Přejít na obsah


Fotka

Může Basic Member ulovit Premium cache?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
56 odpovědí na toto téma

#1 keksik

keksik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 7:14

Už se mi to stalo podruhé. Naposledy včera ve Vysočanech. Ulovil jsem premium keš. A tjsem jen obyčejný záklaďák...;)K lovu používám nejčastěji Nokii N95 a nainstalovaný Geocache Navigator. Když jsem v terénu a nechám vyhledat nejbližší kešky, může se mi lehce stát, že ulovím Premium member cache, protože program je od běžných kešek nerozeznává, ani jinak neoznačuje. To, že jako basic member si je potom nemůžu zalogovat, je logické (ačkoliv k naštvání):(. Jaké s tím máte zkušenosti vy?
  • 0
Make the world a more interesting place with caching.
Garmin Dakota 20+Topo Czech 3.1 Pro, Nokia 700 + HG Arcao

#2 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 7:45

ona ta moznost zalogovani pro nePM je. http://wiki.geocachi...bers_Only_Cache
  • 0

#3 keksik

keksik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 8:28

Díky za radu. Zkusím to. :)
  • 0
Make the world a more interesting place with caching.
Garmin Dakota 20+Topo Czech 3.1 Pro, Nokia 700 + HG Arcao

#4 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 8:31

už se mi to také stalo, jednou kdyz jsem měl v pda souřadnice z doby kdy PMO nebyla, podruhe když jsem šel s PM kolegou. Vždy je pak dobré požádat ownera o svolení zda můžeš keš zalogovat, někdo by na to mohl být háklivý.
  • 0

#5 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 8:42

Kdyz si na tom Geocache Navigatoru dokazes cache nacist, dokazes si taky (ve vetsine pripadu) precist PROC je ta ktera cache PMO. Treba ja mam jednu, aby se nekradla - pokud nekdo dostane souradnice od jineho kacera, vubec nic proti tomu nemam, sam jsem listing uz nekolikrat na (slusny) pozadani posilal. Myslim, ze vetsina owneru s tim problem nema - navic, jak budu overovat, ze jsi vcera nebyl PM, kdyz dneska logujes vcerejsi nalez? ;) No a jeste jedna (technicka) vec - z Geocache Navigatoru si muzes poslat Field notes primo na server, ne? Z nich pak muzes zalogovat uplne v pohode...
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#6 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 8:44

Mám dvě. Jednu jsem našel náhodou s pomocí malého synka, jenž má tak rozvinutý geoinstinkt, že mu často stačí pohlédnout na nepatrné stopy v terénu a prostě ji najde. Druhou jsem slovil ještě v čase před povýšením krabky do šlechtického stavu :)
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#7 Czekelici

Czekelici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 8:45

Já jsem přemýšlel taky o podobné věci a tou je, že já jsem PM, ale moje přítelkyně není. Na kešky chodíme vždycky spolu. Já bych mohl zalogovat bez problému, moje přítelkyně ne. Jsme nedílnou součástí, ale každý se svým účtem. Jak by se na zalogování mé přítelkyně mohl dívat majitel PM only kešky v takovémto případě? :)
  • 0
Geocaching is highly addictive, don´t start !!!

#8 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 9:16

Budulman napsal/a:
Jak by se na zalogování mé přítelkyně mohl dívat majitel PM only kešky v takovémto případě? :)

Jako majitel jedne PMO kese bych se na to dival tak, ze je to v poradku. Pokud ma nekdo dite, ktere ma vlastni nick, tak taky nevidim jedinej duvod, proc by melo mit dalsi PM.

Jinak vzdycky jde o konkretni pripad - PROC je ta cache PMO. Vetsinou se to doctes v listingu nebo v logach od majitele (e.g. "kes mi petkrat ukradli, tak jsem ji posesty posunul a udelal PMO").
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#9 Czekelici

Czekelici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 9:32

hplus: Díky za názor z pohledu majitele kešky. Doufal jsem, že by to nemusel být problém, když v "rodině" minimálně jeden PM účet je :) Proč majitelé zakládají PM kešky zcela chápu. Díky
  • 0
Geocaching is highly addictive, don´t start !!!

#10 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 10:10

Budulman napsal/a:
Jsme nedílnou součástí, ale každý se svým účtem.

Nedílnou součástí asi nejste :-) když má každý svůj účet... Se Sobíkovou jsme taky nedílnou součástí (dokud nás smrt nerozděli..) a tak máme společný nick.. Ale teď vážně. Jasně, že jako majitel keše bych takový log nemazal. Je to pochopitelné, že v "rodině" i v rodině stačí jeden PM účet.
  • 0

#11 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 10:46

sobikovi napsal/a:
Se Sobíkovou jsme taky nedílnou součástí (dokud nás smrt nerozděli..) a tak máme společný nick..

A nemate nahodou spolecny nick jen pro to, abyste se u cache nehadali kdo ma pripadne FTF? :D:D:D
  • 0

#12 keksik

keksik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 10:47

Moc díky za názory. A taky za radu jak keš zalogovat - funguje to! Cache je zalogovaná, ačkoliv se ani potom nedostanu na listing, nebo předchozí logy, v profilu mi přibyla jako found it. Moje chyba, že jsem si ji přes Navigator nezalogoval na Field Notes rovnou. Říkal jsem si, že domů to mám kousek... Naštěstí jsem si pamatoval, že v logbooku se přede mnou logoval Jizerský Drak a z jeho profilu jsem získal waypoint... Inu, někdy si to děláme sami sobě složitější než musíme...;)
  • 0
Make the world a more interesting place with caching.
Garmin Dakota 20+Topo Czech 3.1 Pro, Nokia 700 + HG Arcao

#13 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 11:19

keksik napsal/a:
Moc díky za názory. A taky za radu jak keš zalogovat - funguje to! Cache je zalogovaná, ačkoliv se ani potom nedostanu na listing, nebo předchozí logy, v profilu mi přibyla jako found it. Moje chyba, že jsem si ji přes Navigator nezalogoval na Field Notes rovnou. Říkal jsem si, že domů to mám kousek... Naštěstí jsem si pamatoval, že v logbooku se přede mnou logoval Jizerský Drak a z jeho profilu jsem získal waypoint... Inu, někdy si to děláme sami sobě složitější než musíme...;)


Druhý způsob na zjištění GC je dát si vyhledat kešky kolem nějaké v okolí a taky ti ji to v seznamu ukáže i s GCkodem
  • 0

LG G6 + c:geo + OSM


#14 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 11:33

petegeo napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Se Sobíkovou jsme taky nedílnou součástí (dokud nás smrt nerozděli..) a tak máme společný nick..

A nemate nahodou spolecny nick jen pro to, abyste se u cache nehadali kdo ma pripadne FTF? :D:D:D

No vidíš, to mne nenapadlo :-D Ale u nás ty FTF moc nehrozí, to je spíš hooodně velká náhoda.
  • 0

#15 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 11:53

keksik napsal/a:
... Cache je zalogovaná, ačkoliv se ani potom nedostanu na listing, nebo předchozí logy, v profilu mi přibyla jako found it.

Ten listing urcite prectes primo v Geocache Navigatoru...
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#16 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 15:39

Mno, nejen zalogovat - ona u PM tradicionálek existuje pro snaživce i určitá možnost dobrat se alespoň polohy pro odlov (podstata spočívá v pohrávání si se souřadnicemi na výpisech vzdálenosti a směru). U sofistikovanějších typů, tedy multinek či mysterek, kde potřebuješ zadání celé, ti to ovšem bude nanic. :)
  • 0

#17 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 16:56

Toniczech napsal/a:
Mno, nejen zalogovat - ona u PM tradicionálek existuje pro snaživce i určitá možnost dobrat se alespoň polohy pro odlov (podstata spočívá v pohrávání si se souřadnicemi na výpisech vzdálenosti a směru). U sofistikovanějších typů, tedy multinek či mysterek, kde potřebuješ zadání celé, ti to ovšem bude nanic. :)

Co jsem slysel, pro tradicky existuje zpusob, jak zjistit cely souradnice... ;) Ale to uz zabihame do nepatricnych mezi... B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#18 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 17:52

Taky už jsem si jako BM vyvinul dvě metody, jak se dobrat k souřadnicím PK keše. Ta první je zdlouhavá, těžkopádná, úspěch není zaručen, ale když se to povede, tak je k dispozici celý listing. Ta druhá je jenom zdlouhavá a těžkopádná. ;) Nejjistější ovšem je zakoupit si od hpluse souřadnice, hint nebo i celý listing, podle finančních možností kačera.
  • 0

#19 CACHE EATER

CACHE EATER

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 189 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 18:19

bluetracer: a nemělo by to o tom zakoupení souřadnic a hintu být spíše vložené v sekci "Vtipy o geocachingu"?? :-)
  • 0

#20 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2012 - 9:48

V neděli při lovu s geokamarádkou Geenou jsem si načetl do GeoScouta v Žebráku nejbližší tradičku, pak jsme ji odlovili a teď při zalogování zjišťuji, že je premium. Fakt se divím, že mi GeoScout umožnil ji stáhnout?! Dříve se dala zalogovat premium keš tak, že jsem zkopíroval kód keše a vyměnil na příkazovém řádku konec webové adresy, teď je tam namísto kódu keše jen číslo, které nemám možnost zjistit. Je stále možnost jak si zalogovat premium keš pro řádné členy?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama