Přejít na obsah


Fotka

GPX jako POI


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 10:32

Neměl by někdo tip jak udělat jednoduše z PQčka POIky do IGO8?
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#2 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 12:55

Naimportujes gpx do MoZiGo a vyexportujes ako POI do iGO 8.0 resp. 8.3 alebo ako kml pre iGO.
  • 0

#3 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2009 - 18:50

Dík za tip, ale nějak se mu nechce schroustat, pokud se snažím naimportovat GPX s 12000 body :(
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#4 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 7:20

Uff tak to by trvalo... Ten PQ import z gpx je v mozigo len ako moznost pre import "klasickych" cca 500 kesiek . Nie je to nijako optimalizovane ale zas moze sa to hodit aj na spatne generovanie html kodu z gpx ak uz listing kesky nie je dostupny... Inak tie importy su tam dva, z jedneho sa generuje len zoznam a predpoklada sa, ze ostatne udaje uz mas natahane v PC a ten druhy import generuje spatne aj html a databazu cize je pomaly.
  • 0

#5 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 7:28

co zkusit gpsbabel? gpsbabel.org
  • 0
:)

#6 JirkaF

JirkaF

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 7:57

Já jsem zkusil GeoGeta a jeho doplněk kmlexport. Zdá je mě to být skvělé.

http://geoget.ararat...:user:kmlexport
  • 0

#7 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 8:47

jifr napsal/a:
Já jsem zkusil GeoGeta a jeho doplněk kmlexport. Zdá je mě to být skvělé.

http://geoget.ararat...:user:kmlexport


Neporadil by jsi prosím, jak tam to makro dostat? Databázi jsem si udělal, ale nějak se mi nedaří makro dostat do GG. Předpokládáal jsem, že ho stačí na kopčit do "GeoGet\distdata" ale nee.... :(

Díky :)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 8:50

Kopiruje se do datoveho adresare. Ale pokud jsi jej nakopiroval do distdata, tak to funguje take, to je vzor pro datovy adresar. Takze proc myslis, ze "ale neee?" Kdyz das povel na export dat, tak se ti nenabizi v moznych exportnich formatech? :o
  • 0

#9 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 9:02

Kdyz das povel na export dat, tak se ti nenabizi v moznych exportnich formatech?


Jejej :D A já to furt hledal v Pluginech :@ No, stane se. Díky za pomoc, jsem zase o krok napřed, takže naděje, že se s tím naučím pořád existuje :)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#10 JirkaF

JirkaF

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 9:29

polerok napsal/a:

jifr napsal/a:
Já jsem zkusil GeoGeta a jeho doplněk kmlexport. Zdá je mě to být skvělé.

http://geoget.ararat...:user:kmlexport


Neporadil by jsi prosím, jak tam to makro dostat? Databázi jsem si udělal, ale nějak se mi nedaří makro dostat do GG. Předpokládáal jsem, že ho stačí na kopčit do "GeoGet\distdata" ale nee.... :(

Díky :)


Ahoj. To makro se musí dát do adresáře "GeoGet\data". Ne, jak píšeš, že jsi to dal do "GeoGet\distdata". Jinak ještě bacha na tu instalaci geo ikon do IGO. Je potřeba dodržet ten postup. Nicméně pro mé IGO 8.3.2.83157 není nutný bod 2. Celé mě to přijde trošku jako věda. Pokud budeš mít problém, tak se klidně ptej. :)
  • 0

#11 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 9:48

Super, takže. S ikonkama byl skutečně trošičku problém (zmatek v návodu, má se mazat "kmlicon.poi" a on je tam "kmlpoi.icon"), ale nakonec se to podařilo, nicméně zbývá vyřešit ještě jeden problém. Udělal jsem export z kopletní databáze celé ČR a tak nějak mi to v IGO vyprsklo jenom kategorii Traditional a co jsem se na to tak očičkem koukal, tak to odpovídá tomu, že to jsou fakt traditionálky....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#12 JirkaF

JirkaF

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 11:13

polerok napsal/a:
Super, takže. S ikonkama byl skutečně trošičku problém (zmatek v návodu, má se mazat "kmlicon.poi" a on je tam "kmlpoi.icon"), ale nakonec se to podařilo, nicméně zbývá vyřešit ještě jeden problém. Udělal jsem export z kopletní databáze celé ČR a tak nějak mi to v IGO vyprsklo jenom kategorii Traditional a co jsem se na to tak očičkem koukal, tak to odpovídá tomu, že to jsou fakt traditionálky....


S tímhle jsem nikdy problém neměl. Jdu na to cestou GPX z GC naimportuju do GeoGeta a z něj pak exportuju to KML pro IGO. V IGO pak akorát musím nastavit viditelnosti a ikonky pro jednotlivé skupiny keší.

P.S. Teď jsem si vzpoměl. Když jsem s tím experimentoval, tak mě IGO vždycky vytvořilo POI skupinu odvozenou ze jména KML souboru. A když jsem mu tam dal nové KML stejného jména tak bylo potřeba ještě před spuštěním IGO smazat další tři soubory co si je IGO předtím vytvořilo. Čili pokud jsem mu tam dal soubor geo.kml, tak si igo k němu vytvořilo ještě geo.kix, geo.kst a geo.kns. A ty je potřeba smazat pokud mu dáš nové geo.kml. :)
  • 0

#13 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 11:15

jifr napsal/a:

polerok napsal/a:
Super, takže. S ikonkama byl skutečně trošičku problém (zmatek v návodu, má se mazat "kmlicon.poi" a on je tam "kmlpoi.icon"), ale nakonec se to podařilo, nicméně zbývá vyřešit ještě jeden problém. Udělal jsem export z kopletní databáze celé ČR a tak nějak mi to v IGO vyprsklo jenom kategorii Traditional a co jsem se na to tak očičkem koukal, tak to odpovídá tomu, že to jsou fakt traditionálky....


S tímhle jsem nikdy problém neměl. Jdu na to cestou GPX z GC naimportuju do GeoGeta a z něj pak exportuju to KML pro IGO. V IGO pak akorát musím nastavit viditelnosti a ikonky pro jednotlivé skupiny keší.


Mno, vypadá to, že je to problém IGO/Výkon HTC...... Evidentně nedokáže rozchodit tak velký soubor s POI a sekne se u toho vytváření těch pomocných souborů :(
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#14 JirkaF

JirkaF

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 11:21

Kolik keší tam máš ? Někde jsem četl, že u fakt moc velkého souboru to napoprvé může trvat i 30 minut. Ale pak, až si to IGO zpracuje už je to dobrý.
  • 0

#15 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 11:24

Něco málo přes 12 tisíc. Ten soubor má skoro 9 mega, problém ale je, že těm přídavným se nemění velikost, z čehož vyvozuji, že se to zasekalo..... Ale nechám to ještě chvilku fičet, mezitím to zkusím rozsekat v GG podle krajů....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#16 JirkaF

JirkaF

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 12:07

polerok napsal/a:
Něco málo přes 12 tisíc. Ten soubor má skoro 9 mega, problém ale je, že těm přídavným se nemění velikost, z čehož vyvozuji, že se to zasekalo..... Ale nechám to ještě chvilku fičet, mezitím to zkusím rozsekat v GG podle krajů....


12 tisíc ? To klobouk dolu. :) Tak to bude skutečně dlouho zpracovávat. Na tu velikost nehleď jako na nějaký indikátor. IGO to může mít někde v paměti a do toho souboru to vyklopí, až si to celé přechroustá.
  • 0

#17 mitah

mitah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 12:30

Zkoušel jsem to nedávno taky a musel jsem se dostat pod 10 tisíc. Odebral jsem napřed waypointy (nepomohlo) a pak i vzdálenější oblasti ČR. Teď jsem zhruba na 8mi tisících bodů a jede to. Bohužel už je těch keší nějak moc.
  • 0
-- Mitah Team --

#18 JirkaF

JirkaF

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 13:05

A nepomohlo by to rozdělit do vícero souborů a ty tam nahrát postupně ?
  • 0

#19 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 22:42

jifr napsal/a:
A nepomohlo by to rozdělit do vícero souborů a ty tam nahrát postupně ?


Asi ano, protože když jsem vzal a udělal samostatný Olomoucký a samostatný MorSl. kraj, tak to trvalo asi cca 3 vteřiny, nicméně..... To už se s tím zase člověk musí drbat, takhle to mohlo být celé na jeden klik. Ale pořád lepší takhle než vůbec nebo čekat půl hodiny s nejistým výsledkem...
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#20 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 22:44

mitah napsal/a:
Zkoušel jsem to nedávno taky a musel jsem se dostat pod 10 tisíc. Odebral jsem napřed waypointy (nepomohlo) a pak i vzdálenější oblasti ČR. Teď jsem zhruba na 8mi tisících bodů a jede to. Bohužel už je těch keší nějak moc.


Co máš za přístroj a jak dlouho to chroupe?
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama