Přejít na obsah


Fotka

To je opravdu geocaching ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
38 odpovědí na toto téma

#21 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2009 - 10:57

Animuk napsal/a:
Jak už říkal taťka Masaryk. "Svoboda kačera v lovení keší začíná a končí na místech, která si vybere je on sám."


Tuhle větu by si měl každý kačer dát za rámeček! Je v ní řečeno úplně vše. Pokud jsi jdu pro keš jenom kvůli tomu, abych měl další bod, nesmím pak z toho být mrzutý a psát naštvané logy.
  • 0

#22 jakubkencl

jakubkencl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2009 - 11:49

On asi každý nový kačer, který to myslí s novou aktivitou jen trochu vážně, má určité představy jak to bude vypadat, co tam bude.... Měl jsem je také... Ja to ale fakt o přístupu a o osobních preferencích. Mám radost z každé nalezené krabičky. některá je hezčí, některá horší, ale určitě potěší každá. Hlavním přínosem je, že se podívám, tam kam bych normálně nešel, popřípadě kde jsem již dlouho nebyl a mohu obdivovat znovu pěkná místa. Mám u nás jednu cestu, na takovém hřebínku a už 10 let si říkám, že se tam musím vydat, neb tam budou určitě pěkné výhledy... no a po těch deseti letech jsem tam konečně vyrazil kvůli Statečnému vojákovi, čímž autorovi děkuji :-) No a ještě jsem tam našel svůj první CWG, řádně směnil (sice ne za CWG) a už mám objednané své, abych mohl také rozdávat, až najdu zase nějakou pěknou krabku. Jak jsem psal tuhle do keše Veni, Vidi, Logy : Je dobré se hezky projít, ješte lepší je pri tom najít :D
  • 0

#23 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2009 - 16:38

Městské keše? Dokud jsem se nestal kačerem, netušil jsem, kolik je v mém okolí domovů bezdomovců :D ale to je blbost, ne? Jak může mít bezdomovec domov?
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#24 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2009 - 18:36

Neříkej že tě baví trejdovat, myslím že trejd je především pro děti, my dospělí máme především radost když najdeme keš a v keši když najdeme logbook ve kterém je místo. Úmrtnost TB/GC je nezanedbatelná, na druhou stranu nese svůj díl viny i owner keše, který nedá listing (seznam věcí v keši) do pořádku, tedy nevyhodí věc do unknown location. A toto dokonce neudělá ani owner předmětu, i když ví že je předmět dávno pryč.... Jinak nepodléhejte zbytečným iluzím, ani v zahraničí není trejdovací obsah v lepší kondici... Myslím že je třeba najít si v této zábavě to, co tam pořád je,.. tedy pro mne především uspokojení touhy najít, zapsat se, utíkat dál. I když co si budeme povídat, někdy už toho šahání do neznáma a bordelu mám taky pokr a jen těžko vysvětluji okolí, jestli by mě stálo prozkoumání každé škvíry zato, píchnout se nedej bůh třeba o injekční jehlu.....
  • 0

#25 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2009 - 20:42

mtauf napsal/a:

spuzva napsal/a:
Většin akeší ve městě, které rostou jako houby po dešti, je o ničem. A obsah krabek?? Naprostej souhlas s tebou. Je to hon za bodama ONLY

To je zase výkřik do tmy :@.
Každému se líbí něco jiného. Někdo rád hledá filmovky za okapem, protože jsou jednoduché, někdo rád luští mysterky, někdo rád chodí do přírody. Do prčic, proč bych měl furt kritizovat někoho, kdo má jiný názor? Mám odlovenou spoustu keší v Praze, které mě nadchly provedením, lokalitou nebo zpracováním listingu.


Tohle můžu jen podepsat. Keše o ničem mi nestojí za námahu. Mám jich sice pár na kontě, ale většina je odlovena spíš proto, že jsem náhodou šla/jela kolem a nebyla tam ani noha. To pak člověku nedá, přidat si jeden bodík do statistiky. Ale jinak bych se s nima vůbec nezdržovala.

A mimochodem, většina městských keší mě skutečně nadchla, přestože nejčastěji byly velikosti mikro. Buď se mi líbilo místo, nebo listing s novými info, nebo úkryt... Kombinace toho všeho pak keš dostává u mě na list "best of"
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#26 Hanďa-10477

Hanďa-10477

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2009 - 20:56

Postupem času zjistíš že obsah krabek slábne,ale nikdy nemůžeš vědět co v ní bude :Djestli bordel:@nebo něco co se ti líbí:)doporučuji spíše keše mimo město(jestli ti jde spíš o to něco směnit),ale jestli máš rád nějaké památky...tak ty jsou spíš ve městě...:Dno podle mě je nejlepší najít všechno a pak zjistíš co je hezké a co ne.:D
  • 0

#27 Barrandoff

Barrandoff

    Barrandoff

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2009 - 1:20

Možná ti pomůže jedno statisticky odpozorované pravidlo. Čím obtížnější keška, tím lepší obsah B)
  • 0

#28 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2009 - 6:23

R-A-von-B napsal/a:
Možná ti pomůže jedno statisticky odpozorované pravidlo. Čím obtížnější keška, tím lepší obsah B)

Spíše čím dál od civilizace. Large cache GCJ84W na kopci 3km od silnice měla opravdu pěkný obsah zatímco stejně velká drive-in GC17QCC byla obraz bídy a utrpení, nebýt těch tří tenisáků tak by se dal její obsah sesypat do krabičky velikosti small.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#29 Hanďa-10477

Hanďa-10477

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2009 - 12:17

quote] Spíše čím dál od civilizace. Tjn,v lese je třeba regular úplně plná skoro nejde zavřít a ve městě regular(s jedním,2 kinder,a to myslím ještě měla težší obtížnost)
  • 0
Můj život jsou čtyřlístky a cwg...a geocaching je pro tohle všechno rájem,jestli něco z toho máte pište

#30 Stan_Da

Stan_Da

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2009 - 14:48

U mě například další věc, která mě na GC fascinuje, je ten technologický zázrak, možnost nechat se dovést přesně na určité správné místo - ještě stále jsem se toho nenabažil B):P. Ale vážně - když jsem například na dovolené, kde to neznám (a nebo i znám) a keška mě přivede na pěknou skálu, (vyhlídku, jezírko, nebo lom atd.) kolem které jsem třeba jezdil o 200m dále po cestě, aniž by mě napadlo odbočit, pak v tom vidím další ohromnou vlastnost geocachingu. Co se týče výměny předmětů, to mě přešlo po pár prvních keších a od té doby se obsah skutečně ještě zhoršil.
  • 0

#31 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2009 - 18:17

Animuk napsal/a:

trotakcz napsal/a:
.. obcas prijde nekdo novy jako ja a objevi ameriku ;) Ale ztraty TB a GC me jako novacka opravdu zklamaly, jak asi tedy musi byt majitelum ?


;) a úplně nejsmutnější je když, přijdeš na nějaká geniální nápad a pak zjistíš, že to už 5 let existuje a není to nic nového.

p.s. Jsem pražák a některé městské keše mě přivedly na místa o kterých jsem ani netušil že jsou tak pěkný.



za toho víc než půl roku, co mě GC opravdu baví... mě taky nejvíc zklamaly zalogované TB a přitom v krabce nejsou... a přitom se dá tak lehce vystopovat kdo tam byl po vložení... pokud krabičku zrovna mudlové neukradli(což je málokdy), tak je asi někde něco špatně... neměl by si to hlídat owner? Mám založenou svoji první - tak doufám, že se v ní nic nekalého nepřihodí.

A největší kouzlo GC? To je podle mě ta svoboda - každý si v tom najde něco jiného. Někdo honí body, někdo obhlíží architektonické skvosty, někdo stejně na ty hory chodí, tak takhle se aspon dostane i tam, kde nikdy nebyl - a někdo vše zkombinuje.
Celý den člověk v práci sedí na zadku - tak ho to aspon donutí k protažení kostí... :) Prostě: je to fajna zábava a díky že mi to bylo ukázáno :)
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#32 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2009 - 20:52

brtnicek napsal/a:

za toho víc než půl roku, co mě GC opravdu baví... mě taky nejvíc zklamaly zalogované TB a přitom v krabce nejsou... a přitom se dá tak lehce vystopovat kdo tam byl po vložení... pokud krabičku zrovna mudlové neukradli(což je málokdy), tak je asi někde něco špatně... neměl by si to hlídat owner?



Heh, to by mě zajímalo, jak bych to třeba já měl fyzicky hlídat, když mám většinu keší na půl dne či den celý cesty z domova. :) Budeš rád, když se v lepším případě jednou za rok při kontrole kouknu do logbooku. Jinak jsem coby owner taky na dálku čistě závislý na tom, co a zda vůbec o aktuálním stavu TB nálezci průběžně zahlásí...
  • 0

#33 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2009 - 20:54

neměl by si to hlídat owner?

nevím jak by to bylo možné,to mám sedět na třinácti místech najednou dokud mě to nepřestane bavit a keše nezruším nebo neumřu???
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#34 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2009 - 23:26

za toho víc než půl roku, co mě GC opravdu baví... mě taky nejvíc zklamaly zalogované TB a přitom v krabce nejsou... a přitom se dá tak lehce vystopovat kdo tam byl po vložení... pokud krabičku zrovna mudlové neukradli(což je málokdy), tak je asi někde něco špatně... neměl by si to hlídat owner?





Ono se to zase tak lehce vystopovat nedá. To si jako myslíš, že zloděj tam napíše log? Asi těžko. Je fakt, že lidi občas vůbec nelogujou TB, dokonce ani vložení. Taky se mi stalo, že jsem ztratil microGC z kapsy, tak jsem majitelce koupil nový. Za blbost se platí.
Ale všechno je jen o lidech. Když chceš kvalitní a velký keše, tak musíš ven z města.
Já osobně mám rád i městský /adrenalin při logovaní i hledání a často zajímavé uložení/, tak i keše v přírodě. Každá má svoje do sebe. Když je zima, tak vyrážím do města a pokud počasí dovolí, tak se touláme přírodou. A trejdování? To je fakt spíš pro děti. Nosím sebou krabičku s CWG a pár předměty na výměnu. Když jdu s malou, tak občas jsem "přinucen" k nějaké výměně. Pokud jdu sám, tak měním jen CWG 1:1 Obsah krabky zkoumám jen kvůli cestovatelům.
  • 0

#35 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2009 - 12:52

[quote]Toniczech napsal/a:
[quote]brtnicek napsal/a:

za toho víc než půl roku, co mě GC opravdu baví... mě taky nejvíc zklamaly zalogované TB a přitom v krabce nejsou... a přitom se dá tak lehce vystopovat kdo tam byl po vložení... pokud krabičku zrovna mudlové neukradli(což je málokdy), tak je asi někde něco špatně... neměl by si to hlídat owner? [/quote]

Heh, to by mě zajímalo, jak bych to třeba já měl fyzicky hlídat, když mám většinu keší na půl dne či den celý cesty z domova. :) Budeš rád, když se v lepším případě jednou za rok při kontrole kouknu do logbooku. Jinak jsem coby owner taky na dálku čistě závislý na tom, co a zda vůbec o aktuálním stavu TB nálezci průběžně zahlásí...[/quote]


aha - no mám založenou jen jednu zatím - blízko - a další se chystám zakládat taky v "dojezdové" vzdálenosti...právě proto, že by mi vadilo, kdyby někdo zalogoval problém a já ho nemohla rychle vyřešit.
Taky vím o pár krásných místech kde by to kešce slušelo,ale je to daleko...

[quote]fanfulik napsal/a:
[quote]neměl by si to hlídat owner?[/quote]
nevím jak by to bylo možné,to mám sedět na třinácti místech najednou dokud mě to nepřestane bavit a keše nezruším nebo neumřu???[/quote]

:) vtipálku :) ne: myslela jsem tím pokud někdo zaloguje TB a pak je tam další log - tak mu třeba napsat mejl jestli tam TB viděl, případně jestli nezapomněl zapsat? :) Já vím, zabere to spoustu času, ale zase by byl v keškách pořádek ...

[quote]Jezci-sokolov napsal/a:
[quote] za toho víc než půl roku, co mě GC opravdu baví... mě taky [/quote]

Ono se to zase tak lehce vystopovat nedá. To si jako myslíš, že zloděj tam napíše log? Asi těžko. Je fakt, že lidi občas vůbec nelogujou TB, dokonce ani vložení.

:) dneska jsem našla suprovku! GC20D9T Plná krásných věcí - hlavně odznaků - úžasný GC(z r.2003), pěkné umístění...prostě krása, tak nějak by to mělo vypadat. Ale občas i městské pobaví..hlavně když je vtipný úkryt.


No ale to jsou nekonečné diskuze :) Stejně je na geocachingu nejvíc fajn to, že to lidi donutí k pohybu :) a že si tam každý najde něco svého
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#36 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2009 - 20:04

fanfulik napsal/a:

neměl by si to hlídat owner?

nevím jak by to bylo možné,to mám sedět na třinácti místech najednou dokud mě to nepřestane bavit a keše nezruším nebo neumřu???


:) vtipálku :) ne: myslela jsem tím pokud někdo zaloguje TB a pak je tam další log - tak mu třeba napsat mejl jestli tam TB viděl, případně jestli nezapomněl zapsat? :) Já vím, zabere to spoustu času, ale zase by byl v keškách pořádek ...


Další log tam sice třeba je, ale nemusí reagovat na mail. Už se nikdy na gc nepřihlásí atd...Samozřejmě se každý owner snaží dohledat ztracený coin. Ne vždycky se to povede. Bohužel.
  • 0

#37 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2009 - 0:00

Nemohu si neodpustit malou reklamu: mafi5bj - nejlepší vymahač trackables, jakého můžete potkat. Má to jako koníček a má skvělé reference. Mně pomohl po roce rozpohybovat TB ztracený ve středním Švédsku. Fakt je dobrej!
  • 0
Retired slowcacher

#38 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2009 - 0:06

brtnicek:
sorry, normálně chyby přehlížim, ale tady musím zareagovat, protože ty
koňě v podpisu jsou prostě best :D
  • 0

#39 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2009 - 0:39

vtipálku ne: myslela jsem tím pokud někdo zaloguje TB a pak je tam další log - tak mu třeba napsat mejl jestli tam TB viděl, případně jestli nezapomněl zapsat? Já vím, zabere to spoustu času, ale zase by byl v keškách pořádek ...

já to chápu,já jen neumím odpovědět normálně:D
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama