Přejít na obsah


Fotka

Logování z oregona


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#1 sundin

sundin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 14:00

Ahoj někde jsem tady četl že jde logovat na GC.com z oregona. Ctěl jsem se zeptat na postup. Jak napsat log do oregona a následně dostat na GC.com. Děkuji a nezlobte se, jestli je to téma tady. Nemám moc času prolézat šňůry tak jsem ani nehledal. Přišlo mi to lehčí takhle. Díky za odpovědi.
  • 0

#2 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 14:16

Kompletní logování přímo asi ne, ale alespoň nalistování nalezených kešek a přidání nějaké krátké poznámky z Oregona/Colorada tak udělat lze.

Viz Automatický geocaching s Garminem Colorado a Oregon na Navigovat.cz
  • 0

#3 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 14:20

Oregona sice nemám, ale asi máš na mysli Field Notes. To by mělo umožnit napsat v Oregonu log keše (nebo jen poznámku), celé pak nahrát na gc.com a tam v nabídce FieldNotes dál editovat a odeslat jako log...
  • 0

#4 sundin

sundin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 14:57

Ok, moc jste mi pomohli. Právě jsem to odzkoušel a funguje na jedničku. Díky moc.
  • 0

#5 NiHa58

NiHa58

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2009 - 19:58

Jak pomoci FieldNotes logovat jsem se jiz naucil ,ale nikdo tady nic nepise o tom ze pri zapsani do Oregonu nalez nesedi hodiny nalezu mam posun o dve hodiny mene.Mate k tomu mekdo nejakej napad? Jinak hodiny mam nastaveny a ukazujou presny cas. diky
  • 0

#6 m.martin

m.martin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2009 - 20:20

JirkaPiha napsal/a:
Jak pomoci FieldNotes logovat jsem se jiz naucil ,ale nikdo tady nic nepise o tom ze pri zapsani do Oregonu nalez nesedi hodiny nalezu mam posun o dve hodiny mene.Mate k tomu mekdo nejakej napad?
Jinak hodiny mam nastaveny a ukazujou presny cas.
diky

čas je v UTC, tedy v GMT+0, my jsme CEST, tj. GMT+2 (letní čas), takže musíš přičíst dvě hodiny (a v zimě jednu)
  • 0

#7 StanB99

StanB99

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2009 - 20:22

JirkaPiha napsal/a:
Jak pomoci FieldNotes logovat jsem se jiz naucil ,ale nikdo tady nic nepise o tom ze pri zapsani do Oregonu nalez nesedi hodiny nalezu mam posun o dve hodiny mene.Mate k tomu mekdo nejakej napad?
Jinak hodiny mam nastaveny a ukazujou presny cas.
diky

Že by uváděl UTC (světvý čas)?;) UTC = SELC - 2h (středoevropský, letní čas - 2h)
Edit: No jo ... teď tady byl ..... ňákej Greenwich :P
  • 0

#8 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2009 - 21:36

dve hodiny? to sem si vubec nevsimnul :) budu se na to muset podivat :))
  • 0

#9 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2009 - 22:26

Trošku bych to upřesnil... Ten čas je v UTC, takže GMT + 1 hodina + letní čas ;) Mělo by se to dát obejít tím, že si v Oregonu nastavíš příslušné časové pásmo a ne ho nechat na "automaticky"...
  • 0

#10 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2009 - 7:13

Jarous1 napsal/a:
Trošku bych to upřesnil... Ten čas je v UTC, takže GMT + 1 hodina + letní čas ;)

Mělo by se to dát obejít tím, že si v Oregonu nastavíš příslušné časové pásmo a ne ho nechat na "automaticky"...


Tohle je v Oreganu nejaky nedoreseny. Rucne jsem si jako casovy pasmo nastavil "Stredni Evropa" a hodiny v trasovem pocitaci mi ukazuji cas spravne. Cas logu je ale i tak posunuty o ty dve hodiny. Soudruzi z NDR asi nekde udelali chybu .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#11 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2009 - 7:26

A neni to schvalne? :) Nejsem si uplne jistej ted, ale myslim, ze cas v .gpx tracklogu v 60ce je taky utc.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#12 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2009 - 7:50

honny napsal/a:
A neni to schvalne? :) Nejsem si uplne jistej ted, ale myslim, ze cas v .gpx tracklogu v 60ce je taky utc.


Mozna jo, ale stejne by byl lepsi mistni cas .... :)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#13 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2009 - 9:10

no tak na to koukam, a i kdyz casove pasmo 'stredni evropa' nepomohlo, tak jsem zkusil volbu o dve vedle (ze by to bylo o nakou tu hodinu jinde, ale stejne nee. problem je v tom, ze sem si napsal pidimakro do GeoGetu, kde mu predhodim geocache_visits.txt a on mi regularnim vyrazem vyzere casy logu, a hodi je primo do logu, aby mi je pak geoget pri importu priradil.. a takhle to je o ty dve hodiny mimo.. :( zkusim najit zda umej regularni vyrazy nejaky matematicky operace, ze bych k tomu pricital tu dvojku ;)
  • 0

#14 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2009 - 10:49

kapsa napsal/a:

honny napsal/a:
A neni to schvalne? :) Nejsem si uplne jistej ted, ale myslim, ze cas v .gpx tracklogu v 60ce je taky utc.


Mozna jo, ale stejne by byl lepsi mistni cas .... :)

Jenže místní čas je nahouby, když u něj není uvedený o kterej místní čas jde. Tzn. kdyby se tam ukládalo oblíbené "HH:MM:SS+TZ", nebylo by co řešit. Ale když už je v tracklogu a field notes jen údaj bez časového pásma, tak je UTC praktičtější, protože u něj není pochyb o tom kolik hodin vlastně bylo, a kdykoli se dá zkonvertovat do libovolného časového pásma podle přání.

Příklad: poletím do USA. Ale GPSku budu mít nastavenou pořád na náš SELČ, a až po dvou dnech si všimnu že mi ukazuje špatně čas. Když ji pak přepnu na čas podle východního pobřeží, budu mít stejně v tracklogu a v časech nálezů guláš -- půlka bude v CEST, druhá v EDT nebo v čem, atd. A zpětně už nemám v GPS možnost to nijak opravit. Kdežto ten UTC je aspoň neutrální.

BTW: když už se to téma týká GPSek ... podle GPS souřadnic by mělo jít jednoznačně určit časovou zónu, ne? :-). Neexistuje nějaký free seznam polygonů s přiřazením časových pásem? Pak by se ty logy (jakékoli logy, nejen z CZ) daly snadno zkonvertovat do lokálního časového pásma, kdyby chtěl někdo znát odpovědi na základní otázky typu "byl jsem na téhle keši ještě před polednem?" :)
  • 0

#15 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2009 - 11:01

Ty údaje v Oregonovi jsou dobře - mají na konci "Z" což je UTC. Je jedno v jakém časovém pásmu se pohybuji, domnívám se, že když budu mít odlovy napříč časovými pásmy, tak budou vždy zaznamenány v UTC (tedy pro větší posuvy se může lišit i datum toho záznamu...)
  • 0

#16 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2009 - 11:11

Mimon_team napsal/a:
Neexistuje nějaký free seznam polygonů s přiřazením časových pásem? Pak by se ty logy (jakékoli logy, nejen z CZ) daly snadno zkonvertovat do lokálního časového pásma, kdyby chtěl někdo znát odpovědi na základní otázky typu "byl jsem na téhle keši ještě před polednem?" :)

no na to je v garminech "gmaptz.img" je to transparentni mapa ve ktery jsou jen casovy pasma
  • 0

#17 PinkyCZ

PinkyCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2009 - 9:04

Tak tenhle zapeklity problem jsem vyresil naprosto jednoduse... POkazde kdyz loguju na Garminu, pisu do poznamky jen cas... napr 1615, maximalne si udelam poznamku TB abych vedel z ena te kesi mam zalogovat TB, kdyz projdu par kesi za den tak mamobcas si vzpomenout kde presne to bylo.. Po nacteni logu v compose log jen doplnim dvojtecky do casu (ze zacatku jsem to daval do zapisu taky, ale to prehazovani klavesnic jenom zdrzuje a stejne log dopisuju v kompu, tak co...) a zaloguju na gc.com Nakonec poustim GG a Autostat ktery si stahne zapsane logy, vycte z nich casy a vygeneruje statistiku.. Cele je to vlastne "pull" systém... GG pouzivam na generovani GPX ve vybranych oblastech a statsistik, ale loguju primarne na GC.com Zatim mi to takhle prijde nejrychlejsi... Ten cas sice v geocaches_visist.txt je ale po nahrani na GC.com to oni z toho nevyctou, toz to resim takhle...
  • 0

#18 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2009 - 9:25

Nejjednuduší by bylo, kdyby GG uměl import geocache_visit.txt a podle toho si nastavil nalez i cas B)
  • 0

#19 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2014 - 19:37

Po více než pěti letech opráším tohle téma.

Nedávno jsem přesedlal z Oregonu 300 na poslední model GPSMAP 64s. Důvodů bylo mnoho a tohoto upgradu GPS parku rozhodně nelituji,pozitiva jednoznačně převýší jakékoli chybky jako např. zapsat si poznámku v Oregonu k právě odlovené keši byla otázkou pár vteřin a geocache_visit.txt jsem řešil stejným způsobem jako PinkyCZ. Ovšem v nové tlačítkové GPS (což se může zdát jako trochu krok zpět,ale není tomu tak) je to daleko větší problém a nedělám to. Zato přišel Garmin v rootu s dalším souborem a sice: geocache_logs.xml. Ten lze krásně otevřít např. Excelem a tam už je čas napsaný správně a navíc i s číslem keše a pěkně v tabulce. Stačí jen správně nastavit časové pásmo v GPS a pořeší se i letní čas. Proč to nerozšířili i na starší soubor geocache_visit.txt netuším, ten zůstal stále stejný, časově posunutý....


  • 0

GPSMAP 64s + Honor 9


#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2014 - 19:41

Neni casove posunuty, je spravny, jen vyjadreny v UTC.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama