Přejít na obsah


Fotka

Jaký formát souřadnic mám zadat?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
33 odpovědí na toto téma

#1 gibron

gibron

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2009 - 12:58

Zkoušel jsem všechny možné způsoby jak tam zadat domovské souřadnice a nic z toho nefunguje tak jak má... nevím kde je problém ale moje statistika je nějaká divná - http://img.geocachin...23-5d3bc0310506 tady je kdyztak muj profil nevim jestli ten link funguje ... muj nick gibron tak se kdyztak kouknete nekdo prosim a poradte jak to udelat aby mi to fungovalo diky predem Gibron
  • 0

#2 zasa

zasa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2009 - 16:20

Pravděpodobně máš totálně rozhozené celé template.cz. Doporučuju podrobněji prostudovat návod, popř. počkat na radu někoho zkušenějšího ;) Jinak pomůcka k převodu souřadnic je zde: http://www.geocachin...t/Default.aspx?
Pro správnou fci je do template třeba souřadnice vložit ve formátu Decimal Degrees.
  • 0

#3 gibron

gibron

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 23:30

kdyz dam download my found caches, ukaze mi to ze jsou vsechny vzdalene 5755,8 km... tak chyba musi byt nekde u tohodle :(
  • 0

#4 SniperCZ

SniperCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2009 - 0:02

gibron napsal/a:
kdyz dam download my found caches, ukaze mi to ze jsou vsechny vzdalene 5755,8 km... tak chyba musi byt nekde u tohodle :(


Nemáš tam místo E dané W? Už se mi taky jednou někde povedlo ;)
  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2009 - 7:38

To spis vypada, ze nefunguje stahovani LOC souboru. Uz sis zkusil nejaky LOC soubor stahnout z geocaching.com rucne,abys odsouhlasil nezbytnou licenci? Teprve potom to zacne fungovat...
  • 0

#6 kostalovic

kostalovic

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2009 - 6:33

čau, mám stejný problém, ať zadám souřadnice (snad) v jakýmkoliv formátu, tak mám vzdálenosti nesmyslně daleko. Vyřešil jste prosím někdo tento zádrhel?? Díky
  • 0

#7 kostalovic

kostalovic

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2009 - 6:34

Jo a ještě detail, LOC stahuji v pohodě :(
  • 0

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2009 - 7:25

Vzdalenost se vzdy pocita mezi dvema body. Abys e spocitala spravne, musi byt zadany oba dva. Tedy musis mit souradnice u kese (importuji se z LOC nebo z plneho listingu, nebo z GPX...) a zaroven musis mit spravne souradnice na prave zvolenem referencnim bodu.
  • 0

#9 kostalovic

kostalovic

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2009 - 7:27

aha, já myslel, že stačí mít zadaný HC v GgStat2.config.pas, teda tak sem to pochopil z návodu :o
  • 0

#10 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2009 - 7:43

V podstate by melo stacit mit spravne zadane HC v GG. V zavislosti na tom, jak statistiky spoustit a pri vhodnem nastaveni se tyto HC mohou predavat v prikazove radce pro spusteni GgStatu. Nastavenim HC c template se nic nemuze zkazit, ale prikazovy radek ma prioritu pred template, takze pokud jsou spatne v prikazovem radku, vysledky dobre nebudou. Souradnice musi byt v desetinnem tvaru, tedy napr 50.1234; 14.5678. POzor, oddelovacem desetinnych mist je TECKA, nikoli carka.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2009 - 7:45

Tak ted jsem se ztratil... - V geogetu to mas spravne? - ve statistikach spatne? Pokud je to spatne jen ve statistikach, tak zalezi na tom, jak ten ggstat volas. Samotny GGstat umi vzit souradnice, vuci kterym se pocitaji vzdalenosti, bud z parametru prikazove radky, nebo z templatu. Takze pak zalezi na tom, cim ten ggstat zavolas a jak to makro ma vse osetrene. Mel jsem za to, ze ggstat2 je stary a byl nahrazen autostatem...
  • 0

#12 kostalovic

kostalovic

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2009 - 8:14

přesně, v geogetu to mám správně, ve statistikách špatně. Jdu zkusit autostat :)
  • 0

#13 HOLAS

HOLAS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2009 - 11:02

jo mám naprosto stejnej problém, v template to mám dobře, v geogetu taky nastaveno, jen ty statistiky ukazují naprosté kraviny :(
  • 0

#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2009 - 11:33

Pak to v template spravne neni. ;) nejcastejsi chyby: - zapsano ve spatnem formatu - zapsano se spatnym oddelovacem (tecka a ne carka) - zapsano sice spravne, ale radky s definici souradnic zustaly zakomentovany!
  • 0

#15 HOLAS

HOLAS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2009 - 11:55

HaLuMa napsal/a:
Pak to v template spravne neni. ;)

nejcastejsi chyby:
- zapsano ve spatnem formatu
- zapsano se spatnym oddelovacem (tecka a ne carka)
- zapsano sice spravne, ale radky s definici souradnic zustaly zakomentovany!


tečka tam je, zakomentované to není a správně byt to být mělo, mám tam:
HOMECOORDINATES 49.54252 16.54921
  • 0

#16 HOLAS

HOLAS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2009 - 22:11

Podle toho, že nikdo nepíše předpokládám, že to mám nastavené dobře a nikdo neví co s tím :(
  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2009 - 22:31

No, on ti nikdo na hlasku "ukazuje to kraviny" vic neporadi, protoze opravdu nevime, co konkretne se ti na statistice nezda. tak nahod nejake konkretni priklady. Treba jestli mas blbe vzdalenosti, tak napis, co ti z toho leze, a tak.
  • 0

#18 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2009 - 23:39

já myslel, že stačí mít zadaný HC v GgStat2.config.pas
ano melo by to stacit, pokud jsou ve vyse zminenem desetinnem formatu

Mel jsem za to, ze ggstat2 je stary a byl nahrazen autostatem...
zcela spravne

Jdu zkusit autostat
na 99% ti to problem nevyresi, i kdyz nejnovejsi (zatim nezverejnena) verze autostatu kontroluje spravnost zadanych souradnic (pri zadavani)
  • 0

#19 HOLAS

HOLAS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 19:45

HaLuMa napsal/a:
No, on ti nikdo na hlasku "ukazuje to kraviny" vic neporadi, protoze opravdu nevime, co konkretne se ti na statistice nezda. tak nahod nejake konkretni priklady. Treba jestli mas blbe vzdalenosti, tak napis, co ti z toho leze, a tak.


Hlavně ty vzdálenosti můj profil:
http://www.geocachin...9c-fe26e2d247e9

Nějak se mi podařilo rozchodit ty nejjižněší keš atd, ale zatím se mi nezobrazují délky logů (měl bych mít logy natažený) a taky mě zaráží vzdálenost mé nejbližší kešky. údajně je to 24 km, přitom když si dám v geogetu podle vzdálenosti, tak mám od HC 1 kilometr, což je správně, ale ve statistikách ne a ne zobrazit

EDIT: a taky je divný že bydlím dejme tomu v šumperku a brněnské keše se zobrazují jako 35 km od HC (všiml jsem si to v profilu u milníků)
  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 20:18

To vypada, jako bys mel za domaci souradnice nastaveny jedny z tehle souradnic (nebo neco blizko, delal jsem to velmu hrube...): N49 57.398 E16 44.429 N49 32.671 E16 32.407 jak uz bylo receno, je jedno co mas nastavene jako referencni souradnice v geogetu, ten umi referencnich souradnic i mnoho najednou. Zalezi na tom, co mas zadano jako domaci souradnice v tom makru, co ti vola generovani statistik.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama