Přejít na obsah


Fotka

Jak stahovat kešky z gc.com?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 Nerd Angel

Nerd Angel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2009 - 23:16

Jsem kačer začátečník, a teprve se začínám orintovat v té záplavě postupů a technických řešení ohledně geocachingu. (...a tak to na začátku vypadalo jednoduše... opiš hint,vem mapu do kapsy a jdi...:D) ...no prostě jsem si pořídil Oregona, začal sthovat gpx z gc.com a pracovat s GSAK. Sice jsem již vypátral několik postupů, ale můžete mi, prosím, sdělit jak postupujete vy? Já mám nastaveno několik PQ a ty pak nahrávám do GSAKu. Odsud pak do Oregonu. Z oregonu nalezené přez Field Notes na GC.com. A s nově aktualizovanými PQ se kolečko opakuje. Tohle funguje bezvadně na "malém dvorku".... Teď jsem však narazil na jeden problém. Vyrážím po republice, ale přesně nevím kam se vlastně dostanu. Jak dostat celou ČR (nebo velkou část) do GSAK, když můžu v jeden den odeslat pouze 5 PQ s limitem max 500 kešek? Navíc, mám docela chaos v tom, jak by jsem měl nastavit jednotlivá PQ, aby obsahovaly kešky celé ČR a přitom jich nebylo zbytečně moc (PQ). A jak pak takové monstrum aktualizovat? Děkuji za rady, snažil jsem se někde takový postup najít, ale neuspěl jsem. Díky
  • 0

#2 CACHE EATER

CACHE EATER

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 189 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2009 - 23:31

Doporučuji navštívit např.:
http://wiki.geocachi.../Pocket_Queries ;)
  • 0

#3 Monte-x

Monte-x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 0:08

No víceméně se standardními postupy moc neuspěješ. Pro stahování všech cache v republice je možno vytvořit v tuto chvíli 29 (možná už i 30 pq a postupně je stahovat. Pokud jezdíš po republice náhodně a chtěl mít pořád aktuální data neporadím. Osobně jsem si jednou vygeneroval cca 25 PQ, nahrál do GSAK. Pak už jsem jen aktualizoval přírůstky (poslední dvě PQ jsem nechával generovat jednou dvakrát týdně) + si nechávám obden posílat 3 PQ (rozděleno na tradičky, mystery a multi) s cache kolem HC. Pokud někam jedu, vím to minimálně den předem a nechám si vygenerovat extra PQ pro zájmovou oblast, případně pro danou trasu. Vše samozřejmě přes GSAK a z něj export do Colorada. Většinou to funguje k plné spokojenosti, jen si člověk nesmí třeba u vyluštěných mysterek zaškrtnout políčko "exportovat s originálními souřadnicemi" - to pak v terénu působí mírné potíže :):D
  • 0
Monte

#4 Nerd Angel

Nerd Angel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 0:24

Díky, tohle jsem nenašel, a ani mě toto řešení nenapadlo. ...takže stáhnout 28 PQ podle datumů... ...tzn, že se cellý moloch stáhne skoro za týden, a každá následná aktualizace celé ČR taky... ...možná stáhnout vše do GSAK, a pak si vytvořit PQ s "updatovanými" a "umístěnými" za posledních 7 dní a těmi denně aktualizivat. (pokud množství nepřesáhne limit) Jednou za týden pak aktualizovat "nalezené" PQ. Tohle mi asi připadá "nejhbitější". Už se mi totiž stalo, že jsem měl stará data jen několik dní a hodinu jsem hledal keš která byla dva dny "disablovaná".
  • 0

#5 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 6:20

Zkus si pročíst diskusi na http://www.geocachin...ort=&rowstart=0 a pak http://wiki.geocachi...wiki/Sdilene_PQ
  • 0

#6 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 6:59

Jediná a rozumná legální cesta je nastavit si těch cca 25 PQ dle popisu nebo o něco méně dle vzdálenosti od středu zájmové oblasti. Pokud víš, že nepojedeš na Moravu, tak si udělej od pomyslného středu Čech PQ v okruhu cca 200 km... tak to mám nastavené já. Až budou 100% nastavené kraje, pak půjde jednodušeji dělat PQ na kraje, ale ten denní limit se prostě zatím nezmění.
  • 0

#7 warps

warps

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 12:12

Rekl bych ze to je takova ta povaha Ceska mit vsechno :) Nevidim jedinej duvod mit prece vsechny CACHE kdyz jich stejne neudelas vic jak 50 za den. Myslim ze 500 pro danou oblast kam se chces vypravit vzdy staci. Na zacatku jsem take chtel mit vsechny ted jsem rad kdyz mam v GPS opravdu jen ty co chci :)
  • 0

#8 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 13:20

warps napsal/a:
Rekl bych ze to je takova ta povaha Ceska mit vsechno :) Nevidim jedinej duvod mit prece vsechny CACHE kdyz jich stejne neudelas vic jak 50 za den. Myslim ze 500 pro danou oblast kam se chces vypravit vzdy staci. Na zacatku jsem take chtel mit vsechny ted jsem rad kdyz mam v GPS opravdu jen ty co chci :)

Moje důvody pro variantu "mít všechno":

- můžu si kdykoli snadno říct "což takhle vypravit se pro nějakou LARGE / terén 4+ / ... cache?"

- když se dnes dozvím že zítra jedeme kamsi 150 km daleko, nemusím si vytvářet PQ a čekat až za pár hodin dorazí výsledek. Mrknu na mapu a hned vidím co tam je, kde by stálo za to udělat zastávku, atd.

- mám k dispozici i archivované cache. Vypadá to jako blbost, ale když vím že jsem před 2 roky byl na keši "xyz", bylo tam krásně, a chtěl bych se tam znovu podívat, tak z archivované kešky už souřadnice nezjistím :(

- vím jak se která cache vyvíjela. Můžu sledovat změny a mrknout se jak vypadala starší verze listingu, atd.

- můžu hledat cache podle obsahu listingu, nejen podle názvu. Když mě zajímají kešky u vodních elektráren, tak je tímhle způsobem relativně snadno najdu, i když to nemají přímo v názvu.

- zpracovávat všechny kešky v ČR a okolí je docela legrace (prostě mě to baví, no :) )

Prostě samé "praktické" důvody :). Uznávám že mít databázi všech keší je spíš koníček než smysluplná záležitost ...
  • 0

#9 snorchl

snorchl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 14:22

Mohu se zpetat proc ti nestaci 500kesi ve tvem okoli ?
  • 0

#10 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 15:02

V čem hledáš podle obsahu listingu? Tohle mi moc schází v GG.
  • 0

#11 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 16:31

sobikovi napsal/a:
V čem hledáš podle obsahu listingu? Tohle mi moc schází v GG.

Chtěl jsem odepsat že "ve své webové aplikaci, ale normální člověk by to asi udělal v GG nebo v GSAKu", ale pak jsem si přečetl ten zbytek věty :).

Technicky by to ale v GG neměl být problém, tohle by mohl snadno zvládnout nějaký plugin. Je jasné že prohledání textů nebude tak rychlé jako filtrování podle něčeho co se dá zaindexovat, ale při počtu keší v ČR by to i tak nemělo trvat déle než 10-20 vteřin.

Ale GG používám jen občas (tak 2x ročně na přípravu offline kešek v zahraničí) a s pluginy moc kamarád nejsem, takže ti nic přesnějšího nenapíšu :(
  • 0

#12 m.martin

m.martin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 16:33

sobikovi napsal/a:
V čem hledáš podle obsahu listingu? Tohle mi moc schází v GG.

podle obsahu listingu bych doporučil google, vč. operátoru site:geocaching.com
  • 0

#13 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 16:37

snorchl napsal/a:
Mohu se zpetat proc ti nestaci 500kesi ve tvem okoli ?

No jak jsem psal, žádný skutečně praktický důvod to nemá. Respektive na všechno by se dalo namítnout "ale tím a tím způsobem se to dá zařídit i standardními prostředky gc.com". Prostě mě to zpracování velkého množství cachí baví :).

A ty nepraktické důvody? Třeba to, že v celém Brně a nejbližším okolí je víc než 500 kešek, takže i kdybych chtěl jen občas vyrazit někam MHDčkem, nebude mi jedno PQ stačit, a budu muset laborovat nad tím jak jich nastavit víc.
  • 0

#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 517 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 16:38

sobikovi napsal/a:
V čem hledáš podle obsahu listingu? Tohle mi moc schází v GG.


No, tuhle funkci do GG rozhodne planuji. ;)
  • 0

#15 Vacatko

Vacatko

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2009 - 16:22

Pomůže mi někdo stáhnout kešky v ČR pro geodet2, když nejsem na GC.com premium member. Poté si databázi už budu udržovat. Díky
  • 0

#16 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2009 - 17:36

Dost dobře si neumím představit, jak chceš udržovat aktuální databázi celé ČR bez PM.
  • 0

#17 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2009 - 18:20

@bodlak Prisne vzate to nejde nikdy, lebo v tom momente, ked sa spracovavaju zaznamy uz nemusia byt pravdive, takze aktualny obraz niekde doma nemoze existovat. S istou mierou presnosti/pravdivosti/ a pravidelnemu stahovaniu noviniek v danej krajine, regionu atd sa da takato databaza celkom polahky udrziavat. Inou otazkou je naco to komu je? Podla mna to je typický chtíč každého nového kešera, ktorý ho časom prejde... Takze ja si to predstavit viem len to povazujem za zbytocnost...a niekedy uvazujem nad nejakymi obmedzeniami, ktore by som umelo dal do mozigo ale to by asi komunita frflala:).
  • 0

#18 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2009 - 19:00

klama: nemyslim si, ze jsem novy kacer a ze me neco preslo a presto mam rad CR celou. Samozrejme nemam ke kazde cache stahnute listingy, ale kdyz se ted rozhodnu, ze pojedu do Krkonos, tak si udelam v GeoGetu filtr a hned si muzu vyexportovat pozadovanou oblast a jenom si sosnout listingy. A vo vo vo tom to je.
  • 0

#19 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2009 - 19:25

Ale jo, já si taky udržuji pár keší okolo home coord, ale nevím jak bych to dělal bez PQ.
  • 0

#20 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2009 - 20:02

S474N napsal/a:
Samozrejme nemam ke kazde cache stahnute listingy, ale kdyz se ted rozhodnu, ze pojedu do Krkonos, tak si udelam v GeoGetu filtr a hned si muzu vyexportovat pozadovanou oblast a jenom si sosnout listingy.

No vidíš, měl by jsi asi spíš před takovou cestou si udělat PQ Krkonoše a stáhnout si ji... Od toho to je.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama