Přejít na obsah


Fotka

Kritika cache, umíme to?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
148 odpovědí na toto téma

#121 Kotja

Kotja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 12:43

Nemám sice ani stovku nalezených keší, ale myslím si, že keška by měla zaujmout místem a/nebo krabičkou.

Nanokeš dávat na místa jako plot Buckinghamského paláce (ale to by owner asi musel být někdo z královské rodiny)

Do tuctového remízku minimálně udržovanou regular a pak projde, že v listingu se píše něco jako: Toto je skrýš loupežníka Sarky-Farky. Loupežníkovi Sarkovi-Farkovi sice jde více o loupení než o lup, takže můžete měnit, zato nesnáší downtrade, proto ho nedělejte.

A navíc pokud je stealth required tak umožněte abych z hintu už na dálku poznal, kde si mám zavázat tkaničku a přitom sebrat kešku.


  • 0

#122 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 14:45

ještě bys nám měl vysvětlit, čo také si predstavuješ pod pojmem "keš označená", jako že bude zvenku na nano, na falešné větvi nebo na falešném kameni velké barevné logo a nápis "KEŠ"? A co je to "normální logbook"?

Jistě že nemusí být označeny úplně všechny keše. Nanovka co je na očích označená být jistě nemusí. Ale proč nemůže být označená třeba PET keš která je jen tak hozená do díry  v kořenech. Příklad, který jsem uvedl je keš na hezkém místě. Ale když najdeš za kamenem opatlanou  neoznačenou krabičku (slušná litrovka od sajrajtu do bazenu) a v ní místo hezkého logbooku pár sešitých papírů nebo učtenky z hospody tak to zamrzí.  Je jasné, že ownera vůbec nezajímá kdo loguje.  Já osobně si logbooky vyrábím sám. kontrolovat chodím vždy když mám čas. Možná jsem naivní, ale pořád si ještě myslím, že najít hezkou keš udělá ostatním radost.

 

 

A teď se zeptám já:  nepovzdychneš si někdy u keše na hezkém místě, kde najdeš krabičku které by jsi se normálně bál dotknout, kam GC spěje ?


  • 1

#123 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 15:08

Jasně, že je správné, když je krabička a/nebo logbook nějak označená - logo, kod, název.... Když třeba najdu filmovku bez označení, tak ani nevím, jestli jsem našel správnou keš nebo jestli to tam jenom ztratil Jonea. Případně zda to není keš jiného systému, například opencachingu. Několikrát jsem našel nějakou náhradní onuci s hromadou logů, a při troše snahy jsem pak našel i vlastní funkční keš.... To je někdy výsledek činnosti těch, kteří pokládají náhradní krabičky; nepochybuji o tom, že hlavním motorem této aktivity je jejich touha po bodu, nedělejte si iluze, že je to hlavně proto, aby pomohli ownerovi. Navíc to tak dělají i tehdy, když je keš v pořádku, jen nebyla daným aktivistou nalezena. A najít například sáček s jízdenkou radost nepřinese, takový bod kolikrát nestojí za logování a nazývat tohle obnovou keše.... Zpátky k základní otázce - za mne rozhodně by keš měla mít základní označení. I do logbooku nanovky se vleze aspoň kod keše. Normální logbook? Neoznačená stránka vyrvaná ze sešitu působí nedobře - není problém vyrobit něco sám, vytisknout, nastříhat, označit, nebo teda koupit některý z mnoha prodávaných typů.


  • 2

#124 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 15:30

Ono se to trochu zvrhlo mimo téma.  jen jsem chtěl říct, že se občas úplně hrozím co někteří lidé napíší pozitivního ke keši, která  není ani na hezkém místě, ani  nemá slušný obsah a označení. Jak jsem psal, píši ke každé keši co si o ní myslím.  Dneska jsem třeba byl na Sparťanské keši a  tu jsem pochválil. Označená filmovka s hezým logbookem. Snad to ownerovi udělá radost B)

 

a co vy? Chválíte v listingu? Rozepisujete se? Nebojíte se napsat kritiku?


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 13 prosinec 2013 - 15:54

  • 0

#125 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 16:41

Já si myslím, ze pokud je kes opravdu špatná tak neloguji fi ale wn a nápisu proč . Přeci si nebudu počítat hnusné body.
  • 0

#126 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 18:21

Kritik by měl mít především dost informací, než začne kritizovat. Vysloveně "nemám rád", když kritik podrobí keš drsné kritice, aniž by si přečetl listing, kde je vysvětleno, proč zrovna to, co kritizuje, je uděláno právě tak, jak se mu to nelíbí. A pak taky kritiku obsahu keše - jako by owneři mohli za to, že se někteří kolegové chovají jako zloději.

Osobně raději chválím, stojí-li aspoň něco za pochvalu.


  • 2

#127 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 20:45

Kritik by měl mít především dost informací, než začne kritizovat. Vysloveně "nemám rád", když kritik podrobí keš drsné kritice, aniž by si přečetl listing, kde je vysvětleno, proč zrovna to, co kritizuje, je uděláno právě tak, jak se mu to nelíbí. A pak taky kritiku obsahu keše - jako by owneři mohli za to, že se někteří kolegové chovají jako zloději.

Osobně raději chválím, stojí-li aspoň něco za pochvalu.

Jistě, owner za chování druhých nemůže, ale svádět by to na ně neměl. Tvrdit že v keši není logbook, protože jej někdo již 3x ukradl a nehodlá jej tam pořád doplňovat.  Stejně jako čistit keš. Přijde mi to trochu nefér vůči slušným kačerům. K  vlastnictví keše patří i určitá zodpovědnost.  Stejně jako je několik druhů kačerů, je i několik druhů ownerů. Přijde mi  třeba  škoda, že je někomu  líto dát pár korun za polepku krabičky nebo přímo za krabičku. 

Jinak souhlasím s tím, že nemá cenu jen kritizovat. Určitě chválit, chválit. Já moc rád čtu pozitivní logy u jakékoliv keše která si to zaslouží.


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 13 prosinec 2013 - 20:45

  • 0

#128 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 20:52

Přijde mi  třeba  škoda, že je někomu  líto dát pár korun za polepku krabičky nebo přímo za krabičku. 

Tak to mně by taky bylo líto krabičku, natož pak polepku kupovat, vždyť přece není problém cokoliv z toho zvládnout svépomocí a přesto pěkně!


Tento příspěvek byl upraven od Jacka dominikánka: 13 prosinec 2013 - 20:52

  • 1

#129 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 21:31

Tak to mně by taky bylo líto krabičku, natož pak polepku kupovat, vždyť přece není problém cokoliv z toho zvládnout svépomocí a přesto pěkně!

Jasně, ale řeč je o keších kde si owner nedá ani práci něco koupit natož vyrobit  :(  Tam je myslím kritika na místě.


  • 0

#130 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 22:19

Nepíšeš přece - alespoň doufám - "ownere, seš bl... hmhm... už to nedělej". Popisuješ stav keše a co je dle tebe špatně, popřípadě co se ti nelíbí. A to je jen a jen dobře, i když to ownera zamrzí. V jednom případě to může dát zpětnou vazbu, co udělat příště lépe, a v druhém, že je s keší něco špatně a to už je jak pro ownera, tak pro kačery.

Kritika by se měla poctivě psát stejně jako DNF.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#131 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 22:36

Nepíšeš přece - alespoň doufám - "ownere, seš bl... hmhm... už to nedělej". Popisuješ stav keše a co je dle tebe špatně, popřípadě co se ti nelíbí. A to je jen a jen dobře, i když to ownera zamrzí. V jednom případě to může dát zpětnou vazbu, co udělat příště lépe, a v druhém, že je s keší něco špatně a to už je jak pro ownera, tak pro kačery.

Kritika by se měla poctivě psát stejně jako DNF.

Jasně že ne. I já jsem owner. Napíšu jen, škoda že krabička není popsaná......lépe propracovaná atd. Žádné hrubosti. Každej si musí sám sáhnout do svědomí co jeho keš dává  GC.  


  • 0

#132 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 22:46

Jasně že ne. I já jsem owner. Napíšu jen, škoda že krabička není popsaná......lépe propracovaná atd. Žádné hrubosti. Každej si musí sám sáhnout do svědomí co jeho keš dává  GC.  

Tobě tu tvoji jednu jedinou založenou keš ještě za pět měsíců asi nikdo nestačil ukrást ani poničit, že? Až budeš mít těch krabic víc a několik let, možná změníš trochu ty černobílé názory.

 

P.S: po pouhých 34 nálezů od publikace...


  • -2

#133 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 22:56

panzerstepan: uups, řečnická druhá osoba jednotného čísla... omlouvám se. :ph34r:


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#134 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 22:57

Tobě tu tvoji jednu jedinou založenou keš ještě za pět měsíců asi nikdo nestačil ukrást ani poničit, že? Až budeš mít těch krabic víc a několik let, možná změníš trochu ty černobílé názory.

Nestačil :)  naštěstí.   Tak nějak jsem s krádeží počítal protože je to ammobox a raději ji přivázal řetězem. Pokud by jí někdo poškodil nebo ukradl mám doma připravenou druhou  stejnou krabici. Pokud by se  situace opakovala budu to muset řešit. Změnil bych umístění a možná velikost keše, Ale v každém případě by byla označená s mudlo kartou  a hezkým logbookem. Při dalších potížích bych ji asi poslal do archivu. Myslím, že by se našlo dost jiných, kteří by udělali v této oblasti keš. Tak proč je blokovat hnusnou krabičkou s listem papíru a vymlouvat se na to že se k ní lidi nechovají hezky. 

 

P.S. víš nemůžu se ubránit pocitu, že to že mám jednu JEDINOU keš o kterou se (podle mého názoru dobře )starám je ve tvých očích málo. Nevím jestli počet založených keší určuje jejich kvalitu. Myslím že ne. 


  • 1

#135 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 22:59

Jistě, owner za chování druhých nemůže, ale svádět by to na ně neměl. Tvrdit že v keši není logbook, protože jej někdo již 3x ukradl a nehodlá jej tam pořád doplňovat.  Stejně jako čistit keš. Přijde mi to trochu nefér vůči slušným kačerům. K  vlastnictví keše patří i určitá zodpovědnost.  Stejně jako je několik druhů kačerů, je i několik druhů ownerů. Přijde mi  třeba  škoda, že je někomu  líto dát pár korun za polepku krabičky nebo přímo za krabičku. 

Jinak souhlasím s tím, že nemá cenu jen kritizovat. Určitě chválit, chválit. Já moc rád čtu pozitivní logy u jakékoliv keše která si to zaslouží.

 

Samozřejmě vlastník by se o svou kešku měl starat, ale zase vše v rozumné míře. Pokud je to keš, kterou mám 20-30 km od domova, nebudu ji jezdit každý týden obnovovat, pojedu tam prostě až budu mít čas a cestu kolem (dřív bych to třeba tak dělal, ale po 20-ti ukradeních už opravdu ne...). A můžeš si o mně myslet, že jsem špatný owner, protože se tím pádem o svou keš nestarám. Bohužel teď už s asi dvacátým jubilejním obnovením svých dvou kešek počkám spíše do jara, abych našel trochu lepší místa...

Vše je o úhlu pohledu.

 

K tvé otázce, jestli kritizuji nebo chválím v lozích.

Já osobně sám také nejdu pro kritiku, ale i pochvalu daleko, ale k údržbě keše jsem tolerantní. Za ta léta, co udržuji své kešky vidím, co je s tím práce (až budeš mít svých kešek víc a trochu déle, taky to zjistíš). To, že chybí tužka je často normální, občas vkládám tužky i do cizích keší. Ovšem přiznám se, že třeba ořezávátka jsem do těch svých už přestal dávat... 

Většinou ke keším píšu to, co se mi líbí a konstatuji stav. Logbook je plný, potřeboval by vyměnit - to není kritika, to je upozornění autora na to, že už dochází! Když tohle někdo nenapíše, ať se někdo nediví, že autor je třeba měsíc potom mimo a nevymění logbook, nebo nedoplní mapky pro odlov bonusovky, jak se to stalo nedávno na mé kešce, i když píšu, aby docházející mapky hlásili lidé v logu, přišel první log, až když mapky chyběly!

Krom toho píšu i to, že se mi třeba zdá, že tahle mysterka se mi zdála překombinovaná nebo něco podobného, když mě už mysterka nudila, nebo že to nebylo zajímavé místo, když je keš ve škarpě u silnice... Ale snažím se někde najít i ta pozitiva :-)


  • 6

#136 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 23:03

...

P.S. víš nemůžu se ubránit pocitu, že to že mám jednu JEDINOU keš o kterou se (podle mého názoru dobře )starám je ve tvých očích málo. Nevím jestli počet založených keší určuje jejich kvalitu. Myslím že ne. 

Jen říkám, že ještě nemáš skoro žádné zkušenosti s lovci. Až se ti jich tam vystřídá 10000, uvidíš sám.


  • 0

#137 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 23:18

Jen říkám, že ještě nemáš skoro žádné zkušenosti s lovci. Až se ti jich tam vystřídá 10000, uvidíš sám.

 

 

Samozřejmě vlastník by se o svou kešku měl starat, ale zase vše v rozumné míře. Pokud je to keš, kterou mám 20-30 km od domova, nebudu ji jezdit každý týden obnovovat, pojedu tam prostě až budu mít čas a cestu kolem (dřív bych to třeba tak dělal, ale po 20-ti ukradeních už opravdu ne...). A můžeš si o mně myslet, že jsem špatný owner, protože se tím pádem o svou keš nestarám. Bohužel teď už s asi dvacátým jubilejním obnovením svých dvou kešek počkám spíše do jara, abych našel trochu lepší místa...

Vše je o úhlu pohledu.

 

K tvé otázce, jestli kritizuji nebo chválím v lozích.

Já osobně sám také nejdu pro kritiku, ale i pochvalu daleko, ale k údržbě keše jsem tolerantní. Za ta léta, co udržuji své kešky vidím, co je s tím práce (až budeš mít svých kešek víc a trochu déle, taky to zjistíš). To, že chybí tužka je často normální, občas vkládám tužky i do cizích keší. Ovšem přiznám se, že třeba ořezávátka jsem do těch svých už přestal dávat... 

Většinou ke keším píšu to, co se mi líbí a konstatuji stav. Logbook je plný, potřeboval by vyměnit - to není kritika, to je upozornění autora na to, že už dochází! Když tohle někdo nenapíše, ať se někdo nediví, že autor je třeba měsíc potom mimo a nevymění logbook, nebo nedoplní mapky pro odlov bonusovky, jak se to stalo nedávno na mé kešce, i když píšu, aby docházející mapky hlásili lidé v logu, přišel první log, až když mapky chyběly!

Krom toho píšu i to, že se mi třeba zdá, že tahle mysterka se mi zdála překombinovaná nebo něco podobného, když mě už mysterka nudila, nebo že to nebylo zajímavé místo, když je keš ve škarpě u silnice... Ale snažím se někde najít i ta pozitiva :-)

Jistě máte oba pravdu. Bojím se prvního DNF jak čert kříže. I proto jsem jako první zvolil mysterku, Aby na ni chodili spíše "zapálenější" kačeři.  Celkově chci mít jen tři keše. Standardku, multinu a mysterku. Právě z toho důvodu abych je mohl udržovat podle svých představ.   ;) 


  • 0

#138 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 23:46

...I proto jsem jako první zvolil mysterku, Aby na ni chodili spíše "zapálenější" kačeři.  Celkově chci mít jen tři keše. Standardku, multinu a mysterku. Právě z toho důvodu abych je mohl udržovat podle svých představ.   ;) 

Aha. Kam se hrabe Bitner, to se nedá srovnat. Tím pádem je ta debata zbytečná.

 

"Odjakživa toužil stát se hostinským. Nejdøív si otevøel hospodu u silnice na Písek. Ale chodili mu tam lidi."

 

BTW "standardka", ten pojem neznám...


  • -1

#139 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 23:54

Aha. Kam se hrabe Bitner, to se nedá srovnat. Tím pádem je ta debata zbytečná.

 

"Odjakživa toužil stát se hostinským. Nejdøív si otevøel hospodu u silnice na Písek. Ale chodili mu tam lidi."

 

BTW "standardka", ten pojem neznám...

Promiň ale do tohohle osočování se vtáhnout nenachám.  Za svůj neodborný slovník se omlouvám, ale myslím že vysvětlování není potřeba. 


  • 6

#140 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 500 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2013 - 8:31

Ahoj, já osobně se snažím  o konstruktivní kritiku. Nemám rád pohozené a neoznačené krabičky v haldě kamenů atd. Taky už se mi stalo, že owner nevydržel kritiku typu "pokud by byla keš označená a byl v ní normální logbook, bude to hezká keš na hezkém místě"  a keš disabloval a pak následovala výměna několika ostrých mailů.  Nakonec provedl údržbu keše, ale chybu nepřiznal.  Za chvilku bude v každé dutině nebo díře vhozená PETka  :(

Pokud tenhle názor časem nezměníš, budeš jednou taky za kibice, co dovede lidi naštvávat kvůli bezvýznamnýmu slovíčku v listingu. Nebo v diskuzi ;)

Štengrováním se občas něčeho dosáhnout dá, no není to dobrej způsob. Lepší je kačerům vlastníma krabkama ukázat, jak to má bejt. 


  • 1
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama