Přejít na obsah


Fotka

Které nové PDA s GPS ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
63 odpovědí na toto téma

#41 Stan_Da

Stan_Da

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2009 - 19:48

Když mi před 14-ti dny odpadl držák z předního skla, i s Asusem A639 spadl přímo na řadící páku, což mělo za následek rozbití displeje, taky jsem se vrhl na web, co je nového na trhu. Musím říci, že se fakt nedivím Wendabrovu dilematu, protože jsem taky nic nevyčmuchal! Nabízená "nová" PDAčka mají dokonce slabší parametry, než můj nebohý Asus. HTC komunikátory apod, mají sice větší rozlišení, ale malý displej - trochu začínám slepnout... Jednomu známému jsem instaloval software a všechno bylo takové prťavé... Narozdíl od Wendabra jsem trochu limitován cenou, takže jsem to nakonec vyřešil objednávkou nového displeje a pokud dopadne dobře jeho transplantace, budu si muset ještě chvíli vystačit
  • 0

#42 wendabr

wendabr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2009 - 20:27

Takže výsledek - není z čeho moc vybírat. Prohlédnul jsem šuplíky, co se kde válí a co bych ještě mohl použít, prolezl zbytek diskuzních fór o výhodách a nevýhodách všeho možného a předběžný výsledek je hotov.

Pokud chci (a to chci) čisté PDA s těmi parametry, co jsem uvedl na začátku, je jediná možnost - packarďácký iPAQ 214.

Chcí na ní GPS - nutnost použít externí buď přes CF slot nebo BT modul. Diskuze zmiňují nefunkčnost CF slotu coby GPS vstupu, takže zbývá modul. Jeden se mi válí v šuplíku - Evolve goTraxx (51 kanálů, 5Hz záznam), měl by stačit i na geocaching dobře.

Oba paměťové sloty budou tedy použity na flash karty (32 +32 GB). Procesor 624 MHz stačí zatím na všechny aplikace. Čtyřpalcový VGA displej není taky k zahození - zvláště OziExplorerCE se tam vyjímá moc hezky...(jen co dodělám nový skin).
Na zápůjčku vyzkoušeny zatím některé aplikace - BeeLineGPS, OziExplorerCE, Garmin Mobile XT, TomTom - s tím jediným byly trošku problémy, protože se snaží přepisovat WM6 soubory pro Bluetooth komunikaci. Po úpravě bez problémů. Dále jízdní řády a podobné srágory. Na víc zatím nebyl čas.
Pro terén se prodávají i u nás defender case - vypadají hezky v ruce a nejsou až tak drahé. PDA má (po dodělání) i USB Host, takže připojení 1.8" HDD (120 GB) v terénu pro zálohování fotek a videa z digitální kamery bude teďka sranda. Videa umí prohlížet přímo v plném rozlišení.
Výdrž na jedno nabití cca 7 hodin na standardní baterku (dá se prý koupit i dvojnásobná). To mě ale tolik nedrásá, mám svůj mobilní napájecí zdroj do terénu.
Zítra jdu dělat další zkoušky, potom napíšu, jak jsem dopadnul.
  • 0

#43 bogi

bogi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2009 - 21:28

wendabr napsal/a:
PDA má (po dodělání) i USB Host, takže připojení 1.8" HDD (120 GB) v terénu pro zálohování fotek a videa z digitální kamery bude teďka sranda.


Utiahne PDAcko v terene HDD bez externeho napajania? Je mozne, ze tie 1.8-cky maju zvlast nizku spotrebu.

Nechcel by som na tom Tvojom informacno-navigacno-energetickom bicykli spadnut ... :)
  • 0

#44 wendabr

wendabr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2009 - 21:41

Jo, to je bez problémů, ty malé disky mají daleko menší spotřebu, než 2.5". A kdyby jo, tak můj mobilní "Černobyl" to utáhne. (Mám všechny mašinky sladěné na napájení +5 V). To se ale musí ještě všechno vyzkoušet, zatím nebyl čas, musím se taky věnovat tomu, co mě živí. S kolem jsem spadnul naposledy před 4 roky, kdy jsem šel přes řídítka díky vlastní blbosti. Jediná škoda byl poškrábaný tachometr. Pro PDA mám zvláštní držák, uchycený třemi šrouby k představci, kde si hoví pěkně obložené gumou a při pádu ho navíc chrání taška na řídítkách, takže to je opravdu v pohodě. Navíc od té doby jsem starší a jezdím rozumně :-)))
  • 0

#45 Valesovci

Valesovci

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2009 - 21:52

Ahoj, chtel bych se zeptat, jak je to s HTC Touch Pro 2 a Geocachingem. Nekde jsem cetl, ze staci jen nejaky software neboli freeware a jinde ze potrebuji externi bluetooth modul.
  • 0

#46 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2009 - 9:31

suttorad napsal/a:
Parkis :
Nemas nahodou nainstalovany nejaky program, ktory je namapovany na to tlacidlo a povypina vsetky periferie vcetne GPS a karty ?

Opravdu nemam, stejne se to chova i po hardresetu. Stejny program (oziexplorer), stejne nastaveni a zkratka interni gps se vypina, externi ne. Zrejme to bude opravdu hardwarova zalezitost toho HTC.
  • 0

#47 suttorad

suttorad

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2009 - 11:54

wendabr : Pises o USB Host - je na to nejaky soft, alebo sa jedna aj o HW upravu ? Docela ma to zaujima.
  • 0

#48 wendabr

wendabr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2009 - 14:07

Je to stejné, jako u většiny Acerů - vývody pro USB Host jsou vyvedeny na ten širší konektor, ale na dodávaných kabelech nejsou. (Aby ti dali možnost koupit si ten předražený USB Host kabel od HP).Musíš si tedy sehnat buď přídavný 24 pinový Hirose konektor nebo obětovat jeden z těch dvou, které dostaneš při nákupu.
Zapojení pinů je celkem známé a i když ty výrobky, které jsem na různých webech viděl, neodpovídají až tak zcela norně pro USB OTG ("Host"), tak jsou funkční. Pokud to chceš opravdu jednoduše, tak koupíš samičku USB kablík, rozděláš konektor a ty čtyři vodiče zapájíš na vývody 5 až 8 a zase konektor složíš. Na připojení myši je potřeba přídavný SW (kvůli viditelnosti kurzoru) a na větší HDD přídavný zdroj, ale to už asi znáš.
Pokud chceš zapojení pinů, podívej se třeba k Rayerovi, jinak i na amerických webech je toho dost. Chystám se napsat příspěvek o iPAQ214 i na svůj web, ale zatím není čas.
http://rayer.ic.cz/h...pc_ipaq.htm#214
Já to mám technicky trošku jinak řešené, než on, nicméně elektrické zapojení je shodné.
  • 0

#49 dyfer

dyfer

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2009 - 16:55

Ahoj,nedávno jsem na netu narazil na geocaching a hned mě to nadchlo,protože rádi vyrážíme do přírody uvažujeme s rodinou že začneme hledat a tak se tady chci zeptat zda někdo náhodou neprodává GPS,nechci hned kupovat novou.
  • 0

#50 EmbreOnyx

EmbreOnyx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2009 - 17:03

Nez tomu prijdes na chut a pokud mas mobil :-) tak si kup BT modul (cca 1000,-) a muzes lovit..
  • 0
HTC Desire S, c:Geo, WhereYou, Androzic, Locus, Nokie E52, Evolve GTraxx, GMobile XT, SmartComGPS, SmartGPX, HG Arcao edition, OpenWIG

#51 dyfer

dyfer

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2009 - 17:44

EmbreOnyx napsal/a:
Nez tomu prijdes na chut a pokud mas mobil :-) tak si kup BT modul (cca 1000,-) a muzes lovit..



Dík za radu,jdu prohledat krabice dostal jsem to k Nokia E51..:)
  • 0

#52 dyfer

dyfer

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2009 - 17:46

Ještě se chci zeptat zda je potřeba do telefonu nějaký program?
  • 0

#53 EmbreOnyx

EmbreOnyx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2009 - 18:42

Pokud chces mit trosku pohodli tak si stahni programy co mam v podpisu, to vse pouzivam na hledani.
  • 0
HTC Desire S, c:Geo, WhereYou, Androzic, Locus, Nokie E52, Evolve GTraxx, GMobile XT, SmartComGPS, SmartGPX, HG Arcao edition, OpenWIG

#54 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2009 - 20:47

Do 2 tisic se da poridit ala PDA, integrovana GPS, slusne CPU. Jako priklad uvadim http://cgi.ebay.com/...id=p3286.c0.m14 Todle ma 4.3" display, delaj i vetsi s ruznou vybavou. Nebo koukni na dealextreme, tam to maji take....
Mozna ti to pomuze. Kolegove to koupili, maji ruzne typy. maji to sice na autonavigaci, ale doinstalujes si co potrebujes. A ta cena je bych rekl pri dnesnim kurzu hooodne slusna.
  • 0

#55 dyfer

dyfer

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2009 - 10:59

Hledám program na LG GT500
  • 0

#56 wendabr

wendabr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2009 - 13:02

Prosím všechny přispívající, aby se drželi tématu vlákna a necpali sem mobily a komunikátory, jinak téma zamknu. Vytvořte si, prosím, na tyto přístroje vlastní vlákno, jinak se vytváří zmatek při hledání řešení určitého problému. Téma vlákna je v názvu. Děkuji.
  • 0

#57 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2009 - 13:18

Trošku jsem offtopic příspěvky probral, snad to pomůže přehlednosti. Jestli jsem na nějaký zapomněl, nebo naopak moderoval něco navíc, tak dej vědět přes soukromou zprávu.
  • 0

#58 xtonda

xtonda

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2009 - 10:51

Takže dospělo se k nějakému řešení? Podle pdadb.net zadání, tedy nejspíš až na cenu, splňují pouze tři a to spíše průmyslová zařízení:

http://www.pdadb.net...6&c=getac_ps236
http://www.pdadb.net...&c=getac_ps535f
http://www.pdadb.net...logix_ikon_7505

A zařízení s windows mobile bez telefonu zjevně končí, protože nově představená Windows Mobile 6.5 vůbec nemají edici Classic, která byla určená pro tato zařízení.
  • 0

#59 wendabr

wendabr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2009 - 16:55

xtonda napsal/a:
Takže dospělo se k nějakému řešení? Podle pdadb.net zadání, tedy nejspíš až na cenu, splňují pouze tři a to spíše průmyslová zařízení:

http://www.pdadb.net...6&c=getac_ps236
http://www.pdadb.net...&c=getac_ps535f
http://www.pdadb.net...logix_ikon_7505

A zařízení s windows mobile bez telefonu zjevně končí, protože nově představená Windows Mobile 6.5 vůbec nemají edici Classic, která byla určená pro tato zařízení.


To máš svatou pravdu...

Bohužel ty tři uváděné přístroje patří do kategorie "field" čili speciálně zodolněných a za příslušnou cenu. Souhlasím, že mnou požadované parametry splňují, nicméně cenu za jeden okolo 1000 Euro jsem rozhodně nehodlal dát...

Na základě podrobného rozboru našich e-shopů (kde bude potenciálně nakupovat většina geokačerů), musím zodpovědně prohlásit, že koupit něco podobného v ceně do 10000 je věc zhola nemožná... Právě proto bych potenciálním kupcům poradil ještě chvíli počkat, protože současné období je zřejmě jen přechodné a slibující zcela novou kategorii "čínských" přístrojů s komunikátory od HTC či podobných firem. Mnou požadované předpoklady - zvláště co do pracovní frekvence procesoru a rozlišení displeje, splňují. (Na trhu se již vyskytují nebo jsou očekávány komunikátory s 800 MHz či 1 GHz a rozlišením až 480x800 bodů, což je na současné kapesní přístroje fantastické).

Přechodné období píšu proto, že momentálně jen málo z nich se vleze do oněch 10000 korunek, čímž se nestávají všeobecně používaným zbožím, ale spíše "big boy toys" pro fajnšmekry. Ale to se může - včetně ceny - velmi rychle změnit. Zároveň nastává období, kdy uživatelé budou teprve poznávat slabiny přístrojů a místo testerů je pro výrobce odlaďovat. (Což já osobně činit nechci).

Já jsem si pro toto přechodné období pořídil HP iPAQ214, který má sice hodně nedostatků, ale ty hlavní parametry splňuje a vzhledem ke stavbě mi umožňuje použít i část dosavadního HW, včetně mobilní nabíječky do terénu. (Dosavadní zkušenosti zde - http://www.technika....y-a-reseni.html).

Po menších úpravách (hlasitost repro, zodolněný pogumovaný kryt) slouží zatím bez problémů. Rozchodil jsem na něm zatím všechny běžně používané geo-programy a po dodělání USB Hostu (viz odkaz výše) už vozím do terénu jenom PDA s připojenou čtečkou karet. Jako datový sklad mi slouží oněch 64 GB na flash kartách.

Samozřejmě, co kačer, to jiný názor - někdo je ochoten pustit ještě i větší peníz za získání ještě lepšího přístroje, ale myslím, že na těch mých 20 kešek za měsíc to stačí...., Naopak někdo nebude ochoten tahat takto "velký" přístroj nebo bude požadovat integrovaný komunikátor. Tito uživatelé si mají z čeho vybrat - od relativně laciného Mia až po kvalitní (a předražené) Magellany.
  • 0
HP iPAQ 214 (32GB SDHC+32 GB CF), GPS - QStarz Q1000X, BeeLineGPS. OziExplorerCE. Při cyklotoulkách navíc Asus eee901 (256GB SSD). Manuál OziExplorerCE

#60 xtonda

xtonda

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2009 - 10:50

Já mám iPAQ 214 už docela dlouho, koupil sem v únoru 2008 hned jak se objevila první dodávka. Tenkrát sem taky nechtěl platit navíc za přístroj s telefonem a docela sem na něj čekal, je to první a jediný přístroj bez telefonu s dobrým CPU a RAM od nástupu Windows Mobile 5. Ale dneska ceny klesají, díky O2 IVM lze mít rychlé a levné mobilní připojení k Internetu, GPS používám nepravidelně a neplánovaně, takže udržovat BT GPS modul nabitý je kapku otrava, takže koukám po něčem integrovaném s velkým WVGA displejem, docela slibně vypadalo HTC HD2, ale co se potvrdilo, že krom D-padu to nemá ani stylus a tak se to dá ovládat jen patláním prsty po displeji, což prostě není vždy dost přesné, zvlášť když WM aplikace pro prsty nebyly navrhovány, tak sem vychladl a dál budu čekat.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama