Přejít na obsah


Fotka

Nabijecka pro baterky do Oregona


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
94 odpovědí na toto téma

#61 Mist

Mist

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 14:11

Já jsem si toho taky všiml a hned jsem to smazal. No ale když vezmu velikost toho napájecího transformátoru není li v tom mněnič tak nevím nevím. 8A je dost slabší drát to nemusí vydržet.
  • 0

#62 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 14:17

vzdyt do te nabijecky leze z adapteru 12V/2A. To nic neni. Ten menic by byl az v te nabijecce...
  • 0

#63 Mist

Mist

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 14:32

No to je fakt, to mě nenapadlo. Ta je dost velká. Jinak moc se mi líbí to musím uznat.
  • 0

#64 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2020 - 19:56

S ohledem diskuzi ve vedlejším vláknu oživím tohle. Moje letitá nabíječka IPC-1L má už asi doslouženo, tak se dívám po nové. Doporučíte nějakou slušnou? Případně i s měřením vnitřního odporu, pokud to má smysl...

 

Díky

1896D1B2-91A9-4CBA-A47A-0C46C38D53AD.jpeg


  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#65 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2020 - 23:44

Já mám jak tu tvojí IPC tak druhou https://www.conrad.c...r-cm2016-202016 která může nabíjet i velké buřty a 9V baterky a umí i NiZn akumulátory, které mají vyšší napětí než ty NiMH a ty používám v teploměru, který si jinak u těch NiMH rychle stěžoval na jejich vybití. NiZn se dají koupit taktéž u Conrada. A ta nabíječka CM2016 je ochotná nabít i akumulátory, které ta IPC vyhodnotila jako vadné a do nějakých dětských hraček a ovladačů ještě postačí.
  • 0

#66 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2020 - 0:07

Jo, to měření vnitřního odporu se hodí. Já mám pro změnu Voltcraft IPC-3.


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#67 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2020 - 7:28

Jo, to měření vnitřního odporu se hodí. Já mám pro změnu Voltcraft IPC-3.

A tato vnitřní odpor změřî?
  • 0

#68 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2020 - 17:10

Ano, IPC-3 má měření vnitřního odporu. Je to tzv. "Quick test".


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#69 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2020 - 17:20

Ja treba nepotrebuji merit vnitrni odpor, protoze je mi ta hodnota k nicemu. Ano, starnuti nebo poskozeni clanku se projevi jeho zvysenim. Takze potrebuji vyhodnotit jen to, ze se vnitrni odpor prilis zvysil, ale nepotrebuji vedet ze je presne tolik a tolik. A to zvyseni vnitrniho odporu dokazu vyhodnotit multimetrem za dve stovky, a staci mi k tomu dve vteriny. Na roztrideni akumulatoru je to praktictejsi metoda.

 

takze jsem postupnym vyvijem od superchytrych nabijecek dosel naopak ke kvalitnim nabijeckam, ktere po mne nechteji nic nastavovat, jen tam vrazim jakoukoliv z mych mnoha ruznych akumulatoru, a mam jistotu, ze je kvalitne a setrne nabije.


  • 3

#70 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2020 - 18:02

Ano, IPC-3 má měření vnitřního odporu. Je to tzv. "Quick test".

Díky.
  • 0

#71 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2020 - 18:04

... dosel naopak ke kvalitnim nabijeckam, ktere po mne nechteji nic nastavovat, jen tam vrazim jakoukoliv z mych mnoha ruznych akumulatoru, a mam jistotu, ze je kvalitne a setrne nabije.

A to je např.?
  • 0

#72 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2020 - 18:30

Ja mam uz nejakou dobu Nitecore D4, a jsem s tim spokojeny. Obzvlast se mi libi bytelne provedeni z pevneho nehorlaveho plastu, a taky fakt, ze to neni napajene zadnym adapterem, ale standardni 230V snura se picha rovnou do te nabijecky. Je to tak mnohem skladnejsi, kdyz to clovek bali nekam na dovolenou.


  • 0

#73 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2020 - 18:35

Ja treba nepotrebuji merit vnitrni odpor, protoze je mi ta hodnota k nicemu. Ano, starnuti nebo poskozeni clanku se projevi jeho zvysenim. Takze potrebuji vyhodnotit jen to, ze se vnitrni odpor prilis zvysil, ale nepotrebuji vedet ze je presne tolik a tolik. A to zvyseni vnitrniho odporu dokazu vyhodnotit multimetrem za dve stovky, a staci mi k tomu dve vteriny. Na roztrideni akumulatoru je to praktictejsi metoda.

 

takze jsem postupnym vyvijem od superchytrych nabijecek dosel naopak ke kvalitnim nabijeckam, ktere po mne nechteji nic nastavovat, jen tam vrazim jakoukoliv z mych mnoha ruznych akumulatoru, a mam jistotu, ze je kvalitne a setrne nabije.

Ano, také jsem si vzpomněl, že mi doma leží měřáček, co umí změřit odpor, tak jsem si říkal, jestli fakt stačí dat sondy na poly baterie (je jedno jeslti vybité nebo nabité?) a ten vnitřní odpor mi to změří?

A pokud ano, tak bych taky nějaký tip uvítal. Je fakt, že s tou IPC-1L jsem byl maximálně spokojený, tak by se možná nějaká ještě dala sehnat...


  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#74 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2020 - 18:59

Ja mam uz nejakou dobu Nitecore D4, a jsem s tim spokojeny. Obzvlast se mi libi bytelne provedeni z pevneho nehorlaveho plastu, a taky fakt, ze to neni napajene zadnym adapterem, ale standardni 230V snura se picha rovnou do te nabijecky. Je to tak mnohem skladnejsi, kdyz to clovek bali nekam na dovolenou.

Mně by chybělo to zobrazení, nakolik se baterka nabila. Kromě IPC mám ještě podobnou jako Ty na dvě baterky a občas se mi stane, že přestože svítily 3 diody, baterky za chvíli chcíply. Takhle vidím hned, jestli a kolik jsem tam naládoval..


  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#75 milanoxx

milanoxx

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2020 - 19:26

Mám už několik let toto :

https://www.lidl-sho...0-D6/p100310697

možná v trošku starší verzi, protože ji mám už několik let.

A nabíjím s tím k mé plné spokojenosti AA baterie do Oregona 450, které, když doslouží, koupím nové.

Každému co vyhovuje, mě právě tohle.


  • 0

#76 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2020 - 19:47

Mně by chybělo to zobrazení, nakolik se baterka nabila. Kromě IPC mám ještě podobnou jako Ty na dvě baterky a občas se mi stane, že přestože svítily 3 diody, baterky za chvíli chcíply. Takhle vidím hned, jestli a kolik jsem tam naládoval..

D4 ma displej, ukazuje ti nabitost jednak graficky carkama, druhak vidis jak dlouho jsi nabijel, jaky tam zrovna tece proud, i jake je zrovna na clanku napeti. Takze nakolik se baterka nabila, je dobre poznat.


  • 1

#77 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2020 - 20:08

Ano, také jsem si vzpomněl, že mi doma leží měřáček, co umí změřit odpor, tak jsem si říkal, jestli fakt stačí dat sondy na poly baterie (je jedno jeslti vybité nebo nabité?) a ten vnitřní odpor mi to změří?

A pokud ano, tak bych taky nějaký tip uvítal.
 

 

Nektere prasacke veci jsou neuveritelne primitivni a ucinne. Takze nemer odpor, ale zmer si zkratovy proud, ktery logicky na tom vnitrnim odporu silne zavisi. Ano, zavisi i na vnitrnim odporu toho meraku, ale ten mas porad stejny. Pokud mas levny multimetr, tak ten nema zrovna idealne maly vnitrni odpor - proto ten zkratovy proud nepujde do nekonecna. Na mereni ti staci vterina, takze to akumulatoru ani meraku nestaci ublizit. (teda, zkousel bych to max. na tuzkovky, aby to nebylo moc silne...)

Kazdy merak ma ten vnitrni odpor jiny, takze zmerena hodnota neni porovnatelna s nekym jinym. Ty ale meris porad stejne, takze je to pro tebe nezajimava konstanta. Treba u mne dava novy Eneloop 8A. Krasne je to videt treba na alkalicke baterce, ktera nova da treba 6A, uz hodne vybita 2A, a uplne vytriskana treba jen pul amperu. Kdybys zkusil napeti naprazdno, tak bude porad stejne. Kdyz nabiju akumulator, a on mi da jen 3.5A, tak je mi hned jasne, ze bych to do GPSky uz necpal... Na rychlou kontrolu akumulatoru, i vytrideni baterek to bohate staci.


  • 2

#78 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2020 - 20:09

Ano, také jsem si vzpomněl, že mi doma leží měřáček, co umí změřit odpor, tak jsem si říkal, jestli fakt stačí dat sondy na poly baterie (je jedno jeslti vybité nebo nabité?) a ten vnitřní odpor mi to změří?

A pokud ano, tak bych taky nějaký tip uvítal. Je fakt, že s tou IPC-1L jsem byl maximálně spokojený, tak by se možná nějaká ještě dala sehnat...

Ne, tak to fakt nefunguje.

https://physics.fme....F/labiny/nu.pdf


  • 0

#79 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2020 - 20:43

https://eshop.satria...-C4-25W-nabijec


  • 0

#80 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2020 - 21:46

No, já viděl měřák, který měřil i odpory a při tom i odpor baterie. Jenomže to nebyl ruční měřáček, ale velký stolní přístroj. Evidentně měřil jinak. Běžným multimetrem se to nezměří ani náhodou. I když... Zatížit baterku odporem, žárovkou, změřit proud a ideálně druhým měřáčkem současně měřit pokles napětí na baterii. Ale měření zkratového proudu na roztřídění a ověření stačí, i když je to prasárna.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama