Přejít na obsah


Fotka

Nove Garminy se SiRF III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 8:51

tak nám je Garmin oficiálně uvedl na trh ....
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 10:08

tak nám je Garmin oficiálně uvedl na trh ....

No jestli ma VISTA/LEGEND Cx jen 32M mikroSD a 60Cx/60CSx jen 64M mikroSD a neda se tam dat vetsi, tak mne to zklamalo. Nic podrobnejsiho jsem nenasel a Garmin ma malo informaci.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 12:04

Jee, nadhera, uz se na ni moc tesim. Ja koukal kazdy den, kdy uz ....
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 12:33

Můžete sem hodit nějaké odkazy ?
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 17:05

Vím, že je to slovně asi nesnadné, ale můžete někdo na základě praktických zkušeností a srovnání vyjádřit své zážitky a postřehy z geocachingu se SiRFstarIII přístrojem? Zní to TAK lákavě, ale nevím, jestli bude příjem signálu skutečně o tolik lepší, jak bych si představoval já. Taky by mě zajímalo, kde by se 60CSx dal koupit levně, protože 60CS v současnosti stojí v Brně u Fonsu 17000 Kč (sice včetně Topo50, ale 1 licenční číslo mi ještě zbývá takže novou nechci), což je nehorázná cena oproti třeba Bass Pro Shopu, kde je 60CSx za nádherných 500 dolarů
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 10:30

No jestli ma VISTA/LEGEND Cx jen 32M mikroSD a 60Cx/60CSx jen 64M mikroSD a neda se tam dat vetsi, tak mne to zklamalo. Nic podrobnejsiho jsem nenasel a Garmin ma malo informaci.


To je z logiky veci nesmysl ... pisou tam, ze je "pridavana prazdna 32/64 karta", ne ze tam vetsi nejde ... na nekterych strankach jsem cetl, ze podporuje karty do velikosti 512MB ... takze co si koupis, to budes mit ... navic pisou, ze se budou dat kupovat mapy rovnou na tech kartach ... a nektere mapy jsou rozhodne vetsi nez uvadenych 32/64MB ... takze i kdyby tam vetsi nesly, coz je nesmysl, muzes s sebou mit tech karet vic a prehazovat dle potreby ... coz by se ti pri velikosti CZ map stejne stat nemelo ... :)
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 12:09

Je fajn, že můžeš mít paměť 512 MB, jenže tam stejně nejde nahrát víc jak 1000 bodů, takže jedinou praktickou výhodou zůstává SiRF3. Suchárna.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 12:42

Můžete sem hodit nějaké odkazy ?


GARMIN SITE
GPS.NO
BASS PRO - přístroje Garmin
BASS PROSITE - GPSMap 60CSx

atd....

  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 17:36

Vím, že je to slovně asi nesnadné, ale můžete někdo na základě praktických zkušeností a srovnání vyjádřit své zážitky a postřehy z geocachingu se SiRFstarIII přístrojem? Zní to TAK lákavě, ale nevím, jestli bude příjem signálu skutečně o tolik lepší, jak bych si představoval já. Taky by mě zajímalo, kde by se 60CSx dal koupit levně, protože 60CS v současnosti stojí v Brně u Fonsu 17000 Kč (sice včetně Topo50, ale 1 licenční číslo mi ještě zbývá takže novou nechci), což je nehorázná cena oproti třeba Bass Pro Shopu, kde je 60CSx za nádherných 500 dolarů

Pokud chces nakupovat z USA, pouzij Zasilkovou Sluzbu ... take jsem si par veci uz pres ni nechal poslat ... samozrejme tim pristupujes na to, ze ... mas zaruku v USA, zaplatis na celnici dan a clo ...

co se tyce citlivosti SF3 ... doma na CS60 prijimam signal ze tri satelitu, kdyz si ovsem vylezu pred barak doprostred ulice ... BT338 prijima signal ze 7 satelitu, kdyz si ho doma polozim normalne na stul (cca 1 metr od okna) ... V terenu se mi jeste NIKDY nestalo, ze by ztratil signal ...Ale PDA+BT GPS mi proste v prirode nevyhovuje a chybi mi kompas ... takze pokud budu hovorit za sebe, 60CSx je pro me idelani pristroj (jedine co bych jeste privital by byla hlasova navigace) ... pak uz bych nechtel nikdy nic ... ;-)
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 18:00

Vím, že je to slovně asi nesnadné, ale můžete někdo na základě praktických zkušeností a srovnání vyjádřit své zážitky a postřehy z geocachingu se SiRFstarIII přístrojem?



Je to opravdu nesnadne popsat. Mam BT iTec339. Dohledal jsem s ni cca 150 kesi. Musim rict, ze je to neocenitelne zejmena ve skalach, roklich a taky samozrejme v mestske zastavbe. Vzdy mam srovnani s Garmin SX12, nebo s Vistou C. Garminy jsou schopny v tezkem terenu ztratit signal, ale SiRF3 nikoliv. Nestalo se mi to nikdy. Jednou jsem postavil v mistnosti na pivni lahev tu BT a po chvili nacetla 6 satelitu. Sam jsem tomu nechtel verit. Jenze..
Ono to sice prijima, ale v tech podminkach, kdy ostatni vypadnou, tak zase diky mnozstvi odrazu sipka neni klidna. Je treba zachovat klid a jit v puvodnim smeru. jak se zacne klickovat, tak ty odrazy jsou problem.
Jeden priklad: Na Dryjakove Skalni stene jsem chodil pod skalou s obema systemy a paradoxne kazdy ukazoval jinam o 180 stupnu, pricemz 339 ukazovala spravne i kdyz sipka poskakovala. SX12 se chytil az nahore na skale. Dole si s temi odrazy moc neporadil. Na druhou stranu zase na Nache Cache v Bohnicich jsem prisel primo ke kesi pomoci 339 a po chvili postavani na tom samem miste ukazovala postupne az o 60m jinam a uz me nikdy nenavedla na puvodni misto. Tento extrem se mi projevil ale jen tam. Abych to shrnul, SiRF3 kazdopadne ano. Ja jsem trochu rozhozeny tim, ze porad porovnavam. Vista C ma zase ten kompas. Takze v budoucnu pujdu kazopadne do outdoorove SiRF3. Vcera jsem psal v jinem vlakne, jak jsem uklouzl a PDA vyletlo z futralu a pristalo ve snehu. Mohlo ale dopadnout i na koleje a bylo po nem.
Pisu to online, jak me to napadne, tak omluvte pripadny chaos ve vysvetlovani.
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 12:51

Je fajn, že můžeš mít paměť 512 MB, jenže tam stejně nejde nahrát víc jak 1000 bodů, takže jedinou praktickou výhodou zůstává SiRF3. Suchárna.


S těma 1000 bodama je to sice smutné, ale mnohem více mne zajímají ty karty, do 24 MB Visty se mi CZ topo 50 nevejde, navíc podle chlapců s Picodasu bude nová versze (jaro) podstatně podrobnější a větší, navíc se mi tam nevejdou další mapy (City Select atd.), takhle bych tam mohl mít téměř vša to i se Slovenskou TOPO mapou.... A navíc SiRF III+ je kouzelník.... :)
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 12:52

Je fajn, že můžeš mít paměť 512 MB, jenže tam stejně nejde nahrát víc jak 1000 bodů, takže jedinou praktickou výhodou zůstává SiRF3. Suchárna.

Kdyby to pracovalo jako Magellan Platinum, tak můžeš mít sady různých bodů uložené na kartě a jenom je prohazovat. To by snad mělo zvládnout.
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 18:41

Pokud chces nakupovat z USA, pouzij Zasilkovou Sluzbu ... take jsem si par veci uz pres ni nechal poslat ... samozrejme tim pristupujes na to, ze ... mas zaruku v USA, zaplatis na celnici dan a clo


Jestli se rozhodnu koupit 60CSx, tak asi evropskou verzi kvůli mapě. Z obchodu který zasílá i k nám, určitě něco časem najdu, ale třeba na anglickém Amazonu se 60CSx ještě neobjevila, ale na americkém už jde předobjednat.
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 13:32

...navíc podle chlapců s Picodasu bude nová versze (jaro) podstatně podrobnější a větší...

A rekli ti jestli pujde o placeny upgrade nebo patch zdarma pro stavajici uzivatele ?
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 23:30

Evropská basemapa nebude k ničemu. Kup americkou GPS a MertoGuide Europe a můžeš cestovat.
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 13:50

A rekli ti jestli pujde o placeny upgrade nebo patch zdarma pro stavajici uzivatele ?


To bohužel zatím nevím.... :(
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2006 - 11:53

Tak v skyfly shop uz maji nabidku. Verze US planovane na unor. Ceny to teda nejsou zrovna lidovy, ale urcite to jeste klesne. K nahlednuti zde.
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 16:08

Současná Topo má přibližně 36 MB, předchozí verze měla něco kolem 29 MB, tak by ten nárůst nemusel být až tak velký, každopádně kdyby velikost mapy přesáhla 56 MB (paměť mého G 60CS), aspoň by bylo o důvod víc investovat do G 60CSx
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka