jsem to nejméně potřeboval, je vadný?
No a navíc jsem tak trochu elektrotechnik, tak není co řešit :-)
  • 0

#15 prdlik

prdlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2009 - 18:52

LuLuk napsal/a:
Ja mam mesic tuto nabijecku : http://www.ledshop.c...000~zNN107.html a jsem z ni porad naprosto nadceny. Umi snad vse, co si dovedete predstavit a pokud mate vic baterii, ktere tocite, tak se investice do kvalitni nabijecky urcite vyplati.


No priznam se, ze jsem chtel schvalne neco mensiho bez pridavneho adapteru do zasuvky. Ale je pravda, ze co vsechno ta nabijecka umi ... klobouk dolu. Jeste to zvazim.
  • 0

#16 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2009 - 23:47

Sam ma stejnou nabijecku jako Leroj a musim rict ze naprosta spokojenost. Ma i adapter na 12V do auta ci moznost nabijeni pres USB kabel ( ale to USB asi opravddu jen v nouzi ). Nabiji rychle a dobre. Pokud nechces davat za nabijecku hodne penez, kliden bez do neceho takoveho. Kazdopadne ten Voltcraft je paradni nabijecka ktera toho zvladne o hodne vice ( vice nabijecich moznosti,... ) nez tato. Ale take stoji cca o litr vice. Zalezi kolik do toho chce investovat a jestli ma smysl nabijecka za 1500,-
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#17 DDno

DDno

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 13:54

Taky jsem vlastnikem jiz zminovane nabijecky iTec a jsem s ni spokojen. Nabijecich clanku nemam 30, ale zase nejakych 15 urcite. Mam ale skupiny koupene ve stejnou dobu ktere vice mene pouzivam pro stale stejne ucely tudiz je i spolecne nabijim a k tomu je takovato nabijecka naprosto dostacujici.
  • 0

#18 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 18:06

Obecně o nabíjení ... Oregon potřebuje dlouhou výdrž zdroje, proto by měly být články do něj nabíjeny tzv. noční nabíječkou (10-12h malým proudem cca 0.1 -0.15C). Při tom článku ani nevadí, je-li nabíjen déle. Napětí článku klesá potom pozvolněji a při vypnutí se více vzpamatuje. Nabíjení rychlonabíječem je dobré pro články s velkým odběrem - fotoblesky, pohon hraček, ... - a takové články sice dají velkou energii do vybíjecího proudu, ale při stejné kapacitě "nemají výdrž" jako články nabíjené naměkko. Nabíjet články Eneloop rychlonabíječem je pro ně jistá vražda. Nejsou k tomu konstruované. Obecně AA články NiMH nejsou v 95% případů konstruované pro rychlonabíjení. Výrobci takových rychlonabíječů jsou si toho vědomi a ví, že nízká cena nabíječky v bundlu se 4mi (i 8mi) články se jim brzo vrátí v nákupu nových článků. Rychlonabíjení byl smrťák pro sérii SANYO 2500mAh - a lid je prohlásil za aušusový výrobek. Mě slouží už 4 roky naprosto spolehlivě.
  • 0

#19 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 18:14

Rychlonabíjení byl smrťák pro sérii SANYO 2500mAh - a lid je prohlásil za aušusový výrobek. Mě slouží už 4 roky naprosto spolehlivě.


Hmm, nedavno jsem vyhodil dva zanovni SANYO 2700 mAh. Mozna to bude mit nejakou souvislost s rychlonabijeckou, kterou uz nejakou dobu pouzivam. Problem je, ze casto clovek potrebuje nabijet rychle, typicky alespon aby se baterie nabily pres noc, tzn. cca 8 hodin nebo i mene (kdyz v noci prijdu do hotelu a rano chci zase fotit, navigovat, svitit...) ci pres noc protocit dve sady. Nekdy je potreba dobit i za kratsi cas, treba pres veceri v restauraci nebo behem jizdy vlakem. V baglu clovek vetsinou nechce tahnout tuny baterii. Doma v klidu je mozne nabijet dele. Proto me docela zaujaly ty nabijecky, kde se tohle da nastavit podle situace a potreby.

Jen mi k tomu nejak chybi ta teorie. Byl by nejaky odkaz na nejaky technicky text k tehle problematice?
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#20 LuLuk

LuLuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 280 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 10:43

Tohle je dobrej clanek, aby si z nej laik udelal obrazek jak to vlastne s akumulatorama je a proc : http://digineff.cz/c...kumulatory.html Je to psano pro digitalni fotaky, ale v GPS se to zrejme nebude az tolik lisit.
  • 0
GARMIN OREGON 300 (HTC HD2)
nejen GeoAlbum http://lukasludvik.rajce.net




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama