Přejít na obsah


Fotka

GPX Garmin - Export pro Garmin GPS (Colorado, Oregon, Dakota, GPSMap 62)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
440 odpovědí na toto téma

#61 Andowero

Andowero

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 21:07

Mám Dakota 20. Takže ještě jednou můj problém. Mám jich víc, ale tenhle souvisí s gpx. Zapnu geoget, načte se list. Zmáčknu ctrl+e a vyberu "gpx for newest garmin." Nechám to uložit do gps složky gpx. Soubor s cachemi má 500 kB (není jich tam moc) soubor si zkontroluji dejme tomu v poznámkovém bloku. Je opravdu plný všech možných kešek. Odpojím zařízení a zapnu. A hle, ukážou se 4 kešky. Z toho dvě jsou po jedné v jiných souborech.
  • 0

#62 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 322 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 11:20

Jde nejak zaridit aby makro gpxgarmin.gge.pas nevkladalo do nazvu upravovaneho typ kese, ale vsechny ostatni informace (velikost, obtiznost, korekce, ...) ano? Ted kdyz uz Oregon a spol umi ikonky kesi je to pismenko navic, ktere by se hodilo...
  • 0

#63 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 11:37

Zaridit se to momentalne neda, protoze pouziva integrovanou vlastnost geogetu, ktera cely ten nametag generuje - tedy to TR12. Neni problem to udelat na kousky. Spis premyslim, jak to udelat dostatecne variabilne na to, aby si mohl kazdy uzivatel zapsat to jmeno ve tvaru jaky mu vyhovuje Zrejme zridit promenne a umoznit definovani jmena takovymto stylem: %TYPE%%SIZE%%DIFF%%TERR%"/"%EVAULATION%" "%NAME% Bude to ale relativne hodne prace s tim parserem tech vyrazu (ale zase bych to pouzil i v makru pro POI - stejne chci ta makra castecne sloucit a vytknout zobecnene spolecne casti do jednoho zdrojaku). Pokusim se ten parser a dalsi casti zpracovat modularne, aby se to dalo pouzit i v dalsich makrech a pak to publikovat jako knihovnu. Pisu si. Nebude to ale brzo!
  • 0

#64 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 322 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 12:14

Juuuuu to bude krasne:-) Diky Jinak stacilo napsat neco jako "nevymyslej blbosti" a bylo by ticho:-)
  • 0

#65 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 12:16

Dobre, nevymyslej blbosti. :D
  • 0

#66 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 12:16

On je problem s tim, ze me to taky relativne palilo ;-) Takze se mi tvuj navrh hodil do kramu. Nemuzu ale fakt rict, kdy to bude. Ted mam zkouskovy a pak musim udelat kupu prace, kterou kvuli zkouskam odkladam. Priorita je tedy nizka. Navic nemam jen tohle makro ;-) Kazdopadne prijimam navrhy na promenne a dalsi funkcionality s tim spojene
  • 0

#67 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 14:48

medwyn_cz napsal/a:
Kazdopadne prijimam navrhy na promenne a dalsi funkcionality s tim spojene

Jestli tedy můžu, tak taky jedna prosba... Bylo by fajn, kdyby šlo nastavit, do jakých kategorií kešky třídit. Jestli podle statusu (jak je to teď) nebo podle typu, případně ještě ideálně do skupin (keš, waypoint, waymark) a v rámci skupiny do těch kategorií dle typu. Samozřejmě se jedná o POI export...
  • 0

#68 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 16:25

V prvni rade pripominam, ze jsem psal o navrzich na funkcionality spojene s temi promennymi, ale znate to: podej certu prst ... Ve druhe rade podotykam, ze je tohle na takovou prosbu uplne spatne vlakno. A ve treti rade to prozatim zavrhuji, protoze takova nastavitelnost neni uplne jednoducha a znamenalo by to zasahy do vice casti makra vcetne ikonek. Budu premyslet nad nejakym zobecnenim a zjednodusenim, ktere by bylo znovupouzitelne a univerzalni. uvidime. A ty waymarky uz mi taky zacinaji lezt krkem. Jsi totiz asi jediny clovek, ktery o ne ma zajem. :-) :P B)
  • 0

#69 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 17:04

Chupu, že je to větší zásah a jsi zaneprázdněn... Psal jsem to sem proto, že jsi ve svém příspěvku psal že chceš obě makra sloučit. Waymarky sleduje víc lidí, ale možná jsem jeden z mála co o tom píše a víc to propaguje a do GPS to určitě patří ;)
  • 0

#70 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 18:14

medwyn_cz napsal/a:
A ty waymarky uz mi taky zacinaji lezt krkem. Jsi totiz asi jediny clovek, ktery o ne ma zajem. :-) :P B)

souhlas, dle diskusí to tak vypadá. Vůbec nerozumím, proč to Sobík mermomocí chce v GG2 :). Pro mě za mě ať si je klidně loví, nebo sbírá turistické známky (také jich je hodně), ale rozdrbává základní funkčnosti v GG2 a to pak nikdy nebudou hotová exportní makra a spol.
  • 0

#71 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 18:53

pozorjed napsal/a:

medwyn_cz napsal/a:
A ty waymarky uz mi taky zacinaji lezt krkem. Jsi totiz asi jediny clovek, ktery o ne ma zajem. :-) :P B)

souhlas, dle diskusí to tak vypadá. Vůbec nerozumím, proč to Sobík mermomocí chce v GG2 :). Pro mě za mě ať si je klidně loví, nebo sbírá turistické známky (také jich je hodně), ale rozdrbává základní funkčnosti v GG2 a to pak nikdy nebudou hotová exportní makra a spol.

Pánové, nemám zájem toto vlákno zaprasit flame debatou. Waymarky jsou další aktivita pod hlavičkou GS a náhrada za některé zrušené typy keší. V našich podmínkách zrovna skupina "Geodetické body" nahrazuje americké benchmark. Je teda fajn je mít v gps při výpravě. Ostatní WM jsou víceméně záležitost kulturní, historická a hodně blízká těm turistickým známkám, ale proč je při výpravě taky nemít v navigaci - člověku aspoň neutečou některé zajímavosti ve městech či přírodě... Nechci ale tady WM obhajovat, pro někoho jsou nepochopitelné protože za ně nejsou ty skvělé body do statistik.

Pokud jde o GG a Halumu, tak jak ho znám, tak neudělá nic, co by nebylo pro něj a komunitu. Takže zájem o WM (a ne jen můj) přinesl možnost importu do GG obecně jakéhokoliv waypointu. Kéž by tomu bylo tak, že Sobík si přeje a Haluma udělá B) Stavět tady teorii o tom, že díky importu wpt do GG stojí jiné práce na GG je opravdu bezduchá.
  • 0

#72 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 20:01

sobikovi napsal/a:
... nemám zájem toto vlákno zaprasit flame debatou.

super, děkuji.
tak si klidně hledej pomocí GPS co uznáš za vhodné, ale proč to potřebuješ mít v GG2 ? teď jsou to WM, zítra to budou souřadnice všech zámků a hradů, pozítří všechny studánky, ... a na všechno budeš chtít samostatné DB, extra exporty, barevné ikonky, ...
Já jsem Hamulovi a kolegům spolupracovníkům vděčný, že GG2 je primárně určen pro kešky a doufám, že tak zůstane. Ono není jednoduché trvale udržovat verzi se změnami jak na GC.com, tak různá rozhraní pro mapy, natož exporty do spousty různých zařízení.
mimochodem, pokud potřebuješ vlastní bod zamíchat mezi klasické kešky, nic Ti nebrání si třeba ručně založit GCmujcil001 a dát mu souřadnice :), případně si i sám něco napsat, nějaké to makro. :D
  • 0

#73 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 20:12

Pravda je v tom, ze uz ted je GG schopen zpracovat temer libovolne body, pokud se splni par jednoduchych, a ve vetsine pripadu i snadno splnitelnych podminek. Pokud po tom nekdo touzi, proc ne, ale musi se smirit s jistou mirou nepohodli, protoze kesky jsou jasna priorita. Takze chce-li pak nekdo specielizovane ikonky, specielizovane vystupy a exporty, musi si ve vetsine pripadu pomoci sam, a nebo prosit nekoho, kdo ta makra umi upravit.
  • 0

#74 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 20:18

to pozorjed: Nehodlám už víc o tom debatovat, ale jak jistě víš a vědí to všichni, jsem pro Halumu tak zanedbatelný, že určitě moje (a nejen moje) přání o podporu WM není důvod nějakého pozastavení vývoje GG2. A věř mi, že pokud by to šlo, radši bych podporu WM vyměnil za třeba takovou zásadní věc, jako je pamatovat si řazení ve filtrech či možnost nastavit si vlastní barvy řádků a lepší možnost nastavení filtrů. O těchto věcech tady píšu a prosím Halumu od očátku a jak jistě sám dobře víš, na rozdíl od jiných fíčur tam nic takového zatím není.
  • 0

#75 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 20:24

to: sobik dobrá rada - méně kibicovat, ještě méně vymýšlet blbosti a trochu to terénu, geocaching je tak trochu o pohybu v přírodě hledání krabiček, ne o evidenci kdečeho u PC a jalových diskusí :D. Jsem zvědav, jestli se dnes zvedneš a půjdeš něco odlovit :) a mýlíš se, Hamula naslouchá všem postřehům, ale ne vše jde udělat hned a dle přání.
  • 0

#76 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 20:30

Nemam zajem tady tohle poslouchat, vyrikejte si to v poste. prozatim zamykam.
  • 0

#77 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2010 - 9:30

Tak jsem se přesvědčil, že tohle moje oblíbený makro je geniálně napsaný. Přidal jsem si do Oregona vlastní symboly pro waypointy, znovu udělal export a voilá! - automaticky se mě přiřadily podle typu wp i symboly.

Přiložené miniatury

  • waypoints.png

  • 0

#78 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2010 - 9:39

To asi spis svedci o slusne napsanem firmwaru oregonu. Nicmene - diky za poklonu :D
  • 0

#79 tomasCR

tomasCR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2010 - 9:43

Krásná práce, tak se mi to líbí! Nebyly by ty ikony ke stažení? Dík
  • 0

#80 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2010 - 10:24

2 tomasCR: Máš to v mailu, kdyžtak to někam pověs, já nemám kam, jedině na rapid, ale to se mě moc nechce.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama