Přejít na obsah


Fotka

POMOC/RADA PŘI LUŠTĚNÍ MYSTERY CACHE


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

#1 godspeed78

godspeed78

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 1:07

ahoj, byl by někdo tak laskav a poradil mi, rozuměj popostrčil mne nebo nakopnul, při luštění GCXQ16. mystery caches se mi líbí čím dál víc, ale bojuji občas s luštěním, díky výkyvům výkonnosti zařízení mezi mýma ušima. :) předem díky.
  • 0
My favorite thing about eating gummy bears is knowing that they can not fight back when you bite their heads off.

#2 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 6:23

GCXQ16 Zkus se naučit i tohle :-) A také číst listing. "Pokud ji najdete driv nez Nick, prosim, neprozrazujte mu polohu ani princip. Nickovi jen pomuzete, kdyz si ji najde bez cizi pomoci. Jinak receno, vlastni ohryzane tuzky chutnaji nejlip... A ted uz do prace..."
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#3 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 6:46

já bych pomohla,ale slíbila jsem že nickovi neprozradím:D
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 7:18

Ber to tak, že prostě nemusíš mít vyluštěné všechny mysterky...B) Mám jich taky pár na stole co mi nedají spát a ještě furt nejsou vyluštěné :@ Ale přijít na to nakopnutím od autora nebo jiných kačerů by mi ji pěkně zošklivilo. Když na to nemám, tak na to nemám a snad se zadaří časem, až budu moudřejnší.:P
  • 0

#5 godspeed78

godspeed78

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 7:42

sobikovi napsal/a:
Ber to tak, že prostě nemusíš mít vyluštěné všechny mysterky...B) Mám jich taky pár na stole co mi nedají spát a ještě furt nejsou vyluštěné :@ Ale přijít na to nakopnutím od autora nebo jiných kačerů by mi ji pěkně zošklivilo. Když na to nemám, tak na to nemám a snad se zadaří časem, až budu moudřejnší.:P



hele já začínám (98 keší celkem, cca 18 mystérek nebo tak nějak) a podle toho co jsem četl u dost logů u mystérek, tak docela často někdo poradí známému, kterému se nedaří hádanku vyřešit. zatím se nemám kde jinde poradit, než to zkusit zde nebo písnout ownerovi. začal jsem sám s přítelkou za pomoci GC.com a geowiki. neznám žádný zkušený kačery v mém okolí.
  • 0
My favorite thing about eating gummy bears is knowing that they can not fight back when you bite their heads off.

#6 godspeed78

godspeed78

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 7:48

Zegga napsal/a:
GCXQ16

Zkus se naučit i tohle :-)


A také číst listing.

"Pokud ji najdete driv nez Nick, prosim, neprozrazujte mu polohu ani princip. Nickovi jen pomuzete, kdyz si ji najde bez cizi pomoci. Jinak receno, vlastni ohryzane tuzky chutnaji nejlip...

A ted uz do prace..."



já nechci poradit POLOHU ANI PRINCIP. například u této keše je v zápisech odkaz na MOVING COORDINATES. ale nic pořádného se mi nepodařilo vygooglovat, o co jako jde. takže nápovědu tohoto typu by pomohla.
  • 0
My favorite thing about eating gummy bears is knowing that they can not fight back when you bite their heads off.

#7 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 7:51

Taky vůbec netuším o co jde a co se po mně vlastně chce B) No a co ? Tak ji nevyluštím, v republice je dalších +-11000 kešek. S mým tempem to mám na kolik stovek let :D
  • 0

#8 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 7:59

godspeed78 napsal/a:
já nechci poradit POLOHU ANI PRINCIP. například u této keše je v zápisech odkaz na MOVING COORDINATES. ale nic pořádného se mi nepodařilo vygooglovat, o co jako jde. takže nápovědu tohoto typu by pomohla.

Nikdo Ti nechce GC znechutit ani snižovat Tvé schopnosti. Tahle mysterka je právě o nalezení principu a kdyby mi někdo ten princip prozradil, tak mně ani těšit nebude. Když jsem na to po roce luštění a odkládání přišel, zjistil jsem, že je to jedna z nejjednodušších mysterek v Praze.
Tak třeba Ti pomůže: přečti si listing! Googlení je Ti na nic, Mooving coordinates je Ti na nic. Víc fakt nejde, potrap se ;).
  • 0

#9 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 8:07

godspeed78 napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Ber to tak, že prostě nemusíš mít vyluštěné všechny mysterky...B) Mám jich taky pár na stole co mi nedají spát a ještě furt nejsou vyluštěné :@ Ale přijít na to nakopnutím od autora nebo jiných kačerů by mi ji pěkně zošklivilo. Když na to nemám, tak na to nemám a snad se zadaří časem, až budu moudřejnší.:P



hele já začínám (98 keší celkem, cca 18 mystérek nebo tak nějak) a podle toho co jsem četl u dost logů u mystérek, tak docela často někdo poradí známému, kterému se nedaří hádanku vyřešit. zatím se nemám kde jinde poradit, než to zkusit zde nebo písnout ownerovi. začal jsem sám s přítelkou za pomoci GC.com a geowiki. neznám žádný zkušený kačery v mém okolí.


No, chce to hledat, do čeho tak asi autor mohl ukrýt souřadnice.

Taky jsem se s ní trápil, než jsem na to přišel, přitom je to celkem snadný a často v mysterkách opakovaný princip získání souřadnic.

Jediná rada snad je: nic nepočítej !!!
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#10 Joo.Ann

Joo.Ann

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 8:15

godspeed78 napsal/a:
hele já začínám (98 keší celkem, cca 18 mystérek nebo tak nějak) a podle toho co jsem četl u dost logů u mystérek, tak docela často někdo poradí známému, kterému se nedaří hádanku vyřešit. zatím se nemám kde jinde poradit, než to zkusit zde nebo písnout ownerovi. začal jsem sám s přítelkou za pomoci GC.com a geowiki. neznám žádný zkušený kačery v mém okolí.


taky nemám nikoho koho bych se zeptala a taky mě štvou logy ostatních typu - po nakopnutí od kamaráda to šlo snadno - , když já sama nevím, ale o to víc mě to těší, když na to (třeba po roce) přijdu sama.... třeba celá Hacker series ( GC13Y27 a hlavně ty další) je pro mě velkej oříšek a mám spoustu kamarádů ajťáků, ale nezeptám se a pak budu děsně pyšná jak sem šikovná...i když nevím za jak dlouho to bude :P
  • 0

#11 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 8:22

Joo.Ann napsal/a:


taky nemám nikoho koho bych se zeptala a taky mě štvou logy ostatních typu - po nakopnutí od kamaráda to šlo snadno - , když já sama nevím, ale o to víc mě to těší, když na to (třeba po roce) přijdu sama.... třeba celá Hacker series ( GC13Y27 a hlavně ty další) je pro mě velkej oříšek a mám spoustu kamarádů ajťáků, ale nezeptám se a pak budu děsně pyšná jak sem šikovná...


tak proc te stve, ze si nekdo nechal poradit od kamarada? to na tvem pocitu z toho, ze na to prijdes, prece nic neubere. :)
  • 0

#12 godspeed78

godspeed78

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 8:22

Joo.Ann napsal/a:

godspeed78 napsal/a:
hele já začínám (98 keší celkem, cca 18 mystérek nebo tak nějak) a podle toho co jsem četl u dost logů u mystérek, tak docela často někdo poradí známému, kterému se nedaří hádanku vyřešit. zatím se nemám kde jinde poradit, než to zkusit zde nebo písnout ownerovi. začal jsem sám s přítelkou za pomoci GC.com a geowiki. neznám žádný zkušený kačery v mém okolí.


taky nemám nikoho koho bych se zeptala a taky mě štvou logy ostatních typu - po nakopnutí od kamaráda to šlo snadno - , když já sama nevím, ale o to víc mě to těší, když na to (třeba po roce) přijdu sama.... třeba celá Hacker series ( GC13Y27 a hlavně ty další) je pro mě velkej oříšek a mám spoustu kamarádů ajťáků, ale nezeptám se a pak budu děsně pyšná jak sem šikovná...i když nevím za jak dlouho to bude :P



tak to já to mám opačně. pokud na něčem dělám a nejde mi to (mám pocit, že se evidentně nepřibližuji zamýšlenému výsledku), tak si nechám poradit, než se v tom plácat týdny nebo měsíce.
  • 0
My favorite thing about eating gummy bears is knowing that they can not fight back when you bite their heads off.

#13 godspeed78

godspeed78

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 8:24

kolombo napsal/a:

godspeed78 napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Ber to tak, že prostě nemusíš mít vyluštěné všechny mysterky...B) Mám jich taky pár na stole co mi nedají spát a ještě furt nejsou vyluštěné :@ Ale přijít na to nakopnutím od autora nebo jiných kačerů by mi ji pěkně zošklivilo. Když na to nemám, tak na to nemám a snad se zadaří časem, až budu moudřejnší.:P



hele já začínám (98 keší celkem, cca 18 mystérek nebo tak nějak) a podle toho co jsem četl u dost logů u mystérek, tak docela často někdo poradí známému, kterému se nedaří hádanku vyřešit. zatím se nemám kde jinde poradit, než to zkusit zde nebo písnout ownerovi. začal jsem sám s přítelkou za pomoci GC.com a geowiki. neznám žádný zkušený kačery v mém okolí.


No, chce to hledat, do čeho tak asi autor mohl ukrýt souřadnice.

Taky jsem se s ní trápil, než jsem na to přišel, přitom je to celkem snadný a často v mysterkách opakovaný princip získání souřadnic.

Jediná rada snad je: nic nepočítej !!!



díky. tohle beru jako pomoc. B)
  • 0
My favorite thing about eating gummy bears is knowing that they can not fight back when you bite their heads off.

#14 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 8:34

Já ti poradím! sice ne zrovna s touhle konkrétní keší, ale všeobecně, co jsem se naučila při luštění mysterek: 1. Pro začátek si vybírej ty jednodužší 2. Čti pořádně listing, raději i 2x. A hlavně vždycky, když se o tu keš znovu pokoušíš. 3. Když stále nevíš, přečti si pořádně všechny logy. Někdy se v nich skrývají nápovědy, ale musíš si všechny logy dávat vzájemně do souvislostí 4. Nezapomeň zkontrolovat obtížnost a atributy. 5. prohlédni si fotogalerii, vč. tapety pod listingem (ta někdy skrývá klíč k řešení) 6. najdi si výchozí souřadnice na mapě a podívej se jak vypadá okolí, příp. kde jsou další keše. 7. Pokud nejsou u finálních souřadnic udány stupně, máš to jednodužší = víš alespoň část toho, co hledáš. 8. Dělej si poznámky, abys nezapomněl co jsi už zkoušel. 9. Stanov si nějaký čas (např. 1/2 hodiny) který tomu hodláš věnovat. Pokud tě za tu dobu nenapadne nějaký způsob řešení, nech to na zítra. Teď myslím, jen na hledání "jak na to" - samotné řešení může zabrat i několik hodin někdy i dní. 10. Pokud ji fakt tak moc chceš mít na kontě, nic ti nebrání oslovit ownera, i když se neznáte. Nic tě to nestojí.:D
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#15 godspeed78

godspeed78

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 8:39

mauricie napsal/a:
Já ti poradím! sice ne zrovna s touhle konkrétní keší, ale všeobecně, co jsem se naučila při luštění mysterek:

1. Pro začátek si vybírej ty jednodužší

2. Čti pořádně listing, raději i 2x. A hlavně vždycky, když se o tu keš znovu pokoušíš.

3. Když stále nevíš, přečti si pořádně všechny logy. Někdy se v nich skrývají nápovědy, ale musíš si všechny logy dávat vzájemně do souvislostí

4. Nezapomeň zkontrolovat obtížnost a atributy.

5. prohlédni si fotogalerii, vč. tapety pod listingem (ta někdy skrývá klíč k řešení)

6. najdi si výchozí souřadnice na mapě a podívej se jak vypadá okolí, příp. kde jsou další keše.

7. Pokud nejsou u finálních souřadnic udány stupně, máš to jednodužší = víš alespoň část toho, co hledáš.

8. Dělej si poznámky, abys nezapomněl co jsi už zkoušel.

9. Stanov si nějaký čas (např. 1/2 hodiny) který tomu hodláš věnovat. Pokud tě za tu dobu nenapadne nějaký způsob řešení, nech to na zítra. Teď myslím, jen na hledání "jak na to" - samotné řešení může zabrat i několik hodin někdy i dní.

10. Pokud ji fakt tak moc chceš mít na kontě, nic ti nebrání oslovit ownera, i když se neznáte. Nic tě to nestojí.:D



děkuju moc. 1až 5 jakžtakž dělám. 6 až 10 doteď ne. :D
  • 0
My favorite thing about eating gummy bears is knowing that they can not fight back when you bite their heads off.

#16 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 8:44

Joo.Ann napsal/a:
taky nemám nikoho koho bych se zeptala a taky mě štvou logy ostatních typu - po nakopnutí od kamaráda to šlo snadno - , když já sama nevím, ale o to víc mě to těší, když na to (třeba po roce) přijdu sama.... třeba celá Hacker series ( GC13Y27 a hlavně ty další) je pro mě velkej oříšek a mám spoustu kamarádů ajťáků, ale nezeptám se a pak budu děsně pyšná jak sem šikovná...i když nevím za jak dlouho to bude :P


Proč tě to štve? Mě to vůbec nevadí. Každý jsme jiný a každého baví něco jiného. Někoho uspokojuje to luštit, někdo jde radši rovnou ven.

Já osobně strašně ráda luštím, ale nemám tolik možností se na keše dostat. Můj poměr všechny nalezené 91 : mysterky v šuplíku cca 250 (a to nemluvím o těch, které už jsem zahodila protože byly mezitím archivované :) )
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#17 Joo.Ann

Joo.Ann

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 8:46

Dain a Olik napsal/a:
tak proc te stve, ze si nekdo nechal poradit od kamarada? to na tvem pocitu z toho, ze na to prijdes, prece nic neubere. :)


no dyž se v tom plácám a logy o radách rostou a rostou a já pořád nic:) vážně jsem to ale nemyslela...ale špatně jsem to napsala, je mi to jedno jestli na to někdo přišel s pomocí nebo bez, beru to jako hru a ne jako soutěž, takže tohle mě vážně neštve;)
  • 0

#18 Joo.Ann

Joo.Ann

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 8:51

mauricie napsal/a:

Proč tě to štve? Mě to vůbec nevadí. Každý jsme jiný a každého baví něco jiného. Někoho uspokojuje to luštit, někdo jde radši rovnou ven.

Já osobně strašně ráda luštím, ale nemám tolik možností se na keše dostat. Můj poměr všechny nalezené 91 : mysterky v šuplíku cca 250 (a to nemluvím o těch, které už jsem zahodila protože byly mezitím archivované :) )


myslela jsem to s nadsázkou, jen moje vyjadřovací schopnosti teď nejsou nejlepší (ještě není po obědě:) ) a to co jsi napsala...jsem na tom uplně stejně a souhlasím
  • 0

#19 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 9:16

mauricie napsal/a:
4. Nezapomeň zkontrolovat obtížnost


tohle nedelej, leda te rozzuri, ze to ma napr jen dve hvezdicky a ty uz pul roku ohryzavas hranu stolu ;) :D
  • 0

#20 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 9:18

Zajdi na burzu mysterek B)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama