Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
2086 odpovědí na toto téma

#1 Nerd Angel

Nerd Angel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2009 - 2:50

Poslední dobou zažívám značné rozčarování kolem geocachingu.
Důvod?
Pociťuji něco jako ztrátu ducha této hry...
Chodím po keškách, a radost mám většinou jen z málokteré. Důvody jsou přitom různé:
- přibývají vyloženě špatné keše: owner něco zbastlí a je mu jedno jak to vypadá ať keš, logbook, nebo listing
- chování samotných kačerů ke keškám ...po mě potopa - i sebelepší keš pak vypadá jako hnůj
- nedostatečná údržba původně dobrých keší, které vyloženě chátrají
- neohleduplné "kombajnování" - za každou cenu bod bez ohledu na následek
- úmyslné devastace keší nebo jejich vyzrazování, ať kačerům, či dokonce mudlům
- vykrádání GC, TB nebo krádeže krabiček či příslušenství
- unfer trading
- podvody v Geocachingu např: causa Vezír nebo třeba http://www.geocachin...0e-0f7c407de9c0
- nezdravá řevnivost nebo pomluvy mezi kačery
... už toho radši nechám, nebo se rozpláču...

....uáááá prostě na mne asi sedla nějaká geodepka. Doufám, že to není smrtelná varianta geoviru G1C1 :D

Jak to vidíte vy? A nevíte jak se z této nemoci mám vyléčit?
  • 0

#2 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2009 - 2:57

Přichází to periodicky (i sem jako diskusní téma na fórum) a říká se tomu podzim. Na jaře to zase bude dobrý, ale za rok to budeš mít zas. Chce to dostatek kvalitního alkoholu.
  • 0
Retired slowcacher

#3 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2009 - 3:53

Na to se da napsat jen jedno (ac me to taky netesi) - zvykej si. S tim proste nikdo nic udelat nemuze a je to jen na kazdem z nas, jak se v teto hre budeme chovat. Nastesti si myslim, ze tech slusnych a pocitvych kaceru je stale vice nez tech druhych. ;);)
  • 0

#4 chorche666

chorche666

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2009 - 7:21

Ahoj,kolegové.Mám bohužel podobný názor,a to,že lidi jsou všeobecně hulváti,i k sobě navzájem.Navíc bych ještě přidal neskutečný bordel téměř kdekoli,kde se dá keš ukrýt.Tudíž v zapadlých koutech přírody,jak ve městě,tak často i v přírodě mimo město...Bohužel,asi pomalu degenerujeme.:(
  • 0

#5 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2009 - 8:08

Ahoj přátelé kačeři. Kauzu, kterou popisoval Nerd Angel jsem sledoval od počátku, dokonce jsem málem vzal malé geokáčata a vyrazil na FTF. Co by asi následovalo potom si nechci ani představit. To, co se kolem této keše děje, mě odradilo abych se tam vůbec vypravil. Do dnešního dne si ani nejsem jistý, zda je keš na zadaném místě. Mezi další degradace geocachingu je, že owneři při zakládání keší neberou ohled na pravidla (uložení keší na nepřípustných místech, ...), dále vypustí keš, která dle jejich názoru je pěkná, ale s nulovým počtem nálezů je to hodně zavádějící. Takže po příjezdu kačera na místo bývá zklamán a znechucen. Pak to dopadne tak, že je publikována nová keš a do druhého dne je buď disabled nebo dokonce archived. Není to náhodou i plýtvání časem reviewera? A jestli je to podzimem? No nevím. V každém případě doufám, že se to zlepší. Přeci jenom je to hodně pěkná hra, která přináší plno nových poznaných míst a byl bych nerad, aby to takhle pokračovalo dál.
  • 0

#6 matugna

matugna

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2009 - 9:15

A není to třeba tím, že se v posledních 3-4 letech dělá "masivnější" reklama geocachingu? Články v novinách, reportáže v TV. Když jsem si kupoval GPSku tak v návodu byl geocaching i s webovou adresou napsaný jako zábava s GPSkou. To je ideální, protože GPSku si koupí jen "outdoor člověk" a u takového je určitý předpoklad, že je čestný a féroví. Pokud se o "dobrodružném a vzrušujícím hledání pokladů" dozní kdejaký jouda co sleduje NOVU s pivem v ruce tak to není moc ideální, dle mého názoru... Neplačme, sami jsme si to zavinili.
  • 0

#7 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2009 - 9:16

Nerd Angel napsal/a:
A nevíte jak se z této nemoci mám vyléčit?

To zase neni tak slozite... Vzdyt to mas v profilu, jen se toho drz... Užívej si života, užívej si jízdu... :D

- přibývají vyloženě špatné keše: owner něco zbastlí...
Trochu prekopej vzorecek u sve mysterky a pak pobavene sleduj reakce tech zoufalcu co to budou hledat... :D:D:D

- chování samotných kačerů ke keškám ...
Taky u nejake rozslapni vicko. Nezapomen si ale zapsat kdy to bylo, jinak nemas spravne vyhodnocene, kdy se do ni dostala voda, a zplesnivel logbook... B)

- nedostatečná údržba původně dobrých keší, které vyloženě chátrají
Z toho sveho pekne provedeneho logbooku vytrhni posledni volne stranky a sleduj, na co budou ti silenci, co tam chodi, logovat.. :D

- neohleduplné "kombajnování" - za každou cenu bod bez ohledu na následek
Ze se nestydis, tech 11 za den a v Praze, to da i uplny geonovacek, to ze je nejaka silena "jizda" ?? :@

- úmyslné devastace keší nebo jejich vyzrazování, ať kačerům...
Posli mi souradnice "Aleje" at poznas jak vzajemna pomoc mezi kacery potesi na dusi.. :D:D:D

- vykrádání GC, TB nebo krádeže krabiček či příslušenství
Jo to je fakt blby, zvlast kdyz se to zacne ve skrini hromadit a prekazet. A kdyz se ty plastovy krabky pali na zahrade, tak to hnusne coudi a smrdi... :(:(

- unfer trading
To tedy nevim o cem mluvis, ono v tech krabkach byva neco cenejsiho nez procvakla jizdenka na vlak? :o

- podvody v Geocachingu
Tak to jo, taky ti pripada nespravedlive, ze pri schvalovani kesi my platici PM, cekame ve fronte za temi neplatici BM ... :@ S tim by se melo fakt neco udelat... :@:@:@

- nezdravá řevnivost nebo pomluvy mezi kačery
To uz muzes vyskrtnout, to uz umis... Ten Vezir a chudak zbyvajici "blesk pol" se tu omylal uz v jinych vlaknech. Takze vidis, prvni priznaky zlepseni tu jsou... Ono se to casem podda... :D:D:D:D:D
  • 0

#8 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2009 - 9:58

Nerd Angel: bohuzel je zde prima umera mezi poctem "hrajicich" a "upadkem". Je to mimochodem dost zretelne videt i zde na foru.
  • 0

#9 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2009 - 11:23

wmh napsal/a:
Přichází to periodicky (i sem jako diskusní téma na fórum) a říká se tomu podzim.

Jo, můžu souhlasit, každý podzim mám geoúpadek... a pak to zas přejde... stačí vydržet.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#10 pk84

pk84

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2009 - 12:04

I když jde hledat i jinak, Geocaching je od počátku spojen s rozvojem civilního GPS.

Byly doby kdy GPS byla cenově luxusním zbožím a aparátem podivínů;) (což o to, trochu je i dnes). Jenže přišlo zlevňování, konkurence a masové rozšíření levných přístrojů do aut. Od toho už není dlouhá cesta k vlastní outdoor navigaci. (I Béda napomohl...)

S tímto se objevilo i častější propagování geocachingu v různých (i reklamních) médiích. Viz. třeba oficiální web a noviny Garmin v češtině. K čemu je navigace dobrá ... třeba ke geocachingu tam píší.

Není potom divu, že geocaching zkouší velké množství nových lidí.
(na pokračování)

Add:
A pak se člověk nestačí divit:
http://www.npsumava....uje-geocaching/
  • 0
Vložený obrázek

#11 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2009 - 12:19

honny: ja osobne to resim zvysenym odlovem :D a jak ty?
  • 0

#12 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2009 - 12:23

S474N napsal/a:
honny: ja osobne to resim zvysenym odlovem :D a jak ty?

Aktuálně kreslením map v projektu openstreetmap, protože teď tu není co lovit. Ale nějaký výlet plánuju... třeba loni sem za září, říjen a listopad dohromady měl asi 28 kousků... což není mnoho. :D
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#13 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2009 - 12:39

Heh, to ja loni 4 kusy a letos za tu samou dobu 341.
  • 0

#14 Nerd Angel

Nerd Angel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2009 - 13:18

wmh napsal/a:
Přichází to periodicky (i sem jako diskusní téma na fórum) a říká se tomu podzim.
Na jaře to zase bude dobrý, ale za rok to budeš mít zas.
Chce to dostatek kvalitního alkoholu.


... přesně kvůlit tomuhle jsem to vlákno zakládal :D:D:D
Díky, byl jsi nejpohotovější kdo mi podal pomocnou ruku. Chechtal jsem se ještě ze spaní.:D:D:D:D:D
  • 0

#15 Nerd Angel

Nerd Angel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2009 - 13:38

petegeo napsal/a:
To zase neni tak slozite... Vzdyt to mas v profilu, jen se toho drz... Užívej si života, užívej si jízdu... :D


Tohle mi taky koplo, chechtali jsme se jak koně... :D:D:D

Ale teď vážně...

- vzorec u mé mysterky nikdy nebyl správně :D:D

- všechny hlášení ownerům o nutnosti údržby byly jen kvůli tomu že jsem tam sám něco provedl :P:D:D

- logbooky pravidelně zapůjšuji do místní mateřské školky, aby měly lepší kulturní úroveň :D:D:D

- jen 11 keší za den bylo jen proto, že mám zraněné koleno a navíc mě tížil spolukačer Bouk, který se furt chtěl někde fotit, něco si prohlížet a s někým si povídat, ši dokonce jíst a pít... za tohle se poravdu stydím!!! :D:

- omlouvám, se souřadnice Aleje Smíření máč tady: S52° 54.891' E73° 35.040' Aby jsi to moc nehledal, keška je hned vedle McDonalda :D:D:D

- krabičky které se mi už nevejdou do garáže vždy rozšlapu a pohodím kus od něčí keše pro matení ostatních. :):D:D

- samo že bývá - víčko od petky!!! :D:D:D:D

- On se PM musí platit? Já meyslel že ho všichni crackli jako já... :D:D:D:D

- Ne ne, nemusim, já už ho vidímm...:D:D:D:D ... je v tom jen má závist, že něco takového nenapadlo mě!!!!:D:D:D:D:D:D

Jěště jednou díky za pomoc! :D:D:D:D
  • 0

#16 Beranci

Beranci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2009 - 14:21

V prubehu tohoto roku jsem na toto zmenil názor. Puvodne jsem taky nadaval na cache, okolo kterych je bordel (a vykaly). Ted si myslim, ze to je udel geocachingu, protoze mista, kam se hodi schovat cache, jsou stejna, jako mista, kam se mnoho lidi ve meste dojde vykalet. Proste jsem se s tim smiril, ze kdyz hledam, tak holt obcas slapnu do h...a.
  • 0

#17 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2009 - 15:41

Nerd Angel napsal/a:
- omlouvám, se souřadnice Aleje Smíření máč tady: S52° 54.891' E73° 35.040' Aby jsi to moc nehledal, keška je hned vedle McDonalda :D:D:D

Jee diky... :)
A jeje, uz jsem chtel vyrazit, kdyz jsem si na ortomape vsimnul, ze se tam nejak rozvodnil potok. :o V mokrem logbooku se mi vzdycky rozpije moje razitko, takze bohuzel musim pockat az trochu vyschne :(:(:(
Zase nebude laciny bodik... :(
:D:D:D
  • 0

#18 ditka

ditka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2009 - 15:57

Nerd Angel napsal/a:
Poslední dobou zažívám značné rozčarování kolem geocachingu.
Důvod?
Pociťuji něco jako ztrátu ducha této hry...
Chodím po keškách, a radost mám většinou jen z málokteré. Důvody jsou přitom různé:
- přibývají vyloženě špatné keše: owner něco zbastlí a je mu jedno jak to vypadá ať keš, logbook, nebo listing
- chování samotných kačerů ke keškám ...po mě potopa - i sebelepší keš pak vypadá jako hnůj
- nedostatečná údržba původně dobrých keší, které vyloženě chátrají
- neohleduplné "kombajnování" - za každou cenu bod bez ohledu na následek
- úmyslné devastace keší nebo jejich vyzrazování, ať kačerům, či dokonce mudlům
- vykrádání GC, TB nebo krádeže krabiček či příslušenství
- unfer trading
- podvody v Geocachingu např: causa Vezír nebo třeba http://www.geocachin...0e-0f7c407de9c0
- nezdravá řevnivost nebo pomluvy mezi kačery
... už toho radši nechám, nebo se rozpláču...

....uáááá prostě na mne asi sedla nějaká geodepka. Doufám, že to není smrtelná varianta geoviru G1C1 :D

Jak to vidíte vy? A nevíte jak se z této nemoci mám vyléčit?

Každý slušný kačer má mít na podzim depresi. ;)
  • 0

#19 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2009 - 19:56

přečetla jsem si příspěvek od petegeo :D:D:D a asi se budu smát ještě hodně dlouho díky :) :) fakt trefné
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#20 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2009 - 19:59

Mě to chytá vždy když si přečtu příspěvky jednoho určitého člověka(jmenovat nebudu,nemusím se hádat za každou cenu) Ale vážně.Vadí mi sajrajtoidní logbooky,sice nemám na rozhazování,ale nějakej ten bloček se vždycky najde,abych ho tam dala.Logy lidí co si pořád stěžují na hovna.Já nevím oni si snad myslí že tam chodím srát já.A určitě by toho bylo mnohem víc.Ale co mě úplně nejvíc štve,jsou úža kroužky geocachingu,které "vyučuje" paní co má 16 nalezených keší (má jich údajně víc,ale neloguje).A je mi jedno jak to neustále vokecává,abych si připadala jako debil že nechápu její skvělou myšlenku. Noooo,tak jsem se zase vypovídala a budu zase happy:D
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama