Přejít na obsah


Fotka

Kvalita logbooku v českých keších


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#1 brhel

brhel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2009 - 11:59

Poslední dobou nacházím v keích místo logbooků jen několik zmačkaných ušmudlaných A4 papírů, kde je jakási tabulka, kam se má člověk zapsat. Fakt humus.

Proto všechny vyzývám: Nedávejte do keší logbook typu "několik listů A4", z kterých je po pár návštěvách hnusnej salát a ne místo, kam je radost otisknout razítko.

Maličký, čistý a nezmuchlaný notýsek potěší mnohem více než hromada tlejících A4 listů.

Tímto vyhlašuji válku za kvalitní logbooky, aneb když v keši objevím logbook alá A4 listy vypadající jak by je přežvýkala kráva, vyměnuji jej za malý tesco notýsek.
  • 0

#2 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2009 - 12:01

Trochu jiný pohled (ne můj, já souhlasím s tebou a kdo se někdy setkal s mými logbooky tak mi dá za pravdu...): A4 papíru můžeš potom bez větších problémů prohnat scannerem a vyvěsit do listingu ...
  • 0

#3 brhel

brhel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2009 - 12:03

Osik napsal/a:A4 papíru můžeš potom bez větších problémů prohnat scannerem a vyvěsit do listingu ...

Ale když je několik A4 spojených vlhkem do sebe, a záznamy jsou vhkem nečitelné, tak to stejně nikdo do listingu nedá.
  • 0

#4 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2009 - 12:06

brhel napsal/a:
aneb když v keši objevím logbook alá A4 listy vypadající jak by je přežvýkala kráva, vyměnuji jej za malý tesco notýsek.

Taky mám raději notýsek (ale ne takový, který se po třech otevření rozpadne na hrst papírků). Nicméně by mě nenapadlo rozhodovat o tom, jaký logbook bude v jiné keši než má vlastní. :o
  • 0

#5 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2009 - 12:07

brhel napsal/a:
Poslední dobou nacházím v keích místo logbooků jen několik zmačkaných ušmudlaných A4 papírů, kde je jakási tabulka, kam se má člověk zapsat. Fakt humus.

Proto všechny vyzývám: Nedávejte do keší logbook typu "několik listů A4", z kterých je po pár návštěvách hnusnej salát a ne místo, kam je radost otisknout razítko.

Maličký, čistý a nezmuchlaný notýsek potěší mnohem více než hromada tlejících A4 listů.

Tímto vyhlašuji válku za kvalitní logbooky, aneb když v keši objevím logbook alá A4 listy vypadající jak by je přežvýkala kráva, vyměnuji jej za malý tesco notýsek.


Poslední dobou nacházím v keších místo snadno zveřejnitelnách A4 logbooků jen všelijaké ušmudlané notýsky :-(

Ne že by mi to vadilo, ale autoři keší si pak nedají to práci, že by to stránku po stránce nascanovali a zveřejnili u keše, tak, jak je to s A4 logbooky běžné.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#6 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2009 - 12:09

Mozna jsem mel zatim smulu, nebo spatne koukam, ale zatim jsem nenarazil na listing, kde by byl logbook naskenovany...
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#7 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2009 - 12:14

brhel napsal/a:

Osik napsal/a:A4 papíru můžeš potom bez větších problémů prohnat scannerem a vyvěsit do listingu ...

Ale když je několik A4 spojených vlhkem do sebe, a záznamy jsou vhkem nečitelné, tak to stejně nikdo do listingu nedá.


Já to dělám.

A je mi fuk, jaké máš logbooky v keších. A jestli by Ti ty A4 v mých keších vadily, tak na ně prostě nechoď.

Díky za další flame téma.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#8 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2009 - 12:22

lukabike.com napsal/a:
Mozna jsem mel zatim smulu, nebo spatne koukam, ale zatim jsem nenarazil na listing, kde by byl logbook naskenovany...

Poklad u jezirka kód nevím ale je to u Velkých popovic..
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač

#9 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2009 - 12:29

brhel napsal/a:
Tímto vyhlašuji válku

Aaaaano, dalsi prezident zemekoule s pravem poroucet vsem okolo. Co k tomu tematu dodat - nejdriv si zamet pred vlastnim prahem, na tema recyklace notysku z kese na event (a mozna zpatky, nevim, uz jsem tam znova nesel) se jeste ted v Nachode na Caji obcas zasmejeme... B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#10 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2009 - 12:36

brhel napsal/a:
Tímto vyhlašuji válku za kvalitní logbooky, aneb když v keši objevím logbook alá A4 listy vypadající jak by je přežvýkala kráva, vyměnuji jej za malý tesco notýsek.


Navrhuji, aby všichni, kterým to uděláš, Ti dali keše k adopci. Když chceš diktovat, jak má ta keš vypadat, tak se o ní rovnou starej.

Další apoštol toho, jak má vypadat keš. Pamatujete ještě na toho, co vedl svatou válku proti snadnému získávání turistických známek a odstraňoval je z keší ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#11 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2009 - 12:40

kolombo napsal/a:
Pamatujete ještě na toho, co vedl svatou válku proti snadnému získávání turistických známek a odstraňoval je z keší ?

Jj, B)
  • 0

#12 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2009 - 12:44

To jako ty logbooky beres domu a misto nic tam davas notysky? Nebo jsem to jen spatne pochopil???
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#13 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2009 - 13:02

brhel napsal/a:
Tímto vyhlašuji válku za kvalitní logbooky, aneb když v keši objevím logbook alá A4 listy vypadající jak by je přežvýkala kráva, vyměnuji jej za malý tesco notýsek.


To jako chceš rozhodovat o tom co se bude používat za logbooky? Asi by jsi se měl hodit trochu do klidu.

Myslím, že to je na autorovi, jak si napíše listing, jak uloží krabku a co použije jako logbook. A jediné co ty můžeš dělat je to, že mu to pěkně vytmavíš v logu!

Ano přidat logbook když je plný ten předchozí je chválihodné, ale vybírat logbooky a měnit je za svoje??? To je pěkná hovadina.
  • 0

LG G6 + c:geo + OSM


#14 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2009 - 13:58

Vložený obrázek
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#15 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2009 - 16:15

Promiň, ale kdyby si mě vzal z keše logbook a vyměnil za nějaký tesco-cosi, tak ti asi urazím pracky. Prostě někdo si s tím tu práci dá, někdo ne....
  • 0

#16 Cink 1435

Cink 1435

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2009 - 18:39

O čem se bavit ? O keš se stará její majitel. Pokud nestíhá, vrší se A4 natotata. Spíš bych apeloval na to aby pokud zápisník končí, dávali to kačeři do logu. Zásah od někoho jiného je tak trochu ........... Doufám spíše, že jsi chtěl napsat něco ve formě, že by to chtělo slušnej notes od autorů. Howg
  • 0
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak. I vás dřív nebo později nějaký vlak přejede ... ( A.Nebel )

#17 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2009 - 18:45

myslím že není problém jestli je tam papír nebo logbook,problém je že bylo potřeba nový téma jak někoho buzerovat a jak si postěžovat.Chjoooo
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#18 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2009 - 19:22

no myslim ze autor vlakna uz pochopil, ze slapl poradne vedle a uz radeji ani nereaguje. :D:D Ono mi prijde, ze plno takovych flame vlaken zakladaji vetsinou kaceri co maji par nalezu a hned jak se jim cosi nelibi tak sup sem s tim, aby me vsichni podporili. A najednou ouha, vsichni jsou proti mne. :D:D:D
  • 0

#19 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2009 - 20:00

brhel napsal/a:
Poslední dobou nacházím v keích místo logbooků jen několik zmačkaných ušmudlaných A4 papírů, kde je jakási tabulka, kam se má člověk zapsat. Fakt humus.

Poslední dobou? To je standardizovaný logbook odjakživa.:D:D Ale jinak notýsky jsou fajn, pokud se vejdou., pokud se nevejdou, tak holt smolík, válka neválka.:D
Hlavně prosímtě zapomeň na nějaké vyměňování u jiných keší než svojich.;) Kdyžtak jenom doplnit tam, kde je původní logbook opravdu nepoužitelný. Dík.
  • 0

#20 brhel

brhel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2009 - 20:05

no nic nikomu vyhazovat nechci... ale když najdu v keši několik špinavých pomačkaných listů papíru, zcela popsaných a zubem času už i nečitelných, ke kterým se vrší všelijaké papírky a papírečky, tak tu chuť na to mám. A to je právě okamžik na vložení lepšího logbooku.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama