Přejít na obsah


Fotka

CACHE-PREMIUM MEMBER ONLY


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
193 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2006 - 14:46

Jak se dívám na gc.com, vznikla nová cache: "The first Czech premium member cache by Pc-romeo (GCT6RP)".
A ejhle, přístup na tuto cache mají jen PREMIUM MEMBER. opravdu tomu tak je, protože když jsem si chtěl zobrazit detaily, tak mi to vypsalo:
"Sorry, the owner of this listing has made it viewable to subscribers only. Visit the premium member page to find out how to upgrade your account to a premium member."
Já, a myslím, že nejen já, předpokládál, že to co děláme je pro zábavu a _že_to_není_o_penězích_ a tím tedy o podmíněné registraci. Myslím, že takhle vzniklá cache, která je pro ostatní nepřístupná a je přístupná pouze po zaplacení USD30, tak to je značně nefér. Rozhodně jsem proti takovým cachim.
Když mi někdo tímto způsobem bude vymezovat na které cache mohu a na které nemohu (tedy zda jsem si zaplatil USD30 nebo ne), tak tímto způsobem budu já dávat do svých logů podmínku, že log uznám jen těm, kteří nejsou PREMIUM MEMBER. Co Vy na to? Je to diskriminace nebo není? Je. Stejně tak i tím druhým směrem.
A jaký je vlastně důvod takhle založených cachí jen pro premium mebers?
1. snaha zdůraznit a dát na jevo svoji prestiž, že ještě mám USD 30 na to, abych si to zaplatil
2. provize z dalších podmíněných členství
3. cokoliv jiného, co mne zrovna nenapadá.
Abych řekl pravdu, dost jsem se kvůli tomuto naštval a rozhodně s tímto nesouhlasím. Jeslti někdo cítí potřebu být premium member, ať je, je to jeho vlastní věc když je mu to k něčemu dobry, ale ať tím nekazí hru ostatním.
Díky.
david alias dape
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2006 - 15:08

O teto cache vim uz od nedele, mam z ni smisene pocity. Kdyz nekdo chce mit pocit vyjmecnosi - dobra. Jedna z veci, co mi na PM cachich ale opravdu vadi, ze nemohu vedet, zda jsou a kde jsou. Praha zacina byt velmi zacachovana a kazdou chvili se clovek pri zakladani setka s problemem s konektivitou. Ted, pokud se premium member rozmuzou, zacne ten problem byt jeste palcivejsi, clovek se dozvi, ze cache nemuze byt schvalena, protoze kousek vedle se vali nikym nenavstevovana cache PM.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2006 - 15:42

Naprostý souhlas s Dape i s adp.! Myslím, že jakmile začne být geocaching o penězích (v tom smyslu, že budeme muset platit poplatky, abychom měli přístup k informacím o uložených keších), ztratí dost ze svého kouzla ...
Samozřejmě můžu keše určené jen pro premium members ignorovat, ale ... ale jenom do doby, kdy mi nebude schválená keš, protože bude ukryta blízko "elitní" keše. :-(
Je mi jasné, že kvůli mě nebude Groundspeak ustupovat ze svých výmyslů, zvlášť když z nich koukají dolary, ale (snad ne moc naivně :-) věřím, že drtivá většina geokačerů v Čechách neztratí zdravý rozum a nebude "premium member only" keše zakládat.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2006 - 18:28

Když na to tak koukám, jak se tu diskutuje, nechcete se všichni jít raději projít?

Pro svět to bude daleko přínosnější ....
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2006 - 18:33

Ac do toho zatim nemam moc co kecat, dost souhlasim s tim, co psal Dape (az na to ruzne zakazovani). V tom prirovnani ke kramku s rohlikama je opomenuta jedna dost zasadni vec. Dape udelal mnoho cachi, pro vsechny ostatni cachery, nehlede na to jestli groundspeaku plati nebo ne, a to jeste k tomu cache dost zajimave. Takze Dape dava lidem rohliky zadarmo a nelibi se mu, ze jsou lide, kteri od nej samotneho chteji za rohliky penize. Mne to taky prijde celkem nefer. Vam ne? Primerena reakce by byla od lidi, kteri davaji rohliky za penize, chtit za rohliky taky penize popripade si od nich rohliky nebrat ani jim nedavat sve.
Ta analogie v podani Segy ne jenom, ze neni idealni. Je chybna!
Podpora grounspeaku se v mych ocich rozhodne nerovna zakladani PM cachi. Take doufam,ze to nebude mit pokracujici trend. Ale jako kuriozitu to celkem beru. Jedine, cim mi tahle vec prijde zajimava je ochrana cachi pri pripadnem cilenem niceni negeocachery.
Michal
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2006 - 22:15

Tak, asi bych se mel jakozto autor take vyjadrit, ze? ;) Kdyz se tu tak mluvilo o tech rohlikach. DaPe nabizi rohliky, chutne, pekne, zdarma. Ja nabizim, myslim si taky dobre a chutne rohliky, ale mimo to i jeden loupak! A kdo chce, muze pomoct dobre veci a zaroven i najit tuto kesku. Opravdu jsem ji zalozil ciste jako kuriozitku, jsem rad ze ma nase ac mala, tak velmi geo-vyvinuta zemicka i PM cache. Ale nehodlam v tomto trendu pokracovat. Mimochodem je v CR minimalne 13 premium memberu, coz jsem zjistil po preceteni audit logu u cache... Takze to ani neni ciste elitarska vec pro 3 cachery. I kdyz samozrejme proti beznym kesim je to jen zlomek. ;)

Ale hlavne jsem se chtel DaPe zeptat... Prispel uz jsi nejak, jakkoliv groundspeaku, potazmo geocaching.com? PM odmitas, ok. Travel bugy ani mince nevlastnis... koupil sis cokoliv z gc.com shopu? To je totiz prave ta podpora o ktere si se nekolikrat zminil ze ti nedela problemy...!?
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 11:12

k mnoha příspěvkům o finanční podpoře Groundspeaku

Jen na okraj - kdyby bylo členství podmíněno povinným pravidelným příspěvkem třeba 1 dolar měsíčně, seděl by Groundspeak jako Strýček Skrblík na hoře peněz a nemusely by existovat kasty jako třeba PM a z toho plynoucí diskriminační pocity a takovéto diskuse. To je ale jen moje vize, která mi není nic platná. Ale představte si to.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 11:33

Máme radost, když naše cache udělají radost co největšímu počtu lidí, snad i proto je přihlašujeme do více her.PM členství a webové výhody uznáváme. Podporu Groundspeaku PM členstvím, nákupem TB a jinejch drobností vítáme. PM cache bojkotujem. Tolik asi od nás. Jinak, vedem tu debatu .... co se stane, když se do takové cache dostane náš TB? Je vůbec šance ho nějak sledovat??? Nebo se může TB v PM cache prostě na čas "ztratit" a ani majitel TB s tím nic nezmůže? Víte to někdo?
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 11:59


Význam Premium Member vidím ve větší a hlavně hmatatelné podpoře geocachingu. Přitom částka 30 dolarů je opravdu jen symbolická. Za spoustu hloupostí utratím během roku víc peněz.

Smysl keší Premium Member Only vidím v:
   - ochraně před vandalismem
   - ochrana proti neautorizovaným převodům na jiné servery
   - omezení počtu návštěvníků a jejich selekci
   - ochranu know-how
   - zvýraznění vlastního ega

Určitě nemá smysl tyto cache nenávidět, bojovat proti nim a vymazávat logy jejich autorů z vlastních keší. Stejně tak nemá smysl zakládat keše Basic Member Only (už proto, že to je asi proti pravidlům).

V poslední době se vyrojilo hodně nových geocacherů, občas se sklonem k anarchii a nedodržování daných pravidel. Pokud by takový trend měl pokračovat, vidím v PM keších vhodnou alternativu, která hru omezí pouze na zkušenější hráče (kteří zaplatili). Nemyslím si, že zapřísáhlý příznivec anarchie bude platit 30 dolarů za něco, proti čemu ze srdce protestuje. Budou-li se ztrácet geocoiny, travel bugy apod., budou-li cache ničeny a devastovány, bude jedním z možných řešení zakládání PMO keší (další variantou jsou mystery a multi keše se složitým zadáním, které je taky určitým filtrem). Poslední variantou je psaní popisů v esperantu...

To co psal Dape nechápu jako osobní výpad proti PC-rómeovi ani jako výzvu k trumfování typu "kdo dal víc". Na druhou stranu - dává-li nám groundspeak možnost takové cache zakládat - je dobré o tom mluvit.

Jsem zvědavý, kdo založí PMO příště... ;-)
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2006 - 15:13

O teto cache vim uz od nedele, mam z ni smisene pocity. Kdyz nekdo chce mit pocit vyjmecnosi - dobra. Jedna z veci, co mi na PM cachich ale opravdu vadi, ze nemohu vedet, zda jsou a kde jsou. Praha zacina byt velmi zacachovana a kazdou chvili se clovek pri zakladani setka s problemem s konektivitou. Ted, pokud se premium member rozmuzou, zacne ten problem byt jeste palcivejsi, clovek se dozvi, ze cache nemuze byt schvalena, protoze kousek vedle se vali nikym nenavstevovana cache PM.

Přesně, k tomu co jsem napsal navíc ještě souhlasím s adp. Když mi nejsou jasné souřadnice kde je PM cache umístěna, tak pak nevím, kam mohu umístit svoji cache abych se nedostal do konfliktu 161 m. A toto je další problém.
A proto navrhuji nic takového dále nepovolovat.
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2006 - 22:17

Ejhle, co se da vsechno schovat pod "zdravy rozum"... Mne zase muj rozum rika, ze nic neni zadarmo. Proc by tedy mel byt pranyrovany nekdo, komu jeho zdravy rozum rika, ze by bylo slusne podporit firmu, ktera nam vsem dava zadarmo na velmi vysoke urovni sluzbu, ktera nam je vsem uzitecna a prijemna. Povazoval bych spis za normalni, kdyby aspon takhle symbolicky k cinnosti teto organizace prispela vetsina rozumnych lidi. Nebo je normalnejsi se porad nekde prizivovat, krast SW a MP3 a citit se, ze mam na to pravo? U nekterych Cechu a Moravaku zrejme ano... Btw: komu dela hlavu, jestli jeho zamyslena keska nekoliduje s umistenim jine, tedy premium member only, muze prece kontaktovat publishera.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 10:44

Tak, asi bych se mel jakozto autor take vyjadrit, ze? ;) Kdyz se tu tak mluvilo o tech rohlikach. DaPe nabizi rohliky, chutne, pekne, zdarma. Ja nabizim, myslim si taky dobre a chutne rohliky, ale mimo to i jeden loupak! A kdo chce, muze pomoct dobre veci a zaroven i najit tuto kesku. Opravdu jsem ji zalozil ciste jako kuriozitku, jsem rad ze ma nase ac mala, tak velmi geo-vyvinuta zemicka i PM cache. Ale nehodlam v tomto trendu pokracovat. Mimochodem je v CR minimalne 13 premium memberu, coz jsem zjistil po preceteni audit logu u cache... Takze to ani neni ciste elitarska vec pro 3 cachery. I kdyz samozrejme proti beznym kesim je to jen zlomek. ;)

Ale hlavne jsem se chtel DaPe zeptat... Prispel uz jsi nejak, jakkoliv groundspeaku, potazmo geocaching.com? PM odmitas, ok. Travel bugy ani mince nevlastnis... koupil sis cokoliv z gc.com shopu? To je totiz prave ta podpora o ktere si se nekolikrat zminil ze ti nedela problemy...!?

:-)))) Takže teď se snad začneme všichni trumfovat v tom, kdo kolik za co zaplatil a co všechno vlastní a kam přispěl? Jestli ano, jsem pro, ale připadá mi to trochu zvrhlé.Celá ta diskuse byla jen o tom, zda dělat PM cache nebo ne. Já vyjádřil svůj názor v tom, že jsem zásadně proti. Pokud někdo podmiňuje návštěvu cache zaplacením příspěvku, nelíbí se mi to. Pokud někdo chce zaplatit příspěvek, může aniž by byl nějak omezován v geocachingu, protože je to jeho čistě svobodné rozhodnutí. Ale jak vidím, někteří to stále nechápou a nemá smysl to tady dál rozebírat. Jsem ale rád, že můj názor na tuto věc zde není ojedinělý - alespoň si to myslím.
dape
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 12:17

[quote]
co se stane, když se do takové cache dostane náš TB? Je vůbec šance ho nějak sledovat??? Nebo se může TB v PM cache prostě na čas "ztratit" a ani majitel TB s tím nic nezmůže?
toto je dalsi problem
proto jsem dosel k zaveru, ze si PM zaplatim a zalozim PM cache TB & GC black hole
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 15:13

Zdá se mi, že bez odpovědi zapadl Poníkovo dotaz na sledovatelnost TB a ostatních trackovatelných itemů v PMO keších:

co se stane, když se do takové cache dostane náš TB? Je vůbec šance ho nějak sledovat??? Nebo se může TB v PM cache prostě na čas "ztratit" a ani majitel TB s tím nic nezmůže? Víte to někdo?

Ví někdo jak to je? Může majitel TB sledovat svůj TB v PMO keši nebo je PMO keš pro "obyčejného" člena něco jako černá díra?
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 12:15

V poslední době se vyrojilo hodně nových geocacherů, občas se sklonem k anarchii a nedodržování daných pravidel. Pokud by takový trend měl pokračovat, vidím v PM keších vhodnou alternativu, která hru omezí pouze na zkušenější hráče (kteří zaplatili). Nemyslím si, že zapřísáhlý příznivec anarchie bude platit 30 dolarů za něco, proti čemu ze srdce protestuje. Budou-li se ztrácet geocoiny, travel bugy apod., budou-li cache ničeny a devastovány, bude jedním z možných řešení zakládání PMO keší (další variantou jsou mystery a multi keše se složitým zadáním, které je taky určitým filtrem). Poslední variantou je psaní popisů v esperantu...

V tomto případě... když by cache nikdo obcházel a ničil vidím PM cache také jako alternativu (možná jako jedinou možnou)....takže pak nic jiného nezbyde, ale dokud je vše v pohodě? Nevím ..... mám z toho nějaký divný pocit.
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 12:36

[from Klicnik team:] Význam Premium Member vidím ve větší a hlavně hmatatelné podpoře geocachingu....
(zkráceno)
...V poslední době se vyrojilo hodně nových geocacherů, občas se sklonem k anarchii a nedodržování daných pravidel. Pokud by takový trend měl pokračovat, vidím v PM keších vhodnou alternativu, která hru omezí pouze na zkušenější hráče (kteří zaplatili). Nemyslím si, že zapřísáhlý příznivec anarchie bude platit 30 dolarů za něco, proti čemu ze srdce protestuje. Budou-li se ztrácet geocoiny, travel bugy apod., budou-li cache ničeny a devastovány, bude jedním z možných řešení zakládání PMO keší (další variantou jsou mystery a multi keše se složitým zadáním, které je taky určitým filtrem). Poslední variantou je psaní popisů v esperantu... Jsem zvědavý, kdo založí PMO příště... ;-)


Tak to je napsáno hezky, objektivně, bez přehánění a emocí.
Z celé proběhlé diskuze jsem čím dál víc přesvědčen (a doufám) v to, že PC-romeova PMOC nebude u nás v dohledné budoucnosti zdaleka poslední, a že to nakonec bude více ku prospěchu geocachingu, než naopak.
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 12:38

Význam Premium Member vidím ve větší a hlavně hmatatelné podpoře geocachingu. Přitom částka 30 dolarů je opravdu jen symbolická. Za spoustu hloupostí utratím během roku víc peněz.

Smysl keší Premium Member Only vidím v:
   - ochraně před vandalismem
   - ochrana proti neautorizovaným převodům na jiné servery
   - omezení počtu návštěvníků a jejich selekci
   - ochranu know-how
   - zvýraznění vlastního ega

Určitě nemá smysl tyto cache nenávidět, bojovat proti nim a vymazávat logy jejich autorů z vlastních keší. Stejně tak nemá smysl zakládat keše Basic Member Only (už proto, že to je asi proti pravidlům).

V poslední době se vyrojilo hodně nových geocacherů, občas se sklonem k anarchii a nedodržování daných pravidel. Pokud by takový trend měl pokračovat, vidím v PM keších vhodnou alternativu, která hru omezí pouze na zkušenější hráče (kteří zaplatili). Nemyslím si, že zapřísáhlý příznivec anarchie bude platit 30 dolarů za něco, proti čemu ze srdce protestuje. Budou-li se ztrácet geocoiny, travel bugy apod., budou-li cache ničeny a devastovány, bude jedním z možných řešení zakládání PMO keší (další variantou jsou mystery a multi keše se složitým zadáním, které je taky určitým filtrem). Poslední variantou je psaní popisů v esperantu...

To co psal Dape nechápu jako osobní výpad proti PC-rómeovi ani jako výzvu k trumfování typu "kdo dal víc". Na druhou stranu - dává-li nám groundspeak možnost takové cache zakládat - je dobré o tom mluvit.

Jsem zvědavý, kdo založí PMO příště... ;-)

Je mi opravdu úplně jedno, jestli PM cache existují, či nikoliv. Jen mne trochu zaráží myšlenkové pochody některých diskutujících ohledně lepší ochrany PM cachí před vandalismem, návštěvou idiotů, vykradači a pod. Add 1) Myslím, že kešky které se ztrácí, tak to není přímým dílem kešerů, ale buď náhodných nálezců, neopartností při odlovu, nebo občas nějaké té atmosferické anomalie. A tomuto se ani PM cache bohužel nevyhnou.
Add 2) No a o těch filtrech před vykradači, idioty, vadráky a pod. jak zde cachery titulujete, tak to snad nemusím nic psát nééé :)) To přeci je pro ty kteří chtějí keškám škodit výzva !!! Aby si zaplatili směšnejch 30 doláčů a mohli škodit samotné elitě :))
Nechci platit PM jako získání nadstandartu. Ale jsem jednoznačně pro, aby geocaching byla hra se vstupním poplatkem pro všechny. Ano nechat novému zájemci free verzi na jeden měsíc na rozkoukání, aby zjistil jestli ho to baví, či nikoliv a potom jestli chceš pokračovat, tak si zaplať. A né to brát jako filtr "chytrých", nebo elit clubu apod.
No a to že Groundspeak žije z poplatků PM a prodávání klíčenek, tak to snad je fooor nééé :)) Geokešing je dobá věc, aby se navigační systémy dostaly mezi širší veřejnost, která je potencionálním zákazníkem výrobců GPSek. A nestačí jen vyrábět, musí se i prodávat.
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 13:24

Klicnik team wrote:
Smysl keší Premium Member Only vidím v:
   - ochraně před vandalismem
   - ochrana proti neautorizovaným převodům na jiné servery
   - omezení počtu návštěvníků a jejich selekci
   - ochranu know-how
   - zvýraznění vlastního ega

1. Opravdu si myslíš, že když bude někdo úmyslně chtít poškodit / zničit nějakou keš, že mu v tom opatřením typu PMO zabráníš??? Svatá prostoto ... :-))

2. Omezení počtu návštevníků a jejich selekce? To je vtip??? Myslel jsem, že se keše zakládají právě proto, aby je ostatní účastníci hry navštěvovali ... Můžeš to omezení dovést k dokonalosti: založit keš, její souřadnice neříct vůbec nikomu a potom se radovat jak jsi krásně vyselektoval a omezil návštěvy ...
Mimochodem jak si představuješ selekci? Podle stáři, barvy vlasů, počtu dříve nalezených keší, podle toho odkud který geokačer je, podle toho, kdo se Ti líbí a kdo ne???

3. Jestli si někdo potřebuje "zvýrazňovat vlastní ego" (co to vlastně znamená?) tímhle způsobem, tak ho, chudáka, upřímně lituju ... :-)
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2006 - 15:28

A proto navrhuji nic takového dále nepovolovat.


Obavam se ze tu neni nikdo, kdo by Premium membrovi NEPOVOLIL/zakazal vytvorit PM Cache (pokud splnuje vsechny potrebne nalezitosti). Rozhodne bych to necekal od groundspeaku ani approvera ;-)
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2006 - 15:28

A proto navrhuji nic takového dále nepovolovat.

Nebo ignorovat...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama