Přejít na obsah


Fotka

Zarizeni


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
45 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 0:19

Ahoj sem novacek a chtel bych se s vami poradit jakej tip si mam koupit aby byl pouzitelnej a cenove prijatelnej dekuju moc vse,:)
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 2:24

aby byl pouzitelnej a cenove prijatelnej

No, asi bys měl mít jasno, zda jej budeš používat k občasným rodinným výletům třeba jen po okolí, nebo k extrémním sportům za každého počasí........ A cena je taky opravdu různá. Od pár tisícovek, až po několik desítek tisíc kaček. Jsou přístroje různých provedení, velikostí, s odlišnými doplňkovými funkcemi, s color, nebo monochr. displeji, mapové............. Opravdu těžko říci.
Nejlepší bude navštívit nějakou prodejnu s GPS přístroji a pokud nemáš žádnou nablízku, mrkni ne net, kde je mnoho kvalitních stránek o navigaci. Najdeš podrobné popisy, ceny, použití i doplňky. Určitě si vybereš a i na otázky na konkrétní model se bude lépe odpovídat.
Ale koupi si určitě dobře produmej.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 8:52

Ahoj sem novacek a chtel bych se s vami poradit jakej tip si mam koupit aby byl pouzitelnej a cenove prijatelnej dekuju moc vse,:)

Mozna jeste popremyslet, jestli bys vice nevyuzil kombinaci PDA + GPS.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 12:22

Já jsem se rozhodoval mezi Geko 201 a eTrex Venture. Nakonec jsem zvolil Geko 201, protože je menší a lehčí; ovšem eTrex Venture má navíc paměť na body zájmu, má lepší displej a kabel je v ceně.
Srovnání různých přístrojů je na
http://www.garmin.co.../comparison.jsp
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2006 - 10:32

Tak jak sem na to koukal tak bud zkusim kombinaci GPS+PDA ktere nastesti mam ;) a nebo se zajdu kouknout na Geko 201 vsem vam moc dekuju za vyjadreni opravdu ste mi pomohli.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2006 - 22:41

A ci si myslite o tpmhle??? Garmin GPS 72
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 11:31

Mozna jeste popremyslet, jestli bys vice nevyuzil kombinaci PDA + GPS.


Nechci rejpat, ale PDA + GPS není nejvhodnější pro outdoorové aktivity typu geocaching. Velmi citlivé na: vlhkost, prach, náraz a velmi vysoká spotřeba energie... a cenově to taky není žádná výhra :)
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 12:26

Srovnání různých přístrojů je na
http://www.garmin.com/products/comparison.jsp

Oprava - správný odkaz je:http://www.garmin.co...oor/compare.jsp
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 11:55

Nechci rejpat, ale PDA + GPS není nejvhodnější pro outdoorové aktivity typu geocaching. Velmi citlivé na: vlhkost, prach, náraz a velmi vysoká spotřeba energie... a cenově to taky není žádná výhra :)



Myslím si, že má Michal má pravdu - sama hledám pomocí SE P910i+GPS Garmin+sw Wayfinder. Tato kombinace má své klady (telefon má člověk vždy při sobě, nabíječku minimálně v autě, dobře čitelný display, editace trasy v PC a výborná navigace v autě) ale i zápory (GPS přijímač se dá snadno zapomenout-třeba na střeše auta, je to docela nepřesné a největší potíž nastane při špatném počasí - již několik kešek jsem vzdala kvůli sněhu a dešti, který přístroji nesvědčí a v plastikovém sáčku se velmi špatně ovládá)
Po dvou měsících, kdy jsem zcela GC propadla uvažuji o eTerex Legend za cenu cca 6 500,- Kč, což mi přijde velmi přijatelné.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 12:07

Nechci rejpat, ale PDA + GPS není nejvhodnější pro outdoorové aktivity typu geocaching. Velmi citlivé na: vlhkost, prach, náraz a velmi vysoká spotřeba energie... a cenově to taky není žádná výhra :)

Ja bych tohle reseni tak uplne nezavrhoval, alespon ne pro zacatek. Sam jsem nasel prvnich 100 kesi prave s touto kombinaci a docela mi to i vyhovovalo. Vyhodou byly vsemozne routovatelne silnicni mapy pro hrube priblizeni a integrace s ruznymi GPX prohlizeci pro cteni listingu a hintu a hlavne cena (PDA uz jsem mel a BT GPS byla pomerne levna). Nevyhodou pak mala vydrz accu v PDA (v GPSce vydrzela vetsinou tak 2x dele), nutnost hlidat dobijeni dvou zarizeni, neoutdoorove provedeni a absence podrobne turisticke Topo50cz mapy. Takze pro zacinajici geokacery s PDA, kteri jeste nevedi, ze je to chytne ;) je to rozhodne dobra alternativa.

Ja se rozhodl pro rucni pristroj az ve chvili, kdy se mi BT GPS rozbila, zrejme ji vadilo, ze jsem si z ni udelal outdoorovy pristroj (zazila snih, louze, pady do blata i ze skaly...), ale pak to byl skok veliky. Odolne zarizeni, velka vydrz s 2500mAh accu, turisticka mapa s cestami a stezkami, snadny upload waypointu primo do mapy, vyhledavani nejblizsich kesi... a hlavne, mel jsem konecne SIPKU - hlavni to modlu geocacherskou :o))) Nevyhodou je pak nutnost tisteneho zadani, alespon u slozitejsich zalezitosti...

  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 15:36

Oprava - správný odkaz je:

http://www.garmin.com/outdoor/compare.jsp

Tyhle zalezitosti se tu resi opakovane... takze urcite doporucuju mj. dukladne procmuchat fora, urcite najdes podobne vlakno se spoustou informaci. Jinak k tematu muzu prihodit jedine, mnohokrat opakovane: GEko201. Cenove dostupne, pritom sikovne, odolne dosti (vodotesnost i narazuvzdornost uz jsem vyzkousel vic nez bych chtel, a drzi...). Pred pul rokem jsem dumal nad idealnim modelem pro me zacatecnika, vyslo mi tohle, tak jsem si ho koupil a vubec nelituju. Jen je treba upozornit - je to nemapovy pristroj, tedy pro cloveka, ktery ma v oblibe mapy papirove, nebo mu prinejmensim staci. Krome tohoto ma vsechno, co pro zacatek s CG budes potrebovat. / Samozrejme pokud jsi vlastnikem PDA, je asi lepsi si pro zacatek prikoupit jen GPS modul, a casem uvidis...
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 16:13

hlavne, mel jsem konecne SIPKU - hlavni to modlu geocacherskou :o)))

:) ja mam PDA a sipku tam mam a ikonky v mape taky :D
jelikoz s PDA porad neco delam, tak baterka moc dlouho nevydrzi, ale z tohohle duvodu s sebou nosim bateriovou nabijecku, takze energie mam porad dost. Co se tyce m,ale odolnosti tak s tim problem nemam, GPSku zapnu v nepromokavy bunde a PDA mam kolem krku ve vode odolnem pouzdru i kdyz clovek vypada pak trochu divne. Kazdopadne kupovat PDA jen kvuli GC je hloupost...
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 16:20

Tyhle zalezitosti se tu resi opakovane... takze urcite doporucuju mj. dukladne procmuchat fora, urcite najdes podobne vlakno se spoustou informaci. Jinak k tematu muzu prihodit jedine, mnohokrat opakovane: GEko201. Cenove dostupne, pritom sikovne, odolne dosti (vodotesnost i narazuvzdornost uz jsem vyzkousel vic nez bych chtel, a drzi...). Pred pul rokem jsem dumal nad idealnim modelem pro me zacatecnika, vyslo mi tohle, tak jsem si ho koupil a vubec nelituju. Jen je treba upozornit - je to nemapovy pristroj, tedy pro cloveka, ktery ma v oblibe mapy papirove, nebo mu prinejmensim staci. Krome tohoto ma vsechno, co pro zacatek s CG budes potrebovat. / Samozrejme pokud jsi vlastnikem PDA, je asi lepsi si pro zacatek prikoupit jen GPS modul, a casem uvidis...


Ikdyž mám PDA tak jako nejlepší začátečnickou variantu jsem zvolil Geko 101 ( v akci za těch 1900 Kč). Ikdyž nejde připojit k PC tak oproti té 201 nepřicházím skoro o nic ( co vím tak prý umí jenom trasu přehrát do PC). A za ty prachy si myslím to bylo bezkonkurenční. Teďka ještě zbývá sehnat aspoň nějakou mapku do toho PDA pro hrubou orientaci v terénu a budu spokojen. Když vydržím tak pak můžu časem pořídit něco profesionálnějšího.
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 16:34

:) ja mam PDA a sipku tam mam a ikonky v mape taky :D
jelikoz s PDA porad neco delam, tak baterka moc dlouho nevydrzi, ale z tohohle duvodu s sebou nosim bateriovou nabijecku, takze energie mam porad dost. Co se tyce m,ale odolnosti tak s tim problem nemam, GPSku zapnu v nepromokavy bunde a PDA mam kolem krku ve vode odolnem pouzdru i kdyz clovek vypada pak trochu divne. Kazdopadne kupovat PDA jen kvuli GC je hloupost...

Taky mam externi baterii, konkretne tu sadu od Koraccelu a nemuzu si stezovat. Rozhodne bych nemenil za jednoucelove zarizeni.
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2006 - 12:29

[quote]
i já používám PDA ve spojení s GPS BT modulem a mám stejný problém s výdrží. Proto mne zaujalo Tvoje řešení s bateriovou nabíječkou. Můžeš prosím sdělit k této bateriové nabíječce nějaké podrobnosti.
Dík
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 16:46

Taky mam externi baterii, konkretne tu sadu od Koraccelu a nemuzu si stezovat. Rozhodne bych nemenil za jednoucelove zarizeni.

Sipka, tedy ta skutecna, ne vypocitavana z pohybu, mi na PDA bohuzel dost chybi ... prodal jsem 60CS (budou preci nove ;) takze ted si musim prechodne vystacit s BT338 a PDA a musim rict, ze (obzvlaste pri pobihani okolo cache) mi ten elektronicky kompas hodne chybi ... na finalni dohledavani je ten kompas neocenitelnej ...
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2006 - 13:18

[quote]
[quote]
i já používám PDA ve spojení s GPS BT modulem a mám stejný problém s výdrží. Proto mne zaujalo Tvoje řešení s bateriovou nabíječkou. Můžeš prosím sdělit k této bateriové nabíječce nějaké podrobnosti.
Dík
[/quote]
Jedna se o reseni od Koracellu, vice snad napovi toto:
http://www.alzasoft....e.asp?DPG=53857

V pripade zajmu ho muzu sehnat za 1700 uplne novy.
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 23:23

Sipka, tedy ta skutecna, ne vypocitavana z pohybu, mi na PDA bohuzel dost chybi ... prodal jsem 60CS (budou preci nove ;) takze ted si musim prechodne vystacit s BT338 a PDA a musim rict, ze (obzvlaste pri pobihani okolo cache) mi ten elektronicky kompas hodne chybi ... na finalni dohledavani je ten kompas neocenitelnej ...

Absolutní souhlas, 60CS je téměř dokonalá. SiRF3 ja dobrý, ale jen když se dá vypnout přecitlivělost, jinak je nepřesný.
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2006 - 13:46

Jedna se o reseni od Koracellu, vice snad napovi toto:
http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=53857

... nice ... ma to v tech redukcich i "USB/miniUSB konektor" ?

  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2006 - 0:03

No tak vam nevim. Od zacatku (vic nez rok) hledam cache s PDA a starou GPS s 12 kanaly a starym cipsetem Sirf IIe low power. Ve sve dobe nic lepsiho nebylo, dnes uz je to nekde jinde. Nedavno jsem mel moznost 14 dni testovat Garmina 60CS, pekne nabusenej outdoorovej model ... proklepnul jsem ji myslim docela intenzivne, prakticky kdykoli jsem se nekde pohyboval (venku nebo i v MHD a podobne), tak jsem ji mel zapnutou... A musim rict, ze jsem nenasel oproti PDA JEDINOU vyhodu KROME odolnosti a vydrze na baterie. Jenom spoustu omezeni, mnohem horsi management waypointu, horsi a mene prehledna mapa (TOPO50), pomalejsi navigace a tezkopadnejsi ovladani (kvuli chybejici numericke klavesnici), a predevsim NESROVNATELNE HORSI citlivost na signal. Tam, kde moje dnes jiz prehistoricka GPS ma 7 - 8 satelitu, tak se Garmin chytal jen obtizne a vetsinou jsem byl rad kdyz chytal tri druzice. O chyceni signalu treba v tramvaji nebo v intenzivni zastavbe (i krizovatka dvou sirokych ulic byl skoro problem) si muzu nechat jen zdat. Zas ale uznavam, ze na PDA zatim nemam GPS hry jako virtualni bludiste a podobne :-)))

Pro me je proste volba jasna, PDA (v obtiznem terenu ve vodotesnem obalu povesene na krku), bluetooth GPS v horni kapse batohu nebo v brasne na fotak a jsem spokojenej, vsechno mam po ruce od listingu, logu, souradnic cehokoli, map, jizdnich radu a v pripade potreby i internet :-) Jen holt musim castejc dobijet a davat vic bacha ... no ale druha baterie do PDA to resi a tim jsem srovnal vydrz obou zarizeni na peknych 12 hodin :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka