Přejít na obsah


Fotka

mapy.cz


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
80 odpovědí na toto téma

#61 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2018 - 5:29

Mockrát to tu bylo. Stačí GPX myší přetáhnout nad okno s mapou. Ale ukáže to jen body, nebo trasy, když v gpx jsou (tracklogy z navigace ukazuje krásně). GPX s kešemi - listingy neuvidíš. A nevím, jak to dopadne, když tam bude bodů moc. Stačí to zkusit.


  • 0

#62 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2018 - 7:27

 A nevím, jak to dopadne, když tam bude bodů moc. Stačí to zkusit.

 

Tak si nějaké vybere. Podobně u trasy, pokud je moc podrobná.

Trasu lze navíc naimportovat (Nástroje > Import GPX), pak to zobrazí i výškový profil (vycházející z mapy, nikoliv z dat GPS).


  • 0

#63 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2018 - 8:02

Tak jsem to zkusil a nechal zobrazit GPX z GCtouru (nic jiného jsem po ruce neměl) a výsledek stojí za to. Body ve tvaru kapek bez rozlišení druhu (keše všech typů i waypointy jsou stejné), po rozkliknutí jen název a typ keše, nic víc. Importovat jako GPX jdou jen tracklogy. Opravdu je to dobré pro zobrazení trasových bodů nebo tracklogů z navigace, jinak existují lepší varianty.

Osobně používám keškomapu od Norberta, všechny mapové podklady včetně map.cz, import GPX by tam měl jít taky, ale z geogetu to jde přímo, rozlišuje typy keší, dokáže udělat spojnice wp s keší, př. zobrazit wp jen k jedné (dobré ve městech, kde se kříží multiny). Jen škoda že vývoj nepokračuje a po změnách na stránkách užitečné funkce pomalu mizí (Panorama, satelitní Google, apod.)


  • 0

#64 šaman3

šaman3

    šaman3

  • Banned
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2018 - 8:51

Myslel jsem Android nebo iOS aplikaci. Takže nejde, dík.


Tento příspěvek byl upraven od mygrant: 29 červen 2018 - 8:52

  • 0

#65 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2018 - 9:13

V aplikaci jsem si pomocí stopaře udělal záznam trasy, dá se nějak vyexportovat do gpx?


  • 0

#66 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2018 - 11:44

V aplikaci jsem si pomocí stopaře udělal záznam trasy, dá se nějak vyexportovat do gpx?

 

Asi myslíš přímo v aplikaci - to tam nějak nevidím. Na webu export do gpx je, takže touto cestou snadno.


  • 0

#67 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2018 - 14:45

V aplikaci jsem si pomocí stopaře udělal záznam trasy, dá se nějak vyexportovat do gpx?


Nemám účet na Seznamu, tak to nemůžu vyzkoušet, ale jestli stopař funguje stejně jako plánování trasy, tak se gpx dá trochu krkolomně získat. Dáš trasu sdílet, zkopíruješ odkaz do schránky a otevřeš v prohlížeči. A tam už je export gpx a kml.

Tento příspěvek byl upraven od Stranger42: 04 září 2018 - 14:46

  • 0

#68 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2018 - 15:02

Nemám účet na Seznamu, tak to nemůžu vyzkoušet, ale jestli stopař funguje stejně jako plánování trasy, tak se gpx dá trochu krkolomně získat. Dáš trasu sdílet, zkopíruješ odkaz do schránky a otevřeš v prohlížeči. A tam už je export gpx a kml.

 

Díky, toto zafungovalo.


  • 0

#69 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2018 - 16:00

Jde to bez toho mezikroku sdílet a kopírování do schránky. Stačí si v prohlížeči otevřít mapy.cz, přihlásit se k účtu a jít do aktivit na příslušný záznam ze stopaře. Po zobrazení se nabízí export.


  • 1

#70 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2018 - 19:45

Pokud nemáš účet na mapy.cz, možná máš účet na maily na Seznamu. Přihlaš se klidně tím. Já to tak mám.


  • 1

#71 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2018 - 4:22

Mě spíše štve, že není možný import tras do batůžku. Nacpat tam starší výlety a zkoumat statistiky, no škoda.
  • 0

#72 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2018 - 5:43

... a naopak, k vytvoření účtu na seznamu si nemusíš dělat u nich mail. Můžeš si účet vyrobit s jakýmkoliv vlastním mailem.
  • 0

#73 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2018 - 6:38

Mě spíše štve, že není možný import tras do batůžku. Nacpat tam starší výlety a zkoumat statistiky, no škoda.

 

Pro upřesnění: "Batůžek" už není, trochu to překopali, jsou "Místa a trasy" a "Aktivity".

 

Pokud máš starší výlet nějakou formou uložený (gpx, odkaz do mapy.cz), tak ho stačí na mapy.cz zobrazit a přes symbol hvězdy uložit do vybraného nebo nově vytvořeného adresáře.


Tento příspěvek byl upraven od zmijovkar: 05 září 2018 - 6:38

  • 0

#74 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2018 - 14:25

Jo to vím, mám tam složky s trasama z jiné navigace. Ale bohužel nejde to šupnout do karty "Aktivity", tam jde mít trasy jen ty, které nahraješ při chůzi, jízdě stopařem.


  • 0

#75 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2018 - 15:22

Jo to vím, mám tam složky s trasama z jiné navigace. Ale bohužel nejde to šupnout do karty "Aktivity", tam jde mít trasy jen ty, které nahraješ při chůzi, jízdě stopařem.

 

Jestli máš záznam trasy v gpx a přetáhneš ho na mapy.cz, nezobrazí se? Pokud se zobrazí, nejde uložit?


  • 0

#76 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2018 - 19:57

Uložit jde, ale jen do kategorie "Místa a trasy" nikoliv do kategorie "Aktivity", rozdíl je v tom, že v té první kategorii nejsou k dispozici celkové statistiky.


  • 0

#77 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2018 - 20:35

Mě teda na mojí zobrazenou gpx trasu už nejde ani kliknout.


  • 0

#78 milan.k

milan.k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2020 - 19:54

Využiju existující vlákno k malému dotazu.

 

Na google street view lze vybrat různé starší pohledy, podle toho, kdy probíhalo snímání daného místa.

Netušíte někdo, jestli se nějak nedá na starší fotky kouknout i v panorama na mapy.cz ?

 


  • 0

#79 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2020 - 6:51

Obávám se, že to nejde, koukal jsem na jejich diskusi a snad na vyžádání by třeba obci snímek poskytli, ale běžně to asi v nabídce není. Dost by se to hodilo, byl bych rád, kdyby toto moje zjištění někdo korigoval, že to jde. Ale vývoj jde dál a možná přijdou na to, že po vzoru Googlu by mohli zpřístupnit i starší data. Jako třeba ČUZK zpřístupnil i starší katastrálky a letecké měřičské snímky.


  • 1

#80 milan.k

milan.k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2020 - 9:42

Obávám se, že to nejde, koukal jsem na jejich diskusi a snad na vyžádání by třeba obci snímek poskytli, ale běžně to asi v nabídce není. Dost by se to hodilo, byl bych rád, kdyby toto moje zjištění někdo korigoval, že to jde. Ale vývoj jde dál a možná přijdou na to, že po vzoru Googlu by mohli zpřístupnit i starší data. Jako třeba ČUZK zpřístupnil i starší katastrálky a letecké měřičské snímky.

Jasně, to jsem si myslel, škoda.

Děkuji za odpověď.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama