Přejít na obsah


Fotka

Nacteni cachi kolem bodu + volitelna vzdalenost


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#1 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2009 - 13:04

Chci se zeptat, jak mam presne udelat, kdyz vim souradnice bodu a chci pouze vyfiltrovat cache kolem teto souradnice + volitelne si nastavit vzdalenost. V nastaveni filtru jsem to nenasel, ale napada me, ze bych to mohl obejit tak, ze bych si na mapy.cz udelal GPX napriklad v Praze z jedne ulice do druhe a potom to nacetl jako trasu s moznosti definice vzdalenosti. Je tento postup spravny nebo se drbu levou rukou za pravym uchem a jde to nejak prirozeneji?
  • 0

#2 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2009 - 13:14

Filtrovat podle vzdalenosti od referencniho bodu jde pomoci filtru uz dlouho. Nicmene si nelze ve filtru zvolit referencni bod. Tvuj problem bych tedy rozdelil na dve casti. 1) Nastavit referencni bod (a treba si ho ulozit) 2) Nastavit a spustit filtr, ktery filtruje do kyzene vzdalenosti Pokud bys chtel toto automatizovat a vyhledavat podle nejakeho zvoleneho referencniho bodu casto, jde to pomoci makra Combine udelat na jeden klik.
  • 0

#3 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2009 - 21:39

No referencni bod mam, pokud je to dalsi z bodu pod HOME COORDINATES. Jenze jak donutit ted filtr, aby ho bral v uvahu a kde v nem nastavit tu vzdalenost?
  • 0

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2009 - 22:42

Klikneš pravým tlačítkem např. na příslušnou keš a dáš "Nastavit jako referenční bod"...

Jdeš do nastavení filtru (F2) a tam na záložce Atributy dáš jako aktivní (tj. must have) "Vzdálenost v km je <" nastavíš odpvídající km a je hotovo..
  • 0

#5 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2009 - 22:47

Ale to co pise sobik (klikani na kes pravym) nemusis vubec podstupovat, kdyz referencni bod uz mas. Staci ho (s)proste VYBRAT v tom seznamu jako aktivni. Prepisou se ti nahore na liste souradnice a jmeno. Potom bude geoget pocitat vzdalenosti od tohoto mista (a to jak v zobrazenem seznamu, tak ve filtrech)
  • 0

#6 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2009 - 20:16

JJ super, tak to funguje presne, jak jsem si predstavoval, diky za konzultaci. BTW jenom nechapu, ze jsem si stahl dva kraje a u nekterych mi to nestahlo dost cachi a nechapu proc, i kdyz si dam prave tlacitko a zmenit tagy, tak CZ KRAJ je u nich zadefinovan spravne a i presto nic, nechapu.
  • 0

#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2009 - 20:41

S474N napsal/a:
JJ super, tak to funguje presne, jak jsem si predstavoval, diky za konzultaci.

BTW jenom nechapu, ze jsem si stahl dva kraje a u nekterych mi to nestahlo dost cachi a nechapu proc, i kdyz si dam prave tlacitko a zmenit tagy, tak CZ KRAJ je u nich zadefinovan spravne a i presto nic, nechapu.

Tuším, že jsi psal v jiném vlákně, že jsi to stahoval přes GJ, předpokládám přes makro Customized Download, ale to je ostatně jedno. Jde o to, že kraj je nastaven u nových keší po dni D a u těch, kde to majitel nastavil ručně. U valné většiny keší to nastaveno ještě není... takže to makro ti stáhlo jen ty keše, kde to nastaveno je. Proto moje apelace na majitele keší, ať si nastaví kraj u svých keší...
  • 0

#8 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2009 - 20:55

Ne ne, udelal jsem si filtr na jeden kraj a dal pres dalsi filtr pricist i dalsi kraj. Potom jsem to vsechno oznacil a dal "Download listings".
  • 0

#9 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2009 - 8:00

S474N napsal/a:
Ne ne, udelal jsem si filtr na jeden kraj a dal pres dalsi filtr pricist i dalsi kraj. Potom jsem to vsechno oznacil a dal "Download listings".

No to ti akorát aktualizovalo listingy keší, co už v GG máš stažené.

Pokud by jsi ale chtěl načíst keše v okruhu xy km od nějakého bodu, pak to jde udělat tak, že si najdeš keš, která odpovídá středu toho kruhu, tu jedinou si načteš do seznamu v GG, zvolíš si ji a pak použiješ z GJ makro "Download Near Caches". Podle toho jak máš nastaveny parametry v gj.ini ti to stáhne určitý počet keší od tohoto bodu. Je potřeba si pohrát s parametry maxdistance=5 a maxcount=50. Takto je mám nastaveny já pro keše v okruhu 5km.
  • 0

#10 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2009 - 8:34

sobikovi: vsak ano, jenze ja mam nactenou uz drive celou CR a ty konkretni cache, ktere nemam v exportu pro GPS v realu v GG mam a listing u nich neni, coz prave nechapu.
  • 0

#11 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2009 - 12:03

Takze ted jsem to delal x-krat za sebou a je tam nejakej problem, muj postup zacina tim, ze uz mam stazenych predem seznam cachi (nektere bez listingu atd, proste celou CR namichanou): 1 - spustim GG a kostetem vycistim zobrazeni. 2 - kliknu na filtr, dam omezeni na "Jihomoravsky kraj" a pote "Nacist" - nacte se mi 620 kusu 3 - dam seradit podle atributu a u tri kusu nemam zadne atributy. 4 - dam vyhledat konkretne "PP Ricky", ktera mi chybela a nic se nestane a nic se nevyhledat 5 - dam seradit podle nazvu a "PP Ricky" mi to uz vyhleda a taky je to bez atributu 6 - dam opetovne sereadit podle atributu a misto puvodnich tri (viz vyse) jsou tam najednou ctyri i vcetne PP Ricky Kdyz si dam "Zmenit tagy", tak ji mam v CZ Kraj. Proto nechapu, proc ji ten filtr hned v prvnim kroce nepodchyti. EDIT: a ted navic koukam, ze z puvodnich 620 je najednou 621. Tak proc se me nektere cache nevylistuji, i kdyz splnuij podminku?
  • 0

#12 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2009 - 12:12

U mne to najde 1767 keší při použití tagu CZ kraje a při použití Oblasti pak jen 813.. PP Ricky nemají vyplněn atribut kraje (Oblast). Hledání podle CZ kraj je nutné podle polygonu (je uvnitř) a ne podle Oblasti...
  • 0

#13 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2009 - 12:15

Dle meho je problem v tom, ze informace o kraji (ty na prvni strance filtru) jsou rozdilne od tech, ktere jsou v tagu (na posledni strance filtru, generovane rozdelovanim pomoci makra) Jak uz tady psal sobik: NELZE zatim pouzivat rozdeleni do kraju tak, jak je udelano na GC.com Jinymi slovy: proste je v tom na GC.com BORDEL, neni to SPOLEHLIVE a neda se to pouzivat. Abych to ukazal na presnem prikladu: Filtr omezeny na jihomoravsky kraj najde v me databazi : 812 kesi Filtr omezeny na tag CZkraj: Jihomoravsky najde v me databazi: 1769 kesi. O pouzitelnosti kraju z GC.com necht si kazdy udela obrazek sam.
  • 0

#14 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2009 - 12:18

Tak ted jsem z toho fakt blazen. Takze kdyz si dam vyhledat Jihomoravsky kraj, tak mi to nenajde co je v nem? Jak to teda opravdu PRESNE mam delat, abych si udelal opravdu REALNY export do GPS podle skutecnosti.
  • 0

#15 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2009 - 12:22

Stahnout celou CR a potom vypis omezit podle tagu
  • 0

#16 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2009 - 12:22

a) máš v GG skutečně všechny keše z uvedené oblasti? b\ rozděl si je makrem na rozdělení do krajů podle tagu CZ kraj c) ve filtru se vyprdni na filtrování dle Oblasti (Oblast=Kraj dle gc.com), ale jdi na polygon, vyber si CZ kraj Jihomoravský a zaškrtni si musí být uvnitr a korigované souřadnice a máš to
  • 0

#17 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2009 - 12:29

sobikovi: ano, konkretne prave PP Ricky tam mam, ale vcera jsem na miste s GPS v ruce zjistil, ze ji v tom GPX nemam. Proto jsem po tom zacal patrat. Jinak v GG mam aktualne 15529 cachi. Provedl jsem ted nacteni vsech cachi a potom jsem klikl na Pluginy -> CZ Kraje a okresy, ale konkretne u PP Ricky se opetovne nic nezmenilo, kdyz si dam zobrazit tagy u ni. Tak jsem vybral polygon, CZ KRAJ a Jihomoravsky a razem mam 1390 cachi vcetne PP Ricky. Tak tomu teda rikam dobry zmateni, protoze jsem puvodne pocital s tim, ze kdyz je neco ve filtru, tak se na to muzu spolehnout a evidentne ne. Tudiz je to vzdy nutno delat s timhle postupem. A jeste dalsi souvisejici dotaz. Kdyz to chci vyexportovat do GPX, tak mi to pri 1000 zaznamech napise chybovou hlasku. Mam to ignorovat nebo je treba orezat vysledny vypis pred exportem napriklad o waypointy atd? Podotykam, ze to chci naladovat do Oregonu 550.
  • 0

#18 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2009 - 12:36

S474N napsal/a:
sobikovi: ano, konkretne prave PP Ricky tam mam, ale vcera jsem na miste s GPS v ruce zjistil, ze ji v tom GPX nemam. Proto jsem po tom zacal patrat. Jinak v GG mam aktualne 15529 cachi.

Provedl jsem ted nacteni vsech cachi a potom jsem klikl na Pluginy -> CZ Kraje a okresy, ale konkretne u PP Ricky se opetovne nic nezmenilo, kdyz si dam zobrazit tagy u ni.

Tak jsem vybral polygon, CZ KRAJ a Jihomoravsky a razem mam 1390 cachi vcetne PP Ricky.

Tak tomu teda rikam dobry zmateni, protoze jsem puvodne pocital s tim, ze kdyz je neco ve filtru, tak se na to muzu spolehnout a evidentne ne. Tudiz je to vzdy nutno delat s timhle postupem.

A jeste dalsi souvisejici dotaz. Kdyz to chci vyexportovat do GPX, tak mi to pri 1000 zaznamech napise chybovou hlasku. Mam to ignorovat nebo je treba orezat vysledny vypis pred exportem napriklad o waypointy atd? Podotykam, ze to chci naladovat do Oregonu 550.


Já mám v GG 15720, což s archivovanejma atd. atd. by mohlo odpovídat :-)

Kde se ti nic nezměnilo? Jaký sloupec si necháváš zobrazit? Tag CZ kraj nebo Oblast? To makro zapisuje do tagu CZ kraj a ne do Oblasti...

Ve filtru je jen to, co je v databázi. Takže pokud u keše není vyplněna hodnota Oblast, pak nemůže být ve filtru vidět atd.
  • 0

#19 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2009 - 12:36

No, to je jinak. Na filtry se spolehnout da, ale na data v databazi ne :) jinak sobik pise c) uvnitr polygonu - to neni treba. Pokud predtim pouzijes makro B), muzes filtrovat c) podle tagu (coz je mnohonasobne rychlejsi). S tim GPX: No, to neni o 1000 zaznamech. To je o deseti megabajtech. Uprav si v nastaveni toho meho exportovaciho makra velikost souboru, kterou tvuj 550 oregon zvladne. Ted je tam napsano 10MB. To cislo vzniklo jako 10*1024*1024 = 10MB
  • 0

#20 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2009 - 12:50

medwyn_cz napsal/a:
No, to je jinak. Na filtry se spolehnout da, ale na data v databazi ne :)
jinak sobik pise c) uvnitr polygonu - to neni treba. Pokud predtim pouzijes makro B), muzes filtrovat c) podle tagu (coz je mnohonasobne rychlejsi).

To možná ano, ale ne přesnější... Jestliže je keš s vyluštěnou finalkou, pak se ti podle polygonu najde, ale podle tagu ne. Tag či Oblast je podle výchozích souřadnic.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama