Přejít na obsah


Fotka

Zarizeni


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
45 odpovědí na toto téma

#21 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2006 - 13:58

... nice ... ma to v tech redukcich i "USB/miniUSB konektor" ?

Abych rekl pravdu, tak netusim, ale spise ne. Ja pouzivam hlavne ty jacky.
  • 0

#22 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2006 - 0:09

Jeste jsem zapomel dodat - mel jsem moznost testovat i BlueTooth GPS osazene SIRF III i 32kanalovou QstarZ BT-Q880 a je to neco neuveritelneho - signal to chytne prakticky vsude, podarilo se mi urcit polohu i primo ve vlaku v hale Hlavniho nadrazi v Praze! Takze bych o nejakem starsim cipsetu vubec neuvazoval, nezavisle jestli jde o rucni GPS nebo modul k PDA/Notebooku ....
  • 0

#23 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2006 - 0:41

Predem rikam, ze pouzivam oboji, jak 60CS, tak v aute PDA + BT338 ... to abych se vyhnul narceni, ze si tady peju chvalu na sveho milacka a na vse ostatni hazim spinu ... z flamewars uz sem tak nejak dost davno vyrost

Citlivost na signal ... ze je 60CS "nesrovnatelne horsi v citlivosti" vedi asi vsichni ... prave proto asi Garmin uvadi 60CSx, ktera ma SIRF3 ... (uuuuz aby tu byla, hned pro ni du ... ;-)

Pomala navigace ... pouzivam ted uz asi 2 mesice TomToma ... nechapu, co ti pride na 60CS pomalejsi ve srovnani s TomTomem ... takoveho hlemyzde aby pohledal (pro argument "pomaly processor" uvadim rovnou, ze to je Dell Axim x50)

Mapy ... ano, vektorova topo50 je horsi ve srovnani s rastrovymi KCT50 ... taky ma 30MB cela CR ... rastrovy ekvivalent ma 6GB, ukaz mi PDA, do kteryho je vsechny nacpes ... co se tyce navigace, tak na tom je TomTom (mapa v632) proti A10R hodne spatne ... zkousel jsem jeste SmartMapy, ale o tech nema cenu hovorit ... Dynavix jsem nevidel ... 60CS nema hlasovou navigaci, supluje ji pouze jednim a dvema zvukovymi signaly

Odolnost ... o tom nema cenu hovorit, tady jasne vyhrava outdoor zarizeni ...

Vydrz baterek ... min 24 hodin 60CS, 2-4 hodiny PDA ...

Ovladani ... PDA ma virt.keyboard, lepe a rychleji se na nem pise, musis ale vytahnout stylus a pouzit obe ruce

Sprava waypointu ... 60CS omezena na 1000 waypointu bez jakehokoliv popisu, PDA s napr. GPXSonarem nema konkurenci

Kompas ... absence u PDA je velka vada, hlavne pro geocaching

Cena ... 60CS(x) je draha jako sv*ne, PDA s GPS se da poridit uz od 7 tisic ... Mapy do 60CS opet drahe jako sv*ne ;), pro PDA se daji "koupit" na internetu (ted se na me snese urcite kritika, ale ruku na srdce, kolik z vas ma v PDA VSECHNO, vcetne map, koupene)

Stabilita ... 60CS je system sam pro sebe, PDA ma, ehm, Windows ... takze obcasny restart je nutny

Software ... 60CS ma par much, co si budeme povidat, ale vetsinou jde o kosmeticke veci (az na zapis tracklogu, ktery byl snad ve fw verze 4 opraven) ... na PDA je nutno pouzivat mnoho programu ... zvlast na routing, zvlast na dohledavani, zvlast na spravu wp ...

Takze abych si to shrnul .. na GC doporucuji outdoor pristroj, ovsem je s nim spojena VYSOKA porizovaci cena (mluvime tady o srovnani s PDA, beru tedy v potaz pouze mapove pristroje)
  • 0

#24 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2006 - 13:59

ja pouzivam uplne jednoduchou krabicku na 4 AKU baterky v cene 250,- coz je asi nejlevnejsi reseni a funkcni
  • 0

#25 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2006 - 13:59

ja pouzivam uplne jednoduchou krabicku na 4 AKU baterky v cene 250,- coz je asi nejlevnejsi reseni a funkcni
  • 0

#26 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2006 - 0:44

Ted jak to o sobe ctu, tak koukam, ze sem to napsal castecne jako odpoved Merlinovi, castecne jako moje subjektivni srovnani obou zarizeni ... Doufam, ze to neni moc neprehledne, omlouvam se, snad si to preberete ... ;-)
  • 0

#27 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2006 - 10:58

Kompas ... absence u PDA je velka vada, hlavne pro geocaching

A k čemu vlastně ten kompas? Z toho co jsem zatím viděl tak by k něčemu byl jedině na

Water by OK1FRN (GCABE2)
, kde je trasa udána pomocí azimutů, ale to lze snadno vyřešit tím, že si daným směrem vyprojektuju waypoint.

  • 0

#28 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2006 - 23:34

Predem rikam, ze pouzivam oboji, jak 60CS, tak v aute PDA + BT338 ... to abych se vyhnul narceni, ze si tady peju chvalu na sveho milacka a na vse ostatni hazim spinu ... z flamewars uz sem tak nejak dost davno vyrost

Citlivost na signal ... ze je 60CS "nesrovnatelne horsi v citlivosti" vedi asi vsichni ... prave proto asi Garmin uvadi 60CSx, ktera ma SIRF3 ... (uuuuz aby tu byla, hned pro ni du ... ;-)

Pomala navigace ... pouzivam ted uz asi 2 mesice TomToma ... nechapu, co ti pride na 60CS pomalejsi ve srovnani s TomTomem ... takoveho hlemyzde aby pohledal (pro argument "pomaly processor" uvadim rovnou, ze to je Dell Axim x50)

Mapy ... ano, vektorova topo50 je horsi ve srovnani s rastrovymi KCT50 ... taky ma 30MB cela CR ... rastrovy ekvivalent ma 6GB, ukaz mi PDA, do kteryho je vsechny nacpes ... co se tyce navigace, tak na tom je TomTom (mapa v632) proti A10R hodne spatne ... zkousel jsem jeste SmartMapy, ale o tech nema cenu hovorit ... Dynavix jsem nevidel ... 60CS nema hlasovou navigaci, supluje ji pouze jednim a dvema zvukovymi signaly

Odolnost ... o tom nema cenu hovorit, tady jasne vyhrava outdoor zarizeni ...

Vydrz baterek ... min 24 hodin 60CS, 2-4 hodiny PDA ...

Ovladani ... PDA ma virt.keyboard, lepe a rychleji se na nem pise, musis ale vytahnout stylus a pouzit obe ruce

Sprava waypointu ... 60CS omezena na 1000 waypointu bez jakehokoliv popisu, PDA s napr. GPXSonarem nema konkurenci

Kompas ... absence u PDA je velka vada, hlavne pro geocaching

Cena ... 60CS(x) je draha jako sv*ne, PDA s GPS se da poridit uz od 7 tisic ... Mapy do 60CS opet drahe jako sv*ne ;), pro PDA se daji "koupit" na internetu (ted se na me snese urcite kritika, ale ruku na srdce, kolik z vas ma v PDA VSECHNO, vcetne map, koupene)

Stabilita ... 60CS je system sam pro sebe, PDA ma, ehm, Windows ... takze obcasny restart je nutny

Software ... 60CS ma par much, co si budeme povidat, ale vetsinou jde o kosmeticke veci (az na zapis tracklogu, ktery byl snad ve fw verze 4 opraven) ... na PDA je nutno pouzivat mnoho programu ... zvlast na routing, zvlast na dohledavani, zvlast na spravu wp ...

Takze abych si to shrnul .. na GC doporucuji outdoor pristroj, ovsem je s nim spojena VYSOKA porizovaci cena (mluvime tady o srovnani s PDA, beru tedy v potaz pouze mapove pristroje)



Mno hezky jsi to tu shrnul ...

Ad citlivost - v lete jsem mel moznost dlouhodobe konfrontovat presnost sveho reseni s GPS 76c a taky to nebyla zadna slava ... Existuje v soucasne dobe kvalitni a citlivy prijimac, nebo jsou vsechny rucny spis "z nouze ctnost" ?

Ad pomala navigace - ja spis myslel jednak pomalejsi ovladani kvuli rozhrani, druhak pomalejsi reakci "sipky" napr. na zmenu smeru a podobne ... nejaky rozdily v routovani jsem nemel moznost odpozorovat, nemam vhodny mapy a nepouzivam to.

Ad vydrz - jak jsem zminoval, muj Loox 718 nema problemy vydrzet 5 - 6 hodin a diky dokoupeni druhe baterky jsem tak schopen provozu 10 - 12 hod :-) Ovsem porad to neni uplne ono a do terenu neprilis vhodne ...

Ad kompas - no me osobne na PDA nijak nechybi, protoze na nej nejsem zvyklej. A pro pripad nouze mam v brasne od fotaku klasickou buzolu za par kacek (a jak se mi hodina na Piskovcich treba :-) Mimochodem, elektronickej kompas na 60CS mi reagoval dost spatne, pomalu a nepresne, treba jsem to blbe zkalibroval (ackoli jsem to zkousel asi 10x).

Ad software - to je fakt, na GPS se mi libilo, ze vse fungovalo bez problemu a jaksi "samo od sebe" ... zaznam trasy bezi automaticky, snadno jde prehrat a zobrazit na mape, waypointy se kresli pekne na mape, atd ... tohle vse lze sice na PDA taky, ale obvykle sloziteji s nutnosti narocnejsi konfigurace.

Ad vydrz - uz jsem mnohokrat (obvykle za mrazu, deste, snezeni, atd :-) uvazoval, ze si poridim nejakej levnej a jednoduchej OUTDOOROVEJ pristroj na tyhle situace .... pokud mi nejaky Geko 201x nabidne citlivost aspon stejnou jako mam ted, jdu do nej hned
  • 0

#29 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2006 - 14:21

ja pouzivam uplne jednoduchou krabicku na 4 AKU baterky v cene 250,- coz je asi nejlevnejsi reseni a funkcni

Nejlevnejsi mozna, ale nezapomen zapocitat nabijecku + praci + dalsi material a take zpracovani, moznost nabijeni v aute atd.
  • 0

#30 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2006 - 11:11

A k čemu vlastně ten kompas?


To je preci jednoduche ... predstav si, ze dohledavas cache, na display navigacni sipka ukazujici ke kesi. Uz ses blizko, stojis na miste a rohlizis se ... a ted prichazi ten zasadni rozdil mezi kompasovou a nekompasovou gps ... pokud ten kompas mas, tak pri tom stani na miste a otaceni se kolem dokola sipka stale ukazuje smerem ke kesi ... pokud ho nemas, tak sipka pri tom otaceni se ukazuje porad puvodnim smerem, i kdyz udelas napr. celem vzad, sipka se nehne(nevi, ze kes je ted za tebou, nema kompas) ... takze aby si zjistil, kterym smerem ta cache momentalne je, musis kus popojit aby si gpska mohla vypocitat smer ke kesi ... takze kus popojdes (nekdy i velky, podle sily signalu) a +/- vis, kterym smer hledat ... a takhle tam behas porad jak trubka ... ;-)
  • 0

#31 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2006 - 14:34

Nejlevnejsi mozna, ale nezapomen zapocitat nabijecku + praci + dalsi material a take zpracovani, moznost nabijeni v aute atd.

to uz je primo vyrobene a za 250,- to prodavaj na www.mp3hifi.cz , nabijecku ani neresim jelikoz aku baterek mam spousty jelikoz je pouzivam do vseho mozneho, jinak nabijeni v aute mam vyresene rovnou prevodnikem auto zastrcky na USB okud nabijim rovnpu palm, ale mam i nabijecku do auta na tyhle baterky. ten aku co mas je moc peknej a byl by mozna lepsi, je o malinko mensi ale prijde mi zbytecne drahy
  • 0

#32 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2006 - 11:24

To je preci jednoduche ... predstav si, ze dohledavas cache, na display navigacni sipka ukazujici ke kesi. Uz ses blizko, stojis na miste a rohlizis se ... a ted prichazi ten zasadni rozdil mezi kompasovou a nekompasovou gps ... pokud ten kompas mas, tak pri tom stani na miste a otaceni se kolem dokola sipka stale ukazuje smerem ke kesi ... pokud ho nemas, tak sipka pri tom otaceni se ukazuje porad puvodnim smerem, i kdyz udelas napr. celem vzad, sipka se nehne(nevi, ze kes je ted za tebou, nema kompas) ... takze aby si zjistil, kterym smerem ta cache momentalne je, musis kus popojit aby si gpska mohla vypocitat smer ke kesi ... takze kus popojdes (nekdy i velky, podle sily signalu) a +/- vis, kterym smer hledat ... a takhle tam behas porad jak trubka ... ;-)

Me se pomerne dobre osvedcila metoda obejiti par trojuhelniku, ktere se postupne zmensovali az ke cache. A rozhodne bych nerekl, ze clovek beha jako trubka, bylo to vzdy otazkou dvou tri metru.
  • 0

#33 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2006 - 11:35

Pro tyhle situace mam obyc buzolu a uz trubka nejsem :-)
  • 0

#34 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2006 - 12:56

Uz ses blizko, stojis na miste a rohlizis se ... a ted prichazi ten zasadni rozdil mezi kompasovou a nekompasovou gps ... pokud ten kompas mas, tak pri tom stani na miste a otaceni se kolem dokola sipka stale ukazuje smerem ke kesi ... pokud ho nemas, tak sipka pri tom otaceni se ukazuje porad puvodnim smerem, i kdyz udelas napr. celem vzad, sipka se nehne(nevi, ze kes je ted za tebou, nema kompas) ... takze aby si zjistil, kterym smerem ta cache momentalne je, musis kus popojit aby si gpska mohla vypocitat smer ke kesi

Já se neorientuju podle šipky, ale podle stopy která za mnou zůstala na displeji, to mi připadá přehlednější.
  • 0

#35 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2006 - 16:37

to uz je primo vyrobene a za 250,- to prodavaj na www.mp3hifi.cz , nabijecku ani neresim jelikoz aku baterek mam spousty jelikoz je pouzivam do vseho mozneho, jinak nabijeni v aute mam vyresene rovnou prevodnikem auto zastrcky na USB okud nabijim rovnpu palm, ale mam i nabijecku do auta na tyhle baterky. ten aku co mas je moc peknej a byl by mozna lepsi, je o malinko mensi ale prijde mi zbytecne drahy


Naopak, rekl bych, ze ta cena je tam uplne suprova. Ale to je subjektivni nazor. Stejne tak jako ten tvuj, ze je to drahe ;o))))
  • 0

#36 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2006 - 11:42

Me se pomerne dobre osvedcila metoda obejiti par trojuhelniku, ktere se postupne zmensovali az ke cache. A rozhodne bych nerekl, ze clovek beha jako trubka, bylo to vzdy otazkou dvou tri metru.

Ja nerikam, ze to bez kompasu nejde ... taky to ted (musim) pouzivat ... jen ze je pohodlnejsi, kdyz ta sipka ukazuje porad tam kam ma bez ohledu na to jestli jdes, stojis, opilecky se potacis, stojis na hlave ci cokoliv jineho ? :-)

  • 0

#37 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2006 - 11:39

Pro tyhle situace mam obyc buzolu a uz trubka nejsem :-)


k cemu ti je buzola ? mas nakou inteligentni, ktera vi, kde je kes co hledas ? ;)
  • 0

#38 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2006 - 11:46

k cemu ti je buzola ? mas nakou inteligentni, ktera vi, kde je kes co hledas ? ;)


ne, ale gps mi ukazuje azimut, kterym se mam vydat. A protoze nemam potrebu kupovat novou gps s elektronickym kompasem, tak se mi buzola hodi. A nejen pri dohledani. Uz na ceste v mistech s mizernym signalem, pomalym postupem, kde navic neni jednoduche udrzet primy smer, je nekdy spolehlivejsi pouzit buzolu, nez spolehat na to, co mi zlutasek ukazuje.
  • 0

#39 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2006 - 11:55

Ja nerikam, ze to bez kompasu nejde ... taky to ted (musim) pouzivat ... jen ze je pohodlnejsi, kdyz ta sipka ukazuje porad tam kam ma bez ohledu na to jestli jdes, stojis, opilecky se potacis, stojis na hlave ci cokoliv jineho ? :-)

Ano, pohodlnejsi to je, ale za cenu 17 tisic ? To je trosicku ulet, nemyslis ?
  • 0

#40 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2006 - 13:05

...kdyz ta sipka ukazuje porad tam kam ma bez ohledu na to jestli jdes, stojis, opilecky se potacis, stojis na hlave ci cokoliv jineho...
A což zkusit u cíle - cache (plus mínus 5 metrů) nekoukat na šipku ALE NA MĚNÍCÍ SE SOUŘADNICE! Taky sem votrocky furt chodil za šipkou (je tam tak asi vteřinová prodleva, takže v začátcích jsem si připadal jako blb, co jse dopředu, dozadu, úkrok vlevo.... atd), ale teď jdu (!blízko cíle!) výhradně podle souřadnic a hle, funguje mi to bezchybně.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama