Přejít na obsah


Fotka

Kapesní ohřívač


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
71 odpovědí na toto téma

#1 Teddy Team

Teddy Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 23:31

Není to tak dávno co jsem v kešce našel sáček s názvem ,,pak heat,,.Je to sáček který po protřepání se zahřeje na určitou teplotu a dokáže zahřít v chladném počasí.Tento je ale na jedno použití.Koukal jsem na netu a dají se koupit tzv.ohřívače kapesní.Kde dochází k chemické reakci a když zmáčkenete puntík tak hřeje na 50°C i několik hodin.Máte někdo s tímto druhem výrobku zkušenost?Jakou a kde jste dižtak výrobek koupili a jak fingoval?Díky za info
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 23:35

No, my pouzivame takove ty pytliky s tekutinou a pliskem. Kdyz ho zmacknes, tekutina zacne menit skupenstvi na pevne a hreje to asi 40 minut. Pak to strcis do vody a povaris, a ono se to zase rozpusti.
  • 0

#3 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 23:47

my máme takový kolečka z Granka(myslím že to tam dávali,ale tak před rokem),taky se to zmáčkne nějakou dobu to hřeje,povaří se to a jede to znova.Jsou takový malý,šikovný,akorát do rukavice
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#4 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 406 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 23:51

Já mám taky ty pytlíky. fungují dobře. A potom vojenský na benzín. Ten hřeje ještě víc a déle. Ale má jednu nevýhodu. Smrdí.
  • 0

#5 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 23:57

Máme zkušenost s tímhle http://www.acron.cz/...id=3425&idk=100 docela to funguje, ale 50st to při -5 okolí nevygeneruje ani náhodou. Přesto to ale přítelkyni pobyt v zmrzlé přírodě dovede zpříjemnit. Já obvykle chodím bez rukavic. ;) Mají tam ještě něco co pálí tyčinky jakéhosi paliva. To voní příjemně jako když se griluje ale chcípá to a nejde se na to spolehnout.
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#6 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2009 - 0:18

Používám kvalitní termosku, dám tam čaj s rumem /nešetřit/, venku naleju do víčka/kalíšku - ohřívám střídavě ruce a vnitřní orgány. Vydrží to celý den /zimní/ B)
  • 0

#7 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2009 - 8:40

No nevím, že by ty pytlíky vydrželi několik hodin se mi nezdá. Já osobně používám benzínový ohřívák do kapsy. Když ho naplním, vydrží při běžné zimě -5 až -10st celý den, tj. okolo 10 až 12 hodin. Nevýhodou je obtížnější startování venku, protože je třeba ho prohřát a nutnost používat čistý benzín.
  • 0

#8 riki

riki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2009 - 10:59

Já jsem minulý týden koupil za 30,-Kč dva kusy chemického ohřívadla v LIDLU, jeden jsem hned zkusil a funguje to dobře, po povaření, zase změknul a vypadá, že bude zas fungovat, píšou, že by se měl dát recyklovat až 1000 x.
  • 0
Šťastný blázen..až nás budou milióóóóny...

#9 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2009 - 10:02

riki napsal/a:
Já jsem minulý týden koupil za 30,-Kč dva kusy chemického ohřívadla v LIDLU, jeden jsem hned zkusil a funguje to dobře, po povaření, zase změknul a vypadá, že bude zas fungovat, píšou, že by se měl dát recyklovat až 1000 x.


Kdyz jsem vybiral co te sve zmrzline koupit, tak jsem nasel i nejaky recenze a tam tyhle pytlicky ktery aktivujes nejakym pliskem trpely na to, ze se prilis velkym mrazem aktivovaly samy. Pripadne se mohly aktivovat neopatrnou manipulaci vecmi v baglu. To je podle me naprosto diskvalifkuje. Neni nic horsiho nez kdyz ti selze zaloha s kterou pocitas.
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#10 eL_KeDaRoSs

eL_KeDaRoSs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2009 - 10:55

Velmi zajímavé vlákno, ale stejně bych nejvíce preferoval Lerojův způsob zahřívání. :)
  • 0

#11 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2009 - 11:05

Loni jsem pořídil něco podobného jako tohle:
http://cgi.ebay.com/...=item4838420a98

Jsou to malé pytlíčky po dvou balené. Po rozbalení a protřepání začnou hicovat. Funguje to docela pěkně, ale nedají se použít opakovaně. Ale protože "fungují na vzduch", tak když se zabalí např. do igelitového pytlíku, tak přestanou topit a tím se dá prodloužit životnost, čehož se dá využít třeba po příchodu např. do hospody.
  • 0

#12 Lubos_H

Lubos_H

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2009 - 11:15

http://www.armymarke...ci-pytlik-d0690
tady ho máš ten ohřívací pytlík jak psal HaLuMa a nebo bych ti doporučoval
http://www.army-shop...id=&prevstart=0
http://www.army-shop...id=&prevstart=0
  • 0

#13 Fridmen

Fridmen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2010 - 16:15

Chtěl bych si vyrobit kapesní ohřívač a chci se zeptat jestli někdo nevíte, jestli se dá octan sodný koupit normálně v drogerii nebo jen na internetu. Koukal jsem že se dá i vyrobit, ale je to strašně zdlouhavé a výsledek je nejistý. Díky za odpovědi Fridmen
  • 0
Sedíš- li jednou půlkou na rozpálených kamnech a druhou na kuse ledu, je ti statisticky velmi příjemně.

#14 Chaotic

Chaotic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2010 - 17:09

Paráda, na ten benzinový ohřívač už jsem před lety koukal, ale to ještě stál několikrát tolik co dnes. :-) Tohle vědět před měsícem, tak je jasné co by bylo pod stromečkem...
  • 0

#15 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2010 - 17:57

používám občas bezínoví kapesní ohřivač (takoví to kovoví v červeném pytlíku) dával jsem do něj klasický technický benzín ale ten jak někdo píšete smrdí.když jdu v maskáčích nevadí to ale pak jsem zjistil že se dá kupovat taky benzín do zapalovačů od firmi zipo ten už nesmrdí.Jinak když se to správně naplní tak mi to jednou na jedné akci hřálo 25h.jinak standartně okolo 17h.
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#16 awercz

awercz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2010 - 20:48

Pekny clanek o kapesnich ohivacich vsech moznych typu jsem nasel zde http://www.podzemi.n.../kapesni-teplo/
  • 0

#17 Fridmen

Fridmen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2010 - 21:15

Ty benzinove ohříváky nevypadaj vůbec špatně, docela o tom začínám uvažovat, protože v porovnání s těmi pytlíky je to za málo peněz hodně muziky, škoda že smrděj. Nedal by se do toho nalejt líh?
  • 0
Sedíš- li jednou půlkou na rozpálených kamnech a druhou na kuse ledu, je ti statisticky velmi příjemně.

#18 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2010 - 21:43

No otázka, jestli zrovna smrad ze spáleného etanolu je to pravé;) Pravý líh, myslím ten co někteří bumbají, je pravda o jinší ceně.:D
  • 0
Kolo jede

#19 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2010 - 22:12

awercz napsal/a:
Pekny clanek o kapesnich ohivacich vsech moznych typu jsem nasel zde http://www.podzemi.n.../kapesni-teplo/

K vánocům jsem dostal ohříváček na uhlí, jak je uvedený v tom článku. Zkoušeli jsme ho na Silvestra, vzpomněli jsme si na něj až skoro na konci. Použili jsme necelou půlku tyčinky (možná třetina), zapálili z obou stran nad svíčkou (au, moje prsty) ;) a za chvíli už to topilo. :) I když jsem to asi po 1,5 hodině otevřel, byla spálená tak asi polovina použité části. :D Zapálení skutečně není jednoduché, při funkci to mírně nepříjemně smrdí (ale benzín by byl mnohem horší). Je nutno upozornit, že při hoření tady určitě vzniká CO :@ (kysličník uhelnatý - prudce jedovatý plyn - takže rozhodně nedoporučuji používat v nevětraném prostoru. Dá se to koupit v prodejnách outdoor vybavení, pro lovce - toto Sylva koupila v Zenklově ulici u zastávky Stejskalova. Chemické (údajně ekologické, pilinové) ohříváčky máme ze sportovních potřeb na Harfě.
  • 0

#20 Fridmen

Fridmen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2010 - 21:40

CykloDav napsal/a:
No otázka, jestli zrovna smrad ze spáleného etanolu je to pravé;) Pravý líh, myslím ten co někteří bumbají, je pravda o jinší ceně.:D

No, kdyby se v jednom nejmenovanem supermarketu koupila "OSTATNÍ LIHOVINA" (brrr) tak by to bylo cenově přijatelnější než ten benzín do zapalovačů.:P
  • 0
Sedíš- li jednou půlkou na rozpálených kamnech a druhou na kuse ledu, je ti statisticky velmi příjemně.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama