Přejít na obsah


Fotka

CACHE-PREMIUM MEMBER ONLY


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
193 odpovědí na toto téma

#41 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 15:11

A co z toho?


Necht kvete sto kvetu, svoboda, vole, he.
  • 0

#42 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 15:36

AD SEGA 2 ...budu hodně ošklivý - anonyme, jdi do háje... (třeba na fóra typu iDnes, Novinky et cetera)
  • 0

#43 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 15:59

AD SEGA



Páníček je tak trošku zbabělec, co?? To mne na inetových diskusích štve nejvíce - každý může kvákat cokoli, ale v případě osobní konfrontace a "stání" si za vlastním názorem........ frrrnk. Nepřipadá Ti to takové "pod úroveň". Když hlásám svoje názory na poměrně uzavřeném fóru, nemusel bych se stydět za svůj skutečný geo-nick a skrývat se za segou.

Michal

Mysli si co chceš. Když tě hlavně zajímá kdo to říká a ne co říká, je to tvoje věc.
  • 0

#44 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 16:50

Priblizne misto ulozeni Premium Cache lze zjistit pomerne snadno a pomerne presne. Pokud pouzijes volbu "Search for nearest caches from your home coordinates (filter out finds)" tak vidis vzdalenost a smer o premium cache od Home coordinates. Tak si odhadnes priblizne misto. Pak ohadnes souradnice a zadas si je jako home coordinates a postup zopakus tolikrat az se dostanes opravdu hodne blizko. No a pak uz jen vyrazit do terenu a hledat a hledat. Sice neznas obtiznost, teren ani napovedu, ale najit by se mozna dala. No a pak uz jen zverejnit souradnice na opencaching.cz a mame prvni Premium pro Basic na svete :o))))


Dobra vychytavka. Takze premium cache jsou vlastne takove mystery. A neni co resit:)
I kdyz problem by mohl nastat, kdyby se jednalo o premium mystery cache.:)
  • 0

#45 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 16:53

No a pak uz jen zverejnit souradnice na opencaching.cz a mame prvni Premium pro Basic na svete :o))))

...kterou ale basic members nemuzou zalogovat na netu (jen papirove v logu cache)...
  • 0

#46 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 17:05

Priblizne misto ulozeni Premium Cache lze zjistit pomerne snadno a pomerne presne...

Diky Pitr!!!! Fakt dobry!!Uz ji mam s presnosti na 10m. Tak ted honem do Jinonic to overit jestli to pujde najit.
A pak ze premium member kese nejsou k nicemu dobry :-))))
Budu prvni BM s FTF PMOC
  • 0

#47 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 17:51

Priblizne misto ulozeni Premium Cache lze zjistit pomerne snadno a pomerne presne. Pokud pouzijes volbu "Search for nearest caches from your home coordinates (filter out finds)" tak vidis vzdalenost a smer o premium cache od Home coordinates. Tak si odhadnes priblizne misto. Pak ohadnes souradnice a zadas si je jako home coordinates a postup zopakus tolikrat az se dostanes opravdu hodne blizko. No a pak uz jen vyrazit do terenu a hledat a hledat. Sice neznas obtiznost, teren ani napovedu, ale najit by se mozna dala. No a pak uz jen zverejnit souradnice na opencaching.cz a mame prvni Premium pro Basic na svete :o))))

Tak kdyz uz tedka zname souradnice PMC a zkusime ji dat tak doufam neporusime nejaky GC.COM pravidla :-)))))))
  • 0

#48 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 18:51

Priblizne misto ulozeni Premium Cache lze zjistit pomerne snadno a pomerne presne. Pokud pouzijes volbu "Search for nearest caches from your home coordinates (filter out finds)"

Ani netřeba od Home coordinates, začal jsem od libovolné cache a pak jen měnil souřadnice v url nahoře v prohlížeči.
Aproximováno, doklouzáno na místo, papírově zalogováno 1.2.2006 v 17:00. TNLN, TFTC :-)
  • 0

#49 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2006 - 15:57

no a to je presne ten cas kdy nastoupi opencaching ;)
  • 0

#50 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2006 - 16:09

Přiznám se k návštěvě inkriminované keše (nemám ji daleko od domova) a také jsem z toho byl trošku nesvůj. Sám za sebe nemám naprosto potřebu PM cache tvořit, mám totiž radost z každého logu ve vlastní keši a tady bych byl velmi omezen a diskriminován. Ondrovi jsem svůj názor na PM cache napsal... Jinak Premium Membersihp považuju za dobrovolný výraz podpory gc.com. Server denně zaťežuju :), mám tam přes 100 MB fotek, se službami jsem spokojen a byl bych rád, kdyby fungoval bez problémů i v budoucnu. Jak jsem psal v jiném vlákně, my se vlastně "vezeme" a naše příspěvky na provoz jsou ve srovnání s Amíky minimální....

Ale ano, ale ZDE to není o podpoře gc.com (kdo chce, at prispeje jakoukoliv castkou nebo castkou odpovidajici PM) ale nemichejme 2 veci dohromady a to je "prispevkovani" a zakladani PM cache! Prosim o to a predem za to dekuji.
Ale tak jak pise Dorcadion, hra je to pro vsechny a prece navsteva cache nemuze byt podminena zaplacenim prispevku. Kdyz to prenesu, je to totez, jako bych se nebavil s nekym, kdo neprispel financni castkou na charitu, detskou onkologii, ...A prece nechcete, aby o tom vsem to bylo, nebo snad jo???

  • 0

#51 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 12:10

J tak tímto způsobem budu já dávat do svých logů podmínku, že log uznám jen těm, kteří nejsou PREMIUM MEMBER. Co Vy na to? Je to diskriminace nebo není? Je. Stejně tak i tím druhým směrem. A jaký je vlastně důvod takhle založených cachí jen pro premium mebers?1. snaha zdůraznit a dát na jevo svoji prestiž, že ještě mám USD 30 na to, abych si to zaplatil2. provize z dalších podmíněných členství3. cokoliv jiného, co mne zrovna nenapadá. Abych řekl pravdu, dost jsem se kvůli tomuto naštval a rozhodně s tímto nesouhlasím. Jeslti někdo cítí potřebu být premium member, ať je, je to jeho vlastní věc když je mu to k něčemu dobry, ale ať tím nekazí hru ostatním.Díky.A tohle nebylo osbni? Ale jdi... Ja to napsal s nadsazkou, tak jako udajne i ty... Chces vic prikladu? ;)

Tys to vzal osobně? :-)))))))))) Jestli ano, tak to mne mrzí, já jen napsal, že nesouhlasím se zakládáním PM cachí a nevidím zatím jediný důvod je takhle dělat, btw jsou to cache pro cca 10-20 lidí. Já je dělám pro všechny, chci udělat radost všem. Ale to záleží na přístupu každého. Přeber si to už jak chceš ...
Ještě to shrnu a tím já končím debatu:
1. Členství resp. PM chápu to jako jednu z možných podpor gc.com - ne ovšem jedinou, jak se tady někdo snaží podpořit
2. Nelíbí se mi, a jsem proti, zakládání PM cachí pro úzký okruh lidí. Pokud se někdo ohání tím, že tím podporuje gc.com, tak mohu namítnout, že někdo může gc.com podpořit nákupem hromady dalších věcí a ne třeba členstvím. Pak pro něho, i když podporuje gc.com, nejsou PM cache. To je nefér. Stejný názor budu mít i kdybych byl PM členem.
3. Nemá žádný smysl rozebírat kdo kolik čeho nakoupil, a tak. Připadá mi to ubohé. Je to stejné, jakobych se někoho zeptal, zda přispěl na nějakou nadaci, charitu, ... Připadalo by mi to fakt ubohé. Je to každého věc.
4. Snaha mojich příspěvků bylo vyburcovat debatu na téma zda PM cache nebo ne. žádný jsem nesměřoval na nikoho a osobně. Když se to někoho dotklo, ať si šáhne do svého svědomí.
5. Je zcela zbytečné zde dělat nějaké osobní výpady nebo ne. Je každého věc, zda se stane PM členem, zda si koupí TB nebo jiné věci, zda založí nějaké cache (ať už "popelnicové" nebo i nějaké propracované a hezké) nebo zda jen chodí a nalézá. Ať si každý dělá, co se mu líbí a co přináší jemu radost tak, aby tím neškodil druhým (např. vykrádání cachí). Stejným způsobem jsem zde vyjádřil svůj názor a nesouhlas k PM cachím. To, že se někteří pisálci rozohnili a zcela zbytečně, mne připadá v této obecné diskusi zcela pod úroveň.
6. Myslel jsem si, že cílem geocachingu je dělat radost sobě a okolí. T.j. i příležitostným hledačům, kteří mají gc jen pro občasnou zábavu. Zakládáním PM cachí je automaticky vyšachujeme ze hry. Taky by se Vám to ve Vašich začátcích nelíbilo, když byste nemohli jít na tu či onu cache, protože je podmíněna zaplacením členstvím.
7. Vyšlo několik článků v novinách a časopisech, kde se píéše, že to je hra pro všechny. Se zakládáním PM cachí už to nebude pravda.
dape
  • 0

#52 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 15:42

Necht kvete sto kvetu, svoboda, vole, he.

Cheche. Neboli, co na to rict.
  • 0

#53 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 15:53

AD SEGA 2...budu hodně ošklivý - anonyme, jdi do háje... (třeba na fóra typu iDnes, Novinky et cetera)

Vypadá to, že SEGA vyšuměl tak rychle jako zašuměl. Když do lidí rejpal, podepisoval se anonymně jako cacher SEGA. Na dotaz, jaký je Tvůj geonick nereaguješ, protože se :
1. stydíš představit kdo vlastně jsi
2. rejpal, který umí jen rejpat do lidí
3. cokoliv jiného
4. nic dalšího mne nenapadá :-))
Jak píše, myslím, Dorcadion, tato diskuse je poměrně uzavřená, mohu říci, že valná většina cacherů se zná (pominu-li úplné nováčky) a proto bych rád věděl, kdo jsi.
Psal jsi, že zakládáš nadprůměrné cache. Rád bych se na nějakou podíval. Proto bych uvítal Tvůj geonick.
dape a nebo se mám podepsat jako "h ch k r d t n"? :-)))
  • 0

#54 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 16:59

to ne, ale o body nikomu prece nejde, ne? a note tam snad autor da kdyz se mu to posle mailem:)))))
  • 0

#55 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 21:13

No tak mi to nedalo :)) Po bouřlivé celodenní diskusi jsem v 19 hod. vyprojektoval čtvrtý bod od home coordinates a vyrazil jsem. Celou cestu jsem přemýšlel, jestli je to opravdu tak lehké a kešku najdu, či trpím pouze utkvělími představami. Nevím, jestli je to opravdu tak lehké, nebo jestli jsem měl i hodně štěstí, ale GPSka mne navedla absolutně přesně a stačilo jen se sehnout. Takhle bych si to představoval na normálních keškách :)) Takže vzkaz těm co selektovali: Co se týče PM cachí tradicional, tak selekce od pobudů, ničitelů, imbecilů, vykradačů a dalších neexistuje :)))) Jinak kešku jsem odlovil, zdovolením si přečetl logbook, nic nevzal a přidal pade, které nosím již 14 dní sebou, že ho někam dám. Pade totiž je mírně poškozeno. Když jsem před 14 dny přinesl domů razítko krtečka, tak ten nejmladší měl z něho takovou radost, že všechno doma okrtečkoval, a při tom přišlo k úhoně i těch padesát. Původně jsem ho chtěl dát do šamanky na nábřeží, ale tady se mi to zdálo takové symbolické, když jde o ty příspěvky :)))) Takže nemohu jinak, než PC-Romeovi poděkovat za tuto kešku, jelikož to bylo opravdu pro BM zajímavá mystero-virtuálka. Škoda, že taková keška není není pro BM, protože ten nápad s vyprojektováváním dodů je dost dobrý a napětí, jestli to mám správně, shodné jako při odlovu FTF. No a vlastně ani o ten log a poděkování autorovi nepřijdu, prostě jsem se vykecal místo na "com" na "cz":))))))))) PC-R díky, fakt zajímací, jsem zase o kousek dál při čerpání zkušeností o geocachingu :)))
P.S.: Opravdu toto byla moje první a poslední odlovená PM cache. Již to nikdy neudělám. Prostě jsem si to jen chtěl zkusit, jestli to lze. Ještě jednou díky.

  • 0

#56 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 21:38

...kterou ale basic members nemuzou zalogovat na netu (jen papirove v logu cache)...

Ne tak docela, pokud ji bez souradnic dokazes najit :-)), staci ti pak k zalogovani na netu vedet alespon jeji sestiznakovy WPT, ktery nikterak tajny neni (navod napr. zde). PM k tomu byt nemusis.

Priblizne misto ulozeni Premium Cache lze zjistit pomerne snadno a pomerne presne. Pokud pouzijes volbu "Search for nearest caches from your home coordinates...

Ale pokud autor udela PMC jako mysterku s pouze symbolickymi zakladnimi souradnicemi, pak ti ani takova detekce nebude nic platna, bez zadani si neskrtnes.

Pri svem vysoce papirovacim pristupu k hledani jsem zatim nemel opravdu padny duvod porizovat si PM kvuli organizacnim vychytavkam, ale protoze jsem "zvedavej jak vopice", asi tak ted kvuli prehledu o PMC ucinim. Ale jinak si myslim, ze vetsi mnozstvi PMC tu nepotrebujeme.
  • 0

#57 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 17:33

Diky Pitr!!!! Fakt dobry!!Uz ji mam s presnosti na 10m. Tak ted honem do Jinonic to overit jestli to pujde najit.
A pak ze premium member kese nejsou k nicemu dobry :-))))
Budu prvni BM s FTF PMOC

ufff, očekával jsem, že ta přesnost bude o něco horší, řekněme cca 50 m. Když se bodama takhle přiblížím a lokalizuji polohu cache z více stran, mohu metodou těžišť nalézt skutečně její polohu. Ale jsem fakt překvapen, že s přesností 10m, neboť vzdálenosti co mi gc.com vykazuje jsou ve stupnici 0,1 mile, coz je +/-161 m. Ale možná mám něco špatně nastavenýho v prohlížeči. :-))))
aha, po zalogování na gc.com píše přesnosti v desítkách metrů, tak pak, to opravdu jde. Gratuluji! :-))
Tak a teď už zbývá jen to zalogovat jestli to půjde :-)))
dape.
  • 0

#58 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 20:53

Aproximováno, doklouzáno na místo, papírově zalogováno 1.2.2006 v 17:00. TNLN, TFTC :-)


Tak to gratuluji k vyřešení této mystery cache :-)

  • 0

#59 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 22:50

Ani netřeba od Home coordinates, začal jsem od libovolné cache a pak jen měnil souřadnice v url nahoře v prohlížeči.
Aproximováno, doklouzáno na místo, papírově zalogováno 1.2.2006 v 17:00. TNLN, TFTC :-)

Zhruba jsem si to odpichnul v mapě, ale koukám, že Vy to asi nějak počítáte.
Mám 3 body a vzdálenost, to by teoreticky mohlo stačit, tak co dál?
A nebo změnit měřítko a odpichovat v mapě další body?

Tak jsem to odpichoval a odpichoval, až mi to píše vzdálenost HERE :-)
Ale do Prahy kvůli tomu nepojedu, abych si to ověřil :-D
  • 0

#60 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2006 - 16:21

...A proto navrhuji nic takového dále nepovolovat.



Nejdriv chci zduraznit, ze PM-cache mne prilis neoslovuji - aspon v tom smyslu, ze bych je zrejme asi nyni nezakladal :-) Ale presto reagovat musim: PM-cache nejsou proti pravidlum GC. Jsou zavedenou soucasti hry, jen u nas v Cesku to stale s nimi (i kvuli mnozstvi PM) trochu skripe. Jejich nepovolovani by naopak proti pravidlum bylo. Kdyby PM-cachi zde bylo nyni napr. kolem stovky, verim tomu, ze po nekolika mesicich cachovani by mnozi cacheri ochotneji upgradovali na premium membera.

Za druhe: konflikty resi reviewer behem schvalovani. Vic nad tim neni treba premyslet, nicmene staci si treba take predem overit vhodnost lokality pro ulozeni cache. Jednoduche, neni nad cim se rozcilovat, i tady plati, ze kdo driv lokalitu obsadi, ten ma prednost, at je to basic, nebo premium member.

Za treti: kazdy ma volbu se rozhodnout, zda si PM za symbolickou castku poridi a podpori tak skvelou hru a technologicke zazemi a organizaci tehle hry, a i zda si pak nejake PM-cache zalozi. Je to kazdeho vec. Nikdo neni omezovan, ani diskriminovan. Jen mozna u nas v Cesku to tak vypada, protoze je zde velky nepomer PM a BM, az z toho vnika dojem, jako by PM bylo neco nemoralniho a nenormalniho. Opravdu nerozumim tomu, proc se tu objevuji takove reakce. Vzdyt nektere 4-5 hvezdickove cache jsou treba pro mne (i mnohe dalsi) z ruznych duvodu daleko nedostupnejsi, at uz z hlediska obtiznosti reseni, nebo terenu. Ale kdyz na ne nemam, nevidim duvod, proc bych se mel nad nimi pozastavovat a zadat jejich premisteni na jednodussi misto, nebo vyzadovat za kazdou cenu reseni sloziteho vypoctu jejich souradnic.

Za posledni: bez vyhrad respektuji, ze mnozi cacheri odmitaji z ruznych subjektivnich duvodu prispet malym obnosem na dobrou vec a hru, ktera jim tolik prinasi (zazitku, radosti, pohybu, premysleni,...) a behem ktere dozajista utrati nepomerne vyssi castky (strava, doprava, mapy, obleceni, technicke vybaveni, GPSky, PDAcka,...). Ale je mi moc lito, ze se kvuli takove drobnosti museji takhle rozepisovat a vyvijet tlaky na "potrestani" (zakaz povolovani PM cachi) tech, kteri se rozhodli prispet na provoz Groundspeaku a mj. za to obdrzeli nejake vyhody, ktere by radi vyuzili.

Tak, a ted si mne treba zabte (virtualne!) :-))
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama