Přejít na obsah


Fotka

To je opravdu geocaching ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
38 odpovědí na toto téma

#1 trotak

trotak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2009 - 21:03

Tak jsem to chtel zkusit. Co ? Ten zazracny kesink. Nekolik kesi jsem uz nasel, pri opravach pomnicku ci cestam k nim, tak tusim podstatu. pro podrobnosti mrknu na net o co go, omrknu par listingu a jdu se podivat do terenu. Me prvotni nadseni rychle opada, vetsina mestkych kesi je nicem. Pardon, je .. o logu a bodu pro honice kvantilionu bodu. Jinak jen zapis a tradaaa na dalsi. Uznavam, ze zadavatele maji skvele zpracovane podani listingu, mnoho informaci o architekture, znamych osobnostech, lidskych cinnostech, prirodnich zajimavosti a mnoho dalsich temat. Za to jim opavdu patri velke dekuji. Ale kes v praxi ? Jaka byla moje radost kdyz jsem mohl do fotbalove kese vlozit kvalitni micek ze skakaci gumy s logem MS. Sice nebylo za co vymenit, ale priste urcite najdu neco zajimaveho na pamatku. Aha, tak nebylo ... troufam si tvrdit, ze drtiva vetsina predmetu k vymene by se dala povazovat za odpad. Casti hracek z Kinder vajec, figurky zvirat (peclive okousanych ci poskozenych), propadle karty do solarii, propadle vstupenky ci jizdenky, tampon a dalsi zajimavosti. Takze si zatim me predmety odnasim domu, nez prijde jejich cas. Dalsi zajimavosti pro me byly TB a GC. Napriklad u one fotbalove by meli byt tri tyto predmety, lec pri me dnesni obhlidce (mam to k ni 300m od domu) tu neni ani jeden, zapis v logu mlci ... Je pravda, ze misto ukrytu bylo odkryte a krabice napul venku, cili z dalky viditelna pro kohokoliv. A neverim, ze by to udelal nekdo z mudlu, ony TB a GC by tam meli byt uz nekolik tydnu ci mesicu ... Tak co dal ? Nepodlehat panice a vypravit se dal od mesta ?? Budou kese ke kterym se musi dal a pesky zajimavejsi ? Doufam, ze ano.
  • 0

#2 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2009 - 21:19

Představ si geocaching jako chleba s máslem. Dobrotka. Někdo si ho jen posolí, jiný dá sýr, další salámek, čtvrtý rajče, pátý marmeládu a poslední třeba med. Kolik hráčů tolik chutí. Nemůžeš nikomu NUTIT ty svoje chutě, i když jsou třeba zdravější. Ale můžeš si udělat dobrý obložený chléb pro sebe a ostatním nabídnout ochutnávku (pozvat je na vlastní keš). Vysvětlovat však že jejich jídlo je špatné (keše ve městě) je netaktní. Někdo má třeba rád architekturu i historii a nezajímá ho nějaké křoví u cesty. Není tím o nic horší hráč. Co se obsahu keší týká to je smutná pohádka, ale ty věci tam dávají rozbité také hráči.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#3 MaK_cz

MaK_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 262 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2009 - 21:19

Vydej se dál od města. Jen u nás je přes 14000 keší a určitě najdeš spoustu pěkných. Já osobně se celkem městům vyhýbám. A co se týká výměny, tak pro mě je důležitější místo - cíl a provedení kešky než nějaká výměna.
  • 0

#4 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2009 - 21:25

Mesta zacinaji byt dobre hlavne pro mysterky a multiny. Nicmene to ze je keska mimo mesto, jeste neznamena, ze je lepsi nebo ze v ni najdes lepsi veci. Az tech kesek najdes vice, tak pak si muzes udelat shrnuti a rozhodnout se pro jake kesky budes chodit a kam. :-)
  • 0

#5 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2009 - 21:27

Kinder trash je lákadlem pro moje děcka, už dvouletý ví, že má "auto z kešky"! :) Mně jde taky spíš o provedení, nápad a zajímavé místo. I když ... tu klíčenku Jack Daniels z kešky ČSOB nosím s láskou denně!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#6 trotak

trotak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2009 - 21:37

JJ. me samozrejme nejde o ony veci. Me hobby jsou pomnicky JH, rozhledny ČR a mnoho dalších zajimavych veci. V okoli Liberce znam drtivou vetsinu pomnicku, historickych budov, pametnich desek, soch, slunecnich hodin a janevimcojeste :) Na nekolik kesi jsem uz narazil pri mych cestach jak po kraji tak i po vzdalenejsich mistech ČR, coz me nakonec privedlo k registraci a uvedomneni si, ze vse jeste neznam (nastesti). Jen me prave zarazi nepeclivost ci umysl nekterych hracu. Prave treba ona fotbalova kes (GC11JMB) se 2 GC a 1 TB. A v kesi nic ... tim se cela hra prece nici, ne ? Uz kdysi davno jsme si posilali pohledy dal a dal a retez se nemel prerusit. Jenze se stejne nekdo nasel a hra skoncila ... PS: Mym detem je uz 15 a 12 let, takze kinder hrackama mohu naplnit hodne kesek :-))
  • 0

#7 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2009 - 21:51

Podívej se, to je jednoduché. Čím víc lidí dělá nějakou věc (a je úplně jedno, jakou), tím více se mezi nimi najde nejen nepečlivých, ale dokonce i takových, kteří ostatním danou činnost kazí a ničí. A protože GC je už pomalu národním koníčkem Čechů, není se čemu divit :) To, co tu popisuješ, se tu už mnohokrát probíralo a řešení prostě není - keše se budou zakládat krásné, keše se budou zakládat průměrné a keše se budou zakládat děsivé. A záleží tak jen na tobě, zda mávneš rukou nad těmi děsivými a budeš si pamatovat jen ty krásné :) A ještě jedna věc - ona samotná keš je absolutně nepodstatná, protože v této hře má jít především o "cestu", nikoliv "cíl" ;)
  • 0

#8 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2009 - 21:55

Jaký si to uděláš, takový to budeš mít. Nikdo tě nenutí sbírat všechno, co se kde objeví. Dokonce tě ani nikdo nenutí hrát. Každý si v tom může najít jiné kouzlo. Někdo rád luští, někdo leze po horách, někdo zas miluje architekturu,... Ujasni si, co od toho chceš ty a podle toho si vybírej keše. Ale určitě to není o tom něco si vyměňovat - na to jsou daleko spolehlivější nějaké sběratelské kluby.
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#9 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2009 - 21:57

trotakcz napsal/a:
...vetsina mestkych kesi je nicem...vetsina predmetu k vymene by se dala povazovat za odpad...TB a GC... tu neni ani jeden, zapis v logu mlci ...

vydrz, tohle neni geocaching, to je jen dan za popularitu...
  • 0

#10 Psychoklara

Psychoklara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2009 - 6:50

Souhlasím s předešlými logy, vesměs nevím co bych k tomu dodala, aniž by to už nebylo řečeno. Snad jen, že geocaching je - jako všechny lidské záliby - zase jen o lidech. Se 70ti lidmi si neporozumíš a se zbývajícími 30ti ano - to znamená, že ze 100kešek bude jen 30, které tě zaujmou. Někdo dělá geocaching tak jak píšeš, prostě pro bod, najít, zapsat se. A někdo hledá kešky, které jsou pro něj zajímavé a to jakýmkoliv způsobem, vždy závisí na konkrétním člověku. Co můžu doporučit - pídit se po těch pro tebe zajímavých, sledovat fóra a hlavně bookmarky. A nesbírat vše, kolem čeho zrovna jedeš. Pak to stojí za to. Alespoň podle mně. ;) (Neklesej na duchu, nás postihly asi u 20té keše stejné myšlenky, a tak jsme vše přehodnotily a od té doby si skutečně důkladně rozmyslíme, než někam jdeme.)
  • 0

#11 Bruca

Bruca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2009 - 7:26

já zrovna u dvacáté kešky jsem B) a jak to napsat, no...asi tak... každá keška je jiná. někde je hodně pokladů, jinde je jen pár kindrhraček. na začátku jsem vyměňoval, teď se tam snažím spíš přidávat... asi před týdnem jsem večer cestou z práce odlovil tudle GCYC65 a přiznám se, že jsem byl nadšený, protože tak nacpanou kešuli jsem dlouho neviděl...nakonec jsem tam ještě něco docpal, ale bylo to tak tak :) městské kešky mi nevadí, hledám je rád. některé se mě hodně natrápily, jednu už jsem hledal snad desetkrát a nenašel, byť všechny logy naokolo hlásaly, že tam je :o příště si vezmu zbíječku, a tu zeď důkladně prozkoumám, jak mi bylo poraděno Witkem :D vybírej si, co je blízké tvému srdci... třeba mysterky ;)
  • 0

#12 trotak

trotak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2009 - 9:15

Procetl jsem si forum asi za 2 roky zpet a uz vidim ze tento problem vznikl jiz po zalozeni prvni kesky. A obcas prijde nekdo novy jako ja a objevi ameriku ;) Ale ztraty TB a GC me jako novacka opravdu zklamaly, jak asi tedy musi byt majitelum ?

Ale ted trochu veseleji. Vim o keske kde jsou tri TB a GC (a jsou tam pry opravdu). Na miste jsem byl a vim kde je. Na komine 20m vysoko, stupne jsou pritomny, takze no problem. Jenze ja trpim ohromnym strachem z vysek :o :D TAk nevim jak se tam dostanu. Asi si pujcim sedak a kazdy stupen se budu jistit ... a to mam jako hobby rozhledny !! Ty nove, kovove (s antenami Mobilnich operatoru) s pruhlednyma schodama a plosinama (napr. http://trotak.cz/roz...sylv/sylv06.jpg) jsou take moje smrt, ale zvladam to.

Tak jdu se podivat do mesta a mrknu na jednu snad zajimavou ;):)
  • 0

#13 Animuk

Animuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2009 - 9:28

trotakcz napsal/a:
.. obcas prijde nekdo novy jako ja a objevi ameriku ;) Ale ztraty TB a GC me jako novacka opravdu zklamaly, jak asi tedy musi byt majitelum ?


;) a úplně nejsmutnější je když, přijdeš na nějaká geniální nápad a pak zjistíš, že to už 5 let existuje a není to nic nového.

p.s. Jsem pražák a některé městské keše mě přivedly na místa o kterých jsem ani netušil že jsou tak pěkný.
  • 0

#14 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2009 - 9:29

BOOKMARKY a HODNOCENÍ KEŠÍ
  • 0

#15 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2009 - 9:37

trotakcz napsal/a:
Tak jsem to chtel zkusit. Co ? Ten zazracny kesink. Nekolik kesi jsem uz nasel, pri opravach pomnicku ci cestam k nim, tak tusim podstatu. pro podrobnosti mrknu na net o co go, omrknu par listingu a jdu se podivat do terenu. Me prvotni nadseni rychle opada, vetsina mestkych kesi je nicem. Pardon, je .. o logu a bodu pro honice kvantilionu bodu. Jinak jen zapis a tradaaa na dalsi. Uznavam, ze zadavatele maji skvele zpracovane podani listingu, mnoho informaci o architekture, znamych osobnostech, lidskych cinnostech, prirodnich zajimavosti a mnoho dalsich temat. Za to jim opavdu patri velke dekuji.
Ale kes v praxi ? Jaka byla moje radost kdyz jsem mohl do fotbalove kese vlozit kvalitni micek ze skakaci gumy s logem MS. Sice nebylo za co vymenit, ale priste urcite najdu neco zajimaveho na pamatku. Aha, tak nebylo ... troufam si tvrdit, ze drtiva vetsina predmetu k vymene by se dala povazovat za odpad. Casti hracek z Kinder vajec, figurky zvirat (peclive okousanych ci poskozenych), propadle karty do solarii, propadle vstupenky ci jizdenky, tampon a dalsi zajimavosti. Takze si zatim me predmety odnasim domu, nez prijde jejich cas.
Dalsi zajimavosti pro me byly TB a GC. Napriklad u one fotbalove by meli byt tri tyto
predmety, lec pri me dnesni obhlidce (mam to k ni 300m od domu) tu neni ani jeden, zapis v logu mlci ... Je pravda, ze misto ukrytu bylo odkryte a krabice napul venku, cili z dalky viditelna pro kohokoliv. A neverim, ze by to udelal nekdo z mudlu, ony TB a GC by tam meli byt uz nekolik tydnu ci mesicu ...

Tak co dal ? Nepodlehat panice a vypravit se dal od mesta ?? Budou kese ke kterym se musi dal a pesky zajimavejsi ? Doufam, ze ano.



Většin akeší ve městě, které rostou jako houby po dešti, je o ničem. A obsah krabek?? Naprostej souhlas s tebou. Je to hon za bodama ONLY
  • 0
PUNK 4 EVER!

#16 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2009 - 9:44

spuzva napsal/a:
Většin akeší ve městě, které rostou jako houby po dešti, je o ničem. A obsah krabek?? Naprostej souhlas s tebou. Je to hon za bodama ONLY

To je zase výkřik do tmy :@.
Každému se líbí něco jiného. Někdo rád hledá filmovky za okapem, protože jsou jednoduché, někdo rád luští mysterky, někdo rád chodí do přírody. Do prčic, proč bych měl furt kritizovat někoho, kdo má jiný názor? Mám odlovenou spoustu keší v Praze, které mě nadchly provedením, lokalitou nebo zpracováním listingu.
  • 0

#17 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2009 - 9:45

tak u padesáté keše jsem přemýšlela nad tím,že mě to asi přestane bavit,neustále koukat na ten hnus co tam většinou je,logbooky popsaný...atd. Ale vyprdla jsem se na to,aspoň máme relativně levnou zábavu a hýbeme se.Už neměním v každé keši,většinou tam jen něco dám.Teď dělám novou keš,listing už mám,jen jsem se ještě nedokopala k tomu abych odnesla krabičku a jestli jí brzo neodnesu,budu muset koupit větší,protože tam furt něco dávám(nové věci,nebo to co jsem vyrobila),i když vím že za pár měsíců tam bude bordel,stačí mi když aspoň někomu udělám radost a aspoň těch několik lidí bude mít naději že ne všude je bordel.Nedělám to pro body,i když vše poctivě loguji a je hezké že číslo roste,ale například jsem dlooouho bydlela v Praze a nevěděla jsem kde je zemědělské muzeum,že jsou v Praze i nádherný parky,že se dá Šárkou projít do zoo.......
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#18 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2009 - 9:45

Tak to jseš na tom s výškami jako já, taky nesnáším, když vidím pod sebe. Naštěstí mám ženu, která se pro bod přemůže:). Na ten komín lezla přesně jak popisuješ, pujčila si sedák nebo jak se to jmenuje a pořád se jistila. Nejlepší bylo, že tam neplánovaně přišli rodiče manželky a tchán povídá "Podívej támhle leze nějaký blázen na komín" a tchýně, která o tom trochu věděla mu odpověděla "To není blázen, to je tvoje dcera":):)
  • 0

#19 Animuk

Animuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2009 - 9:53

mtauf napsal/a:

spuzva napsal/a:
Většin akeší ve městě, které rostou jako houby po dešti, je o ničem. A obsah krabek?? Naprostej souhlas s tebou. Je to hon za bodama ONLY

To je zase výkřik do tmy :@.
Každému se líbí něco jiného. Někdo rád hledá filmovky za okapem, protože jsou jednoduché, někdo rád luští mysterky, někdo rád chodí do přírody. Do prčic, proč bych měl furt kritizovat někoho, kdo má jiný názor? Mám odlovenou spoustu keší v Praze, které mě nadchly provedením, lokalitou nebo zpracováním listingu.


Do prčic, máš 100% pravdu.
BTW tuhle jsem našel za okapem takovou trapnou kešku, ale měl jsem z toho radost.
Jak už říkal taťka Masaryk. "Svoboda kačera v lovení keší začíná a končí na místech, která si vybere je on sám."
  • 0

#20 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2009 - 10:32

To je těžký. S tím jak přibývá kačerů klesá i kvalita keší, ale na druhou stranu přibývají i nové keše na zajímavých místech. Svobodnou volbou každého kačera je rozhodnout se, na kterou keš půjdu na na kterou ne. Ano, městské keše jsou v 90% o tom, že mají člověka přivést na určité místo a něco mu ukázat a je jen na něm, jestli si ten kostel prohlédne nebo ne a udělá jen zápis do logbooku. Ono ostatně mnohdy i u neměstských keší je to hodně podobně - kdo se posadí na balvan a zahledí do krajiny na západ slunce? Určitě spousta kačerů má počáteční nadšení pro obchodování, těší se co bude v krabičce atd. Po pár desítkách keší to přejde. Dneska chodím na keše s tím, že prostě neočekávám, že tam bude něco zajímavého a pak jsem případně mile překvapen nebo když keš opravdu potěší, něco přidám pro další nález.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama