Přejít na obsah


Fotka

Utopená GPS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 Fridmen

Fridmen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2009 - 9:59

Ahoj, mám etrexa H a všude čtu, že je vodotěsný, ale že není zaručená vodotěsnost krytu pro baterie, přitom v návodu nic takového o krytu nepíšou, tak jak to teda je? A vůbec spadla vám už někdy GPS do vody, nebo někam jinam? Pochlubte se se svou příhodou.:)
  • 0
Sedíš- li jednou půlkou na rozpálených kamnech a druhou na kuse ledu, je ti statisticky velmi příjemně.

#2 Tuvixos

Tuvixos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2009 - 10:03

GPS ne, ale letos se mi povedlo na dovolené hodit foťák do vody, jak jinak než při kešování. Chtěla jsem být děsně nenápadná při odlovu a tak jsem vytáhla foťák a postavila se s ním poblíž místa uložení, čekala na vhodnou chvíli, kdy vytáhnu kešku a mezitím dělala že fotím. Ale přiletěla vosa nebo co, já se ohnala a foťák mi sjel z ruky ani nevím jak. Každopádně jsme ho tři dny nechali schnout a funguje - zatím ;)
  • 0

#3 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2009 - 10:14

mám etrex Hcx vzal jsem ho do ruky a plaval jsem s ním na ostrov celou dobu byl pod vodou po vylezení z vody jsem chvilku počkal až se chytnou družice a pa šel na kešku.
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#4 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2009 - 10:17

Nejlepsi byl Magellan 315 - inzerovano, ze plave, ale netesni. Bohuzel vyzkouseno v praxi, plaval pekne, antenkou nahoru, jeste chvili navigoval a po nejake dobe umrel.
Garmini outdoorove GPS maji odolnost IPX7, bezne se mi vali v louzi v lodi, nejake mokre fotky treba tady.
Kdo tak uplne neveri vodotesnosti, muze pouzirt tohle reseni :)
  • 0

#5 DJ-team

DJ-team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2009 - 10:18

Před pěti lety na svatební cestě po Vltavě jsme blbnuli a vyklopil jsem přivázaného (špatně) legenda (svatební dar) z lodi. Manželka ho našla po dvaceti metrech na dně. Klika, že ho našla, makal dál, baterky však časem odešly rychleji.
  • 0

#6 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2009 - 10:29

Colorado - furt jsem nevěděl jeslti ano nebo ne, tak jsme ho potopil v umyvadle a funguje. (je fakt že mažu těsnění vazelínou). Když jsme byli na gumovym člunu lovit GCXDFP, tak jsem ho však zavřel do L&L. Mělo to tu výhodu, že plaval :D
  • 0

#7 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2009 - 10:36

Já jsem jednou chodil se starým Legendem den v dešti a pak jsem se týden zbavoval zespodu zapařeného displeje, házet do vody jsem pak raděj ani nezkoušel.:D

haggaeus

No je to vtipný. Přístroj je skoro komplet zalepenej (jako tak, že když člověk chce spravit upadlý drátek u sériového portu, musí použít pilku), jenom u gumové vložky klávesnice výrobce z nepochopitelných důvodů lepidlem šetřil. Teoreticky by ta guma i mohla fungovat jako těsnění přitlačené k ploše třemi šroubky, ale praxe je, zdá se, jiná.:(
  • 0

#8 Petr.zablati

Petr.zablati

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2009 - 11:02

Nedávno jsme lovili kešku, kde jsme museli plavat přes pískovnu na ostrov, já čekal na břehu a hlídal věci, ale táta si vzal gps (Garmin venture Cx) na krk, když se vrátili odnavigovala nás ještě na další dvě stage ale pak najednou odešel display. Prostor pro baterie zůstal nedotčený, ale sklíčko před displayem bylo zapařené. Můj Garmin map60CS již několikrát zmokl v dešti a funguje stále dobře, do vody ho pro jistotu házet nebudu. A poslední příběh - Na začátku léta jsme lovili kešku na šumavě. Jedna ze stagí byla u takové malé jeskyně, z obou stran otevřené, celkem měřila maximálně 15 metrů a asi dva a půl až tři metry do hloubky. Po vydatných deštích byl na dně asi metr vody a jak sem se tak nakláněl vypadl mi z kapsy mobil, vylovil jsem ho asi po třiceti centimetrech, ale po pořádném vysušení naskočil a používám ho dodnes. Takže závisí spíš na štěstí, jestli to přístroj přežije, některé to rozdýchají, i když na vodu nejsou stavěny a některé i když jsou údajně vodotěsné to prostě nezvládnou.
  • 0
Nad řekou Blanicí, tyčí se hora. Pěkná tam keška, kačer ji hledá. Hlouběji zarazil do země svou paži, prst na plast narazil, vytáhl krabici. Tak pověst nelhala, jsou tam a čekají, děti mé, neplačte nezoufej, národe kačerů...

#9 Saludo

Saludo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2009 - 11:19

Oregona meju pod vodou nebo v potoce bežně, když mám hodně zapatlaný displej B)
  • 0

#10 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2009 - 11:20

60CSx bez problemu. Nekolikrat jsem se s nim cvaknul na vode. Mel jsem ho v ledvince a vzdy to prezil. Pod vodou byl vic jak metr a dobrych 5-10 minut. Voda se nedostala nikam.
  • 0

#11 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2009 - 11:51

76csx bez problemu, drzi na hladine aj bez L&L :)
  • 0

#12 pezik1

pezik1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 221 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2009 - 12:16

Tak me vcera vypadnul Oregon 300 pri preskakovani potucku u kesky Podel Botice z Kreslic do Pruhonic. No klasicky jsem nevedel ze je o 150m dal lavka ;) Preskocim potucek a hledam GPS, kterou jsem si predtim dal do kapsy. Tak hledam q hledam a kousicek dal u takoveho maleho jeziku, muj Oregon, pekne ve vode ;) Tak jsem si rikal, jak to bude s tou inzerovanou vodotesnosti a super, funguje, u baterek zadna voda.
  • 0

#13 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2009 - 13:17

S 60CSx jsem několikrát plaval, s orig šňůrkou na krku. Takže byl tak 30-40cm pod vodou a všechno v pohodě.
  • 0

#14 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2009 - 15:58

Náš Garmin Nüvi 550 má vodotěsnost dle normy IPX7,ale když tak na něj koukám,tak to raději testovat nebudu :|
  • 0

#15 Fridmen

Fridmen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2009 - 7:59

No jo, mě jednou spadl telefon do záchodu když jsem si ulevoval, ale po celodením sušení fenem naštěstí fungoval dál.:)
  • 0
Sedíš- li jednou půlkou na rozpálených kamnech a druhou na kuse ledu, je ti statisticky velmi příjemně.

#16 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2009 - 8:05

Tak to máš kvalitní fén :D, že vydržel makat celý den.
  • 0

#17 vendin

vendin

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2009 - 8:13

Oregon pri "havarce" na kole s mi utrhl z drzaku na riditkach, odrazil se od cesty rovnou do bahna. Doma jsem ho pak jen umyl pod vodovodem, osusil - normalne porad fungoval. Ale pak pro dobry pocit jsem vyndal baterie a nechal ho radeji par dni na vzduchu bez krytu a baterek. Na samotne funkcnosti pristroje se to nijak neprojevilo... Po padu ma oregon skrabance na gumovem krytu, ale co me mejvic stve - skrabanec i na dotykovem displayi, ale naopak jsem vlastne jeste rad, ze mi neprasknul. Display bude asi nejvetsi slabina kazdeho outdoor pristroje.
  • 0

#18 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2009 - 16:17

Fridmen napsal/a:
Ahoj,
mám etrexa H a všude čtu, že je vodotěsný, ale že není zaručená vodotěsnost krytu pro baterie, přitom v návodu nic takového o krytu nepíšou, tak jak to teda je? A vůbec spadla vám už někdy GPS do vody, nebo někam jinam? Pochlubte se se svou příhodou.:)


Já měl taky etreka háčko. To že je vodotěsný potvrzuji. Jednou omylem skončil v pračce s bundou ( 80°C / a asi 100 otáček za minutu :D ). Přežila a ještě sem s ní stovku odlovil. Teď už mám novou colorádku a testovat ji znovu v pračce nehodlám :) .
  • 0

#19 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2009 - 17:23

ladabohac napsal/a:
Já měl taky etreka háčko. To že je vodotěsný potvrzuji. Jednou omylem skončil v pračce s bundou ( 80°C / a asi 100 otáček za minutu :D ). Přežila a ještě sem s ní stovku odlovil. Teď už mám novou colorádku a testovat ji znovu v pračce nehodlám :) .


tos na to přišel při praní? nebo co máš za pračku? 100ot/min se dost málo...
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač

#20 schmar

schmar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 209 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2009 - 17:57

No hlavne je 80°C dost na bundu :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama