Přejít na obsah


Fotka

MĚSTSKÁ CYKLOJIZDA - cyklisté, koloběžkáři, inlinisté - ukažte se a podpořme se!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
46 odpovědí na toto téma

#21 osvejda

osvejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 17:45

Tak aby to bylo aspoň trochu on-topic, já tam pojedu na trackovatelném kole: [tb]TB2F7YF[/tb]
  • 0

#22 Barrandoff

Barrandoff

    Barrandoff

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 22:53

Trhac napsal/a:
Měli bychom na takovou pumpičkářskou provokaci odpovědět Velkou podzimní autojízdou :)

Tu přece v Praze provádíte po zbytek roku, nicht wahr? :@

Až pojedte GEO DIAMOND RACE s ještěrkama na autech, dáte tady vědět?

Tak ji hlavně zase neplánujte do Rajchu jako posledně :D
  • 0

#23 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2009 - 9:47

Ne, vážně, já kolo rád, včera jsem na něm zvládnul kromě pracovní schůzky ještě dvě kešky a to vše s děckem na sedačce... Mrzí mě moc, že se v mojí oblasti (okolo Plzeňské ulice) tak těžko najdou logické trasy. Ale trochu mi vadí, když se někdo povyšuje morálně nad řidiče aut jen proto, že mu to ještě šlape a že nemusí pro svoji obživu vozit třeba bedny s nářadím.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#24 Dragon Riders

Dragon Riders

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2009 - 10:26

Kdo si chce uzit mestskou jizdu na inlinech, kolech, kolobezkach, ... at zavita na muj event GC1PKHC. Jede peloton, ktery ma nekdy kolem 1000 lidi, jede se 10 km po silnicich. Cely peloton ma absolutni prednost, takze se jezdi na cervenou, v protismeru atd.. Konec reklamniho bloku :-).
  • 0

#25 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2009 - 11:14

Trhac napsal/a:
Ne, vážně, já kolo rád, včera jsem na něm zvládnul kromě pracovní schůzky ještě dvě kešky a to vše s děckem na sedačce... Mrzí mě moc, že se v mojí oblasti (okolo Plzeňské ulice) tak těžko najdou logické trasy. Ale trochu mi vadí, když se někdo povyšuje morálně nad řidiče aut jen proto, že mu to ještě šlape a že nemusí pro svoji obživu vozit třeba bedny s nářadím.


Ano, to jsou klasické nářky lidí, co musí pro svou obživu vozit autem třeba bedny s nářadím. ;) Nikdo se nad nikoho morálně nepovyšuje ... Praha je ucpaná plechovkama každej den, cyklisti jí takhle na pár hodin "ucpou" dvakrát do roka (respektive v menší míře každý měsíc). Na tohle klasické stěžování je klasická odpověď - Nebráníme dopravě, jsme doprava...;)
  • 0

#26 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2009 - 12:27

V Praze - při vší úctě - není kolo doprava. Možná někde na periferii, ale v centru prostě ne. Dělal jsem na letištích v HK a v Pardubicích a - ano - tam je kolo perfektním dopravním prostředkem. Města jsou v Polabí a proto placatá. Když vidím ty vynucené cyklopruhy na Vršovické, vidím jen úlitbu nové ideologii. Až bude Blanka, až bude most v Sedleci, až bude spojka D1>D5, proč ne? Ale v Praze je kolo hobby a tlačit radnici k tomu, aby mi na hobby přispěla, se mi nezdá korektní. To by mi mohla taky připlatit na lock-lock krabičky a novou GPSku :)
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#27 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2009 - 13:01

Ad "...kolo není doprava..." A kdo za to asi tak může ??? Jedině a jen totálně zacpané silnice auty ! Kdyby si každý nevozil pr**l v autě i do pitomého krámku, který má za rohem, tak to tak vypadat nebude... Jasně teď tu všichni budou vykřikovat, že zrovna oni tím autem jezdit "musejí"... Pracovně možná ano, ale soukromé jízdy po městě jsou v drtivé většině absolutně zbytečné... Buď tu máme celkem spolehlivě fungující MHD, nebo byste mohli udělat i něco pro svoje zdraví a občas také sednout na kolo... Už aby tu pořádně zpoplatnili vjezd do vnitřní Prahy, to se možná zjistí, že tam vlastně nikdo jezdit nemusí ;) Jenom nechápu proč to v cizině jde, zato tady jsou pořád nějaké problémy a "objektivní" důvody proč něco nejde... Uvědomme si, že město je místo pro bydlení, ale rozhodně ne nějaká magistrála, které se bude přizpůsobovat všechno ostatní :|
  • 0

#28 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2009 - 13:29

Ja myslim, ze kolo je dobrou dopravou ale jak kde. Nekde to proste jde a jinde ne. Bohuzel i tech nekolik malo cyklostezek, ktere byly vybudovany, obratem obsadili debilni bruslari, kteri je cini prakticky neprujezdnymi ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#29 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2009 - 13:32

kapsa napsal/a:
Ja myslim, ze kolo je dobrou dopravou ale jak kde. Nekde to proste jde a jinde ne. Bohuzel i tech nekolik malo cyklostezek, ktere byly vybudovany, obratem obsadili debilni bruslari, kteri je cini prakticky neprujezdnymi ....


Tak prrrrrr! ;) Krom cyklisty jsem taky bruslař... a velimi často řidič :D
  • 0

#30 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2009 - 13:42

HuntBehind: Bohuzel drtiva vetsina bruslaru citi potrebu jezdit vedle sebe a tim cini cyklostezky pro puvodni ucel (tedy cyklistiku) temer nepouzitelnymi. Jak rad jsem jezdival na kole treba po nove Modranske cyklostezce podel Vlatvy. Uz nejezdim, protoze zastavovat nebo brzdit kazdych par set metru kvuli bruslarum, kteri zaberou celou sirku stezky me fakt nebavi .... :(
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#31 Barrandoff

Barrandoff

    Barrandoff

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2009 - 15:25

Trhac napsal/a:
V Praze - při vší úctě - není kolo doprava. Možná někde na periferii, ale v centru prostě ne. Dělal jsem na letištích v HK a v Pardubicích a - ano - tam je kolo perfektním dopravním prostředkem. Města jsou v Polabí a proto placatá. Když vidím ty vynucené cyklopruhy na Vršovické, vidím jen úlitbu nové ideologii.

Chyba Trhači. Možná jsi chtěl napsat "Praha není placka, a to mně osobně na kole nevyhovuje", což je něco naprosto odlišného. Mimochodem mohu tvůj vzkaz tlumočit stuttgartským cyklistům, kteří si drze jezdí po městě, aniž by si uvědomili, že v tamních kopečcích to je nevhodné? ;)

Až bude Blanka, až bude most v Sedleci, až bude spojka D1>D5, proč ne?

Nevím, kolik je ti let, ale já dobře pamatuji, jak pražská radnice před 10-15 lety říkávala stejné fráze "až bude hotový Strahovský tunel, až bude hotová Mrázovka..." a kde nic tu nic. Takže sorry že tyhle výmluvy už beru jen jako politický folkór B)
  • 0

#32 Barrandoff

Barrandoff

    Barrandoff

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2009 - 15:32

Jarous1 napsal/a:
Ad "...kolo není doprava..."
A kdo za to asi tak může ??? Jedině a jen totálně zacpané silnice auty ! Kdyby si každý nevozil pr**l v autě...

Klid B) Tyhle spory už trvají už léta. Nemá smysl nadávat. Rozumní lidé tvůj problém dávno dobře chápou a autoideology tímto stejně nepřesvědčíš. To už je opravdu lepší sednout na kolo a jet v davu kolařů blokovat magistrálu. I na přesvědčené drajfkaře je taková akce účinnější nežli nadávání na fórech :D
  • 0

#33 jaghut

jaghut

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2009 - 15:33

Jarous1 napsal/a:
Ad "...kolo není doprava..."
Už aby tu pořádně zpoplatnili vjezd do vnitřní Prahy, to se možná zjistí, že tam vlastně nikdo jezdit nemusí ;)

Jenom nechápu proč to v cizině jde, zato tady jsou pořád nějaké problémy a "objektivní" důvody proč něco nejde...

Uvědomme si, že město je místo pro bydlení, ale rozhodně ne nějaká magistrála, které se bude přizpůsobovat všechno ostatní :|


To je právě ta podivná argumentace nátlakových skupin.

"zpoplatnit vjezd do vnitřní Prahy" - dnes máš všude parkovací zóny poměrně drsně placené (platím si firemní kartu na Praze 2) a centrum je relativně průjezdné. Neprůjezdnost Prahy je dána absencí obou okruhů. Co dál zpoplatńovat? A koho? Sanitky? Instalatéry? Byznysmeny?

"proč to v cizině jde" - nejsem žádný cestovatel, ale třeba Vídeň, Řím, Miláno, Amsterodam či Paříž jsou opticky ucpané úplně stejně. Tam kde jsem jezdil je na příjezdovkách do města traffic úplně stejný jako v Praze. A že se dá v Amsterodamu jezdit na kole? To je jejich životní styl, který jim závidím, v Římě to třeba s kolem nestojí za nic jako u nás.

"město je místo pro bydlení, ale rozhodně ne nějaká magistrála" - při každém odjezdu s dětmi či bez dětí ven potřebuji autem k domu, naložit věci, vyložit věci, potřebuji si autem přivézt nákup, potřebuji odvézt babičku, která už špatně chodí, přivézt si koberec, odvézt vysavač do opravy apod., apod., apod. To není součást bydlení? Nepotřebují snad lidé auta pro své životní potřeby? Nebo snad drandí po ucpaných magistrálách z plezíru, či pro zábavu?

Jsem úplně stejně aktivní řidič, cyklista či chodec. Když můžu, jedu MHD, když to nejde, jedu autem.

Přesto, že jsem v ideologickém rozporu s podobnými skupinami, na cyklojízdu přijdu rád a budu spokojený, když se ten "nátlak" povede a z magistrátu vypadne pár dalších miliónů na cyklostezky. :)
  • 0

#34 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2009 - 17:16

To je právě ta ideologie... Při ceně benzinu a nafty okolo 30 Kč nejezdím autem nikdy nikam zbytečně - na projížďku ... Pokud mi za to někdo vnucuje, si "vozim pr... v plechovce," musí strpět, že jej obratem označím za pumpičkáře, nota bene v buzioblečku, který si vymiňuje v kolektivní smlouvě sprchu, aby kolegové neumřeli ráno z jeho smradu :) Ale to říkám v nadsázce, ponivač už jezdim na kole i do banky nebo na berňák, sociálku a tak... Dokonce jsem zvládal zásobovat na kole s krosnou 8ičlennou rodinu, když mojí plechovce upadlo kolečko :(. Mimochodem - budete již svatořečit Bouchala?
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#35 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2009 - 17:18

To, že vede srdcem Prahy S-J magistrála, je výsledkem komunistického panování. To, že tam vede ještě dnes, je bohužel výsledkem nátlakových akcí různých green piss chaotů a jejich právního servisu :o. Řešení je jinde, ne v tom, že se ubere pruh a nahradí cyklotrasou, přesně takovou, na jakou bych se chtěl vydat třeba s malými dětmi B)
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#36 Barrandoff

Barrandoff

    Barrandoff

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2009 - 2:01

Trhac napsal/a:
musí strpět, že jej obratem označím za pumpičkáře, nota bene v buzioblečku, který si vymiňuje v kolektivní smlouvě sprchu, aby kolegové neumřeli ráno z jeho smradu :)
...budete již svatořečit Bouchala?

Koukám že D-Fensí terminologii zvládáš :D

To, že tam vede ještě dnes, je bohužel výsledkem nátlakových akcí různých green piss chaotů a jejich právního servisu

Pražský magistrát jsou green piss chaoti?
  • 0

#37 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2009 - 9:05

R-A-von-B napsal/a:

Trhac napsal/a:
musí strpět, že jej obratem označím za pumpičkáře, nota bene v buzioblečku, který si vymiňuje v kolektivní smlouvě sprchu, aby kolegové neumřeli ráno z jeho smradu :)
...budete již svatořečit Bouchala?

Koukám že D-Fensí terminologii zvládáš :D

To, že tam vede ještě dnes, je bohužel výsledkem nátlakových akcí různých green piss chaotů a jejich právního servisu

Pražský magistrát jsou green piss chaoti?

Pražský magistrát jsou horolezec :) Vůbec se divím, že na Letné už dávno nestojí nějaká ta osmitisícovka. Jinak souhlasím s Trhačem, až na to, že s krosnou jsem na kole na nákupu nikdy nebyl :-)
  • 0

#38 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2009 - 9:42

Pro pohyb po městě používám pravidelně kolo a jezdím na něm i za cachemi. Myslím si že by bylo fajn kdyby lidé zvedli své líné zadky z aut a pokud je to možné, přesouvali se po městě něčím jiným, proč s sebou tahat více než tunu železa a zabírat na silnici prostor cca cca 2x4m (průměrná obsazenost aut ve městě je odhadem cca 1,5 osoby na auto) . Přesto všechno jsem odpůrcem akcí typu cyklojízd protože z nich cítím typ lidí jakému se dnes říká "aktivista" což v podstatě znamená radikálního ukřičeného světlonoše přesvědčeného o tom že jeho pravda je jediná možná a snažícího se tuto pravdu za každou cenu vnutit ostatním.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#39 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2009 - 9:55

Aviatik napsal/a:
......
Přesto všechno jsem odpůrcem akcí typu cyklojízd protože z nich cítím typ lidí jakému se dnes říká "aktivista" což v podstatě znamená radikálního ukřičeného světlonoše přesvědčeného o tom že jeho pravda je jediná možná a snažícího se tuto pravdu za každou cenu vnutit ostatním.


Problém je v tom, že většina našich reprezentantů si veřejnosti všimne, až když dostane vejcem nebo kamenem, jak jsou zahledění do sebe.

Takže připomenout, že po většině měst se dá jezdit na kole, jen když je na to trochu prostoru a nejsou nesmyslně zablokované přirozené průjezdy centrem. Myslím, že stojí za to se připomenout !!!

Pokud to jen trochu půjde, tak já po Liberci rozhodně jedu.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#40 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2009 - 9:10

musím si přihřát trochu té "levičácké baťůžkářské zlé, ale opravdu zlé falešné" polívčičky ...

Martin Mareček, režisér dokumentu Auto*Mat v pořadu Před půlnocí ... nejde ani tak o dokument samotný, jako spíš o povídání o dopravě, "aktivismu" a jeho proměnách.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama