Přejít na obsah


Fotka

Uložení většího počtu kešek do GPS (symbian)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 peceji

peceji

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2009 - 20:07

Ahoj, potřeboval bych poradit Odjiždím na mesíc do Ameriky a potřeboval bych si ještě tady v ČR vytvořit v GPS body abych pak mohl jen zapnout navigaci a vidět je všechny na mapě. Mám symbianovou Nokii E51 (tj. 3th generace) a k tomu externi GPS LD-3W. Jsem ochoten použít jakykoliv program, ale jde mi o to, aby se ten soubor s keškama, který pak nahraju do telefonu, vytvořil co nejjednodušeji. Chtěl bych aby se uložily souřadnice s nápovědou a pokud možno i listingem. Prosím poradte nebo navrhněte mi nějake řešeni.... Už sem tady hledal ale nenalezl jsem... koukal jsem na topik kde bylo psáno o tom že se na GC nahraje trasa a kešky kolem trasi se dají uložit, jenže já nejsem premium member.... předem děkuji za jakoukoli pomoc
  • 0
REDBULL dává křídla PITBUL bere ruce .... :)

#2 vladacr

vladacr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2009 - 20:30

SmartGPX, už tu byl několikrát zmíněn, čtení logů a listingů, ale neumí navigovat http://www.smartcach...e/smartgpx.html Na navigaci SmartCom GPS nebo SmartCom Navigator z free aplikací třeba TrekBuddy...
  • 0

#3 peceji

peceji

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2009 - 20:49

vladacr napsal/a:
SmartGPX, už tu byl několikrát zmíněn, čtení logů a listingů, ale neumí navigovat
http://www.smartcach...e/smartgpx.html
Na navigaci SmartCom GPS nebo SmartCom Navigator
z free aplikací třeba TrekBuddy...

já normálně používám handyGC a smartCom GPS,
SmartGPX mam v telefonu taky, ale mě jde o tu navigaci...

Jde mi o to, potřeboval bych třeba v las vegas kešky z okruhu 5 km od centra, jak to rychle dostat třeba do loc, nebo gpx a následne je vyvolat v telefonu a aby se mi zobrazili na mapě?
  • 0
REDBULL dává křídla PITBUL bere ruce .... :)

#4 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2009 - 22:19

Já si pomoci Locify exportuji soubory v .kml přímo do nokia map,takže mapu USA od nokie přes map loader
  • 0
Cogito ergo sun ...

#5 peceji

peceji

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2009 - 22:29

polas N85 napsal/a:
Já si pomoci Locify exportuji soubory v .kml přímo do nokia map,takže mapu USA od nokie přes map loader

díky za typ
locify jsem take použival nebo spiš zkoušel, ale kešky se nahrávali přes skryptík v mozile ale muselo se pojednom.... nebo to jde i jinak?
  • 0
REDBULL dává křídla PITBUL bere ruce .... :)

#6 NufNufTeam

NufNufTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2009 - 22:33

Tohle jsme řešili pro Salzburg. Přes Mozigo jsme vyexportovali hromadně kešky do wpt souboru a ten pak nahráli do Smartcom GPS včetně nápovědy (ovšem bez listingu). Výborné řešení za pár minut.
  • 0

#7 peceji

peceji

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2009 - 23:01

NufNufTeam napsal/a:
Tohle jsme řešili pro Salzburg. Přes Mozigo jsme vyexportovali hromadně kešky do wpt souboru a ten pak nahráli do Smartcom GPS včetně nápovědy (ovšem bez listingu). Výborné řešení za pár minut.

zajímavy typ díky za něj.....
zní to jednoduše, tak holt bez listingu se budu muset obejt.... a kolik je schopen vyexportovat kešek mozigo? a kolik jich muže být maximálně v SmartComu GPS wpt ? nevíte někdo?
  • 0
REDBULL dává křídla PITBUL bere ruce .... :)

#8 vladacr

vladacr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2009 - 23:16

Ve SmartCom GPS jich mám kolem 5000, v pohodě zvládá (Nokia E71), listingy můžeš mít ve SmartGPX. Mozigo neznám, ale z principu by v exportu neměl být žádný limit, ne?
  • 0

#9 peceji

peceji

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2009 - 23:26

vladacr napsal/a:
Ve SmartCom GPS jich mám kolem 5000, v pohodě zvládá (Nokia E71), listingy můžeš mít ve SmartGPX. Mozigo neznám, ale z principu by v exportu neměl být žádný limit, ne?

to je vlastně pravda když se exportuje to by mělo být v pohodě jen mě ted napadlo je pro smartCom mapa usa přesněji středo-západ USA? nevíte někdo?
  • 0
REDBULL dává křídla PITBUL bere ruce .... :)

#10 household

household

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2009 - 6:04

Mozigo + Garmin mobile XT V mozigo stiahneš keše a pošleš do mobilu ako POI. Uloží sa ti keš, napoveda, listing, ulozia sa waypointy a nie si limitovaný množstvom iba pamäťou. GMXT ale žerie strašne baterku.
  • 0

#11 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2009 - 9:01

peceji napsal/a:

polas N85 napsal/a:
Já si pomoci Locify exportuji soubory v .kml přímo do nokia map,takže mapu USA od nokie přes map loader

díky za typ
locify jsem take použival nebo spiš zkoušel, ale kešky se nahrávali přes skryptík v mozile ale muselo se pojednom.... nebo to jde i jinak?


Kdyžtak Locify podporuje .kml soubory,které fungují v google earthu,hromadně .kml soubory jdou nahrát,totiž v mobilu máš složku:E/Locify a v ní Files a do ní hromadně nakopčíš soubory
xx.kml

Ke Garminu:nevím,jestli tuto náročnou aplikaci bude E51 zvládat..

Dotaz na Mozigo:Jaké formáty zvládne?Jelikož se smartGPX se velice dobře čtou archivované keše,ale BM irituje stáhnout pouze .loc soubory
  • 0
Cogito ergo sun ...

#12 household

household

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2009 - 9:08

Myslím, že všetky známe. ;)
  • 0

#13 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2009 - 9:12

Z MoZigo mozes exportovat gpx- MS&60CSx,Colorado,Beeline,Geoscout,Kesovadlo,Garmin XT csv-pre POI loader upoi-iGO8 kml - google maps kml-iGO8 ov2-TOMTOM Sygic loc wpt-mobil
  • 0

#14 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2009 - 9:37

A co online HG ci HGA ci GN or live.gc na miste? Okolini kesky tito najde, jen ti to protahne data na roamingu... Problem USA je velka koncentrace schranek na kazdem rohu a mnohdy o nicem. Lepsi je na miste kouknout na GC mapu a vybrat si jen ty zajimavejsi, pokud nechces kombajn.
  • 0

#15 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2009 - 11:08

E51 má wifi,a popř.to by mělo být na každém rohu..to by byl pěkný účet :-) Dost praktické spojení je opravdu mezi locify a nokia maps,nejlepší bude postahovat .loc soubory,poté v mozigu převést na .kml a soubory hodit do Locify
  • 0
Cogito ergo sun ...

#16 Betax

Betax

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)
  • LocationBrno, Vysočina

Publikováno 31 červenec 2009 - 12:45

Osobne na E71: Z GSAKu vyexportuju wpt soubor, ten nahraju do SmartComGPS, listingy bud taky export z GSAKu do html, nebo do gpx pro SmartGPS. Resil jsem to ted na dovolenou a docela se osvedcilo..
  • 0

#17 peceji

peceji

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2009 - 14:12

ahoj, předem díky všem za Vaše postřehy jinak se mi líbí Mozigo + garmin mobileXT, protože do garminu seženu v pohodě mapu USA ale problém bude asi v tom že garmina v telefonu už mam, ale sekal se my.... a to přitom mam ,,jen" 1GB kartu nedokážu si to představit třeba s 8GB kartou to by už vubec nešlapalo.... locify mam také, hledal jsem podle nej taky, ale problém je s mapamy, které v offlinu nejsou (teda aspon u me nebyly) k dispozici v té době mi to nevadilo měl jsem internet od vodafonu zadara, ale právě proto že v americe je cena velice přepálená, jak už jsem koukal v ceníkách, tak proto hledám tuto variantu. Jinak já budu v USA jezdit podle NokiaMaps, takže jak tady píšete přes locifu do něj hodit body. Ale nešlo by nejak jenom vyexportovat v Mozigu všechny ty kešky která budu chtít, a rovnou je nahrát do nokiaMaps? šlo by to nějak tak udělat? a v jakém formátu je mám když tak vyexportovat? děkuji za odpoved
  • 0
REDBULL dává křídla PITBUL bere ruce .... :)

#18 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2009 - 20:40

Našel jsem ti návod na foru,kde moderuji,http://forum.nokiafo...okia map#p13937

Takže,když si převedeš dostupné .loc do formátu podporující aplikaci POIXpress,tak si tam do chvíli dohraješ vše..
  • 0
Cogito ergo sun ...

#19 peceji

peceji

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 7:33

díky za osvětu :) je to parádní způsob akorát ještě pronikám do hlubin moziga a musím říct, že je to opravdu výborný program, akorát do něj jak řikám ještě musim úplně proniknout....:D
  • 0
REDBULL dává křídla PITBUL bere ruce .... :)

#20 peceji

peceji

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 19:19

Ahoj, tak mam problém..... :) prokousávám se mozigem a když už to všechno připravím na export tak dám export zvolím ve formátu .ov2 , kvůli nokia maps a ono mi to napíše: Vyexportoval sem .... kešek ...... tak dám OK a najednou mi vyjede hláška: Cesta k gpsbabel není správná, at se kouknu do nastavení Tak sem hledal v nastavení a ta je cesta k gpsbabel ale když to navolím do prázdné složky tak nic a je to znovu nebo k tomu potřebuju nějaky další program, gpsbabel? prosím porad tě..... už sem z toho zoufalý, je to opravdu výborny program se skoro neomezenými možnostmy, ale je dost složitý....
  • 0
REDBULL dává křídla PITBUL bere ruce .... :)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama