Přejít na obsah


Fotka

Status line


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 JirkaF

JirkaF

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2009 - 11:11

Ahoj, promiňte hloupý dotaz, ale v návodu jsem to nenašel a nebo přehlídnul. Co v GeoGetu znamenají ta čísla dole ve statusovém řádku. Některá jsem vybádal, ale některá fakt nedokážu pochopit. Mám tam : 1/530+410(1) 563+1322/532/2652
  • 0

#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2009 - 11:19

Pokud najedeš miší na ten řádek, tak se ti zobrazí krátká nápověda v bublině... Ale nic si z toho nedělej, je to fakt nepřehledný.. 1/530 znamená, že v seznamu máš 530 keší a jsi na 1. pozici.. tomu +410(1) moc nerozumím, ale mělo by to být něco s označenýma kešema... To další číslo je Počet kešek/počet listingů/počet logů tedy 563+1322/532/2652, ale opět tomu 563+1322 v počtu keší moc nerozumím Např. GSAK ještě pěkně na status řádku barevně rozlišuje Celkový počet keší/Moje keše/Nalezeno/Disabled
  • 0

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2009 - 11:24

To za tim pluskem je pocet waypointu. Je hezke, ze GSAK to krasne zobrazuje barevne, ale take si vsimni, ze tam toho zobrazuje ponekud mene, ze?
  • 0

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2009 - 12:31

Někdy moc jd příliš... Pro běžnou práci je asi postačující vědět, kolik keší mám v seznamu, na které jsem pozici, kolik jich mám označených... a pak právě kolik je found, own, disabled, total... Všechny ty ostatní mega čísla bych hledal pod nějakým Fx tlačítkem nebo v nabídce Databáze - Info. Nezlob se na mně, ale počet listingů či logů jsem zatím nepotřeboval... a počet keší? je to těch 563 nebo těch 1322 nebo 1885? Fakt z toho to nevím..
  • 0

#5 JirkaF

JirkaF

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2009 - 12:50

Aha, díky. O té bublině jsem nevěděl. Ale i tak, než si ji stačím přečíst, tak zmizí. Zrak mi již asi neslouží. :D I když toho stejně moc nevysvětlí. Exportuju si kešky z GeoGeta do Geoscouta a nějak mi to nesedí na počty tak nad tím bádám.
  • 0

#6 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2009 - 12:52

HaLuMa napsal/a:
To za tim pluskem je pocet waypointu.

Je hezke, ze GSAK to krasne zobrazuje barevne, ale take si vsimni, ze tam toho zobrazuje ponekud mene, ze?

Zalezi, jestli to uzivateli k necemu je... [;)]
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#7 JirkaF

JirkaF

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2009 - 12:52

HaLuMa napsal/a:
To za tim pluskem je pocet waypointu.

Je hezke, ze GSAK to krasne zobrazuje barevne, ale take si vsimni, ze tam toho zobrazuje ponekud mene, ze?


Za kterým pluskem ? Za prvním nebo za druhým ?
  • 0

#8 JirkaF

JirkaF

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2009 - 12:56

Ještě off topic. Jaký je rozdíl mezi logem a listingem ?
  • 0

#9 EmbreOnyx

EmbreOnyx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2009 - 12:58

Log je to co pises ty ke kesce a listing je ten popis u kesky od autora.
  • 0
HTC Desire S, c:Geo, WhereYou, Androzic, Locus, Nokie E52, Evolve GTraxx, GMobile XT, SmartComGPS, SmartGPX, HG Arcao edition, OpenWIG

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2009 - 13:26

[quote]hplus napsal/a:
Je hezke, ze GSAK to krasne zobrazuje barevne, ale take si vsimni, ze tam toho zobrazuje ponekud mene, ze?[/quote]
Zalezi, jestli to uzivateli k necemu je... [;)][/quote]

Spravne! Ja si myslim, ze je uzitecnejsi ukazat, kolik a jakych zaznamu mam prave zobrazeno, nez cerveny napis s poctem disablovanych kesi v databazi - k cemu je to uzitecne? B)
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2009 - 13:27

JirkaF napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
To za tim pluskem je pocet waypointu.

Za kterým pluskem ? Za prvním nebo za druhým ?


Za kterymkoliv!

Prvni sada se tyka toho, co mas zrovna zobrazene, a druha sada se tyka toho, co vubec existuje v databazi.
  • 0

#12 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2009 - 21:04

Aha, takže mám zobrazeno dle zdejšího příkladu 530 keší (krabiček) a ty mají 410 waypointů? A není třeba samotná keš taky waypointem? K čemu je mi dobré v takovém seznamu vědět, kolik tam je waypointů? No ono třeba je fajn po aktualizaci databáze vědět, kolik se disabled změnilo. Takže se podívám kolik je disabled, dám aktualizaci databáze a pak se podívám znovu. Ano, zrovna ty disabled jsou nejmíň zajímavé, ale vidět hned, jestli mi sedí found, owned a případně o kolik roste total je užitečné... Takto v GG na to potřebuji bohužel 3 různé filtry a to je zbytečné...
  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2009 - 21:31

Ne, samotna keska waypointem neni. Jsou kesky, a kterakoliv z nich muze mit prirazeno X dalsich pridanych waypointu. Tak se na to diva geoget. Nesouhlasis-li s timto pristupem, mas smulu. Prijde mi uzitecne, aby se to tam psalo, proto to tam pisu. protoze kdyz si clovek filtruje, tak je uzitecne vedet, kolik se toho vyfiltrovalo. Proc? Vzhledem k tomu, ze filtrovani resersi je zaklad prace s Geogetem, tak je zaroven i zaklad vedet, kolik se ceho zrovna vyfiltrovalo. GSAK timto stylem pracovat neumi, tak to nepotrebuje. Ja ale ano. Jiste ze je hezke vedet, jestli ti sedi pocet nalezu. Ale prijde mi blbost to po kazde operaci pocitat. Plytvani prostredku! Zase tak casto to clovek nepotrebuje, zbytecne by to jen zdrzovalo. Ty bys byl prvni, kdo by jecel, ze je to strasne pomale, zname te! Kdyz to chces vedet, tak zavolani preddefinovaneho filtru te moc nezdrzi. A ohledne totalu - ten ti preci Geoget pise! Takze jakepak copak?
  • 0

#14 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2009 - 23:08

HaLuMa napsal/a:
Nesouhlasis-li s timto pristupem, mas smulu.

Ano, na toto jsem si již zvykl. Ber, nebo nech být. Bohužel, je to tak. GG je dobrý a zajímavý program, škoda jen... ale nechme toho.

Koho zajímá prosím tě při vyfiltrování keší v okruhu xy km počet logů a listingů, případně i počet waypointů? Hloupost!
  • 0

#15 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2009 - 6:29

sobikovi napsal/a:
Koho zajímá prosím tě při vyfiltrování keší v okruhu xy km počet logů a listingů, případně i počet waypointů? Hloupost!

Toho, kdo si posílám do GPSky GPXko určitě bude zajímat, zda nepřekročí limit 1000 wpt.
  • 0

#16 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2009 - 7:16

bodlak napsal/a:
[Toho, kdo si posílám do GPSky GPXko určitě bude zajímat, zda nepřekročí limit 1000 wpt.

Ano, to je pravda. Jenže pokud posílám do GPSky gpx, tak jako wpt se tam započítávají i samotné keše, nepletu se? Takže musím stejně sčítat abych byl v obraze. A nemělo by to být spíš otázka exportního makra? Abych si mohl zvolit jaké wpt chci exportovat, kolik jich je a pak to teprve odpálil?
  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2009 - 7:25

sobikovi napsal/a:
Koho zajímá prosím tě při vyfiltrování keší v okruhu xy km počet logů a listingů, případně i počet waypointů? Hloupost!


Jsi natvrdly? Delas to schvalne?

Nejdrive na zacatku diskuze spravne popises, co ktere cislo znamena, a pak delas, ze to vubec nevis? :o

Vis moc dobre, ze:
- pise se tam pocet kesi a waypointu, ktere jsou prave zobrazeny
- pise se tam celkovy pocet kesi, waypointu, listingu a logu v databazi

Tak proc tvrdis, ze pisu vyfiltrovany pocet listingu a pocet logu? Nic takoveho tam nepisu a nkdy sjem tam nic takoveho nepsal. Je to jen tvuj vymysl.
  • 0

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2009 - 7:32

sobikovi napsal/a:
Ano, to je pravda. Jenže pokud posílám do GPSky gpx, tak jako wpt se tam započítávají i samotné keše, nepletu se? Takže musím stejně sčítat abych byl v obraze. A nemělo by to být spíš otázka exportního makra? Abych si mohl zvolit jaké wpt chci exportovat, kolik jich je a pak to teprve odpálil?


Ach jo. Prave toto Geoget dela!

Nejdrive si presne zvolis, co chces exportovat, pak si vysledek prohlidnes a doupravis k obrazu svemu, muzes neco pridat ci neco odebrat. Seradis si to do poradi, v jakem chces mit vysledek a pak to vyklopis do formatu, jaky se ti zlibi.

Mozna ti to za celou tu dobu uniklo, protoze pozadujes styl prace, ktery Geoget ma od sameho zacatku! A od sameho zacatku tu od tebe neslysim nic jineho, nez ze je Geoget (potazmo ja...) blbec, protoze to nedela stejne jako GSAK.
  • 0

#19 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2009 - 7:34

...
A nemělo by to být spíš otázka exportního makra? Abych si mohl zvolit jaké wpt chci exportovat, kolik jich je a pak to teprve odpálil?

od toho je to makro, aby sis ho mohl opravit k obrazu svemu a pak ho poskytnout ostatnim kteri to tak chteji ;)
Me treba soucasny pristup vyhovuje, GPS mi pocet waypointu striktne neomezuje, takze mi staci priblizna informace jestli jich neni vic nez 2-3 tisice, protoze pak je pri praci s nimi pomalejsi.

Pravda je ze by ta stavova radka mohla byt trosku prehlednejsi, mista je tam dost takze bych se nebal to rozepsat. Ale pocty found a archived jsou podle me zbytecnost.
  • 0

#20 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2009 - 7:37

Ale no tak... GG je fajn, jen si člověk musí zvyknout. Zrovna tahle položka mne tolik nebolí, jelikož jsem ji použil asi 2x při nějakém exportu... Hlavní je, že už asi každý ví, co to tam za ta čísla je :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama