Přejít na obsah


Fotka

Google mapy - Garmin Colorado/Oregon


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
110 odpovědí na toto téma

#81 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2011 - 15:55

Ahoj kluci, probiram se forem a napadlo me .. Byl by velky problem v makru udelat podporu JNX souboru? Ty se jak to tak vypada v Oregonu chovaji mnohem lepe nez kmz.
  • 0

#82 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2011 - 17:51

ackoliv vubec nevim, jestli volam o technicky proveditelnou vec, pripojuji se a hlasuji takeeee o pripadnou lasakovou podporu jnx.
  • 0

#83 MišutkaCZ

MišutkaCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2011 - 17:30

Podpora pro jnx formát by byla skvělá! Nebo mi řekněte, jak jednoduše převést kmz do jnx?
  • 0

#84 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2011 - 21:15

Ahoj, zkuste nekdo prosim toto. Me to pada a nevim jestli to neni problem jen na mojem PC.
Makrem, ktere generuje dlazdice vygenerujte kmz soubor.
Ten pak otevrete programem MAPC2MAPC http://www.the-thorns.org.uk/mapping/.
Ted uz mi to hazi internel errors.
Po otevreni, pokud jsem to spravne pochopil, by se mel udelat export do JNX (menu File - Write to JNX).

  • 0

#85 JI-KA

JI-KA

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2011 - 22:27

Ahoj lidicky, najde se osubka, ktera by udelala jednomu kecerovi obrovskou radost, s volnou pozvankou na GCM? Pekne prosim o darovani. Dekuji
  • 0

#86 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2011 - 10:43

kvapa napsal/a:
Ahoj kluci, probiram se forem a napadlo me ..
Byl by velky problem v makru udelat podporu JNX souboru? Ty se jak to tak vypada v Oregonu chovaji mnohem lepe nez kmz.


Na co makro, ortomapy v jnx si muzes udelat sam treba pro celou CR a k tomu topomapy a automapy. Vse dle libosti a osobnich preferenci.

http://www.gpsforum....pic,4249.0.html
  • 0

#87 MišutkaCZ

MišutkaCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2011 - 13:17

Nemá někdo vytvořené fotomapy celé ČR? Udělal bych si to přes MOBAC sám, ale po chvíli stahování dostanu ban. Líbil by se mi zoom 18, tak pokud někdo má a chtěl by se podělit... 2kvapa: Jsem na tom stejně
  • 0

#88 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2011 - 14:12

Existuji nejake starsi pro OziExplorer. Je to cela CR. Kvalita primerena dobe vzniku. Ted jde z Googlu nastahovat mnohem kvalitnejsi. Pokud to dokazes konvertovat do jnx, tak mohu dat link. Je toho cca 16GB a obrazky jsou ve formatu ecw.
  • 0

#89 MišutkaCZ

MišutkaCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2011 - 18:21

Díky, ale asi teda zkusím ještě ten MOBAC, ať jsou snímky aktuálnější. Sice mi to bude pár dnů trvat, ale nějak to přežiju :)
  • 0

#90 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2011 - 19:13

nemate zase nekdo naopak peknou topo mapu, treba jako ten shocart v prikladu ze slovenska?. desne by se mi libilo jit podle skutecny mapy, nikoliv dle vektorovky. zeptat jsem se musel... diiiq
  • 0

#91 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2011 - 21:19

V rastru pro OziExplorera se da sehnat ledacos. Od automap po mapy 1:10.000. To jsou ty, podle kterych je delane Topo Czech Pro, akorat maji hustejsi vrstevnice. Nove by mely jit udelat i katastralni mapy. Nebudu davat link, protoze je to na hrane legality. Tak, aby me tady nekdo nekamenoval. Googlem to najdes zejmena na CZ webech venovanych mobilum. Stazeni dlazdic z webu pro vlastni potrebu je legalni, ale dalsi sireni uz legalni neni. Ovsem, vzhledem k tomu, ze si to teoreticky muze pro vlastni potrebu stahnout kdokoliv, tak je vystaveni stazenych dlazdic vyhodne, jak pro stahujiciho, tak pro majitele mapoveho serveru. Stahujici usetri cas a mapovy server neni zbytecne zatezovan stahovanim. Druha moznost je, ze si to udelas sam pomoci MOBAC, SAS Planet, ...
  • 0

#92 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2011 - 21:33

Mě by vyhovovala možnost udělat si katastrální mapu malého území. Třeba okolí jedné vesnice, části nějakého města, atd. Nejde to nějak jednoduše, nemáte někdo odkaz? A jde mi o Oregon. Ještě s ním moc praxi nemám, rastrové mapy jsem do něj ještě nezkoušel dělat. Vím, že když budu hledat, najdu to, jen se ptám, jestli to už někdo nenašel přede mnou.
  • 0

#93 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2011 - 21:50

Technicky by to jit melo. Katastralni mapy poskytuji sluzbu WMS. Mely by tedy jit nahrat do programu, ktere tuto sluzbu umeji. Vetsinou jde o GIS programy, ale mohl by to umet i SAS Planet, MOBAC a dalsi pouzivane pro stahovani map z mapovych serveru. Ja nikdy nezkousel, pridavat do techto programu novy mapovy zdroj. Ty ktere bych tam potreboval, tam pry nejdou. :-(( Adresa na WMS CZ katastralek je pry: http://nipi.sazp.sk/...ver/WMSServer/?
  • 0

#94 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 6:57

Tohle vím dobře, s ArcGISem pracuji a WMS služby i z ČUZK používám. Mimochodem, jdou jako Překryvný obrázek přidat i do GoogluEarth. Ta adresa je špatně, podle mě jde o slovenské katastrálky, pro české platí http://wms.cuzk.cz/wms.asp Exportovat část do obrázku umím. Ale ne celou oblast do dlaždic. A souřadnice jsou v S-JTSK a ne ve WGS84. S tím bych si nějak poradil. Prozatím nevím, jak ten obrázek georeferencovat a nahrát do Oregona. Jde mi o to, že jsem několikrát s Oregonem zaměřoval nějaké objekty, na které jsou parcele, byl bych rád, kdybych to mohl vidět rovnou v terénu a případně měření opakovat několikrát, když jsem někde na hraně. Přesnost turistických navigací je bohužel taková, že metr nezaručím.
  • 0

#95 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 8:01

Jasne, blbe jsem se kouknul a nevsiml si, ze jde o domenu SK. :( SAS Planet ani MOBAC to nejspise neumeji. Vcera jsem narazil na zminku, ze mapy z WMS zdroje do Garminu jdou udelat kombinaci dvou nastroju. Jeden byl nejaky free WMS klient (nebo GIS) a druhy G-raster (nebo tak nejak). Ja Garmina nemam, tak jsem si odkaz neschoval. Goglem to najdes. Jinak, pokud te zajima presne zamereni polohy (pod 1m) pomoci lacine GPS, tak to jde. Bud nekterymi starickymi Garminy (to mam vyzkousene), nebo jednim modernim mobilnim telefonem s GPS, ktery stoji asi 200 EUR (o tom jsem pouze cetl).
  • 0

#96 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 8:52

Já mám potvrzeno, že hranice mezi GPS pro turistické a přesné měření je někde na 50000Kč. Geodetické s fázovým měřením, externí anténou a dopočítáním korekcí z pevné stanice, ty to dokážou. Turistické dokážou průměrovat, ale to by se asi muselo několikrát po několika hodinách, když už jsou jinak postavené satelity. Ale pak docházím i k tomu, že nepřesně sedí ortofotky na katastrálkách, a dokonce i ty katastrálky nejsou přesné. Ty starší, skenované, se často na hranicích katastrů nesejdou. Kritické na zaměřování jsou kapličky v lese, pod stromy, které nejsou vidět na ortofoto ani nemají kresbu na katastrálce. Bohužel právě v lese je měření zatíženo největší chybou. PS. Podívejte se na ortofoto na nějaký jasně viditelný geodetický bod a pak si z ČUZK zjistěte jeho souřadnice. Uvidíte, že bude jinde, i o pár metrů.
  • 0

#97 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 10:24

Presna mereni nekterymi turistickymi GPS opravdu jdou. Mam na mysli klasicky postprocessing kodovych a fazovych mereni pomoci korekcnich dat z referencni stanice. Zkousel jsem to s Garmin 12 XL. Melo by to jit i se starymi eTrexy. Problem, ktery jsem zatim nevyresil je antena. Jeden chlapik pouzival 2 Openmoko Freerunnery (GSM telefon s GPS), jeden jako rover, druhy jako base. Pripojene k tomu mel uplne obycejne externi anteny. S internimi se nebyl schopny dobrat dobrych vysledku. Za cca 500 EUR + nekolik stovek za obyc. anteny muzes mit base a rover se superkvalitnim GPS cipem a merit rekneme s pulmetrovou presnosti. Mozna lepe. Ale to jsme od map hodne odbocili. V lese je to samozrejme problem. To neni idealni prostredi. Ze nesedi katastralni mapy a ortomapy vim. Mnohdy i o 20 m. Nikdy jsem nezkoumal, zda jsou spatne ortomapy nebo katastralni mapy. Evidentne na sobe nekdy nesedi.
  • 0

#98 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 16:29

Takze pro WMS zdroje jde pouzit free GIS aplikace Quantum GIS, prida se patricny zdroj, obrazek se ulozi vcetne georeference a pak se pomoci G-Raster udela soubor KMZ. http://mountn.de/blog/?p=3 Nejde asi udelat vetsi vyrez, ktery by se poskladal. Mozna vsak ma program dlazdice nekde v kesi a treba budou existovat programy pro konverzi do jineho typu kese, treba Google. Pak by slo nastahovat oblast zajmu do kese a kes prenest treba do SAS Planet. Kazdopadne mapka male oblasti ve formatu pro Garmina udelat nejspise jde.
  • 0

#99 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 11:20

Pro mapoid a ostatni odledne generace JNX. Samozrejme jsem zkousel generovat mapy podle navodu na slovenskem foru. Beha to pekne ... az na to, ze se mi nedari vygenerovat zadny vetsi kus mapy. O celem CR v nejakem pouzitelenm zoomu (18) na mojem pocitaci vubec nelze ani uvazovat.
  • 0

#100 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2011 - 22:19

S katastrálkami také bojuji, ale neúspěšně :( Chtělo by to podporu wms v MOBAC. Nějaký patch sice na stránkách mají, ale nerozumím tomu.

http://sourceforge.n...75&atid=1105496

Snad někdo chytřejší poradí.
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama