Přejít na obsah


Fotka

Waymarking - pár přihlouplých dotazů nebo spíš proseb


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 13:44

Je mi jasný, že je WM pořád marginální zaležitost (teď nemyslím zrovna geocachery, ale hlavně Groundspeak, anžto mi tam chybí řada "features", na které jsem v GC zvyklý) - ale možná jsem jen natvrdlej, tak mi poraďte. 1/ dá se nějak (sofistikovaně) vošéfovat stáhnutí databáze bodů ? Příklad: chtěl bych si třeba stáhnout české trigonom. body (je jich už dost přes 500, to považuji za skvělou zprávu a velkej haggův PR úspěch :) ) Jde to nějak jinak, než potupně po stránkách stahovat po 25 kusech ? Neumí to třeba skrýšotlač (nemám s ním žádnou zkušenost) nebo neumí někdo udělat nějakou wejmrktlač ? Předpokládám, že něco jako PQ pro WM asi neexistuje. Nebo něco online jako handywaymarking:) ? 2/ neuměl by někdo (třeba) nějakej skript pro FF3 pro práci s mapou na WM - přiznám se, že mapa velikosti kreditky s ikonkami většími než okresní město při rozumném měřítku mi nepřijde úplně šťastná. 3/dá se nějak udělat notifikace na WM? Ne že by člověk vyrážel o půlnoci fotit tyč v poli, ale doposud na nové WM ve svém okolí narážím víceméně náhodou - tj. občas projedu nearest WM u nějaké keše (souvisí to s tou blbou mapu - viz. bod 2) Takhle budu vědět, že něco existuje a až kolem pojedu třeba na kole, tam WM vyfotím buď osamocen (pro založení) nebo se sebou a GPS (pro logování). Díky. PS: Jen tak na okraj, ČR je šestá na světě v počtu zaslaných WM :) Rozdělení do krajů se tam zatím nepromítlo.
  • 0
Retired slowcacher

#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 14:05

Někdo tady už někde psal, že např. GeoJarry umí de facto stáhnout cokoliv, takže asi by zvládl i ty html stránky z WM.... Na dalším místě se psalo o úvaze podpory WM do GeoGetu... a to už by byl jen krok na generování GPX nebo POI pro naše navigace. Přiznám se, že by se to taky hodilo např. do autonavigace, kdy člověk by věděl, že cestou jede kolem nějakého WM
  • 0

#3 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 15:49

wmh napsal/a:
Je mi jasný, že je WM pořád marginální zaležitost... tak mi poraďte.

Hele wmh, a proc pises sem a ne na http://waymarking.cz/? :D (Ne vazne, v tomhle nejedu, takze neporadim, ponevadz nevim.)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#4 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 15:53

hplus napsal/a:

Hele wmh, a proc pises sem a ne na http://waymarking.cz/? :D (Ne vazne, v tomhle nejedu, takze neporadim, ponevadz nevim.)


To je dobrý vtip - ten web vypíše jen "It works !" :)
  • 0

#5 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 16:00

ad 1 a 3 systemove neda, co jsem se docetl nekde po diskuzich, PQ je slibeny uz nejaky ten rok, ale znas groundspeak :D jestli to jde nejak obejit pres veci typu "skrysotlace", netusim. teoreticky by asi melo, jen to jeste nikdo nepotreboval a tudiz nevytvoril. :)
  • 0

#6 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 16:27

hplus napsal/a:

wmh napsal/a:
Je mi jasný, že je WM pořád marginální zaležitost... tak mi poraďte.

Hele wmh, a proc pises sem a ne na http://waymarking.cz/? :D (Ne vazne, v tomhle nejedu, takze neporadim, ponevadz nevim.)


Tam není žádnej pořádnej flame - ty tam nechodíš (a to je waymarking ideální na logování miminek :D:D); a navíc to tam furt jenom funguje a funguje...
  • 0
Retired slowcacher

#7 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 16:34

Dain a Olik napsal/a:
ad 1 a 3 systemove neda, co jsem se docetl nekde po diskuzich, PQ je slibeny uz nejaky ten rok, ale znas groundspeak :D
jestli to jde nejak obejit pres veci typu "skrysotlace", netusim. teoreticky by asi melo, jen to jeste nikdo nepotreboval a tudiz nevytvoril. :)


No a já bych to teď potřeboval ;) resp. potřebovat je silný slovo, ale šiklo by se to asi nám všem (tedy té WM menšině:) )
Ale vytvořit to právě neumím, proto kladu své přihlouplé dotazy :)
  • 0
Retired slowcacher

#8 Rys Javorice

Rys Javorice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 17:20

Přidám svou trošku do pomyslného mlýna. Domnívám se a taky se podle toho chovám, že WM je především o zakládání bodů WM a pak v druhé řadě o jejich návštěvách. Já mám vždycky větší radost z nového bodu, než když zjistím, že ho již založil někdo jiný. Platí to především u TB bodů. To jen tak na okraj.
  • 0
Ať Vás signál provází!

#9 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 17:42

Rys Javorice napsal/a:
Přidám svou trošku do pomyslného mlýna. Domnívám se a taky se podle toho chovám, že WM je především o zakládání bodů WM a pak v druhé řadě o jejich návštěvách. Já mám vždycky větší radost z nového bodu, než když zjistím, že ho již založil někdo jiný. Platí to především u TB bodů. To jen tak na okraj.


Tak to předpokládám platí pro všechny ;)
Akorát já třeba se svým slowwaymarkingovým zakládacím tempem (čti lenost) občas spláču nad vejdělkem a pár osamocených tyčí leží vyčítavě na harddisku (TB 0825-41 třeba taky :D )

A právě proto by se taková databáze v GPS šikla:
a ) abys věděl kam nejezdit ;)
b ) a když už tam jedeš, tak abys na místě u trigonom. bodu kouknul na GPS, potažmo waypoint zde ležící a řekl "Hele, Mužský, tak tady mám pech a můžu se tak maximálně vyfotit s GPS u tyče" :D:D

Zdravím na Vysočinu!
  • 0
Retired slowcacher

#10 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 18:10

rys: jo, zakladat je vetsi zabava - na druhou stranu waymarking je v podstate tvorba POI a je dost uhozeny, ze si nemuzes stahnout hromadne urcitou kategorii.
  • 0

#11 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 20:51

wmh napsal/a:
A právě proto by se taková databáze v GPS šikla:
a ) abys věděl kam nejezdit ;)
...

Takze jestli tomu dobre rozumim, je to opak geocachingu... :D

(No, ale jestli se tam da miminkum rychlejc zalogovat litr, tak do toho asi pujdeme - a poradnej flejm prijde s nami B))
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#12 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 21:41

Souhlas s Rysem, ze vetsi sranda je WM zakladat, nez hledat. U tech geodetickych bodu se castecne daji pouzit POI v garmini TOPO CZ, jen tam neni videt, jestli je to regularni nebo zhustovaci TB, tak obcas fotim tyc a patnik zbytecne. A v aktivnejsich oblastech navic fotku s GPS, kdyby uz byl zalozeny a vysla z toho jen navsteva. U ostatnich kategorii staci proste jit/jet a vsimat si okoli, ha - auto na sloupu pred bazarem - Elevated Everyday Objects, cedulka s hladinou vody pri povodni - High Level Marks, hrob strojvudce s lokomotivou na nahrobku - Occupation/Hobby Grave Stones, atd. atd.
Nekde byl vystaveny excel sheet se seznamem vsech kategorii a poznamkami, co je potreba za fotky a informace k zalozeni WM, to se hodi, protoze kazda kategorie ma jina kriteria. Ale myslim, ze to bylo na momentalne neaktivnim webu Wayward Waymarking.
Jinak, zajimave statistiky jsou tady, nejaktivnejsi WMeri podle jednotlivych zemi treba.
  • 0

#13 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 21:59

haggaeus napsal/a:
Souhlas s Rysem, ze vetsi sranda je WM zakladat, nez hledat. U tech geodetickych bodu se castecne daji pouzit POI v garmini TOPO CZ, jen tam neni videt, jestli je to regularni nebo zhustovaci TB, tak obcas fotim tyc a patnik zbytecne. A v aktivnejsich oblastech navic fotku s GPS, kdyby uz byl zalozeny a vysla z toho jen navsteva. U ostatnich kategorii staci proste jit/jet a vsimat si okoli, ha - auto na sloupu pred bazarem - Elevated Everyday Objects, cedulka s hladinou vody pri povodni - High Level Marks, hrob strojvudce s lokomotivou na nahrobku - Occupation/Hobby Grave Stones, atd. atd.
Nekde byl vystaveny excel sheet se seznamem vsech kategorii a poznamkami, co je potreba za fotky a informace k zalozeni WM, to se hodi, protoze kazda kategorie ma jina kriteria. Ale myslim, ze to bylo na momentalne neaktivnim webu Wayward Waymarking.
Jinak, zajimave statistiky jsou tady, nejaktivnejsi WMeri podle jednotlivych zemi treba.


Bezesporu je zakládání větší sranda - rozhodně u těch TB (a taky to napětí je to zhusťák/není to zhusťák? :) )

Ale obecně asi musí být člověk i soudnej - kdybych prošel MH, tak mám za chvíli kupu hospod, vývěsních stítů, hasičský sirény, plechový korouhvičky, pokroucený stromy, kola od vozů co visí lufťákům na zdi atd. No to jsem dost odbočil.

U těch TB mi ale nevadí ani to logování návštěvy. Mekáč v Bolce bych asi nelogoval.

Abych se vrátil k meritu věci - Garmin potažmo TOPO nevlastním, takže nadále otázka zůstává otevřená.
Zkoušel tedy někdo stáhout WM třeba pomocí Geojarry apod ?

PS: Ta statistika je dobrá - ale Dorki by měl přidat. Na to že je v Číně miliarda lidí je teprve druhej :D:D
  • 0
Retired slowcacher

#14 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 8:53

Ta statistika je dobrá - ale Dorki by měl přidat. Na to že je v Číně miliarda lidí je teprve druhej :D:D


...snažím se snažím :D:D:D
  • 0

#15 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2009 - 15:01

Jelikož jsem žádné sofistikované řešení nenašel, vsadil jsem na tupou hlavu a svaly (v zásadě jen flexory ukazováčku na pravačce ;)), místo GeoJarryho (není zabanovanej? ;) nastoupil GeoWenny a orgastickým klikfestem jsem růčo stáhnul aktuální waymarky v kategorii trigonometrických bodů, tedy Czech Geodetic Points, neboť ta nás asi nejvíce zajímá.

Výsledek je zde: http://www.ggm.cz/wenny/WM/WMTB.htm

Tak se na to koukněte. Snad to shledáte užitečným;) - pokud ano, budu se snažit aktualizovat a časem bych mohl přidat třeba i další kategorie (napadají mě ty barokní památky a ty naše 1866 pomníčky - až se rozrostou). Svaly na prstech mám zatím dobrý :D

PS: Jestli takovéto zveřejnění odporuje nějakému pravidlu WM netuším, kdyby snad ano, tak se ozvěte a já to zruším.
  • 0
Retired slowcacher

#16 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2009 - 15:38

Přes GeoJarry stáhnu potřebnou html stránku, ale bohužel se mi nedaří stahovat jednotlivé loc soubory :(
  • 0

#17 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2009 - 16:19

Pravidla viz Terms of Use.

Jeste me napadlo, ve spojeni s POI v topomape obcas pouzivam PDF soubory, ktere se daji stahnout z jednotlivych mapovych listu na CUZK, tam je videt aspon male/velke kolecko. U vyraznych vrcholu by se dalo pouzivat i bez souradnic.
  • 0

#18 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2009 - 17:17

Terms of use jsem zběžně prohlédl a nenašel nic, co by tomu zveřejnění bránilo. To PDF je dobrej nápad, úplně jsem na tenhle výstup pro tisk zapoměl. Luxusní záležitostí by ovšem bylo použít ten tiskový výstup (PNG obrázek) s vyfiltrovanými body (bez těch nivelačních, což jde) jako zkalibrovanou rastrovou mapu a do ní nahrát již existujicí waypointy zveřejněných TB. Asi to vyzkouším ;)
  • 0
Retired slowcacher

#19 kladina

kladina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2009 - 18:46

Ja bych se take primlouval za pohodlnejsi stazeni bodu nez pouzil geowenny. Skusime nejak na programatory spolecne zapusobit? Jinak potvrzuji predchozi nazory na tema: Je to zhustak nebo ne? :) je to pekny adrenalin Jo a taky mam radost, kdyz u cache pobliz objevim WM - rad si ho jdu najit, ale ta priprava je kolikrat udesna. O to vetsi prima pocit potom.
  • 0
at se dari

#20 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2009 - 19:40

wmh napsal/a:
Terms of use jsem zběžně prohlédl a nenašel nic, co by tomu zveřejnění bránilo.
To PDF je dobrej nápad, úplně jsem na tenhle výstup pro tisk zapoměl.

Luxusní záležitostí by ovšem bylo použít ten tiskový výstup (PNG obrázek) s vyfiltrovanými body (bez těch nivelačních, což jde) jako zkalibrovanou rastrovou mapu a do ní nahrát již existujicí waypointy zveřejněných TB.
Asi to vyzkouším ;)


Tak jsem vyzkoušel a předčilo to mé očekávání. Zkalibroval jsem pár mapových listů Českého ráje a fakt to funguje - model: kde je velký kolečko a waypoint tam se musím vyfotit s tyčí a GPS, kde je jenom velký kolečko, tak fotím tyč a je to další bod do horního řádku ;)
Ten rastrový podklad lze samozřejmě přepnout i při klasickým hledaní kešky, takže jak píše kladina - dost se to hledání nearest wm (tedy TB ) v terénu zjednodušuje - tedy pro majitele PDA/mobilů co používají nějaký rastrový mapový program.

A ještě drobnej tip&trick: před vygenerováním toho PNG podkladu (nebo toho PDF jak píše haggaeus) je dobrý zaškrtnout číslování bodů - protože třeba v PDA v tom mapovým podkladu není úplně dobře vidět rozdíl mezi malým a velkým kolečkem, ale je-li tam vedle trojciferný číslo, je jasný, že jde o zhusťák.
  • 0
Retired slowcacher




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama