Přejít na obsah


Fotka

Waymarks a benchmarks


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2009 - 21:17

Mohl by mi někdo z kolegů přiblížit o co se jedná? Pokud se vám to nebude chtít vysvětlovat, odkažte mě prosím, nikoliv do jitých míst, ale třeba na stránky, kde se o tom hovoří, nejlépe v mateřském jazyce. :) Díky. Myškin
  • 0

#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2009 - 21:36

Myškine, Myškine B)

Waymark najdeš na http://www.waymarking.com Jméno a heslo je tam stejné jako na gc.com... Jedná se v podstatě o různá zajímavá místa (těch kategorií je opravdu hodně), pro která je připraven listing v angličtině a případně nějaký úkol pro nálezce (nejčastěji se vyfotit s gps nebo prostě do logu přidat fotku toho místa atd.). Je to jakási náhrada za kešky bez krabičky. Všechny naše keše z pražské židovské série mají i svůj waymark...

Benchmarks jsou v podstatě americké geodetické značky. U nás to nemá ekvivalent resp. GS to nepodporuje, proto české geodetické značky mají svůj waymark. Takže v americe najdeš nějakou tu geodetickou značku, uděláš foto a máš log a další bodík...
  • 0

#3 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2009 - 21:49

A projeví se návštěva daného místa ve statistikách, míním tím waymark v ČR, nebo je to JEN čistě pro pocit, že tam člověk byl a něco viděl? Zatím jsem si nevšiml v profilech kolegů daného symbolu (jako má např. multi keš) pro waymark. Doufám, že jsem sou otázku napsal srozumitelně. :)
  • 0

#4 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2009 - 22:02

Hrabu se v historii fora a mezitim odpovedeli sobikovi :)
Naposledy jsem WM strucne vysvetloval tady, nebo o konkretni kategorii zdejsich geodetickych bodu tady + v pokracujicim threadu v tematech mimo geocaching.
Ke statistikam - v GC profilu videt nejsou, ale muzes si do nej dat link na WM profil, jako to mam treba ja nebo Dorcadion.
  • 0

#5 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2009 - 22:14

Myškin napsal/a:
A projeví se návštěva daného místa ve statistikách...


Já navštívené waymarky ve statistikách mám (i s příslušnou ikonkou - používám GSAK, do GeoGetu se mi WM nikdy nepodařilo naimportovat (a podle toho co vím, tak to ani nejde))
  • 0

#6 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2009 - 22:23

Jak jsem si všiml data diskuze, nejedná se o příliš diskutované téma. Spíš se mi jedná o to, co mi hledání těchto bodů přinese a jaké zkušenosti s tím moji kolegové mají. Zjednodušeně řečeno, praktická stránka věci. ;)
  • 0

#7 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2009 - 22:40

Co ti přinese hledání nevím (třeba spoustu ikonek jako má v profilu třeba haggaeus (viz link)). Mě baví spíš to zakládání ;)
Jak už se tu někdo zmiňoval, kategorií WM je hodně, takže si tam nějaké pro tebe zajímavé snad vybereš a třeba se díky nim dostaneš na zajímavá místa. Mě se to takhle povedlo...
  • 0

#8 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2009 - 22:46

Když se tak dívám na to co mám kolem HC a téměř vše odloveno, tak by to mohl být docela dobrý důvod se zvednou ze židle od počítače a výdat se znovu ven. :D
  • 0

#9 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2009 - 0:08

Jelikoz jsem ted v USA, tak benchmarky nejake obcas odlovim. Vetsinou ale jen nahodne nebo kdyz je to spojene s nejakou kesi. Fakticky tim ziskas jen novou ikonku do seznamu kesek, ale body za benchmarky se ti do celkoveho poctu kesek nezapocitavaji a ani v PQ ti jejich seznam neprijde. Pro nektere kacery je vyhledavani zatim nenalezenych benchmarku vetsi zabava nez kesky samotne. Najit benchmark byva take casto o mnoho tezsi nez najit kesku, souradnice nebyvaji presne. :):)
  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2009 - 10:48

rsc_cz napsal/a:
Já navštívené waymarky ve statistikách mám (i s příslušnou ikonkou - používám GSAK, do GeoGetu se mi WM nikdy nepodařilo naimportovat (a podle toho co vím, tak to ani nejde))


Asi je to tam hodne nenapadne... Ja u tveho profilu objevil jen to, ze v hlavicce pises, ze jsi nasel tri waymarky. To si do hlavicky v GGstatu muzu napsat taky a nepotrebuji importovat nikam nic. ;)
  • 0

#11 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2009 - 11:12

statisticky pouzite to ma v nalezech podle typu. to uz do hlavicky nenapises ;)
  • 0

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2009 - 12:04

To je skutecne (receno odborne) showbreaker! :D
  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2009 - 16:19

rsc_cz napsal/a:
Já navštívené waymarky ve statistikách mám (i s příslušnou ikonkou - používám GSAK, do GeoGetu se mi WM nikdy nepodařilo naimportovat (a podle toho co vím, tak to ani nejde))


Zrovna vyrazne vylepsuji import do Geogetu. V tuto chvili moje vyvojova verze jiz umi importovat LOC i GPX z Waymarking.com. A nejen to. ;)

To jen tak pro info.
  • 0

#14 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2011 - 7:38

Huh .. na Geowiki je napsano, pro českého kačera nepodstatné. Tady se mluví o Waymarku. Co to je benchmark? Nějaký druh krabičky? Nějaký druh eartcache s podmínkou v logu?
  • 0

#15 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2011 - 16:58

Vsara napsal/a:
Co to je benchmark? Nějaký druh krabičky? Nějaký druh eartcache s podmínkou v logu?

Viz druhy prispevek v tomto vlakne nebo link.
  • 0

#16 dmitl

dmitl

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2011 - 17:26

Zdarec, jsem ve waymarkách panic, neporadí mě někdo, jak vložím k logu fotografii aby byl log uznán..? díkec
  • 0

#17 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2011 - 17:34

2 dmitl

První možnost:
Když zaloguješ návštěvu waymarku, tak se ti zobrazí screen s možnostmi
[view visit]
[upload image for this visit]


Druhá možnost:
U už odeslaného logu si tento zobraz (třeba si ho rozklikni přes listing waymarku) a vpravo pod mapičkou se ti objeví nabídka Log Options. Tam najdeš i volbu Upload Visit Image.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#18 dmitl

dmitl

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2011 - 18:03

Aha super díky vyzkoušim
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama