Přejít na obsah


Fotka

makra GSAK a velký traffick


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 MichalS & Flower

MichalS & Flower

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2009 - 9:36

Popravdě také jsem si myslel, že když jsem zaplatil za licenci GSAK a makra jsou stahována z jejich stránek, že to mají s gc.com nějak ošéfované.
Proto by mi zajímalo jestli je nějaký rozdíl mezi makry, které stahují data přímo z gc-com nebo jestli všechna porušují pravidla. Jedná se mi třeba o AddLogs.gsk - makro aktualizující logy nálezců keše nebo makro hodnoceni_kesi.gsk , atd ... . Jak jako běžný uživatel poznám, které makro je "košer" a které ne nebo kdy už těch stahovaných dat je moc? Nebo radši z bezpečnostních důvodů nepoužívat žádná taková makra pro GSAK.
Milerád bych si data stahoval pouze ze stránek gc.com, ale i přes PM účet se k některým stejně nedostanu ... Databáze keší v GSAKu vytvářím pomocí stažených PQ ze stránek gc.com ...
  • 0

#2 kikonan

kikonan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2009 - 9:45

Podla oznamu na GSAK fore, problemovym je makro RefreshAllGPX.gsk, ktore stahuje GPX pre viac (teroeticky aj vacsie mnozstvo kesi). AddLogs.gsk ma sluzit iba na doplnanie logov pre vlastne kese (kvoli statistike o ulozenych kesiach) a tych zase az tak vela nie je. Ostatne makra, napr. to na hodnotenie kesi z gc.com nestahuju nic alebo len v malom rozsahu - makro RefreshGPX.gsk je stale OK, kedze stiahne GPX pre danu kes. To je to iste, ako ked si GPX stiahnem zo stranky gc.com. Groundspeaku vadi, ak sa taketo dotazy automatizuju a zatazuju server. Este k tvojej prvej poznamke o licencii GSAK. GSAK je licencovany program, ktory umoznuje evidovat udaje o kesiach. Je to otvorena platforma, v ramci ktorej je moze vytvarat makra - tie su poskytovane free ich autormi, ktori s autorom GSAKu nic nemaju. GSAK ako softver neriesi, ako sa do neho data dostanu - niekto pouzije PQ, iny Skrysotlac, dalsi mozno makro RefreshAllGPX...
  • 0

#3 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2009 - 9:50

Technicky vzato: Makro Addlogs načte stránku s logy bez přihlášení, ale když analyzuje nicky (zjišťuje jejich ID), musí jít do profilu daného uživatele, a to jde jenom s přihlášením. Jednou zjištěné ID si uloží do databáze, takže příště už nepotřebuje číst jeho profil.
  • 0

#4 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2009 - 9:59

Kdyz jsem nedavno omylem spustil makro RefresAllGPX, tak to stahlo jen prvnich 250kesi, pak na me zarvala hlaska, ze jsem prekrocil denni limit a vymalovano...
  • 0

#5 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2009 - 10:05

No jo, ale čtu-li dobře příspěvek TTR, tak 250x31 > 2000, tak opatrně :P. Já ho taky používám, protože do PQ si z okolí posílám jenom se změnou za posledních 7 dní. Pak mi zůstávají "ležáky", a ty čas od času aktualizuju tímhle makrem. Pravda, je to ale pár kousků.
  • 0

#6 MichalS & Flower

MichalS & Flower

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2009 - 10:32

Crocky napsal/a:
Technicky vzato:
Makro Addlogs načte stránku s logy bez přihlášení, ale když analyzuje nicky (zjišťuje jejich ID), musí jít do profilu daného uživatele, a to jde jenom s přihlášením. Jednou zjištěné ID si uloží do databáze, takže příště už nepotřebuje číst jeho profil.


Takže když načítám nově databázi přes Addlogs a musím načíst všechny logy i ID autorů, tak když ta nová ID přesáhnou 2000 za měsíc tak jsem v háji ... takže jediná obrana je znamenat si kolik jsem stáhnul při aktualizacích nových ID a krotit se :) je pravda, že z tohoto pohledu je 2000 ID hodně ... i když při vytváření nové databáze třeba 30 hojně navštěvovaných keší v různých koutech republiky by se to mohlo stát ...
  • 0

#7 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2009 - 10:41

MichalS & Flower napsal/a:
Takže když načítám nově databázi přes Addlogs a musím načíst všechny logy i ID autorů.

Nově ano (= do nově nainstalovaného GSAKu).
  • 0

#8 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2009 - 10:52

s tou nove nacitanou databazi - tam si muzes pomoct tim, ze pokud mas v GSAK databazi kesi, tak on je prohleda a priradi si ID k autorum kesi, ne?
  • 0

#9 MichalS & Flower

MichalS & Flower

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2009 - 10:55

jj to je možné si tak pomoci ... popravdě si nevzpomínám, že bych někam pro GSAK a toto makro zadával mé přihlašovací údaje, ale možná jsem to již zapomněl ... jen své ID, ale to tam stejně tak můžu zadat klidně i ID někoho jiného ... takže jediná možnost je identifikace pomocí IP adresy, ale možná se pletu ... Pro RefreshGPX.gsk a hodnoceni_kesi.gsk se zadávat musí ...
  • 0

#10 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2009 - 11:08

Dáine, máš pravdu, to mi uniklo ;). Pak je to v pohodě. Michals: já jsem kouknul do kódu toho makra, co stahuje, třeba se pletu, ale myslím si, že profil uživatele není možné zjistit bez přihlášení. Edit: a IP bych z toho důvodu neřešil
  • 0

#11 Barrandoff

Barrandoff

    Barrandoff

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2009 - 11:24

Jakožto linuxák a motykář (=opak kombajnéra) sice GSAK nepoužívám, ale pro zjištění ID ownera nebo nálezce nepotřebujete stahovat jeho profil. V odkazu pod jménem je parametr guid, který jednoznačně určuje autora a ten je viditelný i bez přihlášení.
  • 0

#12 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2009 - 11:30

No jo, ale GSAK chce číslo (pěti, šesticiferné) a ne GUID. A tohle číslo se zjistí z jeho profilu z linku na uživatelovy příspěvky na fóru GS :o:o. Nebo pochopitelně ze založené keše (tam je jméno a tohle číslo). Někdy mi přijde, že velká část nástrojů na GC spoléhá na parsování html a hledání v nich :(:(. <nereagovat>Je škoda, že GS nedává ven nějaké rozumné API, ale to se tu probíralo mockrát</nereagovat>
  • 0

#13 _eda_

_eda_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 382 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2009 - 12:01

R-A-von-B napsal/a:
Jakožto linuxák ...


GSAK jede naprosto v pohode pod wine...
  • 0

#14 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2009 - 12:17

Crocky napsal/a:
No jo, ale čtu-li dobře příspěvek TTR, tak 250x31 > 2000, tak opatrně :P.
Já ho taky používám, protože do PQ si z okolí posílám jenom se změnou za posledních 7 dní. Pak mi zůstávají "ležáky", a ty čas od času aktualizuju tímhle makrem. Pravda, je to ale pár kousků.


Dvakrat jsem si takhle v pruhehu tydne zaktualizoval databazi asi 500 predlustejnych mysterek davkove po 100 denne a od te doby uz aktualizuju jen odblast, kterou jsem navstivil diky centre point a user flag - tedy prumerne 20 kusu jednou za tyden az dva. Ale diskutoval jsem to s Groundspeakem, ktery me sice nezablokoval, protoze jsem takovy traffic nemel, ale varoval, ze se tomu blizim a pozadali me, at makro RefreshAllGPX nepouzivam vubec. Takze nepouzivat, zrusit, muze jim vadit i tech par kusu s rozmyslem.

AddLogs jim nevadi.
  • 0

#15 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2009 - 12:29

fotrik napsal/a:
Ale diskutoval jsem to s Groundspeakem, ktery me sice nezablokoval, protoze jsem takovy traffic nemel, ale varoval, ze se tomu blizim a pozadali me, at makro RefreshAllGPX nepouzivam vubec. Takze nepouzivat, zrusit, muze jim vadit i tech par kusu s rozmyslem.

AddLogs jim nevadi.

Jestli tomu dobre rozumim, limit nebo to co jim "vadi" je zobrazovani listingu - ale zobrazovani profilu (napr. pres AddLogs) jim nevadi? Zajimave, ale asi pochopitelne.
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#16 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2009 - 15:04

Co znamená 2000 přístupů za měsíc? Určitě to nebude 2000 kliknutí, protože těch aktivnější kačeři mohu mít daleko víc přes prohlížeč. (Zobrazení listingů, čtení provilů kačerů, logování, přidávání fote, zkoušení pocket query, práce s bookmarky, logování, prohlížení logů, čtení hintů a já nevím co ještě.) Těch 64 kliknutí za den se ti nastřádá hned. Možná to bude 2000 přihlášení na GC, to už normální není. Pak by stačilo makro upravit tak, aby se pořád dokola nepřihlašovalo. Nebo je tím míněno zobrazení 2000 různých listingů. To interaktivně také těžko zvládneš.
  • 0

#17 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2009 - 15:18

Z diskuze na GSAK foru to spis vypada, ze jim vadi stahovani individualnich GPX. Coz by mimochodem vysvetlovalo takovou jednu podivnou vec, ze se tady "rve" na uzivatele GSAKu, ale ani slovo nepadlo o Skrysotlaci nebo GJ...
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#18 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2009 - 15:37

hplus napsal/a:
Z diskuze na GSAK foru to spis vypada, ze jim vadi stahovani individualnich GPX.

To je ale divné, protože GPX stáhne jen PM. A některé ze jmenovaných nicků byli BM (koukal jsem se).
  • 0

#19 Nellas

Nellas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2009 - 19:10

Crocky napsal/a:

hplus napsal/a:
Z diskuze na GSAK foru to spis vypada, ze jim vadi stahovani individualnich GPX.

To je ale divné, protože GPX stáhne jen PM. A některé ze jmenovaných nicků byli BM (koukal jsem se).


Jednotlivá GPX stáhne dle mého zcela neskromného názoru i běžný uživatel (non-PM).
  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 517 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2009 - 19:19

Nellas napsal/a:
Jednotlivá GPX stáhne dle mého zcela neskromného názoru i běžný uživatel (non-PM).


Mozna by byla na miste skromnost, protoze BM si GPX z listingu skutecne nestahne. I to tlacitko je zasedivene.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama