Přejít na obsah


Fotka

Nabijecka pro baterky do Oregona


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
94 odpovědí na toto téma

#41 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 10:48

Co je za problém? C = kapacita akumulátoru = I . t (proud, čas) A výrobci, nebo kteří čerti zjistili, že to I by mělo být optimálně okolo C/10. To zároveň naznačuje, že v případě ideálního proudového zdroje budeš mít akumulátor nabitý za 10 hodin. To s tím coulombem je hovadina, i když náboj Q = I . t, to teda jo. Ale jeden coulomb je strašně malý náboj.
  • 0

#42 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 10:48

C se u baterii normalne pouziva. To, ze to nevis, nebo ze ti to neprijde spravne neni problem ostatnich, ale tvuj ;)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#43 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 10:53

kaote napsal/a:
Jsi prvni kdo neco takoveho rika. Takze pokud je na akumulatoru 2700mAh, je 0.1 C 270mA. To vypada jednoduse, ale co kdyz bude akumulator popsan v jinych jednotkach? Pak by vysel uplne jiny proud.


A co kdyz, a co kdyz... prozrad mi, kolik akumulatoru, ktere lidi davaji doma do nabijecky a nastavuji u ni nabijeci proud, jsou popsany jinak? A i kdyby, opet mas u toho akumulatoru navod, ktery rekne jak jej mas nabijet.

A vubec, v jakych jinych jednotkach se dle tebe popisuje kapacita akumulatoru?

Takze co kdybys nechal toho nesmyslneho prudeni a vyrobil nam tim klidne dopoledne?
  • 0

#44 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 10:53

Crocky napsal/a:
Co je za problém?
C = kapacita akumulátoru = I . t (proud, čas)
A výrobci, nebo kteří čerti zjistili, že to I by mělo být optimálně okolo C/10. To zároveň naznačuje, že v případě ideálního proudového zdroje budeš mít akumulátor nabitý za 10 hodin.
To s tím coulombem je hovadina, i když náboj Q = I . t, to teda jo. Ale jeden coulomb je strašně malý náboj.


Problem je v tom, ze to o cem mluvite neni I=C/10 ale I=C/(10hod) a to je trosku rozdil. A to ze vyrobci akumulatoru neco nekam pisi je uplne irelevantni, ja se technickou dokumentaci zivim a uz jsem videl takovy ptakoviny. Nejvic prznej fyziku inzenyri :)
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#45 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 11:02

Kapacitu akumulatoru lze samozrejme popisovat v libovolnych jednotkach kapacity Halumo. S tvym pristupem (prece vsichni pouzivaji stejne jednotky jako ja) se muzes dockat takovychto koncu.

Rusim-li tve klidne odpoledne, tak me necti. kdybych z vas odpoved na to co myslite 1/10C nemusel pacit pul hodiny, nebo kdybyste se vyjadrovali presne a fyzikalne korektne, nemusel jsi cist vubec nic.
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#46 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 11:04

kaote napsal/a:
Ty vole Halumo, kolik ten proud asi bude, kdyz tam nekdo to cislo vytiskne v naprosto regulerni jednotce jineho rozmeru, treba mAs? Tohle neni fyzika, to je cerna magie - s takovymhle pristupem bys u nas na gymplu ani neodmaturoval. A nevim kolik ti je, ale za nas se zadne akumulatory na stredni neucily, a uz vubec ne NiMH, ktere jsem snad tehdy ani v zivote nevidel. Maximalne se mluvilo o akumulatoru z auta a dobijecim proudu v A.


Tak to nam ukaz, ktery ze akumulator ma kapacitu uvedenu v mAs? Alespon jeden, prosim! A nezapomen k jeho obrazku prilozit jeho navod. :D

A uz zabredas do vlastni trapnosti. Kolik mi je, na to staci umet cist. Zjistis, ze kdyz se to ucilo za nas, tak te to museli ucit take. :D

A vis co je prusvih? V te dobe, kdy jsi chodil na ten tvuj gympl, byly naprosto bezne NiCd akumulatory, pro ktere se vyjadruje vztah nabijeciho proudu vuci kapacite uplne stejne.
  • 0

#47 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 11:10

Akumulatoru mam asi dvacet, ale ani u jednoho nebyl navod :). Do trapnosti zabredavas ty, pristup typu "ukaz mi akumulator" je presne to co vede do pekel, tedy, v pripade geocachingu jde o psi exkrement, v jinych oblastech muze jit o miliardy nebo lidske zivoty. U vas jste sice probirali akumulatory, u nas bys ale neodmaturoval. Chyba v jednotkach, kdy kazdy predpoklada neco jineho a zcela jasne a explicitne se jednotky nedefinuji, stala uz za mnoha prusery. Hezke odpoledne.
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#48 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 11:15

kaote napsal/a:
Kapacitu akumulatoru lze samozrejme popisovat v libovolnych jednotkach kapacity Halumo.


Jednotka kapacity je kupodivu porad jen jedna. Ty si totiz pletes pojem "jednotka" s pojmem "rozmer jednotky". Kdyz ses rozhodl puntickarit, tak by sis na takoveto veci mel davat pozor. :D

kaote napsal/a:
Rusim-li tve klidne odpoledne, tak me necti. kdybych z vas odpoved na to co myslite 1/10C nemusel pacit pul hodiny, nebo kdybyste se vyjadrovali presne a fyzikalne korektne, nemusel jsi cist vubec nic.


Asi mas zvlastni formu exhibicionizmu. Tva touha ukazat svuj intelekt zcela prehlusila potrebu cist muj puvodni prispevek cely. Tam totiz byl i konkretni priklad, ktery ostatnim jasne napovedel, jak se to v praxi pocita. takze stacilo pouzit mozek a nemusel jsi z nas nic pacit, ani jsi nas nemusel nijak otravovat.
  • 1

#49 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 11:18

Neni nad to, kdyz si nekdo umi chybu pekne zduvodnit :)
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#50 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 11:24

kaote napsal/a:
Akumulatoru mam asi dvacet, ale ani u jednoho nebyl navod :).


Tak kdyz si ty tvoje Sanyo 2700 koupis v blistru (to slovo existuje a nema nic spolecneho s bistrem :D) po ctyrech, tak pod nimi mas slozeny papirek. Ten nevyhazuj, ale precti si jej!

A rikam ti podruhe, precti si ten muj prvotni prispevek. Psal jsem tam, ze "v navodu na moje Sanya pisi..." pak jsem rekl co pisi a predvedl jsem vypocet v praxi, vcetne jednotek. Chapou to vsichni, az na jednoho rejpala. :B

kaote napsal/a:
Do trapnosti zabredavas ty, pristup typu "ukaz mi akumulator" je presne to co vede do pekel, tedy, v pripade geocachingu jde o psi


Tobe dosly argumenty, tak sis jeden hypoteticky vymyslel. A kdyz mas prokazat, ze neni vymysleny, kroutis se jako had.

Hele, my uz vime, ze jsi jen rejpal, uz nam to nemusis dokazovat. :D
  • 1

#51 Mist

Mist

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 11:42

Tak nevim ale připadá mi to jako když háže perly sviním. Když někdo nechce pochpit tak to nepochopí. Skutečně akumulátory se můžou dostat stejný s jiným označením ale v jiných jednotkách s tím jsem se ještě nesetkal. S tímto tedy končím. HaLuMe zdravím. kaote Ty si to přeber jak chceš.
  • 0

#52 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 11:53

S temi perlami mate samozrejme pravdu, proto s nimi na vas jiz nebudu plytvat. Nadale dle libosti prevadejte mezi velicinami delenim bezrozmernym cislem, muj problem to neni. Ja jdu lovit kese.
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#53 prdlik

prdlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 12:23

Chlapi chlapi, jako male decka. :D

Radsi mne jeste vysvetlete, co mam delat s baterkama, u kterych mne nabijecka http://www.ledshop.c...000~zNN107.html pise HIGH a nechce se do nich pustit v zadnem rezimu pritom stara Varta je normalne nabije a v blesku ve fotaku normalne fungujou.
  • 0

#54 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 12:38

prdlik napsal/a:
Radsi mne jeste vysvetlete, co mam delat s baterkama, u kterych mne nabijecka http://www.ledshop.c...000~zNN107.html pise HIGH a nechce se do nich pustit v zadnem rezimu pritom stara Varta je normalne nabije a v blesku ve fotaku normalne fungujou.


A co rika manual o te hlasce HIGH?

Hloua nabijecka nic neresi a zacne do baterky pumpovat energii. Coz muze mit dosti nemile dusledky. Proto tyhle chytre nabijecky resi a nez zacnou nabijet, tak si clanek zmeri a podle toho usoudi, jestli se vubec jedna o dobijeci clanek spravneho druhu.

Odhaduji (ale opravdu jen odhaduji!), ze zmeril na clanku moc velke napeti, coz by bylo kuriozni. Ukazuje ta nabijecka i napeti clanku, kdyz jej tam vlozis? Pokud ne, mas multimetr, abys mohl zkusit to napeti na clanku zmerit sam?
  • 0

#55 prdlik

prdlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 12:43

No v manualu se pise, ze selhavaji velmi stare akumulatory. Ty baterky maji tak pet let. To je pravda. Mozna uz to fakt maji za sebou.
  • 0

#56 Mist

Mist

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 12:58

Tak a jsme u toho je to napsáno v manuálu. http://www.ledshop.c...al_mh-c9000.pdf Totiž ten akum. může být né vadný nebo starý to už je jedno. ale nebude mít již kapacitu tak to ten procesor vyhodnotí jako vadný akumulátor. V starých nabíječkách se to nekontroluje a tím pádem se to nabije, ale nějak.Abys to věděl měl by sis udělat test kapacity akumulátoru. to si vygoogluj. Je to časově velmi náročný. Nespoléhej jen na ty uikročipy.
  • 0

#57 Mist

Mist

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 13:00

HaLuMo Ty mne vždy předeběhneš jak Ty to děláš.:D
  • 0

#58 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 13:37

Ten manual je krasny, zvlaste strana 4. :D
  • 0

#59 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 13:49

prdlik napsal/a:
No v manualu se pise, ze selhavaji velmi stare akumulatory. Ty baterky maji tak pet let. To je pravda. Mozna uz to fakt maji za sebou.


V manualu pisi, ze se provadi test impedance clanku. Takze to HIGH patrne ma znamenat, ze impedance je prilis velka. Zvetsovani impedance je prave projev starnuti clanku.

takze pokud si ta nabijecka takto stezuje, tak uz ty clanky nebudou stat asi za nic. je hezke, ze ti nekde funguji, ale pokud si poridis nove, asi budes dost prekvapen, ze ty nove v tom zarizeni vydrzi mnohem dele nez tyhle stare.

Ta nabijecka by mela umet rezim, kdy clanek zasebou nekolikrat vybije a nabije. Zkus to pouzit na tyhle akumulatory, treba je jeste trosku vzbudis. Ale od pet let starych akumulatoru necekej zazraky! Ony ty potvory starnou, i kdyz jen lezi v supliku. :)
  • 0

#60 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 13:59

Mist napsal/a:
Jinak si všimni jak se tam píše že to nabíjí až 8A a přitom vstup je pouze 2A. To jen tak pro zajímavost to je na 4ks aku. 0,5A.
Nemůžu brát víc než dávám.


No, ony ty manualy jsou obcas trosku nepresne. Ja mam treba IPC-1, a ta umi nabijet az 1.8A. Az pri podrobnem prostudovani manualu ale zjistis, ze to sice umi, ale jen kdyz se nabiji jen dva clanky. Pokud jsou osazeny vsechny ctyri sachty, tak umi max. 1A.

Tak je to tady treba podobne.

Jo, jeste zalezi nejen na vstupnim proudu, ale i na vstupnim napeti. (nejak jsme si nevsiml, jeslti je tam specifikovane, jen jsem to rychle prolitnul...) Treba tam maji menic a ten vyssi proud vykouzli snizenim napeti.

edit: tak koukam, ze to ma sice dva ampery, ale pri dvanacti voltech. To tim menicem tech 8A vyrobi hrave i s rezervou, ne?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama