Přejít na obsah


Fotka

Rubikova kostka - Důležité !!!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
86 odpovědí na toto téma

#61 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2009 - 12:06

Mam, umim.
  • 0

#62 eL_KeDaRoSs

eL_KeDaRoSs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2009 - 15:38

Pro všechny, které nadchl tento nápad: Keš je již na světě. Najdete ji pod tímto linkem nebo pod kódem GC1YTA1
  • 0

#63 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2009 - 9:07

eL_KeDaRoSs napsal/a:
Pro všechny, které nadchl tento nápad: Keš je již na světě. Najdete ji pod tímto linkem nebo pod kódem GC1YTA1

Nějak jsem nepochopil, proč jsi reviewery požadoval o schválení téhle keše přednostně a v přesný čas. Nějak není zřejmé z listingu, že by to bylo nutné... Nebo se snad Rubik narodil zrovna včera v 15:00?
  • 0

#64 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2009 - 9:15

sobikovi napsal/a:
Nějak jsem nepochopil, proč jsi reviewery požadoval o schválení téhle keše přednostně a v přesný čas. Nějak není zřejmé z listingu, že by to bylo nutné... Nebo se snad Rubik narodil zrovna včera v 15:00?

Preci proto ze tam chodi na ryby, tak aby sedel u rybnika kdyz tam prijde nekdo na FTF. Co kdyby ho prosvihl... :D
  • 0

#65 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2009 - 9:52

eL_KeDaRoSs napsal/a:
Pro všechny, které nadchl tento nápad: Keš je již na světě. Najdete ji pod tímto linkem nebo pod kódem GC1YTA1

no a jak se dalo čekat, první to odlovili brutálem, místo složení kostky :D

...Rychla cesta pak byla vystridana dlouhym cekanim na finalni souradnice.. Nejak se nam to nedarilo a tak sem sahl po variante "BRUTAL" a zacal kombinovat souradnice...


  • 0

#66 rubick

rubick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2009 - 11:08

sobikovi napsal/a:
Nějak jsem nepochopil, proč jsi reviewery požadoval o schválení téhle keše přednostně a v přesný čas. Nějak není zřejmé z listingu, že by to bylo nutné... Nebo se snad Rubik narodil zrovna včera v 15:00?

Nene, rubick se narodil v září 1980 :);):)
  • 0

#67 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2009 - 19:23

Jak to sleduji, tak asi jinak než BF to nepůjde... Další nález a zase BF.

Když tak o tom přemýšlím, když ta keš má obtížnost 3.5 a někdo ji udělá BF a hlavní podmínkou je složit kostku, a on ji nesloží, tak by se měl takový log asi smazat. B) Já vím, nejde.. jsou zapsaní v papírovém logbooku... ale jak. No já bych takové FTF ani běžný nález nechtěl.
  • 0

#68 station2381

station2381

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2009 - 21:00

sobikovi napsal/a:
Jak to sleduji, tak asi jinak než BF to nepůjde... Další nález a zase BF.

Když tak o tom přemýšlím, když ta keš má obtížnost 3.5 a někdo ji udělá BF a hlavní podmínkou je složit kostku, a on ji nesloží, tak by se měl takový log asi smazat. B) Já vím, nejde.. jsou zapsaní v papírovém logbooku... ale jak. No já bych takové FTF ani běžný nález nechtěl.


Nevidím na tom vůbec nic špatného. Pokud keš dokážeš najít jinak, a podmínku zapsání do logbooku splníš, tak je to found it jako každé jiné.
Každopádně jsem psal ownerovi nápad, jak docílit toho, aby se kostka opravdu musela složit. Pokud na ní jsou napsány souřadnice, tak se tím nikdo zdržovat nebude a zapojí hlavu i trochu jinak..
Nehledě na to, že konkrétně tato kostka nemá bílou stranu. Pokud jsi kostku někdy skládal, tak víš k čemu slouží.
  • 0
www.rcmonstr.ic.cz

#69 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2009 - 12:17

Při honu za body to určitě nevadí... Už jsem to tak i napsal, že bohužel vůči pravidlům GS je to OK, ale na druhou stranu, prostě je to dosaženo jinak, než bylo zamýšleno a takového bodu bych si prostě nevážil.
  • 0

#70 StanB99

StanB99

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2009 - 20:22

sobikovi napsal/a:
Při honu za body to určitě nevadí... Už jsem to tak i napsal, že bohužel vůči pravidlům GS je to OK, ale na druhou stranu, prostě je to dosaženo jinak, než bylo zamýšleno a takového bodu bych si prostě nevážil.

Dovolím si poněkud nesouhlasit. Několikrát jsem pozorně pročetl listing této keše a PODMÍNKU složení kostky jsem tam nikde nenašel. Jediné závazné pravidlo tam owner zmiňuje výměnu CWG to CWG.
Pokud tedy napsal souřadnice na kostku, tak jen předpokládal, že nejsnazší cesta k jejich získání bude složení kostky (což ve spoustě případů asi bude pravda), ale určitě nevylučuje možnost jejich získání sestavením kombinací uvedených čísel na papíře. Určitě je to korektnější než volat známým na telefon, což jsi zde v jiném vlákně obhajoval jako vyšší level hintu. Ono sestavení té kombinace nebude nijak obtížné, pokud vyjdu z předpokladu, že final cache nebude daleko, napíšu si souřadnice místa a vím, že stupně, minuty a asi i desetiny minut budou stejné a zbylá čísla prokombinovat zabere méně času, než sestavení kostky. A vůbec bych to nenazýval honěním za body. Někdy je vyřešení zadání jiným způsobem než autor zamýšlel i napínavější a zábavnější.
  • 0

#71 station2381

station2381

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2009 - 20:37

StanB99 napsal/a:

Dovolím si poněkud nesouhlasit. Několikrát jsem pozorně pročetl listing této keše a PODMÍNKU složení kostky jsem tam nikde nenašel. Jediné závazné pravidlo tam owner zmiňuje výměnu CWG to CWG.
Pokud tedy napsal souřadnice na kostku, tak jen předpokládal, že nejsnazší cesta k jejich získání bude složení kostky (což ve spoustě případů asi bude pravda), ale určitě nevylučuje možnost jejich získání sestavením kombinací uvedených čísel na papíře. Určitě je to korektnější než volat známým na telefon, což jsi zde v jiném vlákně obhajoval jako vyšší level hintu. Ono sestavení té kombinace nebude nijak obtížné, pokud vyjdu z předpokladu, že final cache nebude daleko, napíšu si souřadnice místa a vím, že stupně, minuty a asi i desetiny minut budou stejné a zbylá čísla prokombinovat zabere méně času, než sestavení kostky. A vůbec bych to nenazýval honěním za body. Někdy je vyřešení zadání jiným způsobem než autor zamýšlel i napínavější a zábavnější.


Přesně tak. Nenapsal bych to lépe:)
  • 0
www.rcmonstr.ic.cz

#72 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2009 - 21:53

Pánové, nechám to na vás... já bych takový bod nechtěl. Přítele na telefonu jsem neobhajoval, naopak. To že jsem napsal, že je to vyšší level hintu ještě neznamená, že to schvaluji. Taky jsem tam napsal, že bych nikomu nevolal. Není potřeba obhajovat svoje FTF! Když z něj máš radost, užij si to.
  • 0

#73 SkiiiL

SkiiiL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 7:50

Jako uspesny FTF lovec musim take pridat svou trochu do tohoto "mlyna" :-) Co se tyce sestaveni rubikovi kostky, nejsem proti tomuto napadu. ALE. Autor teto kese tak trochu prelepil puvodni barvy nejakymi strakamakatymi, coz v dusledku pusobilo dosti zmatecne.. Takze BRUTAL bylo jedine reseni a pochybuju ze to tak nebude i nadale. Urcite existuje hodne lidi, kterym trva sestaveni teto hracky jen par minutek, ale verim, ze u teto "upgradle" kostky budou mit problemy. Kes je fajn, na peknem miste, ikdyz finalku bych umistil jinam. Na druhou stranu nejsem znaly mistnich pomeru a tak do toho nemuzu kecat. Autor sam nejlepe vi co a jak.. Jediny problem tak vidim v zvoilenych barvach jednotlivych poli na kostce. Tolik k veci.
  • 0

#74 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 8:46

A co tahle logovat DNF a napsat proč... nebo třeba Need maintenance a požadovat update kostky na správné provedení?
  • 0

#75 station2381

station2381

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 8:56

sobikovi napsal/a:
A co tahle logovat DNF a napsat proč... nebo třeba Need maintenance a požadovat update kostky na správné provedení?


Je nám všem jasné, že jsi kladňák a poctivec, ale zde se do toho trochu zamotáváš. DNF znamená nenašel jsem a my našli, tak nevím proč sem píšeš tento nesmysl.
Ty, já ani nikdo jiný nevěří tomu, že ty bys nelogoval found it....My si toho bodu vážíme, protože byl nalezen rozumem a jak již bylo psáno podmínka složení kostky v listingu NENÍ!!!
Další věc je, že samotnou kostku jsme na místě řešili přímo s ownerem. Tzn. nemá smysl nic takového do logu psát.
Každopádně ty sám jsi na místě nebyl a nevíš jak to probíhalo a o čem se s ownerem mluvilo atd..takže nejsi ani v postavení, kdy zde můžeš rozdávat nějaké rozumy konkrétně v tomto případě.
  • 0
www.rcmonstr.ic.cz

#76 strejbis

strejbis

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 11:06

Musíme se přidat do diskuze o rubikově kostce. jsme STFkaři této kešky. také jsme z ročníku, kdy koistka byla hitem a nedělalo nám problémy ji složit. Trochu jsme sice pozapoměli, ale video hint pomohl. Jaké bylo překvapení na kešce, když jsme zjistili, že neexistuje bílá strana, kostkou se těžko otáčí. Vzdali jsme skládání a začali namáhat moznové buňky, jak finálku dostat, když už jsme tam. Byla to pro nás zábava, běhat koordinovat souřadnice a pak hurá, vyšlo to. Je jedno jakým způsobem, pravidla jsme neporušili, závity namáhali, cwg vyměnili i nafotili (což podmínka byla). Myslím, že je lepší přiznaz BF než se kasat, jak jsem ,,dobrej,, ve skládání. A opravdu nechápu, proč psát DNF. Ownerovi díky za návrat do našeho dětství a za krásné místo a příjemný lov. A STF ka si vážíme a blahopřejeme FTFkařům.
  • 0

#77 L@Troj

L@Troj

    L@Troj

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 15:48

Na tuhle kešku se teprve chystám a už teď jsem zvědavej na to souřadnicové překvapení. :o

station2381 napsal/a:
..... Nehledě na to, že konkrétně tato kostka nemá bílou stranu. Pokud jsi kostku někdy skládal, tak víš k čemu slouží.


strejbis napsal/a:
..... Jaké bylo překvapení na kešce, když jsme zjistili, že neexistuje bílá strana, kostkou se těžko otáčí. .....


:o bílá, červená, modrá, žlutá, oranžová nebo zelená - při skládání kostky na barvě vůbec nezáleží. Třeba může být růžovo-fialovo-šedo-hnědo-černo-béžová a složíš ji stejně. Je opravdu úplně jedno jakou barvou začneš.
Kostku skládám od malička. Její složení je pro mě otázkou chvilky. Videohint není moc šikovný, ale složit by to podle něj mělo. ;)
  • 0

#78 station2381

station2381

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 15:57

L@Troj napsal/a:

:o bílá, červená, modrá, žlutá, oranžová nebo zelená - při skládání kostky na barvě vůbec nezáleží. Třeba může být růžovo-fialovo-šedo-hnědo-černo-béžová a složíš ji stejně. Je opravdu úplně jedno jakou barvou začneš.
Kostku skládám od malička. Její složení je pro mě otázkou chvilky. Videohint není moc šikovný, ale složit by to podle něj mělo. ;)


Souhlas. Ale v případě, že máš naučeno začínat bílou (což je standardní postup), tak je to pak pro orientaci složitější, pokud kostka bílou stranu neobsahuje. Uvidíš sám na místě. Pak můžeš napsat jak to dopadlo :)
  • 0
www.rcmonstr.ic.cz

#79 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2009 - 7:05

Barevnych odrud kostky existuje cela rada a pokud je kazda strana slozena jen z jedine barvy, je jedno, kterou barvou zacinas. Nektere postupy (ty nejrychlejsi) dokonce vubec nezacinaji skladanim nejake jedne barvy, ale kostka se sklada jaksi "najednou". Zadna standardni (nikoli standartni, protoze se standartou kostka vazne nema nic spolecneho) barva neexistuje! Horsi je to treba u modifikace, kde pres kazdou stranu vedou pres kazdou kosticku diagonalni pruhy (na kazde strane kazde kosticky je jeden trojuhelnicek bily a jeden cerny - napriklad). To pak jeste zalezi na orientaci kosticek a sestavovani a orientace se vyrazne komplikuje.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#80 station2381

station2381

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2009 - 8:09

gord napsal/a:
Barevnych odrud kostky existuje cela rada a pokud je kazda strana slozena jen z jedine barvy, je jedno, kterou barvou zacinas. Nektere postupy (ty nejrychlejsi) dokonce vubec nezacinaji skladanim nejake jedne barvy, ale kostka se sklada jaksi "najednou". Zadna standardni (nikoli standartni, protoze se standartou kostka vazne nema nic spolecneho) barva neexistuje!

Horsi je to treba u modifikace, kde pres kazdou stranu vedou pres kazdou kosticku diagonalni pruhy (na kazde strane kazde kosticky je jeden trojuhelnicek bily a jeden cerny - napriklad). To pak jeste zalezi na orientaci kosticek a sestavovani a orientace se vyrazne komplikuje.


Díky za vyčerpávájící postup jak kostku složit :) Psal jsem o klasické rubikově kostce (což je případ této). Stačí si pak přečíst pár textů, které se věnují právě tomuto typu.

Dále nikde jsem nepsal o tom, že by nešla jinak složit. Pouze jsem poukazoval na to, že toto je nejpoužívanější, nejrozšířenější postup, pro běžného normálního člověka (nežíjícího v Praze) se kterým se setká. A těchto lidí přijde na kešku nejvíc. (doufejme)

Každopádně sám jsi určitě začínal bílou..
  • 0
www.rcmonstr.ic.cz




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama