Přejít na obsah


Fotka

Kvalita logbooku v českých keších


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#21 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2009 - 20:06

Zas by to bylo ale Fair Trade - logbook za logbook :D Teď nevím, jestli nebyl už na mojí keši, kde nedávnou někdo "vytrejdoval" kroužkový originál logbook po výměně (čistý) za hromádku volných papírků B)
  • 0

#22 brhel

brhel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2009 - 20:08

hplus napsal/a:
recyklace notysku z kese na event

a proč ne? když jsem změnil keš z regular na small, tak se tam prostě ten velkej logbook nevešel, tak proč ho nepoužít i na event. nějaký papíry bych dávno ztratil, notýsek stále ještě mám.
  • 0

#23 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2009 - 20:09

brhel napsal/a:
no nic nikomu vyhazovat nechci...
ale když najdu v keši několik špinavých pomačkaných listů papíru, zcela popsaných a zubem času už i nečitelných, ke kterým se vrší všelijaké papírky a papírečky, tak tu chuť na to mám. A to je právě okamžik na vložení lepšího logbooku.


no chut by na to mel kdekdo, ale ty muzes maximalne napsat need maintance, tot vse. Neco jineho je, kdyz v kesi logbook zadny neni nebo je komplet popsany. Pak tam muzes nejakou nahradu vlozit, ale stejne pak na netu napsat need maintance.
  • 0

#24 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2009 - 20:43

brhel napsal/a:
no nic nikomu vyhazovat nechci...
ale když najdu v keši několik špinavých pomačkaných listů papíru, zcela popsaných a zubem času už i nečitelných, ke kterým se vrší všelijaké papírky a papírečky, tak tu chuť na to mám. A to je právě okamžik na vložení lepšího logbooku.


No, napsal jsi to tak, že Ti ty listy vadí obecně a že to budeš prostě násilně měnit. Takže to teď neokecávej.

Pokud je keš bez pravidelné údržby, tak je jedno, co je tam za logbook. A pokud se o ni autor stará, tak to nevypadá tak, jak popisuješ.

Ono, listovat úplně popsaným notesem a hledat kus místa, kam by se jeden napsal taky není žádné terno.

Když jsem začínal kešovat, tak byla A4 standardní logbook a každý slušný kačer měl pár náhradních listů v batůžku. Dneska si každý chytrolín myslí, že vlastník keše nemá nic jiného na práci, než opravovat keše, které on poničil a ještě má kecy.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#25 rubick

rubick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2009 - 7:56

Zrušme všechny logbooky! Stejně to při kešování jenom zdržuje...:);):) Pojďme to práskat rovnou na web! :D
  • 0

#26 pixies

pixies

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2009 - 8:50

lukabike.com napsal/a:
Mozna jsem mel zatim smulu, nebo spatne koukam, ale zatim jsem nenarazil na listing, kde by byl logbook naskenovany...


GC1E785
Možná chodíš po špatných caches. Ale je pravda, že A4 se špatně skladuje. Náhradní logbooky používám A5. Vejdou se a není problém je scanovat.
  • 0

#27 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2009 - 11:04

kolombo napsal/a:
Poslední dobou nacházím v keších místo snadno zveřejnitelnách A4 logbooků jen všelijaké ušmudlané notýsky :-(
.


A4 se sice snadlo scanují, ale zase mají svá proti.
Možná vládnou na severu lepší mravy, ale tady v okolí pupku světa se obvykle logy na papírech redukují na ušmudlané hlášky "TFTF", "DÍKY" nebo "FAKT HUSTÝ", takže moc není co zveřejňovat.
Ona se do té malé kolonky ani záplava momentálních pocitů nevejde, takže tam taky píšu jen obligátní "DÍK".
Když je logbook knížečka, je to jiné kafíčko, člověk si počte a pak i něco připíše.
  • 0

#28 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2009 - 14:08

PaWcz napsal/a:

kolombo napsal/a:
Poslední dobou nacházím v keších místo snadno zveřejnitelnách A4 logbooků jen všelijaké ušmudlané notýsky :-(
.


A4 se sice snadlo scanují, ale zase mají svá proti.
Možná vládnou na severu lepší mravy, ale tady v okolí pupku světa se obvykle logy na papírech redukují na ušmudlané hlášky "TFTF", "DÍKY" nebo "FAKT HUSTÝ", takže moc není co zveřejňovat.
Ona se do té malé kolonky ani záplava momentálních pocitů nevejde, takže tam taky píšu jen obligátní "DÍK".
Když je logbook knížečka, je to jiné kafíčko, člověk si počte a pak i něco připíše.


Myslím, že 90% logů v keši je datum, nick a díky a záznam o GC a TB. Začal jsem logbooky tisknout bez vodorovného lnkování, aby se případný zájemce mohl rozepsat, někdo to využívá.

Já jejich výhodu vidím v tom, že se pak dá prohrabat v návštěvách v galerii fotek u keše, kde to mám nascanované.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#29 Barrandoff

Barrandoff

    Barrandoff

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2009 - 15:22

PaWcz napsal/a:
A4 se sice snadlo scanují, ale zase mají svá proti.
Možná vládnou na severu lepší mravy, ale tady v okolí pupku světa se obvykle logy na papírech redukují na ušmudlané hlášky "TFTF", "DÍKY" nebo "FAKT HUSTÝ", takže moc není co zveřejňovat.
Ona se do té malé kolonky ani záplava momentálních pocitů nevejde, takže tam taky píšu jen obligátní "DÍK".
Když je logbook knížečka, je to jiné kafíčko, člověk si počte a pak i něco připíše.

A teď si představ modelovou situaci. Konečně jsem se dostal k finálce, v hlavě se mi rodí dvoustránková povídka o tom, co jsem všecko při lovu zažil. Dřepím skrčený v jeskyni, na větvi stromu, na vrcholku stožáru...Mám za sebou 20 km únavné túry po kopcích, v dešti a blátě. Fouká vítr, jsem rád, že se vůbec držím jednou rukou. V takové situaci snad pochopíš, že rozhodně nemám náladu psát nějaké dlouhé eseje a spokojím se s datem, razítkem a 1-2slovným vyjádřením obdivu (kupříkladu FAKT HUSTÝ! :D). Zvláště když vím, že celý příběh budu stejně přepisovat znovu do logu na gc.com.
  • 0

#30 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2009 - 18:22

R-A-von-B napsal/a:
..... rozhodně nemám náladu psát nějaké dlouhé eseje ....


to je jasny, kdo by se rozepisoval... pulitzer z toho nekouka a je potreba nahnat cas na dalsi kes ;) :D

jinak ja ve vetsine pripadu pisu na papir jen to nejnutnejsi, pac od ty doby, kdy jsem na vaclavaku dve hodiny v mrazu cekal na vraceni, trpim obsesi, ze pokud rychle nezaloguju a nevratim, tak zrovinka nekdo prijde a sedne si na ukryt, i kdyz by to bylo v kraji, kde se vyskytne clovek trikrat za rok :D

a v notysku vidim malou vyhodu tu, ze se mi do nej pohodlnejc pise, jelikoz ma tvrde desky. papir musim necim podlozit - coz me silne zdrzuje a zvysuje nervozitu z predchoziho odstavce. jo a obcas jsem ho hur pisici propiskou protrh :P
  • 0

#31 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2009 - 18:35

Dain a Olik napsal/a:
jinak ja ve vetsine pripadu pisu na papir jen to nejnutnejsi, pac od ty doby, kdy jsem na vaclavaku dve hodiny v mrazu cekal na vraceni, trpim obsesi, ze pokud rychle nezaloguju a nevratim, tak zrovinka nekdo prijde a sedne si na ukryt, i kdyz by to bylo v kraji, kde se vyskytne clovek trikrat za rok

Tohle znám moc dobře. :D
Jednou jsem nebyl dost rychlý a musel půl hodiny mrznout v kvádru na Prague Postcard Exchange než se jakási anglicky hovořící rodinka pořádně vynadívá na všechny krásy Prahy.
Paradoxně jsem pak popsal celou stránku logbooku. A aby to nebylo úplně offtopic, tak myslím, že tam tenkrát byl notýsek.:)
  • 0

#32 Michalowic

Michalowic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 312 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2009 - 0:14

Tak ja pouzivam zatim ve vsech vetsich kesich tenhle typ logbooku

http://www.lauraprah...od/29114_03.jpg

Velikost A7, naprosto dostacujici..

A v micro je to boj, tam proste nic jinyho nez papir nejde, ale i tak je chodim prubezne kontrolovat, jak sou na tom.. ;)
  • 0

#33 Stan_Da

Stan_Da

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2009 - 15:10

Je každého ownera věc, jakou formu logbooku zvolí. Již výraz "owner" definuje jeho právo na logbook, takže by mě ani nenapadlo ho za něco měnit a autora nějak vychovávat. Je ale pravdou, že do notýsku, nebo jiného úhledného logbooku se mi lepí moje samolepka daleko raději - do salátu je mi to kolikrát líto a nedám ji tam.
  • 0

#34 Cukr&Myval Team

Cukr&Myval Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2009 - 19:50

Dovolte abych se vmísil do vaší diskuse. Když najdu v keši A4 s chlívečkama, trochu mě to zklame. Jsou ideálníjako dočasná náhrada za plný logbook. Ale vejde se tam maximalně něco jako "pěkný výlet, dík za keš". Do své keše jsem dal malý čtverečkovaný notýsek s pevnou vazbou. Samozřejmě že tam byly logy výše zmíněného znění, ale taky pár hezkých zážitků. A je radost si je přečíst. Takže vkládáním "logsalátů" owner vlastněokrádá hlavně sám sebe.
  • 0

#35 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2009 - 20:34

Cukr&Myval Team napsal/a:
Dovolte abych se vmísil do vaší diskuse. Když najdu v keši A4 s chlívečkama, trochu mě to zklame. Jsou ideálníjako dočasná náhrada za plný logbook. Ale vejde se tam maximalně něco jako "pěkný výlet, dík za keš". Do své keše jsem dal malý čtverečkovaný notýsek s pevnou vazbou. Samozřejmě že tam byly logy výše zmíněného znění, ale taky pár hezkých zážitků. A je radost si je přečíst. Takže vkládáním "logsalátů" owner vlastněokrádá hlavně sám sebe.

Promin - kolik mas zalozenych kesi? Myslis, ze az jich jednou budes mit treba 15 - 20, nedejboze vic, tak budes kazdy tyden vsechny obchazet a procitat? ;)

To je zase teoretizovani na nejvyssi urovni. Ja si vyhrazuju pravo do svych kesi davat A4ky, A5ky nebo cary z hajzlpapiru, pokud na to budu mit zrovna naladu. B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#36 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2009 - 23:13

[quote]Michalowic napsal/a:

Chlape sakramentská,já jsem se toho Tvýho brouka normálně snažil smést z monitoru !! Reflex :D
  • 0

#37 Zhabza

Zhabza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2009 - 0:08

hplus napsal/a:
Promin - kolik mas zalozenych kesi? Myslis, ze az jich jednou budes mit treba 15 - 20, nedejboze vic, tak budes kazdy tyden vsechny obchazet a procitat? ;)

To je zase teoretizovani na nejvyssi urovni. Ja si vyhrazuju pravo do svych kesi davat A4ky, A5ky nebo cary z hajzlpapiru, pokud na to budu mit zrovna naladu. B)


Zaprvé:Zapomeňme na to, že by si kačeři měli v údržbě keše pomáhat, ale pokud nemám čas na údržbu svých, tak je snad nezakládám, nebo předám.
A zadruhé: Taky radši najdu pevný notes, než pár A4 listů. Klidně si ale do keše dej třeba ten hajzlpapír. To je tvé neodcizitelné právo.
  • 0
Upřímná slova nejsou krásná krásná slova nejsou upřímná kdo je dobrý, není výřečný kdo se rád dohaduje, není dobrý

#38 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2009 - 0:26

Klidně si ale do keše dej třeba ten hajzlpapír. To je tvé neodcizitelné právo.


Jo,přesně tak,co když tam přijde někdo kdo ho bude potřebovat,to potom bude jeho neodcizitelným právem si .... :D:D Pánové,doufám že vaše razítkovací barvy po zaschnutí nebarví :D:D:D
  • 0

#39 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2009 - 1:23

Zhabza napsal/a:
Zaprvé:Zapomeňme na to, že by si kačeři měli v údržbě keše pomáhat, ale pokud nemám čas na údržbu svých, tak je snad nezakládám, nebo předám.
A zadruhé: Taky radši najdu pevný notes, než pár A4 listů. Klidně si ale do keše dej třeba ten hajzlpapír. To je tvé neodcizitelné právo.

Zase teoretizovani o nicem. K Tvemu zaprve - jasne, mam ted malo casu, takze mam vsechny svoje kese, ktery jsem v prubehu tri let zalozil, rovnou zarchivovat nebo predat k adopci nejakymu troubovi, jen proto ze bydli za rohem a cely dny se kope do ...ele? Trosku blbost, ne? ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#40 Zhabza

Zhabza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2009 - 1:42

Ok, tak jinak. Myslím že není dobré když má někdo víc založených keší než je schopen udržovat a že všeobecně to vede k úpadku keší. Samozřejmě že se to někdy vyvrbí. Každopádně by bylo krásné, kdyby si to každý hlídal. Myslím že touto dobou je keší všude plno a není třeba bezhlavě zakládat další.
  • 0
Upřímná slova nejsou krásná krásná slova nejsou upřímná kdo je dobrý, není výřečný kdo se rád dohaduje, není dobrý




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama