Přejít na obsah


Fotka

Prasečí chřipka aneb ovčané šílí


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
81 odpovědí na toto téma

#21 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 16:22

tatranka: to zni jako ta o potrefe huse. Myslis tu argumentaci, kde se snazis svym prvnim prispevek odvest pozornost na to, zdali jsem lekar nebo dale, kde si sama priznala, ze si to ani necetla? Nebo snas tu dalsi argumentaci, kde ses ani v jednom postu nevyjadrila k prvnimu prispevku?
  • 0

#22 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 16:26

S474N napsal/a:
mtauf: doktorem nejsem, nicmene pokud nekoho, kdo vychazi z faktickych cisel a odbornych publikaci nazyvas demagogem, bud neznas vyznam toho slovanebo....... (dopln si sam dle uvazeni).


Co když třeba za měsíc,dva budou ta čísla o x tisíc vyšší ?Doufám,že sem napíšeš odborníku ;)
Navíc je vidět z Tvých příspěvků,že neuneseš,když s Tvým správným názorem někdo nesouhlasí.
  • 0

#23 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 16:31

cinca2008: nesouhlasit samozrejme muzes, nicmene rad si k tomu nesouhlasu samozrejme prectu i konkretni argumentaci, proc dotycny nesouhlasi. Kecy o odbornicich si prosim nech na koledu. BTW i kdyz cisla budou o rad vyssi, tak se muzes v tabulce podivat, s cim budou porovnatelne. Dam ti mensi mnemotechnickou pomucku, divej se, co ma hodnotu kolem 58.000.
  • 0

#24 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 16:35

S474N:ty se asi hodně nudíš a miluješ "slovo" BTW?:D
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#25 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 16:44

Nejsem doktor a ani ockovani nerozumim. Nicmene nekde jsem cetl, ze z epidemiologickych studii z Australie a tusim ze USA vyplyva: 1) praseci chripka je mene nekazliva nez bezna chripka 2) praseci chripka ma mirnejsi prubeh a mene komplikaci nez bezna chripka V cem tedy spociva nebezpecnost praseci chripky a proc je vyhlasena svetova pandemie a proc vlady hromadne nakupuji ockovaci vakciny a proc vlady prebiraji za vyrobce odpovednost za pripadne skody zpusobene ockovanim mi trochu unika. :-((( A to uz vubec neresim otazku, zda jsou ty vakciny vubec ucinne nebo dokonce nejsou zdravi nebezpecne! Nebo treba to, jak je vubec mozne, aby se do (testovaciho) vzorku vakciny proti praseci chripce dostaly viry ptaci chripky. To by byl kolotoc, kdyby to u nas (v CR) laboratori neodchytili a takovouto 'vakcinou' naockovali par desitek tisic lidi!
  • 0

#26 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 17:02

Ještě k hodnověrnosti BL: tady je skutečné složení Pandemrixu (vakcíny pro pandemické chřipce) od GlaxoSmithKline, jsem líny a tak jsem zkrátil překlad, origoš je dál... Aktivní látka: inaktivovaný chřipkový virus (3.75 µg / 0.5 ml dávka) Adjuvant: obsahuje skvalen (10.69 mg), tokoferol (11.86 mg) a polysorbát 80 (4.86 mg) Další složky: polysorbát 80, oktonyxol 10, thiomersal, NaCl, hydrogenfosforečnan sodný, dihydrogenfosforečnan draselný, KCl, chlorid hořečnatý a voda... kde jsou ty jedy????? tokoferol je vitamín E, oktonyxol je běžný surfaktant, polysorbát 80 je netoxický polyoxyethylensorbitanmonooleát - opět běžný emulgátor a jediné co asi může vzbuzovat "hrůzu" nebýt dávkování cca 0.1 µg per dávka je desinficiens thiomersal obsahující organicky vázanou rtuť ------------------------------------------------------------------------- Active substance: Split influenza virus, inactivated, containing antigen* equivalent to: A/California/7/2009 (H1N1)v-like strain (X-179A) 3.75 micrograms** per 0.5 ml dose * propagated in eggs ** expressed in microgram haemagglutinin This vaccine complies with the WHO recommendation and EU decision for the pandemic. Adjuvant: The vaccine contains an ‘adjuvant’ AS03 to stimulate a better response. This adjuvant contains squalene (10.69 milligrams), DL-α-tocopherol (11.86 milligrams) and polysorbate 80 (4.86 milligrams). Other ingredients: The other ingredients are: polysorbate 80, octoxynol 10, thiomersal, sodium chloride, disodium hydrogen phosphate, potassium dihydrogen phosphate, potassium chloride, magnesium chloride, water for injections.
  • 0

#27 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 17:11

mapoid napsal/a:
Nejsem doktor a ani ockovani nerozumim.

Nicmene nekde jsem cetl, ze z epidemiologickych studii z Australie a tusim ze USA vyplyva:
1) praseci chripka je mene nekazliva nez bezna chripka
2) praseci chripka ma mirnejsi prubeh a mene komplikaci nez bezna chripka

V cem tedy spociva nebezpecnost praseci chripky a proc je vyhlasena svetova pandemie a proc vlady hromadne nakupuji ockovaci vakciny a proc vlady prebiraji za vyrobce odpovednost za pripadne skody zpusobene ockovanim mi trochu unika. :-(((

A to uz vubec neresim otazku, zda jsou ty vakciny vubec ucinne nebo dokonce nejsou zdravi nebezpecne! Nebo treba to, jak je vubec mozne, aby se do (testovaciho) vzorku vakciny proti praseci chripce dostaly viry ptaci chripky. To by byl kolotoc, kdyby to u nas (v CR) laboratori neodchytili a takovouto 'vakcinou' naockovali par desitek tisic lidi!


Není méně nakažlivá :) lze dohledat, kouknu se na PubMed a postnu odkaz, ale hlavní nebezpečnost (alespoň podle molekulárních virologů z "našeho" baráku) tkví v možné rychlé mutaci virálního kmenu H1N1 někam smerem tam, kde byl virus chřipky v roce 1918. A pak Pán Bůh s námi a zlý pryč... :) Ale fakt je to zatím hlavně v rovině spekulací a teď máme z chřipky především mediální kampaň...
  • 0

#28 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 17:12

S474N napsal/a:
za poslednich 300 dni:


to poslednich znamena do kdy? ja myslim, ze ted amici vykazuji cca dvojnasobek umrti.
  • 0

#29 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 17:21

Dorcadion: shodneme se ovsem, ze v pripade mutace viru bude stejne aktualni ockovaci latka k nicemu, ze?
  • 0

#30 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 17:56

A o co že tady v tom vláknu vlastně jde...?
  • 0

#31 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 18:23

Jé, to je zase úžasně demagogické vlákno. Jenom bych ho fakt čekal spíš na idnes než tady.:D Horký kandidát na použití nové schovávací funkce a uložení k zapomnění.;)
  • 0

#32 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 18:23

Proc? Protoze prave proto, ze se vsude resi bez konkretnich cisel a pouze se strasi lidi. Stejne tak jsme v kategorii "Témata mimo geocaching", coz jasne znaci urceni. OK, zalozis ucet a vyhlasis sbirku?
  • 0

#33 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 18:24

alkes: a to je pouze vykrik do tmy? Nebo budou nasledovat i nejake argumenty, ktere tu demagogii uvedou na spravnou cestu?
  • 0

#34 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 18:30

No tak asi podobně jako celé vlákno.:)
  • 0

#35 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 18:34

alkes: dekuji, takze dalsi do rady - béééééé :):):):)
  • 0

#36 LooperCZ

LooperCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 18:37

S474N napsal/a:
Dorcadion: ted jde pouze o to, jestli pod pojmem "zklatit" myslis onemocnet nebo umrit. Ono totiz hodinky a holinky se taky oboje natahuji...


Panebože. Přišel jsi už s některou z těchto nákaz do styku? Nejsem zastáncem jakýchkoliv chemikálií do žíly, přesto jsem povinně proti některým svinstvům očkován. S ptačí chřipkou jsem měl tu čest, rovněž s užíváním tamiflu. V tu dobu jsem to rozhodně nepodceňoval, ať už jsem si myslel cokoliv. Proč tu funguješ jako hlásná trouba, proč se schováváš v davu nicků, jak můžeš vědět, že tatranka nemá mnohonásobně vyšší znalosti v této oblasti? Nech rozhodnutí o očkování na každém jednom a necpi nám svoje ultimativní názory.
  • 0

#37 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 18:40

Looper36: proti nekterym? A nebojis se nahodou, ze ty zbytkove (vuci kterym nejsi) te prave zklati? Nam? To je pouziti pluralu majesticusu nebo tu fungujes jako mluvci vsech? To by ta poznamka o schovavani v davu nicku byla opravdu vystizna :):) Pokud ma mnohonasobne vyssi znalosti, tak se necham velmi rad poucit, ale KONKRETNIMI argumenty a ne obecne kecy a zesmesnovani.
  • 0

#38 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 18:52

Podívej se, já mám vlastně názor podobný jako ty, po přečtení prvního příspěvku jsem si říkal "Ok, no dobrý." a jenom jsem nechápal, proč tohle téma otvíráš tady. Ale co ses začal tvářit, kdovíjak neargumentuješ, tak mi to začalo dost lézt krkem. Jenom bych rád podotknul, že jedním z tvých mála argumentů je jakýsi pochybný nedatovaný letáček bez uvedení zdroje a odkaz na britské listy. Nevím moc, co si o tom celém myslet, takže zatím to beru pouze jako další hromadu velkých keců, jen tentokrát naopak. Sorry. Třeba se tu časem objeví člověk, který do problému opravdu vidí, pak by bylo vlákno přínosem, zatím není.
  • 0

#39 LooperCZ

LooperCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 18:55

I plural majesticus se nějak skloňuje, he ? ;) Nemyslím, že by mě hned tak něco skolilo, a když, tak ať . Co jsi to tam ještě plácal? Jo, tatranka a možnost poučení se ... možná by pro tebe bylo řešení zůčastnit se nějakého lékařského grémia, tam by ses sakra realizoval a poučil, i argumentů by bylo dost :D
  • 0

#40 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 18:59

alkes: a co na tom nechapes? Proc tedy ctes kategorii "Témata mimo geocaching"? Respektive co ocekavas, ze se v takove kategorii bude resit? Dale te nekdo nuti sem prispivat, pripadne tento post cist? Pokud ano, tak jiz chapu souvislosti, ale jinak ne.

Vsak diskuze je od slova diskutovat, takze dodej klidne sve vlastni zdroje, ktere budou tvrdit opak a muzeme o tom diskutovat. Ale jako diskuzi si opravdu nepredstavuji stylem vykriku do tmy typu "..demagogie!!!!".

A nakonec davam jeste jeden tematicky zamereny web (pro anglicky rozumejici):
http://www.thebestpa...cgi?u=swine_flu
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama