Přejít na obsah


Fotka

CACHE-PREMIUM MEMBER ONLY


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
193 odpovědí na toto téma

#21 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 0:55

Nevim, jak jsem na tom s rozumem...ehm...GC jsem podporil koupi kulicha, tricka, mikiny, 5 TBu, 2 DEminci, nalepek, odznacku a dokonce krytky na kouli u auta (staci?). Nicmene si myslim, ze asi zaplatim i PMship, ale na Pcho kesku se proste asi vykaslu, neprijde mi fer, ze nekdo muze, jiny ne. Dneska uz par tydnu vydelavam, takze tech par korun obetuju a moc rad, verte! Ale dokazu si predstavit nouzi o penize (treba po nakupu GPSky). Nemyslim si, ze by to bylo pranyrovani, jen proste udiv....:o BTW: SW a MP3 kradu !!!
  • 0

#22 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 10:57

Takže teď se snad začneme všichni trumfovat v tom, kdo kolik za co zaplatil a co všechno vlastní a kam přispěl?


Jen jsem narazel na to, ze jsi se tu ohanel tim ze groundspeak "samozrejme" rad podporis. Tak me zajima JAK!? ;)

Celá ta diskuse byla jen o tom, zda dělat PM cache nebo ne. Já vyjádřil svůj názor v tom, že jsem zásadně proti. Pokud někdo podmiňuje návštěvu cache zaplacením příspěvku, nelíbí se mi to.


A je snad navsteva cache povinnosti? Neni. Ty si zkratka samozrejme muzes vybrat i kesky ktere jsou pro kazdeho uzivatele, tedy, nemusis kvuli jejich navsteve platit... Takovouto diskuzi bych pochopil kdyby se groundspeak rozhodl zpoplatnit komplet cele gc clenstvi. Opravdu by me nenapadlo ze to nekoho, natoz pak brnaka rozohni natolik aby kvuli tomu zakaldal thread s pouzitim caps-locku a se skutecne zjevne impulsivnim psanim...

Za svou PM cache si stojim, pokud se ti to hodne nelibi, klidne smazu tve logy z mych kesi a sve z tvych. Pokud to skutecne chces brat tolik osobne. ;-)
  • 0

#23 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 12:49

Poučná debata, jdu se hlásit jako Premium. Těch 30 USD mi skutečně neublíží a podpoří dobrou věc.
  • 0

#24 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 14:16

1. Opravdu si myslíš, že když bude někdo úmyslně chtít poškodit / zničit nějakou keš, že mu v tom opatřením typu PMO zabráníš??? Svatá prostoto ...


Tím, že souřadnice nejsou veřejně dostupné např. na gc.cz a jejich získání je podmíněno PM, snižuji riziko poničení cache nějakým teenagerem, který dostal gps za vysvěčení (např.) nebo anarchistou, který nerespektuje žádná pravidla.
Netvrdím, že se mi to líbí. Netvrdím, že s tím souhlasím. Jen se to snažím vidět i z druhé strany.

2. Omezení počtu návštevníků a jejich selekce? To je vtip??? Myslel jsem, že se keše zakládají právě proto, aby je ostatní účastníci hry navštěvovali ... Můžeš to omezení dovést k dokonalosti: založit keš, její souřadnice neříct vůbec nikomu a potom se radovat jak jsi krásně vyselektoval a omezil návštěvy ...
Mimochodem jak si představuješ selekci? Podle stáři, barvy vlasů, počtu dříve nalezených keší, podle toho odkud který geokačer je, podle toho, kdo se Ti líbí a kdo ne???


Slovo selekce je z minulosti zprofanované, nicméně nejlépe vystihuje výběr osob, kteří takovou cache najdou. Možná se pletu, ale člověk podle mě nejdřív nějakou dobu hledá a nachází, potom začne zakládat a až nakonec se stane PM. V té době už má ale nějaké zkušenosti, které se nedají získat teoretickým studiem na internetu, ale musí se poctivě vychodit.
Není to selekce dle Norimberských zákonů.
Pokud to tak nevyznělo, opakuji: na mých keších jsou vítáni všichni kešeři. V tuto chvíli neplánuji založení žádné PMO keše, i když bych tím možná trochu pozlobil Dapeho :-)))
V některém ze svých příspěvků jsem uvedl, že možná v budoucnu nastane situace, kdy bude otázka PMO keší aktuálnější než nyní.

3. Jestli si někdo potřebuje "zvýrazňovat vlastní ego" (co to vlastně znamená?) tímhle způsobem, tak ho, chudáka, upřímně lituju ... :-)


Co znamená zvýraznění vlastního ega? Třeba roura z ropovodu místo výfuku na stařičké stodvacítce. Tahá to zadek po silnici, dělá kravál jako Jumbo Jet ale rychleji stejně nejede ;-) Pokud jde o lítost, k ní se připojuji.

Až založíš pár keší a možná budeš zápasit s tím, že ti je nálezci občas přemístí, občas špatně ukryjí nebo jednoduše vyrabují, možná začneš uvažovat o tom, jak tomu zabránit.
Neříkám, že PMO je všelék. PC-romeo má na založení takové keše právo stejně jako kdokoliv z nás.
  • 0

#25 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 14:40

Omezení počtu návštevníků a jejich selekce? To je vtip??? Myslel jsem, že se keše zakládají právě proto, aby je ostatní účastníci hry navštěvovali ... Můžeš to omezení dovést k dokonalosti: založit keš, její souřadnice neříct vůbec nikomu a potom se radovat jak jsi krásně vyselektoval a omezil návštěvy ...
Mimochodem jak si představuješ selekci? Podle stáři, barvy vlasů, počtu dříve nalezených keší, podle toho odkud který geokačer je, podle toho, kdo se Ti líbí a kdo ne???

Protože se selekcí jsem v této debatě začal já, vysvětlím ti to. Jistěže je cache zakládána proto, aby ji lidé navštěvovali - ale to neznamená, že všichni lidé. Já osobně netrpím žádnými koláči sledovanosti, nestojím o každého, dělám věci proto, aby na ně pokud možno chodil jen určitý typ lidí. Třeba u keší to pro mne znamená maximalizovat obtížnost a všemi způsoby bránit drive-through hledačům. Jednoduše nemám rád lidi, co chětjí všude dojet autem. Ano, je to selekce podle toho, kdo se mi líbí a kdo se mi nelíbí. Jako všude jinde v životě. Nejsem dítě, abych si myslel, že se navzájem všichni milujeme.

3. Jestli si někdo potřebuje "zvýrazňovat vlastní ego" (co to vlastně znamená?) tímhle způsobem, tak ho, chudáka, upřímně lituju ... :-)

Aha, zas jeden, co má v hlavě převážně fráze. Já jej nejenže "nelituju", naopak s ním zcela sympatizuji. Dělá co mu jeho rozum velí i když je to proti mínění většiny, a to je pro mne hodnota. PM členství - jak už jsem uvedl - nemám a nikdy mít nebudu. Ale jen ať vzniká co nejvíc PM-only keší.
  • 0

#26 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 15:19

to se brzo uvidi zitra, pozitri takovou cache i s patricnym nazvem zalozim
  • 0

#27 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 15:30

Zdá se mi, že bez odpovědi zapadl Poníkovo dotaz na sledovatelnost TB a ostatních trackovatelných itemů v PMO keších:
Ví někdo jak to je? Může majitel TB sledovat svůj TB v PMO keši nebo je PMO keš pro "obyčejného" člena něco jako černá díra?


Existence PMO cache není tajemstvím, uložení i vyzvednutí TB se tedy zřejmě v tracklogu zobrazuje jako při uložení da jakékoliv jiné cache. Aspoň nevidím důvod, proč by tomu tak nemělo být. Jen mne napadá, že z odečtení vzdáleností překonanou travelbugem při vložení a vybráním TB na cestě přes PMOcache lze asi zjistit její přibližné souřadnice :-)
Adp. to zřejmě brzy otestuje.

  • 0

#28 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 15:40

Ví někdo jak to je? Může majitel TB sledovat svůj TB v PMO keši nebo je PMO keš pro "obyčejného" člena něco jako černá díra?


1. ikona TB u PMO - bohužel není poznat, o jaký TB (coin) se jedná
2. trackování tb nebo coinu - zde je samozřejmě vše vidět, kromě souřadnic PMOC
  • 0

#29 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 17:36

Zdá se mi, že bez odpovědi zapadl Poníkovo dotaz na sledovatelnost TB a ostatních trackovatelných itemů v PMO keších:

Ví někdo jak to je? Může majitel TB sledovat svůj TB v PMO keši nebo je PMO keš pro "obyčejného" člena něco jako černá díra?

Vzdyt je to jednoduchy, vemte nejakej prazskej PM nejakyho buga a odneste ho na puld ne do PC-Romeovy kesky (je nekde v praze, ne?) a hned uvidime...
  • 0

#30 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2006 - 15:47

tak to já teda taky vytvořím keš super premium member, ( super premium memberem se může stát pouze blondýnka, míry 110-60-90.....) a souřadnice vedou k nám do ložnice ;))) jo, a neříkejte to geomanželce :))
  • 0

#31 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 11:03

Jen jsem narazel na to, ze jsi se tu ohanel tim ze groundspeak "samozrejme" rad podporis. Tak me zajima JAK!? ;)

Ja si z cele teto debaty beru jedine - jsem vul ze jsem to neudelal uz davno a co nejdrive Groundspeaku PM clenstvi zaplatim. Diky Pc-Romeo, spravny impulz.
  • 0

#32 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 11:19

PCromeo wrote:
Za svou PM cache si stojim, pokud se ti to hodne nelibi, klidne smazu tve logy z mych kesi a sve z tvych. Pokud to skutecne chces brat tolik osobne. ;-)

:-))) tak k tomu už opravdu není co dodat. Se mi nechce ani věřit ...
Já osobně nic neberu, ale spíše Ty - jak vidím.
Diskuse se chvílemi zvrhne v osobní výpady a to nemám rád a proto bude lepší s ní zavčas skončit.
dape
  • 0

#33 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 14:29

Uvazme ze by takova kes nevznikla. Mohl bych ji hledat stejne jako ted. Pro me zadny rozdil.
  • 0

#34 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 14:30

Díky za rozumné odpovědi na moje poznámky! Taková debata se mi líbí - příspěvky k věci, žádné zbytečné emoce a osobní napadání ...
  • 0

#35 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 14:51

Ale jen ať vzniká co nejvíc PM-only keší.

A co z toho?
  • 0

#36 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 15:33

Jiny. Jsou tu lidi, co pak budou badat nad tim, jestli tech mych kesi je dost, jestli je v nich to co chteji, urcite ne, urcite jsou na spatnem miste, v kazdem pripade smrdi, ja urcite smrdim taky a proto nemam pravdu.


Páníček je tak trošku zbabělec, co?? To mne na inetových diskusích štve nejvíce - každý může kvákat cokoli, ale v případě osobní konfrontace a "stání" si za vlastním názorem........ frrrnk. Nepřipadá Ti to takové "pod úroveň". Když hlásám svoje názory na poměrně uzavřeném fóru, nemusel bych se stydět za svůj skutečný geo-nick a skrývat se za segou.
  • 0

#37 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 15:33

AD SEGA

Jiny. Jsou tu lidi, co pak budou badat nad tim, jestli tech mych kesi je dost, jestli je v nich to co chteji, urcite ne, urcite jsou na spatnem miste, v kazdem pripade smrdi, ja urcite smrdim taky a proto nemam pravdu.



Páníček je tak trošku zbabělec, co?? To mne na inetových diskusích štve nejvíce - každý může kvákat cokoli, ale v případě osobní konfrontace a "stání" si za vlastním názorem........ frrrnk. Nepřipadá Ti to takové "pod úroveň". Když hlásám svoje názory na poměrně uzavřeném fóru, nemusel bych se stydět za svůj skutečný geo-nick a skrývat se za segou.

Michal
  • 0

#38 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 16:43

Jen mne napadá, že z odečtení vzdáleností překonanou travelbugem při vložení a vybráním TB na cestě přes PMOcache lze asi zjistit její přibližné souřadnice :-)

Priblizne misto ulozeni Premium Cache lze zjistit pomerne snadno a pomerne presne. Pokud pouzijes volbu "Search for nearest caches from your home coordinates (filter out finds)" tak vidis vzdalenost a smer o premium cache od Home coordinates. Tak si odhadnes priblizne misto. Pak ohadnes souradnice a zadas si je jako home coordinates a postup zopakus tolikrat az se dostanes opravdu hodne blizko. No a pak uz jen vyrazit do terenu a hledat a hledat. Sice neznas obtiznost, teren ani napovedu, ale najit by se mozna dala. No a pak uz jen zverejnit souradnice na opencaching.cz a mame prvni Premium pro Basic na svete :o))))
  • 0

#39 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2006 - 15:56

Přiznám se k návštěvě inkriminované keše (nemám ji daleko od domova) a také jsem z toho byl trošku nesvůj. Sám za sebe nemám naprosto potřebu PM cache tvořit, mám totiž radost z každého logu ve vlastní keši a tady bych byl velmi omezen a diskriminován. Ondrovi jsem svůj názor na PM cache napsal... Jinak Premium Membersihp považuju za dobrovolný výraz podpory gc.com. Server denně zaťežuju :), mám tam přes 100 MB fotek, se službami jsem spokojen a byl bych rád, kdyby fungoval bez problémů i v budoucnu. Jak jsem psal v jiném vlákně, my se vlastně "vezeme" a naše příspěvky na provoz jsou ve srovnání s Amíky minimální....
  • 0

#40 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 11:38

J tak tímto způsobem budu já dávat do svých logů podmínku, že log uznám jen těm, kteří nejsou PREMIUM MEMBER. Co Vy na to?Je to diskriminace nebo není? Je. Stejně tak i tím druhým směrem.
A jaký je vlastně důvod takhle založených cachí jen pro premium mebers?
1. snaha zdůraznit a dát na jevo svoji prestiž, že ještě mám USD 30 na to, abych si to zaplatil
2. provize z dalších podmíněných členství
3. cokoliv jiného, co mne zrovna nenapadá.
Abych řekl pravdu, dost jsem se kvůli tomuto naštval a rozhodně s tímto nesouhlasím.Jeslti někdo cítí potřebu být premium member, ať je, je to jeho vlastní věc když je mu to k něčemu dobry, ale ať tím nekazí hru ostatním.
Díky.

A tohle nebylo osbni? Ale jdi... Ja to napsal s nadsazkou, tak jako udajne i ty... Chces vic prikladu? ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama