Přejít na obsah


Fotka

Neopravneny vymaz logu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
68 odpovědí na toto téma

#21 rendystod

rendystod

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2009 - 11:33

Pro alkes: "Dal jsem si práci s projitím logů a našel jsem všeho všudy asi 3" Podminka, ted uz nepovinna: Pozor, Vas log bude uznan pouze se dvema Vasimi vlastnimi fotografiemi: Foto 1: Vy v miste uvodnich souradnic; Foto 2: pristavajici letadlo focene z mista uvodnich souradnic.
Jsou tam jen tri logy bez fotek nebo jen s fotkou jednou? December 8, 2004 by Igi, April 14, 2005 by Cmuchal, June 20, 2005 by Honza&Silva , July 10, 2006 by Parnik, August 21, 2006 by LukasKoudak, August 26, 2006 by Roman, September 1, 2006 by Hujer, September 1, 2006 by MacaBaca plus dalsich 22 pred nama. Malo na to aby jsme se citili poskozeni?
  • 0

#22 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2009 - 11:56

Myslím že to je jasné, podle nových pravidel jsou dodatečné podmínky nepřípustné, mohou být pouze dobrovolné. Tím pádem je výmaz logů neoprávněný. A bez upozornění je i dost sprostý, řekl bych.
  • 0

#23 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2009 - 12:17

stanny_Tigo napsal/a:
Myslím že to je jasné, podle nových pravidel jsou dodatečné podmínky nepřípustné, mohou být pouze dobrovolné. Tím pádem je výmaz logů neoprávněný. A bez upozornění je i dost sprostý, řekl bych.



Já nevím, proč se furt řeší povinná/nepovinná podmínka. Buďto se mi ta keška líbí, jdu na ní a splním tedy všechny podmínky DOBROVOLNĚ, protože mě ta hra baví. Nebo se mi nelíbí podmínky, tak na ní kašlu a nelezu tam.
Furt se říká, je to jen hra, je to jen hra, tak si hraju a buď chci autorovi splnit podmínku pro svojí i jeho radost a nebo kašlu na autorovu podmínku i jeho kešku, no nééé?
  • 0

#24 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2009 - 12:34

solsais napsal/a:

stanny_Tigo napsal/a:
Myslím že to je jasné, podle nových pravidel jsou dodatečné podmínky nepřípustné, mohou být pouze dobrovolné. Tím pádem je výmaz logů neoprávněný. A bez upozornění je i dost sprostý, řekl bych.



Já nevím, proč se furt řeší povinná/nepovinná podmínka. Buďto se mi ta keška líbí, jdu na ní a splním tedy všechny podmínky DOBROVOLNĚ, protože mě ta hra baví. Nebo se mi nelíbí podmínky, tak na ní kašlu a nelezu tam.
Furt se říká, je to jen hra, je to jen hra, tak si hraju a buď chci autorovi splnit podmínku pro svojí i jeho radost a nebo kašlu na autorovu podmínku i jeho kešku, no nééé?


Není co řešit. Povinná podmínka podle pravidel neexistuje. Owner svou podmínkou může nabídnout kačerovi něco navíc, ale nemůže si to vynucovat. Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme o tom diskutovat, ale to je asi tak všechno, co s tím můžeme dělat.
Konec šmytec.
  • 0

#25 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2009 - 13:00

Není co řešit. Povinná podmínka podle pravidel neexistuje. Owner svou podmínkou může nabídnout kačerovi něco navíc, ale nemůže si to vynucovat. Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme o tom diskutovat, ale to je asi tak všechno, co s tím můžeme dělat.
Konec šmytec.


Tak. Pokud podmínka není imbecilní, nemám problém jí splnit. Ale co jsem četl logy rendyho a spol., tak čekat někde "v prachu" a navíc zbytečně, bo na dráze se nepřistávalo kvůli opravě/údržbě, či co, na to bych se taky vyfláknul.
  • 0

#26 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2009 - 13:25

rendystod napsal/a:
Jsou tam jen tri logy bez fotek nebo jen s fotkou jednou? December 8, 2004 by Igi, April 14, 2005 by Cmuchal, June 20, 2005 by Honza&Silva , July 10, 2006 by Parnik, August 21, 2006 by LukasKoudak, August 26, 2006 by Roman, September 1, 2006 by Hujer, September 1, 2006 by MacaBaca plus dalsich 22 pred nama. Malo na to aby jsme se citili poskozeni?

On taky ani jeden z těchhle logů neodporuje tomu, co jsem psal (Dobrá, nepočítám-li LukaseKoudaka, obsah fotek jsem až tak nesledoval.).
Na druhou stranu, abych nekřivdil, fakt nevím, jak vypadaly vaše původní logy a na co myslel autor, když je mazal taky nevím.:) Za sebe snad jen, že něco tolerovat jde, ale někde se už tlustá čára udělat musí, občas to dokonce může být jen na základě kvantity... teď teda nehledě na změnu pravidel, která to celé staví do teoretické roviny.
Je to ale koneckonců tvůj bod, užij si ho. Chtěl jsi názor, máš ho a víc k tomu asi fakt není nutné psát.
edit: Rejpnutí pryč.
  • 0

#27 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2009 - 13:47

Jejda, to je zase základ na řádný flame :P Z mého pohledu, autor jednoznačně neunesl změnu pravidel, ale to se stává. No nic, další keš na kterou už nepůjdu... Osobně jako autor jedné podobné keše si myslím, že vynucování dodatečných podmínek je nesmysl. Kdo hledá a najde, má svůj bod. A když si nechce užít tu další zábavu, pak je to jeho věc.. ale.
  • 0

#28 rendystod

rendystod

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2009 - 13:50

Muj puvodni log byl ve smyslu ze je zde dost velky provoz, ze jsme meli stesti ze na chvilku tu nikdo nebyl a ze jsme tedy meli moznost nenapadne odlovit a podekovani. Zadna kritika. Ta se rozpoutala na zaklade vymazu bez upozorneni a sprostych reakci na opetovne zalogovani. A kopiruju z mejlu" To Rendystod. píšeš, že by měl owner znát pravidla, když kešu zakládá.. ok, jenže ne každý owner musí chodit na gc.cz či studovat groundspeak, ty to děláš, hrdino??" Tak proc to dela kdyz nechce dodrzovat pravidla?
  • 0

#29 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2009 - 13:58

Len tak naokraj, pride mi absurdne doporucenie niektorych kacerov aby si ludia pred navstevou kesky precitali listing, aj vsetky found+dnf logy, zvlast na keske kde je len 300+ found zaznamov :) Som sa dost pobavil na dovolenke pri mori, diky :)
  • 0

#30 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2009 - 14:03

Já vidím obecný problém ve změnách pravidel a následné nekomunikaci s ownery ze strany Groundspeaku. Klasický případ je, je žaložím kešku před dvěma lety s fotopodmínkou, je mi schválena, protože je podle aktuálních pravidel. Za dva roky se změní pravidla, ale já nechodím na gc.cz a jak se o tom teda mám dovědět? (Nejen) za tohle bych Groundspeaku nakopal mezi voči - vždyť mají databázi všech emailových adres všech ownerů, to nemůžou při změně pravidel rozeslat informativní emaily? Myslím, že tohle je to, na co si Whoever primárně stěžoval a ne na to, že nezná pravidla ve chvíli zakládání kešky. Nebo se mýlím?
  • 0

#31 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2009 - 14:16

abakus napsal/a:
Já vidím obecný problém ve změnách pravidel a následné nekomunikaci s ownery ze strany Groundspeaku.
Klasický případ je, je žaložím kešku před dvěma lety s fotopodmínkou, je mi schválena, protože je podle aktuálních pravidel. Za dva roky se změní pravidla, ale já nechodím na gc.cz a jak se o tom teda mám dovědět?
(Nejen) za tohle bych Groundspeaku nakopal mezi voči - vždyť mají databázi všech emailových adres všech ownerů, to nemůžou při změně pravidel rozeslat informativní emaily?
Myslím, že tohle je to, na co si Whoever primárně stěžoval a ne na to, že nezná pravidla ve chvíli zakládání kešky. Nebo se mýlím?


A co třeba takhle:

Před dvaceti lety projdu autoškolu a dostanu řidičák. Podle aktuálních pravidel. Pak jezdím. Nečtu noviny, nečumím na bednu. Tak jak se tedy mám dozvědět že se v obci snížila rychlost, že se už ani v noci nesmí v obci 90, že chodci mají přednost a že musím mít v autě reflexní vestu. Dle Tvé teorie by měl DI všem rozeslat doporučené dopisy s upozorněním na změny. Namítneš že to je zákon. Zákon vyjde ve sbíre zákonů a platí. Jo. A geocaching je zase hra. A také jen hra. Takže kdo ji hraje měl by se starat o pravidla sám a nečekat že mu je něko naservíruje pod nos.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#32 Czekelici

Czekelici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2009 - 14:21

Zegga napsal/a:
A co třeba takhle:

Před dvaceti lety projdu autoškolu a dostanu řidičák. Podle aktuálních pravidel. Pak jezdím. Nečtu noviny, nečumím na bednu. Tak jak se tedy mám dozvědět že se v obci snížila rychlost, že se už ani v noci nesmí v obci 90, že chodci mají přednost a že musím mít v autě reflexní vestu. Dle Tvé teorie by měl DI všem rozeslat doporučené dopisy s upozorněním na změny. Namítneš že to je zákon. Zákon vyjde ve sbíre zákonů a platí. Jo. A geocaching je zase hra. A také jen hra. Takže kdo ji hraje měl by se starat o pravidla sám a nečekat že mu je něko naservíruje pod nos.

Tak tohle si myslím, že je srovnávání nesrovnatelného.
  • 0
Geocaching is highly addictive, don´t start !!!

#33 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2009 - 14:28

Naopak to sedí jak prdel na hrnec
  • 0

#34 Czekelici

Czekelici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2009 - 14:33

Podle toho, co tady čtu, by mě zajímalo, jestli aspoň 10 procent lidí, co Geocaching na celým světě hraje, zná perfektně všechna aktuální pravidla GC bez toho, aby si je nemusel znova přečíst, popř. si něco konkrétního znova najít a ujasnit. Proboha, je to jen hra. Ať mi nikdo neříká, že ty pravidla zná nazpaměť perfektně slovo od slova a kdybych ho uprostřed noci vzbudil, odříká mi je slovo od slova :D
  • 0
Geocaching is highly addictive, don´t start !!!

#35 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2009 - 14:46

Budulman napsal/a:
Podle toho, co tady čtu, by mě zajímalo, jestli aspoň 10 procent lidí, co Geocaching na celým světě hraje, zná perfektně všechna aktuální pravidla GC bez toho, aby si je nemusel znova přečíst, popř. si něco konkrétního znova najít a ujasnit.
Proboha, je to jen hra. Ať mi nikdo neříká, že ty pravidla zná nazpaměť perfektně slovo od slova a kdybych ho uprostřed noci vzbudil, odříká mi je slovo od slova :D

Ale jo, jenomže když mě někdo upozorní na porušování pravidel, tak nebudu reagovat jako trucovité děcko, ale svoji chybu (resp. neznalost) napravím.
  • 0

#36 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2009 - 14:51

Zegga napsal/a:

A co třeba takhle:

Před dvaceti lety projdu autoškolu a dostanu řidičák. Podle aktuálních pravidel. Pak jezdím. Nečtu noviny, nečumím na bednu. Tak jak se tedy mám dozvědět že se v obci snížila rychlost, že se už ani v noci nesmí v obci 90, že chodci mají přednost a že musím mít v autě reflexní vestu. Dle Tvé teorie by měl DI všem rozeslat doporučené dopisy s upozorněním na změny. Namítneš že to je zákon. Zákon vyjde ve sbíre zákonů a platí. Jo. A geocaching je zase hra. A také jen hra. Takže kdo ji hraje měl by se starat o pravidla sám a nečekat že mu je něko naservíruje pod nos.


No jistou logiku to má. Ale ne tak docela.
Předpokládám, že dobře víš, že když GS obvykle mění podmínky, tak kešky, které nové podmínky nesplňují, nechávají dožít. To bychom už neměli např. žádné virtuálky nebo webky. Proč tomu tak není v případě inflačních mysterek, to těžko říct.
A za další - kačer založí 10 krabek a pak dva roky nic nezakládá. Proč by měl teda i nadále sledovat pravidla zakládání?
Já myslím, že ostatní by měli spíš být rádi, že svoje kešky i nadále provozuje místo toho, aby je rovnou zaarchivoval a tím pádem potenciálně zabránil tomu, aby jeho kešky odporovaly nově vzniklým pravidlům.

btw: stupidní fotokeše přímo nesnáším, proto ignoruju podmínky. Ale v tichosti. U fotokeší, které mají nějaký smysl, i nadále podmínky plním a sem jednoznečně oba El corredory patří
  • 0

#37 Czekelici

Czekelici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2009 - 14:51

pavels napsal/a:
Ale jo, jenomže když mě někdo upozorní na porušování pravidel, tak nebudu reagovat jako trucovité děcko, ale svoji chybu (resp. neznalost) napravím.

Podle mě když už nic, tak je to všechno o diskusi, o slušné diskusi zainteresovaných stran.
  • 0
Geocaching is highly addictive, don´t start !!!

#38 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2009 - 15:18

Budulman napsal/a:Tak tohle si myslím, že je srovnávání nesrovnatelného.


Nemyslím. Protože v jakémkoli oboru který provozuji, bez ohledu zda jako zábavu či profesi si musím udržovat všeobecný přehled.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#39 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2009 - 15:29

abakus napsal/a:
1)Předpokládám, že dobře víš, že když GS obvykle mění podmínky, tak kešky, které nové podmínky nesplňují, nechávají dožít. To bychom už neměli např. žádné virtuálky nebo webky. Proč tomu tak není v případě inflačních mysterek, to těžko říct.

2)A za další - kačer založí 10 krabek a pak dva roky nic nezakládá. Proč by měl teda i nadále sledovat pravidla zakládání?

3)Já myslím, že ostatní by měli spíš být rádi, že svoje kešky i nadále provozuje místo toho, aby je rovnou zaarchivoval a tím pádem potenciálně zabránil tomu, aby jeho kešky odporovaly nově vzniklým pravidlům.


1) protože zde se nejednalo o úplné rušení keší, jen přeřazení mezi mystery a tradicional. Podmínka je dobrovolná, tečka. Dobrovolno nelze vymáhat. Navíc v tomto konkrétním případě si je owner nových pravidel evidentně vědom a přesto log smazal, navíc bez upozornění.
2) Pokud někdo založí a nesleduje, nezakládá, pravděpodobně ani moc neloví a neudržuje. Ale i kdyby, nemusí sledovat pravidla zakládání, stačí když se bude chovat slušně a bude sledovat pravidla mazání logů, než s tím začne.
3) Rádi tak 50:50. Ta druhá půlka jsou dohnívající keše co třeba zabírají pěkná místa novým krabičkám.

Nenabádám k archivaci, ani k neplnění podmínek. Ale být trochu nad věcí by nkterým ownerům neuškodilo. Milí owneři, tady totiž nejste v práci a hledači nejsou podřízení. Zakomplexovanost je svinstvo, že?
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#40 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2009 - 15:30

Informace o novinkách a změnách Groundspeak rozesílá prostřednictvím newsletteru, že si ho vypnu, protože mi v 99% případů nic nového nepřináší je můj problém a nemůžu si stěžovat, že mi nikdo ke dveřím neposlal delegaci, která by mi tu novinku citlivě sdělila a poplácala mě po zádech...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama