Přejít na obsah


Fotka

Locationlessky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2006 - 20:29

Čirou náhodou jsem narazil o Vánocích v jižních Čechách na nádherný prastarý holubník. Vzpomněl jsem si, že jde také o locationlessku, které už jsem hrozně dlouho nedělal. Přišlo mi líto se nepodělit o tenhle holubník, tak jsem ho zaměřil a nafotil. Začalo mě to docela bavit, tak jsem si říkal, že bych mohl zase pár locationlessek udělat, ale ouha - všechny jsou zaarchivované...
Je to jen dočasné, nebo už opravdu všem reversním keškám úplně odzvonilo? Na Groundspeaku jsem o tom nic nenašel....

Díky, Who
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2006 - 21:24

Čirou náhodou jsem narazil o Vánocích v jižních Čechách na nádherný prastarý holubník. Vzpomněl jsem si, že jde také o locationlessku, které už jsem hrozně dlouho nedělal. Přišlo mi líto se nepodělit o tenhle holubník, tak jsem ho zaměřil a nafotil. Začalo mě to docela bavit, tak jsem si říkal, že bych mohl zase pár locationlessek udělat, ale ouha - všechny jsou zaarchivované...
Je to jen dočasné, nebo už opravdu všem reversním keškám úplně odzvonilo? Na Groundspeaku jsem o tom nic nenašel....

Díky, Who

Pokud se nemylim, byly vsechny presunuty na samostatny system ... waymarking? tak neco.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2006 - 8:51

A do pytle, mel jsem jednu locationlesku zamerenou, byla jedna z poslednich, co jeste byla v Cesku nezalogovana... skoda. :-(
Locationlessky jsem mel rad - ne kvuli bodum, ale kvuli odlisnemu zpusobu hledani, ktere nutilo geocachera aktivneji hledat cilove souradnice. Navic jsem si v prosinci blbe precetl termin zaarchivovani a prehledl jedno pismenko, takze jsem si z 1. Jan vyrobil 1. Jun :-( Moje chyba...
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2006 - 21:33

Pokud se nemylim, byly vsechny presunuty na samostatny system ... waymarking? tak neco.


Nemylim. : If you are not already aware of it locationless caches will soon be removed from geocaching.com or moved to waymarking.com after Jan. 1, 2006. : - to je zpravicka z pulky prosince... cesky: pokud o tom jeste nevite... locationless kesky budou brzy z gc.com odstraneny, nebo od 1. ledna 06 presunuty na Waymarking.com
// jak to dopadlo, jestli teda jsou smazany z povrchu zemskeho nebo jen presunuty jsem nezjistoval...
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2006 - 10:40

locationless cache boli celkom pohodovym doplnkom geocachingu, nutili cloveka pozorovat viac svoje okolie, ale boli len doplnkom a svet sa pre ne nezruti, kto chce, moze sa pori geocachingu zacat venovat aj waymarkingu a kto nechce, nemusi :)
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2006 - 21:39

// jak to dopadlo, jestli teda jsou smazany z povrchu zemskeho nebo jen presunuty jsem nezjistoval... // (eh, nakonec ano. skoda, ze nemuzu zadny ze svych prispevku smahnout a udelat z toho jeden rozumny) Primo na waymarking.com se dozvime mj. toto: Waymarking and Geocaching Waymarking was born out of our experience with Geocaching and in response to the huge interest created by locationless caches. The Geocaching.com website was never designed to support the unique challenges posed by these particular caches, so a new solution in Waymarking.com was born. What happens to all the old locationless caches? We are inviting all locationless cache owners to transfer their active cache to the new site, provided it fits within the general concept of waymarking. We're giving a 2 month grace period for locationless cache owners to step up and convert their listings. After that it will be open season at Waymarking.com for these category themes. On January 1st, 2006, we will be archiving all locationless cache listings on Geocaching.com. All previous find logs will be preserved. What about virtual caches? No new virtual geocaches will be listed on Geocaching.com, but if there is a suitable category for submitting your location on waymarking.com, please feel free to submit a new waymark. If you are a Premium Member and no category exists, you can create a new category for posting your waymark.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2006 - 10:20

waymarking.com

Zajímavé - ale to se souřadnice nejbližších cestoznaček nedají stáhnout (tak jako si stahujeme souřadnice nejbližších zeměpokladů), nebo jenom neumím najít jak se to dělá?
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2006 - 12:52

Zajímavé - ale to se souřadnice nejbližších cestoznaček nedají stáhnout (tak jako si stahujeme souřadnice nejbližších zeměpokladů), nebo jenom neumím najít jak se to dělá?


Mě to funguje. Sice si nestáhnu tu nejbližší (ani ne 2 km daleko), ale nějakou rakouskou vidím.
Vpravo si zapni filtr (turn filter), nebo si vpravo rozbal combo "search by origin" a zvol "my home". Pak se ti jednak zobrazí všechny nalezené (hahaha....), a druhak si můžeš zvolit okruh hledání (10, 50 nebo 100 km).
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2006 - 13:04

Jedna se chystá v Brně, už čeká na schválení ;-) kuk
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2006 - 13:23

Mě to funguje. Sice si nestáhnu tu nejbližší (ani ne 2 km daleko), ale nějakou rakouskou vidím.
Vpravo si zapni filtr (turn filter), nebo si vpravo rozbal combo "search by origin" a zvol "my home". Pak se ti jednak zobrazí všechny nalezené (hahaha....), a druhak si můžeš zvolit okruh hledání (10, 50 nebo 100 km).

Já z Prahy vidím 4 waymarky, ale marně hledám něco jako "download .loc file"
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2006 - 17:24

Jedna se chystá v Brně, už čeká na schválení ;-)
kuk

... no, tak jsem nejak prestal chapat, jakym stylem se ty locationless cache presunuly, nebo daji presunout... snad jen v tom smyslu, ze z nich udelam kategorii... ale co s tim? protoze jak koukam, jestli to dobre chapu, i treba dle toho odkazu... waymark je proste jedno presne urceny misto, treba ta hvezdarna, na ktery se jdu podivat a pak napisu ze jsem tam byl a jak se mi to libilo? (mozna po me nekdo bude chtit nejaky dukazy, fotku...?) ... chapu to dobre? to uz ani neni moc podobny principu locationless, spis Virtual cache... coz, pokud se opet nemylim, neni (teda nebylo) to stejny... ?
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2006 - 14:38

Já z Prahy vidím 4 waymarky, ale marně hledám něco jako "download .loc file"

Ja jich z Prahy vidim 6 ;)
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2006 - 14:43

Já z Prahy vidím 4 waymarky, ale marně hledám něco jako "download .loc file"

Asi to bude fungovat jinak, třeba to ale jenom není hotové. V logu píšou, že BETA...
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2006 - 11:14

Já jsem si vždy myslel, že v Čechách jsou zajímavé waipointy uvedeny jenom tady: http://pamatky.opevneni.cz/
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama